Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Forza Motorsport 7 (Çıktı) [PC ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
443
Cevap
11
Favori
19.239
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Yarış Oyunları >> Forza Motorsport 7 (Çıktı) [PC ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5506 Mesaj
    Microsoft, Forza Motorsport 7'yi resmi olarak duyurdu.

Gerçek 4K'da gerçek adrenalin

Saniyede 60 karede UHD olacak şekilde baştan tasarlanan Forza Motorsport 7, prömiyer 4K oyun deneyimidir.

Muhteşem otomotiv oyun seti

Ferrarilerden, Lamborghinilerden ve Porschelerden oluşan şimdiye kadarki en büyük koleksiyonu içeren 700'ü aşkın araba.

Dinamik yarış hava durumu

Yoğun yağmur, büyüyen su birikintileri ve sınırlı görünürlük, bu oyunu muhteşem bir cesaret ve direksiyon becerisi testine dönüştürüyor.

Herkes yarışabilir

Yeni ligler, geliştirilmiş izleme modları, Mixer entegrasyonu ve Porsche gibi prömiyer iş ortaklarıyla Forza 7 oyuncular ve izleyiciler için muhteşem bir yarış spor oyunu.

Sürücünüz kişisel ifadenizdir

Devasa sürücü donanım koleksiyonumuzla görünümünüzü kişiselleştirin. Onlarca yıllık yarış tarihine ve pop kültürüne dayanan yüzlerce seçenek.

Forza Motorsport 7 - E3 2017 - 4K Announce Trailer

Forza MotorSport 7 Driver Gear Female 1440p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 15 Haziran 2018; 6:56:31 >

|
    |

• Oynayamayanlar için ufak bir demo incelemesi yapıyorum.

Öncelikle Forza Motorsport serisi çok sevdiğim bir seridir. FM 2'den itibaren her oyununu yüzlerce saat oynadım Xbox'da, FM 6'nın Apex versiyonunu PC'de oynadım. Yedinci oyunun da gayet keyifli bol içerikli bir oyun olacağı muhakkak. Demoda 3 araç ve 3 tane pist var, boyutu 22 GB civarı. Bu kadar az içeriğe ne demeye bu denli boyutu var demonun anlamadım tam sürüm Project Cars daha az yer kaplıyor şu an sistemimde.

Grafiklerden başlarsam, oyunun uçan kaçan grafikleri yok. FM 6'nın üstüne koymuş biraz o kadar. Grafiği en ön plana koyan varsa simcade racing oyunları arasından PCars 2 ya da GT Sport'a yönelmeleri gerekiyor. Kötü grafikleri de yok oyunun tabi. Ama hala Xbox 360 zamanından kalma asset'leri kullandıkları gün gibi ortada, yağmurlu hava veya gece yine biraz daha iyi ama gündüz yarışlarında ışıklandırmanın dandikliği ortaya çıkıyor, plastik görünüyor oyunda herşey, renk paleti gereksiz cırtlak, pek iyi görünmüyor gündüzleri. Grafikleri 2017 yılının sonunda çıkan bir oyun olduğunu düşünürsek vasat üstü 7,5/10 denebilir. Aldığım SS'ler ISO ayarını değiştirmeyi unuttuğum için biraz kötü çıkmış en azından fikir verir diye koyuyorum.

Optimizasyon için konuşmak gerekirse, ortalama üstü olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle sistemim GTX 1070, i7 6700K, 16 GB 2400 mhz ram'den oluşuyor. Forza 6 Apex'i 1080p monitörde GTX 780 ile tüm ayarlar maksimumda oynamıştım rahatça, Forza 7 demoyu da 2K çözünürlüklü monitörümde 1440p, tüm ayarlar sonda ve 2X MSAA ile oynadım ilk başta. 1070'in 60 FPS vermekte zorlandığı yerler oldu, ama 50'nin altına hiç düşmedi. Ayarlardan çok gerekli görmediğim birkaç ayarı ultra'dan high'a alıp devam ettim, rahatça sabit 60 FPS oynadım. Tam sürüm çıkınca ufak bir OC yapıp yoluma devam ederim ayar düşürmeden. Oyunun optimizasyonuna çok iyi diyemem çünkü zaten çok iyi grafikleri yok. Ortalama üstü diyelim. 1080p@60 hedefleyenler GTX 780/1050ti gibi kartlarla high ultra arası rahat oynarlar diye düşünüyorum. Oyunda çok canımı sıkan birkaç şey oldu onlardan ve çözümlerinden bahsediyim. İlk önce girişteki menüye girmek için Enter tuşuna basın yazısından sonra oyun boot etmiyor, masaüstüne atıyordu. Onu gizlilik ayarlarından Forza 7 için mikrofonu kapatarak ve başka bir kullanıcı oluşturup onunla girerek çözdüm. Ondan sonra menüde aşırı kasma vardı, onu da Afterburner ve Rivatuner'ı kapatarak çözdüm. Donanımı ve FPS'yi izlemek için Rivatuner çalışıyor ama gereksiz kasıyor. Fraps kullanabiliyorum ancak, onu da kullanmadım sonradan zaten. Bir de oyunun çok salak bir şekilde CPU optimizasyonu saçmalıyor, 6700K'nın 2 çekirdeğini yüzde yüz, birini yüzde 20, sonuncuyu da yüzde sıfır kullanıyor. Ayrıca bir gidip geldim geldiğimde uyku moduna girmişti, oyuna geri girdiğimde yine saçmaladı kastı yeniden başlatmak zorunda kaldım. Son olarak da oyun tam ekran olmuyor, ayarlardan seçili olduğu halde borderless windowed çalışıyor. Quantum Break, Ori and the Blind Forest gibi Xbox oyunlarını Steam'e gelene kadar almamıştım Windows Store'dan nefret ettiğim için, bir kere daha anladım Windows Store'dan oyun alınmaması gerektiğini. Tam sürüme bu salaklıkları düzeltmeleri lazım.

Oyunun sesleri gayet iyi, Forza hep bu konuda iyi olmuştur zaten. 7.1 G35 ile oynadım gayet tatmin olduğumu söyleyebilirim. Elektrikli süpürgeye benzemiyor en azından öyle söyleyeyim.

Oyunun fizikleri ile ilgili çok fazla birşey söylemek doğru olmaz, Xbox One gamepad'iyle oynadım çünkü. Direksiyon almak gibi bir niyetim de çıktığında da gamepad'le oynayacağım. Forza gamepad'le oynanışı en iyi yarış oyunudur bence. Son derece tatminkar bir deneyim sunuyor gamepad'le, Project Cars mesela gamepad'le iğrençti mecburen direksiyon almıştım. Forza öyle değil çıksın misler gibi oynanır. Dikkatimi çeken bir mevzu Microsoft'un Xbox One ile getirdiği rumble triggers muhabbeti oldu. Kısaca normal titreşim yanında oyun destekliyorsa trigger/tetik tuşlarından da titreşimle geri bildirim alınması oluyor rumble feedback. PC'de çalışmasını beklemiyordum baya güzel bir özellik, PC'de gamepad ile oynayacakların Xbox One gamepad'i edinmesini öneririm.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İçeriği sağlam, atmosferi sağlam, grafikleri meh, oynanışı çok sağlam bir oyun olarak geliyor Forza 7 bekleneceği üzere. Pre-order yaparım birkaç gün içerisinde.

• Yarbay
    5522 Mesaj
    Şahane görünüyor.
    |
    |
    |
    |

Fiat Bravo 1.6 MultiJet 120 HP-320 NM S3 Sport - Lav Kırmızı + Skydome (2013)
  • Yarbay
    2410 Mesaj

|
    |
    |
    |
    İntel İ5 4460 3.2 Ghz-Kingston 12 Gb Ram-Msi Gamig X Rx 470 8Gb -Gigabyte H81M-Corsair Vs550w-500 Gb Segate Disk-Samsung 250gb Evo -- Win 10 64Bit/New Mercedes C200 Kompressor/Apple İphone 8 64 GB Space Gray
  • Yüzbaşı
    471 Mesaj
    Windows Store'a geliyor. Optimizasyon sorunu olmama ihtimali var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Yarbay
    2154 Mesaj
    grafik aynı sadece pist koymuşlar salmışlar. sıktı artık bu forza beleş olursa yine belki indiririm
    |
    |
    oyun rx480 ve i5 6500 ikilisi ile akıcı bir şekilde çalışır mı acaba?

Bide bu forza serisi oyunlarrı driving force gt direksiyonu ile direk uyumlu mu?Yoksa elle mi ayarlanıyor her şey?
    |
    |

Bu işler böyle. EA oyunları Origin den Microsoft oyunları Windows store dan geri kalanlar Steam den devam. PC de oyun oynayanlarında işi zor gerçekten.

|
    |
    Rustoocas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Yarbay
    8374 Mesaj
    Sistem gereksinimleri bir süre önce açıklandı burada paylaşılmamış.

Lada (minimum)

DirectX: DirectX 12 API, Hardware Feature Level 11.
    Memory: 8 GB.
    Video Memory: 2 GB.
    Processor: Intel i5-750 2.67 GHz.
    Graphics: NVIDIA GT 740 or NVIDIA GTX 650 or AMD R7 250X.
    Integrated Keyboard and Mouse
    Lamborghini (recommended)

Video Memory: 4 GB.
    Processor: Intel i5 4460 3.2GHz.
    Graphics: NVIDIA GTX 670 or NVIDIA 1050 Ti.

Açıklanan gereksinimler isabetli ise ortalama bir PC'de 2K rahat oynarız.

quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Sistem gereksinimleri bir süre önce açıklandı burada paylaşılmamış.

Lada (minimum)

Video Memory: 2 GB.
    Processor: Intel i5-750 2.67 GHz.
    Graphics: NVIDIA GT 740 or NVIDIA GTX 650 or AMD R7 250X.
    Lamborghini (recommended)

Video Memory: 4 GB.
    Processor: Intel i5 4460 3.2GHz.
    Graphics: NVIDIA GTX 670 or NVIDIA 1050 Ti.

Açıklanan gereksinimler isabetli ise ortalama bir PC'de 2K rahat oynarız.

desteklenen direksiyonlarla ilgili bir açıklama var mı?

Bende driving force gt var,inşallah tam uyumlu olarak çalışır ya.

• Yarbay
    34477 Mesaj
    dirt4'ten umduğumu bulamadım, ama bu oyundan umutluyum
    |
    |
    |
    |

ayrıca driving force gt tam uyumlu destekler mi acaba bir açıklama yapıldı mı?
    |
    |

DFGT listede mevcut

|
    |
    Bahsedilenler: BlackLead , blackleads007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Brands Hatch
    Circuit of the Americas
    Daytona International Speedway
    Dubai Circuit
    Homestead-Miami Speedway
    Maple Valley Raceway
    Autodromo Internazionale del Mugello
    Nürburgring
    Rio de Janeiro
    Sebring International Raceway
    Silverstone Racing Circuit
    Circuit de Spa-Francorchamps
    Suzuka Circuit
    Virginia International Raceway
    Yas Marina Circuit
    Bernese Alps
    Mount Panorama Circuit
    Circuit de Catalunya
    Hockenheim-Ring
    Indianapolis Motor Speedway
    Sonoma Raceway
    Mazda Raceway Laguna Seca
    Le Mans Circuit de la Sarthe
    Lime Rock
    Long Beach
    Autodromo Nazionale Monza
    Test Track Airfield
    Prague
    Road America
    Road Atlanta
    Top Gear
    Watkins Glen
    |
    |

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

DFGT listede mevcut

hocam bu resmi mi? yani tak çalıştır hiç bir ince ayar vs.gerektirmeden tam uyumlu olacak mı?

Çünkü yabancı forumlarda falan forza horizon 3 ve forza motosport 6'yı pc'de DFGT ile oynamak için resmi olmayan bir uygulama(3.parti uygulama) indirirek anca onun üzerinden dfgt ile oynandığını belirtmişler eğer ben yanlış anlamadıysam.

Eğer bu kesinse bir an önce oyunu kapıyorum zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 22 Ağustos 2017; 20:35:53 >

• Kurmay Yarbay
    35979 Mesaj
    |
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
google reklamları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,452
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.