Şimdi Ara

Forumdaki DSG psikolojisi ile Forumla alakasi olmayan DSG li arac sahipleri arasindaki fark (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
2
Favori
4.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: root_echo

güzel diyorsun kardeş
    ama piyasada iki marka var kalite konusunda biri vw diğeri ford fordun dizel otomatikleri yok 1.6
    vw var ama patlıyor
    seneye fordda 1.5 dizel ps ler getirecek onlarda patlayacak
    çift kavramalı hiç bir şanzıman pdk gibi çok kaliteli malzemeden yapılmıyorsa sağlam olamaz.
    ben vw almak istiyorum gerçekten vw almayı düşünen biriryim
    ama ben sırf dsg yüzünden vw almıyorum
    vw adam gibi bir aşnzıman kullansın alalım
    neymiş tam otomatiklerin devri geçmişmiş,çok yakıyormuş
    bunu diyenlerin önüne mazda 3 ve 6 dakullanılan tork konvertörlü tam otomatikleri ders diye koymak lazım
    tam otomatik ölmeyecek,gelişecek, vw passat varianta koysun zf hp9 sıraya girerim
    yahut tiguana

Psişik güçlerin var galiba o patlayacak bu çatlayacak.
    Patlamış dsg toplamda 10 milyon üzeri satıyor, sen çatlak patlak de dur.
    Kim takar burada yazılanları dsg hakkında o da ayrı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vw mi, ford mu?
    herkes beğendiğini alsın.
    ancak bazı araçlar hakkında efsaneler üretenler sahibinden'i açıp baksın
    800.000 km üstünde yapan marka hangisi.
    750.000 km'yi geçmiş ve motor yaptırmaya gelen focus 1.6 TDCİ ticari gördüm.
  • Ben DH'yi 10 senedir okurum, 6 sene genel moderatörlük de yaptım.
    Bu tip tartışmalar nvidia-ati arasında, intel-amd arasında, futbolda, ios-android, samsung-apple, oyunlarda, hatta anime karakterleri hakkında bile hep yapılmaktadır.
    Marka fanatikliği bizim memleketin bir ihtiyacıdır, hep kendimize göre bir ikon yaratırız ve körü körüne savunuruz.
    Malesef eğitim ile olacak bir konu, üstelik okul değil okumak ile çözülebilecek bir konu.
    Bilgiyi üretmesek de tüketebiliriz, yani okuyup derleyip anlayıp tartışabiliriz, sonrasında deneyimleriz ve fikirlerimiz olur. Ancak direkt fikir sahibi olunca sonuç DH özeti gibidir.
    Samsung veya LG TV forumlarındaki LCD hatalarını okuyabilirsiniz ama Teknomarketlerde hala çok satılıyorlar.
    Bizim çoğu tüketicimiz bilinçsiz.
    Ama tüketici bilinçlendiği zaman VW almayacak diye bir durum da yok.
    Çok bilinçli olmayabilirim, fakat bütçeme uygun tüm markaları test ederek aklım ve kalbimle satın aldığım TDI passatım var, 7 yılda 99.000 km yaptım, 6 ileri yağlı kavramanın mekatroniği yıllar evvel değişti, 4 x PD'si 2013'te geri çağırmayla değişti. Yılbaşında 8.nesil passat geldiğinde değerlendirip almayı düşünüyorum.

Ek bilgi; Amerika'da dün gördüğüm bir gazete haberinde GM araçlarının kontak anahtarı ile ilgili bir problem nedeniyle 800.000 aracı geri çağırdığı, şimdiye kadar ölen 19 kişinin ortak avukat tuttuğu ve kişi başı 1.2 M$ tazminat almayı beklediklerini okudum.

• Bende bu aralar araba alma aşamasındayım. Geçen sefer sorf dsg den kaçmak için ceed aldım çok memnun kaldım ama bi kaç sebepten dolayı satmak zorunda kaldkk. Şuan yine bi araç bakıyoruz dediğim gibi ama dsg olmayıpda eli ayağı düzgün parasını hak eden en fazla 90 a kadar istediğim şekilde bi araba mlsf yok. Mazda felam diyiceksiniz ancak ona da gönlüm el vermiyor 2. Eli açısından. Zamanında ford fiesta kullandım yarı otomatikti o da. Arabayı şanzıman için servise veriyoduk bi dünya masraf yaptıktan sonra geri alıp yolda gelirken araç yine arızayı veriyodu. Forumlarda buna benzer bi dünya şey gördüm. Bazı arkadaşlar yazmış 1 senesir kullanıyorum, 10 aydır kullanıyorum.. Zaten bu araçlar 2 sene sonra kayışı koparıyor.

Yani ben şuan komforu felan geçtim vites geçişlerini hissettirsin umrumda değil ancak bana sorun yaşatmasın. 2 yıl güzel aşırı memnun kullanırsın bi gün bi sorun yaşarsın nerden aldım bu arabayı dersin olay o. Şuan bende kaldım böyle. Piyasada dsg dışında başka araç yok istediğimiz şekilde. Pug var onun otomatiği henüz çıkmamış eğer sabredersek onu alıcaz yok olmadı artık bizde mecburen bulaşıcaz bu işe.

• quote:

Orijinalden alıntı: pressbey

vw mi, ford mu?
    herkes beğendiğini alsın.
    ancak bazı araçlar hakkında efsaneler üretenler sahibinden'i açıp baksın
    800.000 km üstünde yapan marka hangisi.
    750.000 km'yi geçmiş ve motor yaptırmaya gelen focus 1.6 TDCİ ticari gördüm.

Şimdi siz burda ford'a "800bin deviren araçlar hangisi" diyip, ford örneği vererek efsaneler üretenin ford olduğundan bahsediyorsunuz sanırım. Keşke sahibindene bakacağınıza biraz araştırma yapsaydınız.

Albert Klein Beetle yazın. Dünyanın en çok km yapmış araçlar listesinde 2,5m milyon km ile ilk 10 içindedir.

Forumdaki DSG psikolojisi ile Forumla alakasi olmayan DSG li arac sahipleri arasindaki fark

Yenilerden derseniz 1milyon kmyi geçen passat dizel var mesela

http://www.milecircle.com/2013/06/28/1-million-kilometers-with-a-volkswagen-passat/

Daha da yenilerden yine bir milyon km'yi deviren polo var. Üstelik baskı balatası radyatörü, egzos sistemi bile değişime ihtiyaç duymadan.

http://www.iol.co.za/motoring/cars/volkswagen/1-polo-1-owner-1-million-kilometres-1.1357398#.VB5d2uecOb8

Demek ki vw de yapıyormuş. Sırf yaptığı km'ye bakark markalar değerlendirilmez, bugün pek çok araç düzgün kullanılırsa 500-600bin km'yi rahatlıkla devirecektir ki normal kullanımda bir sürücü hayatı boyunca o kadar km'yi belki yapar.

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    kardeş acını anlıyorum almışın bir defa satamazsın da
    binicen artık yapacak bir şey yok
  • beyler bir kere motor dayanımı konusunda kimse fordun eline su dökemez premium markaları yıldızı vs. ayrı tutuyorum zaten fordun o sınıfta işi yok, şase ve kaportada da forddur
    eksileri illaki vardır herhangi bir dizeli herhangi bir başka marka dizelden çok yakar ama aynı güç ve torktaki eşdeğer başka bir dizelle çekme halatıyla birbirine bağla ford çeker
  • quote:

Orijinalden alinti: firsttrue

Herkese merhaba,

Ben çok atif yapilan 1.6 TDI DSG Jetta kullanan biri olarak katkida bulunmak isterim forumunuza. Aracimdan ve DSG'den kullanim konforunda çok memnun oldugumu belirtmek isterim öncelikle. Bununla beraber 80.000 km civarinda sanzimanim garantiden degisti, su siralarda da kalkislarda hafif titreme yapmaya basladi yine ( 126.000 'de ). Sirketimizdeki araçlarin tamami DSG'li ve çogunda benzer problemler var. Tabiki VW problem olarak kabul etmiyor fakat bir sikinti oldugu açik. Yalniz daha önce de belirttigim gibi kullanim konforu mükemmele yakin, daha iyisi BMW'de var. Forumunuzda ne isim oldugunu merak ederseniz eger, Auto 6R bir 308 düsünüyorum özel aracim olarak ve bu nedenle arastirma yapiyorum. Ikinci el alacagim ve bu nedenle de kullanici yorumlari benim için degerli.

Iyi forumlar dilerim.

• Bende de s tronic var 1.6 tdi 50 k de.Yebi yazilim yaptirdim daha 300 km olmustur.Hic bozulmadi ama bozulursa da 4 senelik garantim var gider yaptiririm dusunmeyin bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

kardeş acını anlıyorum almışın bir defa satamazsın da
    binicen artık yapacak bir şey yok

zaten 2. elde de sıkıntı yok, sen canını hiiiç sıkma boşver...
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Şöyle söyleyeyim evet 7-DSG'de sıkıntılar vR fakat kullanandan çok sahip olmayanlar ağlıyor anlamadım

Kullanan kişiler zaten işin vahametini bilmiyorlar ki dsg'li aracı almışlar. O kişiler ancak şanzuman patladığında gelir buraya yakınırlar.

Dsg'li araca sahip olmayanlar ise, işin iç yüzünü çok iyi bildiklerinden diğer kişileri de bilgilendirerek insanları hatalı bir karar almaktan korumaktalar. Forumun amacı da budur zaten... Yoksa bilmeyen adam gider garantisi bitmiş 100 bindeki dsg'li golf'ü alır güzel güzel bineceğini sanar.

Bu basit düz mantığı bile kuramadığına göre;

Şu forumda senin üzerine vw fanatiği olan biri yok, buna emin olabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

Şöyle söyleyeyim evet 7-DSG'de sıkıntılar vR fakat kullanandan çok sahip olmayanlar ağlıyor anlamadım

Kullanan kişiler zaten işin vahametini bilmiyorlar ki dsg'li aracı almışlar. O kişiler ancak şanzuman patladığında gelir buraya yakınırlar.

Dsg'li araca sahip olmayanlar ise, işin iç yüzünü çok iyi bildiklerinden diğer kişileri de bilgilendirerek insanları hatalı bir karar almaktan korumaktalar. Forumun amacı da budur zaten... Yoksa bilmeyen adam gider garantisi bitmiş 100 bindeki dsg'li golf'ü alır güzel güzel bineceğini sanar.

Valla kardeş Dsg üzerinden VW in çok büyük saçmaladığı bir gerçek.
    Bahsettiğin arkadaşın tam anlamıyla bir fanboy olduğu da bir gerçek ancak,
    Anca ük Dsg'm patladı diyenler çok fazla takmıyor, hele sizin kadar hiç takmıyorlar.
    8 yıllık bile araç olsa çekiyor servise 300-500 veriyor 20 bin km de bir kavramayı yeniliyor çıkıyor.
    Dsg yerine gelişmemiş bir şanzımanı örneğin, Opel, toyota, hyundai, pug vs grupların kullandığı hem çok yakan hem performastan boru gibi çalan şanzımanları 20 bin sene kullanmanın maliyeti, 300-500 den fazladır herkes bunu bilşyor, o kadar farktan çok daha fazlası sadece 1 senelik yakıttan çıkar, kimse kimseyi kandırmasın insanlar salak değil.

Ben burada ağlayıp sızlayan bir golf 5 sahibini takip ettim yazıp yazıp gitti, sonucu bile bildirmedi.
    Pm attım 8 yılıık araçta bile sorun etmeden kavramayı değiştirmiş arkadaş ödediği para 300 tl.

Ben bu şekilde servisi desteklemiyorum tüm dünyada verildiyse burada da 10 yıl vereceksin şanzıma, ama siz de insanları aptal yerine koymaktan vazgeçin, orta sınıfta Dsg den başka alınacak şanzıman bulamazsınız kolay kolay, mazda 6 diyorsunuz, adam gitsin 2.0 litre benzinli atmosferik tork konvertörlü otomatik alsın öyle mi, hayal dünyasında yaşıyorsunuz. mazda da yapsın Avrupa normlarında downsizin ve şehirli motorlar herkes alır, siz o araçla istanbul şehir içinde kullanın bakalım ne oluyor sonuçlar. Gösterin bana D sınıfı otomatik, mondeo mu, insignia mı, avensis mi , baktınız bu araçların motor- şanzıman kombinasyonlarına.
    Vw satılıyorsa hiç vakit kaybetmeden müşteri odaklı kombinasyon oluşturduğu için satıyor.
    40-50 binlira verdiğiniz araçlarda dsg ayarında şanzuman koymak her üreticinin yapacağı iş değil, nitekim koyamıyorlarda. koyunca da millet alır, herkes aptal siz akıllısınız sanmasanız keşke,

• quote:

quote:

İstediğini yaz, zerre umrumda değil. Burada yeri geldi Doğuş'u en ağır şekilde eleştirdim ama sizlere laf verince geri vites yapanınız çok olur. Daha dün bana fanboy diyen birinin ağzına lafı tıktım, uzadı gitti.

Düz mantıkmış, adam arabayı alıyor haberi yok sahibi olmayanlar nasıl biliyor? Siz gizli bir tarikat mısınız aydınlanmayı yaşamış, ama alanlar hep saf, bilmeyen garibanlar öyle mi? Alanları koruyormuş, yahu senin DSG'li aracın olmamış nasıl fikir sahibi oluyorsun. Ama başına kötü şey gelmiş biri, sayfalarca en ağır eleştiriyi yapsın. Tiguan'ının motorunda fabrika çıkışı sorun yaşayan arkadaşa biz de destek olduk. Fakat sizin gibi sığ insanlar için birine fanatik, fanboy etiketi yapıştırmak çok kolay. Komiksiniz.

Zaten bu forumda düzenli olarak VW'yi itibarsızlaştırma kampanyası yıllardır var. Her sene satışlar açıklanır, ama akıllanan olmaz. Siz aynı kafaya devam. Tüm dünya aptal ama bizim forumun bazı üyeleri çok bilinçli tüketici.

• quote:

quote:

Forumda yeni 3.20D nin direksiyon titremesini çözemeyen de var 5.25X drive i alıp aracın çıkarttığı sorunlardan bıkan da var . Yeni Opel astra sında 200 km de turbo bozulan da var.

Şans bu her ürün de elinde patlayabilir. Ancak DSG hata oranı daha yüksek dersen hem objektif olursun hem destek alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 22 Eylül 2014; 13:17:28 >

• Şu forum yüzünden Kendi golf aracımdan sogudum yeminlen
  • Yahu siz şaka mı yapıyorsunuz ne 300-500'ü... Garantisi biten aracın şanzıman değişimi için 14 bin TL istiyorlar. Sırf bu değişim zaten sizin 10 senede yaptığınız yakıt tasarrufunu alıp götürmeye yeter. Kaldı ki araç bu arızayı verince yaptırmadan satarım derseniz ölü merkep fiyatına gider ve çoğu kişi o fiyatlara bile kolay kolay almaz. 100 bin km'deki 5 senelik araca da 14 bin TL vermek insana çok ağır gelir. Sanki bunları biz uyduruyormuşuz, böyle şeyler yaşanmıyormuş gibi yazılar yazmanızı fanatiklikten başka türlü açıklayamıyorum kusura bakmayın...
  • Dsg bir kumar gibidir ne zaman nerde ariza olucagini kestirmek zor nerden mi biliyorum benimde zamaninda dsg li aracim vardi nokta.

• quote:

quote:

bunla hep vag lobisinin oyunları...

• quote:

Yahu siz şaka mı yapıyorsunuz ne 300-500'ü... Garantisi biten aracın şanzıman değişimi için 14 bin TL istiyorlar. Sırf bu değişim zaten sizin 10 senede yaptığınız yakıt tasarrufunu alıp götürmeye yeter. Kaldı ki araç bu arızayı verince yaptırmadan satarım derseniz ölü merkep fiyatına gider ve çoğu kişi o fiyatlara bile kolay kolay almaz. 100 bin km'deki 5 senelik araca da 14 bin TL vermek insana çok ağır gelir. Sanki bunları biz uyduruyormuşuz, böyle şeyler yaşanmıyormuş gibi yazılar yazmanızı fanatiklikten başka türlü açıklayamıyorum kusura bakmayın...

Arkadaşım ya yazdığımı okumuyorsun ya işine gelmiyor.
    8 yaşında Golf 5 in kavramasını ücretsiz değiştirdi Vag,
    Forumda 50'den fazla Dsg kullanıcısı vardır 14 bin tl ödeyen biri gördünüz, duydunuz mu?
    araç on yıllıkda olsa alınan ücret 300-500 tl değişim ücreti.
    Siz eski tip tork konvertörlü araç kullanın buyrun, o 1000 tl leri fazladan yanan yakıta, arkasını kaldıramayan şanzımanlara gömün, ama başınız ağrımaz, tercih meselesi bu.

• EnginAKB E kullanıcısına yanıt
    Şu an yeni açılan bir konu var ve şanzıman değişimi için istenen yüklü bir meblağ söz konusu.Çok değil 17 bin lira her ne kadar % 40 ta olsa yine de yüksek rakam

Konu;

http://forum.donanimhaber.com/m_97576712/tm.htm

Ne yalan söyleyeyim, bir DSG kullanıcısı olarak kendimi konu sahibinin yerine koydum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 22 Eylül 2014; 19:38:33 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.