Şimdi Ara

Forum tarihinin en saçma en beyin yakan düzeltilemeyen fps drop vakası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
90
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı normal kullanırken, klasör açarken, sayfayı yukarı aşağı çekerken, internette gezinirken takılma, donma oluyor. Sürekli değil ama rahatsızlık verecek düzeyde oluyor. Oynadığım oyunlar ise RDR2, WİTCHER3, RUST, R6, CSGO, SPİDER-MAN REMASTERED, FORZA HORİZON 5, PUBG VB... diye gidiyor hepsini yazmama gerek yok çünkü bilgisayarım ''DON'T STARVE TOGETHER'' sistem gerektirmeyen oyunda bile takılma yaşıyor. Furmark programı ile test ettiğimde, test ekranındaki görüntüde pırpırlanma, dalgalanma, bozulma oluyor. Sıcaklık değerlerimin gayet iyi, Cpu boşta 33 yükte 55 Gpu boşta 34 yükte 70. Sıcaklık konusunda sıkıntı yok yani. Kafayı yeme derecesine geldiğim zamanlar ise denemediğim yöntem kapısını çalmadığım kimse kalmadığında başladı. Sorunu hiçbir insan çözemedi.

YAPTIKLARIMIZI AÇIKLIYORUM: CHİPSET, GPU DRİVER VE BİOS GÜNCELLENDİ. 30 defa format atıldı win11-win10 arasında geçişler bile yapıldı. Güç kaynağı değiştirilip sistem denendi. ANAKART değiştirilip denendi. En şaşırdığım kafayı yememe sebep olan yöntem ise EKRAN KARTI değiştirildi sorun yine devam etti. SSD olmasına rağmen piyasadaki en kaliteli SSD aldım sorun yine düzelmedi. Monitör değiştirildi, monitör kablosu değiştirildi DÜZELMEDİ. Bugün yakın arkadaşımdan rica ettim gel ram ve işlemciyi deneyelim çünkü artık daha fazla donanım alacak param kalmadı, hiçbir şey çözüm olmuyor. O da geldi ram ve işlemciyi denedik oyunlar hala takıla takıla kasa kasa ilerliyor. En düşük sistem gereksinimli oyundan en yükseğine tüm oyunlarda aynı sorunu yaşadım. Grafik ayarlarını düşürmemle bile düzelen bir sorun değil ki düzelse saçma olurdu çünkü masaüstündeyken bile takılma donma oluyor.

Son olarak sistemimi yazıyorum (----) sağındaki sorunu düzelmek için kullandığım ikinci donanımım

PSU = COOLER MASTER 600W 80PLUS -------- RAMPAGE 600W 80PLUS

ANAKART = PRIME B450M-K ------ MSİ A320 APRO

CPU = RYZEN 5 2600X

RAM = 16GB 2x8 3000MHZ Crucial Ballistix ------ 8gb 3200mhz hikvison

GPU = GTX 1650 SUPER 4GB ----- GTX 1660 6GB

SSD = SAMSUNG EVO 250GB + CRUCICAL 240GB

HDD = 1TB WD

• Saniyeler süren donma mı yoksa reset atmadan düzelmeyen donma mı oluyor?

• Kanka (stuttering) diye geçiyor sorunum yani 10 saniyede bir takılan 1 dakikada bir takılan random droplar.

• yardım edecek yok mu?

• ÖzgeXonce Ö kullanıcısına yanıt

Valla ben ilk olarak, masrafsız deneme olarak, tası tarağı toplayıp sistemi arkadaşın evinde ve farklı 1-2 evde denerdim acaba kendi ev tesisatında bir sıkıntı mı var diyerek.

2. olarak denemediyseniz arkadaşının (600w üzeriyse) psusunu kendi sistemine takıp dene.

Sistemde hdd olmadan formatı denerdim. Önce 250 ssd, sonra 240 ssd ile tek tek.

Arkadaşın emanet bir SSD varsa 250+240 diğer diskleri çıkararak onu bilgisayara takıp formatlamayı denerdim.

Aklıma başka öneri gelirse burayı editlerim.

• ÖzgeXonce Ö kullanıcısına yanıt

İşin zor kanak. Donanımsal sorunlar deneme yanılma olmadan çözülemez. PSU sorunu olabilir. Ekran kartında sorun olabilir. İşlemci soğutucusu işlemciye düzgün temas etmiyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakanoth -- 20 Eylül 2022; 22:26:34 >
  • sreylare kullanıcısına yanıt

Bende arkadaşa katılıyorum. Sistemi sadece ssd ile dener misiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.