Şimdi Ara

FORMULA 1 2019 Sezonu Bitti | Hamilton ve Mercedes Şampiyon! (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
14
Favori
24.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    verstappenle 3. lük yarışı mı birader hangi yarıştan bahsediyorsun senin kafa çin gp de kalmış sanırım ? Bi halt bilmiyorsun f1 hakkında çıkarımlarını kendine sakla ve konuyu terket

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carlion

verstappenle 3. lük yarışı mı birader hangi yarıştan bahsediyorsun senin kafa çin gp de kalmış sanırım ? Bi halt bilmiyorsun f1 hakkında çıkarımlarını kendine sakla ve konuyu terket
    Pilotlar klasmanından bahsediyor 3'ncülük derken, dün yarışta da zaten tam kazadan önce Serhan Acar bundan bahsetmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carlion

Sen daha okuduğunu anlayamazken millete böyle ahkam kesme. Pilotlar sıralamasında ki 3.ten bahsediyor adam.

Hadi bakalım konuyu terket madem bu işin raconu bu...

• Vet-Lec kazası tamamen Vettelin hatasiydi. Videoyu defalarca izledim. Leclerc çok temiz geçti Vettel'i. Ama ayarsız Vettel yediremedi kendine Leclerc'i geçmeye çalıştı. Leclerc sağa kırarken bir de üstüne üstlük önüne kırdı Vettel aracı ki bence bilerek ve isteyerek yaptı. İkisini de yarıştan etti. Dünya 3.lugunu de Leclerc'in elinden aldı.
    Yeni lastik takmış adam senin arkanda mi kalmaliydi? Bırak geçsin işte madem takım her şeyden büyük. Ne diye kesiyorsun önünü? Bu saatten sonra bence artık Vettel gitmeli takımdan.
    Savunma yapmak Leclerc'in Bottas'i 5 tur arkasında tutması gibi yapılır.
    Vettel Kanadadan beri kendinde değil. Yararindan çok zararı var artık takıma...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • - Carlion -
    sen önce F1 yarışlarını seyret , hangi takım , hangi pilot , sezon boyunca hedefleri nedir ne için mücadaele ediyor ..
    önce bunları öğren ondan sonra gel foruma yaz ....
    2001 yılından beri f1 izleyicisiyim ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vettel - Leclerc kazasında hata kimin? %100 Vettel'in. Ama benzer bir hareketi ilk turda Leclerc Norris'e yaptı. Norris baya bi kenara açılmak zorunda kaldı. O an Norris Leclerc'in Vettel'e karşı yaptığı gibi pozisyonunu korusa bunların hiçbirini konuşmuyor olacaktık.
    Dediğim gibi Vettel suçlu ama her sürücü yapıyor bu tarz hareketleri. Burada mevzu Vettel'in takım arkadaşına bunu yapacak kadar bilenmesi, çekememesi vs. ne derseniz artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzer örneği ben verecektim. Yarışın başında Leclerc, Norris'i geçip içeriyi almaya çalıştı ama Norris de buna ayak uydurunca oradan bir kaza çıkmadı, hatta Norris pozisyonunu korudu. Vettel-Leclerc olayında tek tarafı kesin olarak suçlamak doğru değil. Bence de hatanın büyük kısmı Vettel'de ancak Leclerc de yanında Vettel varken ona biraz daha fazla boşluk verebilirdi. Böylece Vettel, Leclerc'i geçmeye başladıktan sonra hafif bir şekilde sola doğru gelmeye başlayınca da ikili temas etmez ve yarış dışı kalmazlardı.

Videonun 40.saniyesinde Leclerc-Norris örneği var. Vettel-Leclerc olayında kaza yaşanmasa benzer bir örneği görecektik ancak Vettel DRS avantajıyla muhtemelen Leclerc'i geçmiş olacaktı.

• Bu konu neden saman alevi gibi sadece yarış zamanlarında çok kısa süre aktif sonra pasif oluyor? DH'de Formula 1 takip eden kişi sayısının bu kadar az olması şaşırtıcı.
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum.
    Mesela seneye nasıl bir tablo bekliyor bizi sizce?
    Drive To Survivor 2.sezonu nasıl olacak dersiniz?
    Mercedes Almanya'yı yayınlatmayacak mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SineMelawen -- 19 Kasım 2019; 18:19:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SineMelawen

Aynen katılıyorum.
    RedBull'un artık Verstappen'i şampiyonluğa oynatmak için daha iyi bir araç çıkarmasını bekliyorum, bunu yapmak zorundalar artık. Ferrari'de durum değişmez Vettel'i sözleşmesi bitene dek göndereceklerini sanmam. Son 2 cümlenizi pek anlamadım :D mazur görün. Formula 1'i eskiden çok izlerdim son birkaç aydır tekrardan takip etmeye başladım ama dinamiklerini, temelini falan biliyorum işin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

RedBull'un artık Verstappen'i şampiyonluğa oynatmak için daha iyi bir araç çıkarmasını bekliyorum, bunu yapmak zorundalar artık. Ferrari'de durum değişmez Vettel'i sözleşmesi bitene dek göndereceklerini sanmam. Son 2 cümlenizi pek anlamadım :D mazur görün. Formula 1'i eskiden çok izlerdim son birkaç aydır tekrardan takip etmeye başladım ama dinamiklerini, temelini falan biliyorum işin.

Alıntıları Göster
    Drive to survive bir belgesel.
    İzlemediyseniz tavsiye ederim. İlk sezonu 10 bölüm.
    İkinci sezonu bekliyorum.

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    Keşke yollasalar. Bu şekilde yürümez bu iş. Vettel başka takımdaki kere yol verip, kendi takım arkadaşının ayağına sıkıyor. Hoş ilk değil bu...
    Belgesel Netflix için yapıldı. Kesinlikle izleyin. Takımları daha iyi tanıyorsunuz.

• quote:

Aynen katılıyorum.
    Kesinlikle yayınlamaları lazım. Sezonun en heyecanlı yarışıydı ardından Brezilya geliyor.
  • wirlebendichh kullanıcısına yanıt
    Yok Hamilton hastayım ayağına yayınlamalarına izin vermedi belgeselde.

• isterse bin defa şampiyon olsun Hamilton'u sevmiyorum, hata yaptığı an ağlamaya başlıyor veya saçma sapan lastik bitti motorum güç kaybediyor vs hareketleri var, hastaymışmış netflix yayın izni vermemiş.

Ferrari'ye iyi oluyor Kimi'nin bedduası tutuyor beter olsunlar.
  • Fia Ferrariyi, Ferrari müşteri takımını ve başka bir motoru inceleme altına aldı.
    Mercedes'in yazısı Redbullun şikayetiyle iyice ortalık karıştı.
    Ferrari hile mi yapıyor diye araştırma yapiliyor.
    Motorun yakıt sistemini inceliyorlar.
    Sizce Ferrari gerçekten hile mi yapıyor?

• SineMelawen kullanıcısına yanıt
    Bunu ancak ve ancak araştırmalar sonucunda öğrenebiliriz. X şöyle yapmış Y böyle yapmış demek tamamı ile suç atmaktan öteye gidemez. Sezonun 2. bölümünde DRS kullanmalarına rağmen takımlar Ferariyi yakalayamadılar. Burada motor gücü farkı yarattı ki bunuda diğer takımların şikayet etmesi çok normal... Geçmişte bir çok hile tespit edilmiş takımlar bunları kullanmış, benim şahsen hatırladığım bir olay vardır Shumacher zamanında ön ve arka lastiklerde bir parça kullanıyorlardı Ferrari takımı ve bu parça aracın hızını etkiliyordu Yuvarlak bir parça idi yanlış hatırlamıyorsam ve 2 - 3 yarış sonra uyarı gelmişti ve sökmek zorunda kalmışlardı. Bunun gibi yakıt konusunda motor parçaları konusunda yere basma kuvveti konusunda takımlar denemeler yapabiliyorlar bunu kural koyucudan gizlide yapabilirler izin alarakta yapabilirler. Yazımın başında dediğim gibi Ferrari gerçekten hile mi yapıyor bunu ancak raporlar çıktıktan sonra paylaşıldığı takdirde öğrenebiliriz. Sadece Ferrari için değil diğer takımlarda hile yahut fayda sağlayacak parçalar üniteler kullandığını paylaşılırsa öğrenebiliriz.

iyi forumlar,

• quote:

Fia Ferrariyi, Ferrari müşteri takımını ve başka bir motoru inceleme altına aldı.
    Mercedes'in yazısı Redbullun şikayetiyle iyice ortalık karıştı.
    Ferrari hile mi yapıyor diye araştırma yapiliyor.
    Motorun yakıt sistemini inceliyorlar.
    Sizce Ferrari gerçekten hile mi yapıyor?
    İnceleme sonunda birşey çıkmaz ise Ferrari'nin FIA'yı yıpratmasını görmek isterim.
  • Lyrazed kullanıcısına yanıt
    Umarım çıkmaz ama bence çıkmayacak gibi. Böyle bir riske gireceklerini düşünmüyorum açıkçası.

• Salih Yoluc Bahrain yarışlarında var değil mi?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.