Şimdi Ara

fotoğrafcılığa başlangıcı nasıl yapmalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bir süredir makina almayı planlıyorum kısmetse bu aralar alıcam ancak aklıma bir kaç şey takıldı. 650d yada d5100 almayı planlıyodum ancak bir tanıdık bi aralar benimde kullandığım 450d makinasını satıyor 500tl ye sizce başlangıcı nasıl yaplmalıyım.450d ile bu makinalar arasında çok fark var mıdır? şimdiden teşekkürler

• 450D başlangıç için gayet iyi bir makine. Diğerlerini sadece hevesinizin geçici olmadığından çok eminseniz düşünün.
  • 450D'nin temizliginden eminseniz gayet tabi onla baslayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

450D'nin temizliginden eminseniz gayet tabi onla baslayabilirsiniz

cevap için teşekkürler makina şuan yanımda bakmak için aldım nasıl kontrol edebirlim makinayı nelere bakmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

450D başlangıç için gayet iyi bir makine. Diğerlerini sadece hevesinizin geçici olmadığından çok eminseniz düşünün.

aslında ciddi anlamda uğraşmayı düşünüyorum ancak maliyet çok oluyor 500 liraya bunu alırsan iki tanede lens almayı planlıyorum.kalite yönünden çok farkları var mıdır?
  • 450d ve yeni modeller arasında mı? Kalite farkı yoktur ama teknoloji farkı vardır. En çok farkedeceğiniz 450D'nin video çekmemesi ve nispeten düşük megapikseli olur. Döner ekran falan ergonomiyle alakalı şeyler, fotoğraf kalitesini etkilemez.
  • quote:

450d ve yeni modeller arasında mı? Kalite farkı yoktur ama teknoloji farkı vardır. En çok farkedeceğiniz 450D'nin video çekmemesi ve nispeten düşük megapikseli olur. Döner ekran falan ergonomiyle alakalı şeyler, fotoğraf kalitesini etkilemez.

anladım çok teşekkürler video o kadar önemli değil benim için peki bu makinanın neyine bakmalıyım ben çok yıpranıp yıpranmadığını anlamak için shutter filan diye bişeyler duydum nasıl bakabilirim ona ?
  • Hocan sizin bakabileceğiniz fazla bir şey yok. Eli yüzü düzgünse, çektiğiniz fotoğraflar bilgisayarda netse, lekeli falan gözükmüyorsa tamamdır.

Daha kapsamlı olarak şunları yapabilirsiniz:
    Üst tekerden Av moduna alın, deklanşörün arkasındaki tekerden f22'ye getirin, iyi aydınlanmış bir duvarı, ya da yarın gök yüzünü çekin. Bilgisayarda büyütüp bakın. Sensörde toz kir varsa görürsünüz.
    Sonra Tv moduna getirin, tekerlekle 1/4000'e getirip aydınlık gök yüzüne doğru seri bir kaç poz çekin. Aynada, shutterda mekanik bir sorun varsa fotoğraflar yarım örtülü falan çıkabilir.
    Çektiğiniz son fotoğrafı bilgisayara aktarın, çeşitli yazılımlarla ya da web siteleriyle bu fotoğrafın, o makine ile çekilmiş kaçıncı kare olduğunu öğrenmek mümkün. Google da araştırın. Ne kadar az o kadar iyi.

• quote:

Hocan sizin bakabileceğiniz fazla bir şey yok. Eli yüzü düzgünse, çektiğiniz fotoğraflar bilgisayarda netse, lekeli falan gözükmüyorsa tamamdır.

Üst tekerden Av moduna alın, deklanşörün arkasındaki tekerden f22'ye getirin, iyi aydınlanmış bir duvarı, ya da yarın gök yüzünü çekin. Bilgisayarda büyütüp bakın. Sensörde toz kir varsa görürsünüz.
    Sonra Tv moduna getirin, tekerlekle 1/4000'e getirip aydınlık gök yüzüne doğru seri bir kaç poz çekin. Aynada, shutterda mekanik bir sorun varsa fotoğraflar yarım örtülü falan çıkabilir.
    Çektiğiniz son fotoğrafı bilgisayara aktarın, çeşitli yazılımlarla ya da web siteleriyle bu fotoğrafın, o makine ile çekilmiş kaçıncı kare olduğunu öğrenmek mümkün. Google da araştırın. Ne kadar az o kadar iyi.

tamam çok sağolun yarın yapıcam bunları

• quote:

Hocan sizin bakabileceğiniz fazla bir şey yok. Eli yüzü düzgünse, çektiğiniz fotoğraflar bilgisayarda netse, lekeli falan gözükmüyorsa tamamdır.

Gayet aydınlatıcı bir bilgi olmuş

• Fotoğrafçılığa yeni başlıycam nası bi fotoğraf makinesi alabilirim hemen cevap bekliyorum
  • 450D Kullanım klavuzu :https://www.rapid share.com/#!download|38|130356850|Canon450DTurkceKullanimKlavuzu.pdf|58668 (bu klavuzları niye silerler anlamış değilim. Satışı yok bir şeyi yok. Bırak kullanıcın rahat etsin. Nikonda rahatlıkla ulaşırken Canon da resmen işkence. )

Fotoğrafçılık üzerine Videolu Eğitim : http://forum.donanimhaber.com/m_74760857/tm.htm

Kullanma Klavuzunu iyice oku ve öğren. Makineye ne kadar hakim olur isen senin için o kadar iyi olur.

Kursda göreceğinden daha fazla ve daha hızlı öğrenilebilecek başlangıç seviyesi videolu eğitimi çalış. Daha fazla ve daha hızlı diyorum çünkü. Şu andaki piyasada ki tüm eğitimler 250-300 TL den başlıyor. 2 saat sırf enstantene ve diyaframı anlatıyor. En ince ayrıntılarına kadar anlatsalar tamam da 10 dakikalık bir konu dolaylı dolaylı karşında salağa anlatır gibi 2 saatte anlatılmaz.

Bu ikisini hallettikten sonra gerisi sana kalıyor. Bol fotoğraf çekimi, çekilmiş fotoğrafları inceleme, yanabcı makaleleri okumaktan geçiyor. Türkçe olarak hep aynı şeyler var çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker_tr -- 2 Ağustos 2013; 18:05:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarist99

Fotoğrafçılığa yeni başlıycam nası bi fotoğraf makinesi alabilirim hemen cevap bekliyorum

Canon 1100D veya Canon SX150 IS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocker_tr -- 2 Ağustos 2013; 18:07:42 >
  • Cevap için tşk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.