Şimdi Ara

Forumdaki DSG psikolojisi ile Forumla alakasi olmayan DSG li arac sahipleri arasindaki fark (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
2
Favori
4.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

DSG kullanıcısıyım. 27 bin km, 10 ay oldu. Allah pişman etmesin şu ana kadar iyi ki almışım diyorum asla pişman değilim. Ne zaman patlayacağı belli olmaz riske girme diyen arkadaşlar var. Alternatif olsa alınır riske girilmez. Ama bir tane alternatif gösterin riske girmeyelim.

edc powershift zf:)

yeni nesil pejo ve mazda tam otomatikleri.

Benim anlamadigim Dsg alanlara kızıyorsunuz da 50-60 a Zf 8 ileri var mı ? Dizel otomatik cliolar bile 50-55 olmus . Volvo zaten V40 R design haric guzel bir tasarım yok kac yıldır aynı kasa makyaj in makyajı oldu artık .

Yine de Dsg pişmanlık olabilir . Şans ama risk daha yuksek . Ayrıca saydıklarınızda ZF haric Dsg den daha konforsuz

yoo hiç kızmıyorum almak isteyen alsın lakin sorunsuz demesin ve riskleri göze alsın diyorum.

ayrıca arada ciddi konfor farkı falan yok hele tam otomatiklerle hiç yok kendimizi kandırmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bağkur_borcu

Koca forumun özeti;

- araba tavsiyeesi ; mazda al
    - volvo çok sağlam hacı
    - tsı ; yağ yakar abi
    - dsg; patlar

95 bin km dir 7 dsg araç kullanırım buna ilave 35 bin km tsı araç kullandım ne bir gram yağ eksildi nede dsg ısındı. Mermerlermiş kafalar değiştiremessiniz size internet linki getirirler. zaten bu basmakalıp kelimeleri tekrarlayanlarda aynı 8-10 kişi. Değişmeyecek burayı böyle kabul etmek lazım

imzamı atarım
  • Bu sorunlar konusulurda sahsi fikrim dh forumu otomobil konusunda kaale alinacak bir yer degil

Daha pcdeki en basit sorunlari bile cozemeyen ( ben sen o bu su biz siz onlar) kisilerin her birini otomobil ustadi ekspertizi kabul etmek zirvaliktir.

Ha boyle bir problem vardir eyvallah ; lakin pc konularindaki gibi
    Apple en iyi telefon ve pc markasi
    Casper cop
    O sorunlu bu yanar

Vw nin dsgsi de ayni muhabbet sorsan herkes kullanmis en az 50 arac her seye ayni cevaplar.

Vw hem goze hem cebe hitap eden en iyi markalardan biri Trde
    Reklamin iyisi kotusu olmuyor.
    Bkz her Allah im gunu Vw dsg konulari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Forumda bir arkadaş yakınlarda konu açmıştı,ekşisözlükten bir başlığın içeriğini kopyalamıştı ben de aynen ondan kopyalıyorum aşağıya ;

.....

Okurken trafikte isinmis dgs gibi oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 20 Eylül 2014; 19:57:14 >
  • Abi niye tum mesajı alıntı yapıyorsun ?? Mobildeyiz gözünü seviyim

• sene olmuş 2014 halen dsg nin adını ağzına alanlar var
    sanki kel feritin ortakları
    lan bozuk işte, lanet bir şanzıman daha neyin davasını güdüyorsunuz
    bende bir anımı anlatayım geçenlerde cvt li aracımın özel serviste motor yağı ve fren hidroliğini değiştirirken usta dedi nasıl memnun musun şanzımandan iyi dedim sıkıntı yok
    -oysaki bendeki kasa bayağıda arıza çıkarmıştı, bendeki hiç arıza yapmadı , zaten kim yoğurdum ekşi derki-

sonra konu şanzımanlardan giderken laf dsg ye geldik adam aynen şunu dedi
    "abi 2. el galerileri bile özellikle kaçıyor vw dsgden "

daha ne diyelim ya ağzınızın üstüne dsg kabartmalı kürekle mi vuralım dsg=çöp
    o kadar

zaten öyle olmasa vw çark edip "efendim seneye bazı modellerimizde zf hp 9 kullanacağız" demezdi
    ıslak kuru muhabbetide yalan madem ısalk kavrama dsg o kadar dayanıklı neden amaroka zf hp8 koyuyorlar

ama mübah türk tüketicisine dayayacaksın vw dsg
    vericeksin dsg vereceksin dsgyi

• quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

sene olmuş 2014 halen dsg nin adını ağzına alanlar var
    sanki kel feritin ortakları
    lan bozuk işte, lanet bir şanzıman daha neyin davasını güdüyorsunuz
    bende bir anımı anlatayım geçenlerde cvt li aracımın özel serviste motor yağı ve fren hidroliğini değiştirirken usta dedi nasıl memnun musun şanzımandan iyi dedim sıkıntı yok
    -oysaki bendeki kasa bayağıda arıza çıkarmıştı, bendeki hiç arıza yapmadı , zaten kim yoğurdum ekşi derki-

sonra konu şanzımanlardan giderken laf dsg ye geldik adam aynen şunu dedi
    "abi 2. el galerileri bile özellikle kaçıyor vw dsgden "

daha ne diyelim ya ağzınızın üstüne dsg kabartmalı kürekle mi vuralım dsg=çöp
    o kadar

zaten öyle olmasa vw çark edip "efendim seneye bazı modellerimizde zf hp 9 kullanacağız" demezdi
    ıslak kuru muhabbetide yalan madem ısalk kavrama dsg o kadar dayanıklı neden amaroka zf hp8 koyuyorlar

ama mübah türk tüketicisine dayayacaksın vw dsg
    vericeksin dsg vereceksin dsgyi

Almayın arkadaş size zorla vosvos yada dsg satanmı var ne bu şiddet celal

Ben memnunum alırım, siz değilsiniz almassınız. Basit bir denklem

• Kullandıkları dsg dq200 kodlu, max.250 nm torka dayanıklı, özellikle kick down dan hoşlandığını belirten arkadaşlar hele 1.6 dizel aracınızın torku ne kadar ki ne dayanmasını bekliyorsunuz. 7 g dsg uslu sürücüler ve orta şerit için planlanmış. Değerli premiumcular, uzun süre kullanmak istiyorsanız ya yüksek hacimli ve tam otomatik veya daha dayanımlı birşey alacaksınız. bir daha araştırıp alırsınız artık herşeyi. Vites geçişleri birkaç ms iyi yakıtı düşük tutuyor diye tercih edildiği açık. Ayrıca soyuyorsa beni soyuyor diyen arkadaşlar sizlerin yüzünden her konuda olduğu gibi araba piyasası milleti bu fiyatlarla öpmeye devam eder.

• Çok ısınmıştım , sağa çekip soğudum biraz. Düzeldi.

• bağkur_borcu kullanıcısına yanıt
    Ee tabi bindiği en lüks araç VW olana premium gibi gelebilir.

Bu arada forumda palioya biniyo diye VW'i eleştirmesin diyenler olmuş. O zaman benim hem mercedes'im var, hemde klasik amerikanım. Bu bana sizin vosvoslara dandik deme hakkını verir mi? Hayır. Ayrıca VW neden bu kadar eleştiriliyor, diğer markalar eleştirilmiyor; cevabı yukardaki mesajda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chum lee

Ee tabi bindiği en lüks araç VW olana premium gibi gelebilir.

Bu arada forumda palioya biniyo diye VW'i eleştirmesin diyenler olmuş. O zaman benim hem mercedes'im var, hemde klasik amerikanım. Bu bana sizin vosvoslara dandik deme hakkını verir mi? Hayır. Ayrıca VW neden bu kadar eleştiriliyor, diğer markalar eleştirilmiyor; cevabı yukardaki mesajda.

Ne yapalım şimdi mal beyanında bulunup servetmi yarıştıralım ?

Metrobüse bindim; 500 bin liraydı, senin arabalardan pahalı. Yaşasın mazda

işte bende onu diyorum, yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chum lee

işte bende onu diyorum, yapma.

Herkes bildiği-bindiği araba hakkında eğri doğru bildiğini yazacak. Paliocunun akşama kadar dsg eleştirme hakkı olmadığı gibi benimde binmediğim-bilmediğim ferrari hakkında atıp tutmam doğru olmaz. Olay bu yoksa kimseye pejoya palioya biniyor diye farklı gözle bakmıyoruz, öyle bir şey yakışıksız olur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bağkur_borcu -- 20 Eylül 2014; 22:02:39 >
  • Passat guzel ve kaliteli bir araç, biraz geriye gidelim güncel passat kasası yeni çıkacağı zaman vw 1.6 dizel ile çıkarmamayı ve bu motoru dsg ile de asla kombine etmeyeceğini açıklamasına rağmen, bizim ülkede az yaksın çok kaçsın otomatikte olsun çok satar abi mantığıyla doğuş oto vw firmasına çokça dileklerde bulunduğundan bu durumları konuşuyoruz. Passat 2.0 vergi nedeniyle nakavt olunca 100binlere 1.6 vw nin istemeyerek ürettiği bu kombinasyona millet muhtaç kaldı. Passat düz vites kullananlardan hiçbir şikayet yok bu normal.

• Almanyadan dayim geldi 3 hafta önce tatile . Laf lafi acti konu arabalara geldi . Ve otomatik sanzimanlarda ben dsg nasil diye sorunca benim arkadas aldi dsg li arac elinde patladi sorun cikartti servisten kurtulamiyor dedi . Valla dayi dedim bende tam sana bundan bahsedecektim dedim . Yok oglum bulasilmaz cok sorunlular bizim orada duyuyorum kullanan arkadaslardan dedi . Dayimin dh ile uzaktan yakindan alakasi yok .

Ayrica vw nin turkiyedeki fiyatlarindan ve opelin turkiyede alman arabasi gibi gorulmesinden bahsettim . Vw nin turkiyedeki fiyatlari haketmediginxe herkes hem fikir sanirim . Almanyada golfun en pahalisi 23 bin euro yani 23 asgari ucret . Bizde 108 asgari ucrete kadar cikiyor fiyat aradaki fark ucurum . Opel ise zaten almanyada hic satmayanve tutulmayan bir marka . Devlet yardimi olmadan batmaya yuz tutmus bir marka almanlar tercih etmiyorsa kendilerinden biri gibi gorup bizim insanlarimi anlayamiyorum hala ."opel mokka alman muhendisliginin son noktasi"

• VW kullanan arkadaşlar diğer kullanıcıları baya ötekileştiriyor hemde model ne olursa olsun pahalı veya ucuz acayip bir fanatizm söz konusu bu araç kullanıcılarında , misal bugün bi başlıkda peugeot 407'nin sıkıntılarından bıkıp yerine sıfır toyota corolla ile toyota bayisinde takasa girmiş bir arkadaşın yazısını okudum adam cidden peugeout'un sorunlarından bıkmış sorunsuz araç arıyor ben çevremdede çok duyuyorum bu tip araçların bitmek bilmeyen sorunlarını . Vw kullanıcılarında ise bu objektiflik duygusu nerdeyse yok adam kendi aracında sorun çıksada toz kondurmuyor yanlız ortalık dsg'den dolayı mağdur olmuş insanla kaynıyor .

Birisi şöyle yazmış şimdi alıntılamak istemiyorum ;

----
    "Koca forumun özeti;

- araba tavsiyeesi ; mazda al
    - volvo çok sağlam hacı
    - tsı ; yağ yakar abi
    - dsg; patlar

95 bin km dir 7 dsg araç kullanırım buna ilave 35 bin km tsı araç kullandım ne bir gram yağ eksildi nede dsg ısındı. Mermerlermiş kafalar değiştiremessiniz size internet linki getirirler. zaten bu basmakalıp kelimeleri tekrarlayanlarda aynı 8-10 kişi. Değişmeyecek burayı böyle kabul etmek lazım "
    ----

Öncelikle bu insanlar neden mazda al diyor ? volvo'ya niye sağlam diyor ? tsi'ye neden yağ yakar diyor ? dsg neden patlar diyor ?

-Hadi 1-2 kişi dese tamamda neden herkes bu kanıya varıyor çünkü herkes bişekilde tecrübe yaşamış . Mazda sorunsuzluk listelerinde en yukardaki firmalardan biri mazda 6 abd'de yılın aracı seçildi adamlar global çapta satışa doymuş durumda senin türkiye pazarın bu adamlar için hiçbirşey yılda Bin adet gönderiyor yeni mazda 3'ü ister al istersen alma .

Volvo'ya İnsanlar niye sağlam diyor çünkü adamlar için güvenlik daha ön planda hatta yaya hava yastığı bile yapmışlar buyur izle ;

http://www.youtube.com/watch?v=-I5ps6x9-7A

-Tsi araç kullanmadım yorum yapmıyorum yağ yakar falan diye .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelastairbender -- 20 Eylül 2014; 22:51:25 >

güzel diyorsun kardeş
    ama piyasada iki marka var kalite konusunda biri vw diğeri ford fordun dizel otomatikleri yok 1.6
    vw var ama patlıyor
    seneye fordda 1.5 dizel ps ler getirecek onlarda patlayacak
    çift kavramalı hiç bir şanzıman pdk gibi çok kaliteli malzemeden yapılmıyorsa sağlam olamaz.
    ben vw almak istiyorum gerçekten vw almayı düşünen biriryim
    ama ben sırf dsg yüzünden vw almıyorum
    vw adam gibi bir aşnzıman kullansın alalım
    neymiş tam otomatiklerin devri geçmişmiş,çok yakıyormuş
    bunu diyenlerin önüne mazda 3 ve 6 dakullanılan tork konvertörlü tam otomatikleri ders diye koymak lazım
    tam otomatik ölmeyecek,gelişecek, vw passat varianta koysun zf hp9 sıraya girerim
    yahut tiguana
  • Hayatında mazdanın içine girmemiş, girmeyi bırakın merak edip okumamış adam her araç tavsiyesi isteyene "mazda" cevabını yapıştırıyor. Bir şey bilmediğini nereden anlıyoruz ? Cevaba ; tek kelime "mazda" yazıp geçiyor. Mazda tavsiye ediyorum, çünkü...... deyip 3-5 kelime yazana hiç lafım yok. Ben de şahsen mazdayı kaliteli buluyorum, bir kaç kişiye önerip birinin almasına sebep oldum. Mazda hakkında olumsuz bir tek yorumum yoktur. Aynı açıklama volvo içinde geçerli.

İkinci konu ; vw kullanan kendini zengin görüp ötekini aşağılıyor algılaması var. Yok öyle birşey, vw ucuz ve kaliteli. Haftasonu peugeot ve renoyu gezdim inanın çok daha pahalılar. Geçenlerde gidip skodadan elegance rapid 1.6 tdı aldım. Çünkü ucuzdu 57 bine bu şartlarda araç yoktu. Golfün tsı hesaplısıda var parası olana üst donanım tdı dsg side var. Ama değişmez gerçek ; vw nin ucuz seçeneği çok fazla, çok satmasının önemli bir sebebi ucuz seçeneklerinin çok olması. Yani parayla ilgili bir ötekileştirme olsa; dizel fluance 80 bin,peugeot 3008 94 bin lira. Yine bu markaların b ve c sınıfları vag dan külliyen pahalı. Hava atılacaksa diğerleri atmalı. Burada öyle bir yalancı algı oluştuki vw fiyatta bmw-mercedesle yarışıyor sanan var.

Siz "tsı kullanmadım yağ yakıp yakmadığını bilmiyorum" yazmışsınız. Bu dürüst bir söz ve sizin gibi düşünen yazan kişi sayıca çok olsaydı forumda nispet ve fanatizm içeren yazı bu kadar olmazdı. İnsanları kızdıranlar; bilip bilmeden her konuya zıplayıp de se ge patlak yazanlar. Sanırsınız adam kahvaltıda iki dsg patlatıyor. Bu 3-5 şakşakçıya takılıyoruz.

• sevenler sevmeyenler fransız grubu forumun seviye kalitesi herşey ele alınmış.
    kullananlar hiç arıza çıkarmayanlar sürekli serviste olanlar mekatronik sesler yazılım kavrama vs..

neden bmw ve mercedes gibi markaların şanzıman ları dile gelmiyor..

sonuç

ortada arızalı büyük bir yüzdesel araç topluluğu var..

açın şikayet var ı bakın

arıza çıkarmayanlarada güle güle kullanın demek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 20 Eylül 2014; 23:40:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

DSG kullanıcısıyım. 27 bin km, 10 ay oldu. Allah pişman etmesin şu ana kadar iyi ki almışım diyorum asla pişman değilim. Ne zaman patlayacağı belli olmaz riske girme diyen arkadaşlar var. Alternatif olsa alınır riske girilmez. Ama bir tane alternatif gösterin riske girmeyelim.

edc powershift zf:)

yeni nesil pejo ve mazda tam otomatikleri.

Powershift ve edc nin dsg ile alakası yok performanstan çok yiyorlar. Ayrıca daha çok yeni şanzımanlar onlarında patlama riski yok dersek kendimizi kandırırız. Dsg'li araç parasına zf veriyorlarsa hemen değiştireyim. Konfor olarak tam otomatikler tamam ama performans? ekonomi?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.