Şimdi Ara

Ford mavi ışık kampanyası ile Focus TDCİ için yardım ve başka önerileriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
7.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 70bin lirayı verip d segmenti almamak? boşverin 2. elini, alırken bile satmayı düşüneceksek vay halimize. siz alın bir mondeo, keyfinize bakın.
  • Araştırdıkça kararsız kalıyorum. Birinin ak dediğine diğeri kara diyor. Biri yeni focus ses yalıtımında çok iyileşmiş derken diğeri aksini söylüyor hangisine inanacağımı şaşırıyorum. Test sürüşü yap dediğinizi duyar gibiyim. Ama düşündüğüm araçların test sürüşünü yapabilmek için bile aylar geçer. Hafta sonu sadece Cumartesi günüm var umut111907 70 bin ver Mondeo al diyorsunz haklısınızda Passat ile Mondeo arasında da 4 000 TL var
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

halil hocam araç alım aşamasındasın kolaylıklar,zor iş.yalnız ben 70 bin tlyi 70 sene kalsa focus a vermem bunu focus seven,kullanmış biri olarak söylüyorum.focus=70 bin,jetta=70 bin golf=70bin,octavia=65 bin,astra=62 bin megane=60 bin,c4=60 bin dizel fulleri için istenen fiyatlar.noluyoz ya uçuyormuyuz isviçre de mi yaşıyoruz noluyoz oha 70 bin tl kolay bir paramı ya.sinirlendim,şekerim yükseldi bak

Ben henüz vermedim versemmi diye düşünüyorum. Tabiki para kolay kazanılmıyor bu parayı toparlamak için senelerce uğraşıyoruz.
    Buyrun tavsiyelerinizi sunun, isteklerimizi karşılayan daha hesaplı bir araç varsa onu alalım.
    İki araca sahip oldum ikisi de ikinci eldi. Dünya gözüyle bir de sıfır araca binebilirmiyiz diyorum ama fiyatlar bence de uçuk. Ama elden ne gelir

tavsiyem önyargılarınızı kırarsanız yeni c4 e-hdi comfort plus 55 bine bulabilirsiniz sanırım.15 bin tl cebinizde kalır sadece benim tavsiyem karar sizin

• Mazda 3 neden düşünmüyorsunuz
  • 74 bin tlye ayni donanimda 0km 3.16 satilirken bu arabalara 70 civari vermek sacmalik duz titanium alin 60lik olanlardan gayet yeterli.
  • x paket içeriği itibar ile o kadar para etmez ya

Türk milleti hep donanım donanım der ama o paraya bence çok gereksiz, bırak zenon olmasın, zaten büyük şehirde yaşıyorsan hiç bir işe yaramaz süsten başka, zira diğer paket elemanlarıda çok elzem değil sanki
  • quote:

quote:

quote:

halil hocam araç alım aşamasındasın kolaylıklar,zor iş.yalnız ben 70 bin tlyi 70 sene kalsa focus a vermem bunu focus seven,kullanmış biri olarak söylüyorum.focus=70 bin,jetta=70 bin golf=70bin,octavia=65 bin,astra=62 bin megane=60 bin,c4=60 bin dizel fulleri için istenen fiyatlar.noluyoz ya uçuyormuyuz isviçre de mi yaşıyoruz noluyoz oha 70 bin tl kolay bir paramı ya.sinirlendim,şekerim yükseldi bak

Ben henüz vermedim versemmi diye düşünüyorum. Tabiki para kolay kazanılmıyor bu parayı toparlamak için senelerce uğraşıyoruz.
    Buyrun tavsiyelerinizi sunun, isteklerimizi karşılayan daha hesaplı bir araç varsa onu alalım.
    İki araca sahip oldum ikisi de ikinci eldi. Dünya gözüyle bir de sıfır araca binebilirmiyiz diyorum ama fiyatlar bence de uçuk. Ama elden ne gelir

tavsiyem önyargılarınızı kırarsanız yeni c4 e-hdi comfort plus 55 bine bulabilirsiniz sanırım.15 bin tl cebinizde kalır sadece benim tavsiyem karar sizin

C4 1.6 e-hdi 112 hp exclusive mcp 58 870 tl
    Focus Titanium 1.6TDCi 115PS 61.085 TL
    arada 2000 TL gibi bir rakam var citrone i focusa göre neden tercih edeceğim?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

Mazda 3 neden düşünmüyorsunuz

Fiesta tdci yi 4 sene kullandım bu arabadan memnun kalmam beni yine Ford a yönlendirdi. Ford ikinci eli güçlü servisi bol ve sorunsuz bir araba ayrıca da performanslı. Mazda düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

74 bin tlye ayni donanimda 0km 3.16 satilirken bu arabalara 70 civari vermek sacmalik duz titanium alin 60lik olanlardan gayet yeterli.

BMW 316i - Advantage 85.701 TL
  • illa ford olacaksa ve 70bin tl söz konusuysa gidin mondeo alın, 2.el az km'li yada sıfır 1.6 160 ps yada 1.6 tdci mondeo almak varken focus almak niye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

x paket içeriği itibar ile o kadar para etmez ya

Türk milleti hep donanım donanım der ama o paraya bence çok gereksiz, bırak zenon olmasın, zaten büyük şehirde yaşıyorsan hiç bir işe yaramaz süsten başka, zira diğer paket elemanlarıda çok elzem değil sanki

Evet Titanium seriside yeterli özellik koydukça arabanın fiyatı nerdeyse 10 000 TL artıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecubamojito

illa ford olacaksa ve 70bin tl söz konusuysa gidin mondeo alın, 2.el az km'li yada sıfır 1.6 160 ps yada 1.6 tdci mondeo almak varken focus almak niye?

İlla Ford olmayacak ama Ford u beğeniyorum. Diğer alternatifler arasında VW ve Renault markalarıda var
  • 60000 TL bütçe varsa direkt Insignia alın. 1.4 yada 1.6 Turbo en mantıklısı.

C-Max'den de geniştir.

Ayrıca satacağınız zaman çok daha az zarar edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

60000 TL bütçe varsa direkt Insignia alın. 1.4 yada 1.6 Turbo en mantıklısı.

C-Max'den de geniştir.

Ayrıca satacağınız zaman çok daha az zarar edersiniz.

İnsigniayı beğeniyorum ama 2.0 motorun altında dizeli yok. Ben yakıta fazla para vereceğime, dizel alıp arabaya fazla vermeye razıyım. Şu anki aracım dizel ve yakıt masrafları hiç koymuyor desem abartmış olmam. Bundan sonra benzinli bir araç alırsam yakıt masrafım artar ve pişman olurum diye düşünüyorum
  • Yeni nesil benzinli araçlar fazla yakmıyor. Kullanıma göre dizele yakın litrelerde tüketim yakalanabiliyor.

Benzinden o kadar korkmamak lazım. Son dönemde forumda benzinli Insignia alan arkadaşlar da var. Tüketim olarak çok iyi değerleri var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

siz bilirsiniz.ben focus bekleyip gördükten sonra yeni c4 aldım çok ta memnunum iyiki almışım.yine olsa yine ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

Mazda 3 neden düşünmüyorsunuz

Fiesta tdci yi 4 sene kullandım bu arabadan memnun kalmam beni yine Ford a yönlendirdi. Ford ikinci eli güçlü servisi bol ve sorunsuz bir araba ayrıca da performanslı. Mazda düşünmüyorum

Focusdan daha donanimli focusla ayni motora sahip ve 15 bin daha ucuz.
    Evet 2. El focus kadar iyi degil.ama 2. El focusu 3yil sonra 30 mazdayida 25 e verseniz bile arfaki peşin verdiğiniz farki kapatamazsiniz.

Yerinizde olsam düşunürdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Yeni nesil benzinli araçlar fazla yakmıyor. Kullanıma göre dizele yakın litrelerde tüketim yakalanabiliyor.

Benzinden o kadar korkmamak lazım. Son dönemde forumda benzinli Insignia alan arkadaşlar da var. Tüketim olarak çok iyi değerleri var.

İnsignia Focus farklı segmentlerde ama ben alıcı adayı olarak mukayese ediyorum

Insignia NB 1.4 140 HP ‐ Benzinli Edition Elegance Paketi 61.096
    Focus Titanium 1.6TDCi 115PS 4K 62.800 TL

Insignia Ortalama 5,7 litre
    Insignia 0-100 10,9 sn
    Insignia Maksimum tork 200 nm

Focus Ortalama 4,5 litre
    Focus 0-100 10,9 sn
    Focus Maksimum tork 270 nm

Yakıt haricinde herşey İnsignia dan yana ama
    İnsignia 4.34 TL * 5,7 = 25 TL
    Focus 3.81TL * 4,5 = 17 TL
    100 Km de 8 TL fazla yakıyor buda yaklaşık % 50 fazla anlamına gelirki işte beni İnsignia dan soğutan kısmı burası

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

siz bilirsiniz.ben focus bekleyip gördükten sonra yeni c4 aldım çok ta memnunum iyiki almışım.yine olsa yine ederim.

Ben Focusu inceledim ama C4 ü inceleme fırsatım olmadı. Sizi C4 e götüren sebepleri öğrenebilirmiyim? Focusun en çok bagaj problemi var ben alırsam sedan düşünüyorum

• Bu focusa neden dizel otomatik koymazlar ben de onu anlamıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.