Şimdi Ara

Ford mavi ışık kampanyası ile Focus TDCİ için yardım ve başka önerileriniz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
7.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halil altın

hattım wodafone ve hattıma gelen mesajla %3 oranında indirim hakkazandım. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Bana da vadafone alın, % 1 dediller.Eski hat sahibi olmanız ile alakalımı acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

quote:

hattım wodafone ve hattıma gelen mesajla %3 oranında indirim hakkazandım. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Bana da vadafone alın, % 1 dediller.Eski hat sahibi olmanız ile alakalımı acaba..

doğukan d.bakır da mısın?
  • Evet, hayırdır...
  • quote:

c-max tdci + titanium + x paket + otomatik park sistemi 62 000 TL fiyat nasıl? (beyaz renk ve 24 ay kredili)

bu fiyatı nereden aldınız Halil bey, ayrıca bu vodafone indirimi içinde bana %1 dediler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: knopix2626

@halil altın
    ben de vodafone kampanyasından bahsedecekken siz de haberdar olmuşsunuz
    bekar olsam focus alırdım, şu an c-max alırım
    bir mpv kulanıcısı ve baba olarak bir daha mpv olmayan bir araca zor binerim sanırım
    bir sonraki "en erken seneye bu zamanlar" aracım c-max dizel olacak inşallah

vodafone kampanyasından birşey anlamadım.
    Bana % 3 oranında indirim kazandınız diye mesaj gelmişti. Ama satıcının ağzından %1 gibi söz döküldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

c-max tdci + titanium + x paket + otomatik park sistemi 62 000 TL fiyat nasıl? (beyaz renk ve 24 ay kredili)

bu fiyatı nereden aldınız Halil bey, ayrıca bu vodafone indirimi içinde bana %1 dediler..

Fiyatı Bursadan aldım. Yorum yapan olmadı? Fiyat sizce nasıl?
    Satış danışmanı hattın Vodafone ise % 1 indirim yaparız diyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

Fiyatı Bursadan aldım. Yorum yapan olmadı? Fiyat sizce nasıl?
    Satış danışmanı hattın Vodafone ise % 1 indirim yaparız diyor

c-max tdci 2012 model 62.000 tl normal fiyat. ege bölgesi bayileride bu fiyatı veriyor. 2011 hiç yok.

• Test sürüşlerim, hafta sonu biraz test sürüşü yaptım

1. C-max, x paket, otomatik park sistemi, benzinli
    Öncelikle ilk yaptığım testti. Hatalarım yanlışlıklarım olabilir,kusura bakmayın.
    Önceden telefonla konuştuğumuz satış danışmanıyla bayinin kapısında karşılaştık hadi bir test sürüşü yapalım dedi. Tabiki benim ilk test sürüşüm olduğu için ilk anda çok olmasada heyecan ve korku oldu.
    Koltuğa oturduğumda insanı kendini daha özel hissettiren bir araç olduğu duygusunu yaşadım.
    Ön panel bana gayet güzel bir tasarım olarak gelmesine rağmen eşim ve kardeşim, paneli benim kadar etkileyici bulmamışlar.
    Bayiden yola çıkarkenki bozukluk ve çukurluklar Bir Fordda olduğumu bana süspansiyonun sertliğinden dolayı hissettirdi.
    Yola çıkıp biraz hızlanınca lastik sesi çok arttı. Gerçekten kulaklarıma inanamadım hiç o kadarını beklemiyordum (asfalt çok bozuk olduğu içinmiş)
    Ben farketmedim ama eşim ve kardeşimin söylediğine göre satış danışmanı radyoya ve klimaya sesle komut verirken iki kez söylemiş.
    Büyük bir araç olmasına rağmen kullanırken hiç zorluk çekmedim.
    Geri giderken arkayı görmediğim için ve alışık olmadığım bir araç olduğundan zorluk yaşadım. Park sensörleri gerekli onun içinde otomatik park sisteminin alınması gerekiyor
    Direksiyonu çok yumuşak
    Tıkırtı hiç yok motor sesi yok denilebilir, yol sesi alıyor
    Hızlanması çok güzel
    Sony müzik sistemi gerçekten mükemmel.
    Panoramik cam tavan içeriyi aydınlatıyor.
    Cam tavanın biraz kirli olması yolculuk esnasında tavana bakınca alınan keyifi azaltıyor. Cam tavanın temizliğine dikkat edilmeli.
    Ayrıca arkada oturanlar öne göre biraz yüksekçe bir oturma biçiminde olduklarından hem kendilerini biraz tuhaf hissetmişler hemde ön camdan yolu seyretmek hoşlarına gitmiş.
    Koltuklardaki işçilik ve malzeme biraz daha özenli olabilirdi.
    x pakette bile soğutucu bölme olmaması bence bir eksiklik.
    x paket güzel özellikler getiriyor. Ama 5000 lira civarında bir ek maliyete değermi orası tartışılır.
    Ben x paketi alıp almama konusunda kararsızım.
    Ancak galiba x paketi alacağım
    Satış danışmanına c-maxın dizeli de olsaydı, ben esas onun sesini merak ediyordum dedim. O da dizelinin de motor sesi olarak çok az olduğunu benzinli model ile aşağı yukarı aynı olduğunu söyledi. Hatta orada sahibini bekleyen bir dizeli çalıştırdı. Aracın dışından sesi dinlediğinizde benzinlimi dizelmi olduğunu biraz dikkat ederek ayırt edebiliyorsunuz. Benim fiestaya göre çok sessiz. Dizel c-max ın içine bindim araç rölanti de çalışırken içeri neredeyse hiç ses girmiyor gibiydi.

Bu araçtan sonra 1.2 tsi highline jetta ve Corolla d4d mmt comfort extra yı test ettikten sonra tekrar Ford bayisine gittim.
    Aracın yol sesi almasının kafamda soru işareti yaptığını ve tekrar sürmek istedğimi söyledim sağolsun talebimi geri çevirmediler.
    İkinci sürüşümde aracın yol sesini yoğun oldığı yerlerde asfaltın gerçekten kötü olduğunu. Düzgün asfaltta aracın rahatsız edici derecede
    içeri ses almadığını anladım.
    Yol sesi olarak test ettiğim araçlardan
    en az ses alanı 1.2 tsi highline jetta
    İkinci olarak c-max benzinli
    Üçüncü olarak toyota 1,4 dizel
    Eşim ve kardeşimde aynı görüşteler diyebiliriz. Kardeşim Corollayı bir nebze daha beğendi

Diğer test ettiğim iki araca göre 1.2 tsi highline jetta ve Corolla d4d mmt comfort extra
    Donanım olarak C-max (Jettanın navigasyonu var)
    24 ay sıfır faizli kredi yönünden C-max
    Sürüş keyfi olarak C-max 1.2 Jettaya göre biraz daha önde
    Yakıt tüketimi olarak Corolla 1.4 dizel daha iyi ancak C-max dizeli tercih ederim
    Corolla 1.4 dizel in avantajı mmt şanzıman olması
    Kalite olarak 1.2 tsi highline jetta
    İkinci el değeri olarak 1.2 tsi highline jetta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 21 Kasım 2011; 18:47:40 >

• 40 bin tl eski kasa dizel focus 2011 kasa varmı bayilerde arkadaşlar zonguldak bayisinde yoktu varsa bende 24 ay 24000tl fırsatından yararlanmak isterdim. 2004 Clio dizel aracım var. Focus 3 param yetişmiyor.
  • Arkadaşlar bu kampanya Aralık ayında da devam edecekmi?
  • Müşteri hizmetlerini aradım. Aralık ayının ilk haftasıda 24 ay sıfır faizli kampanya devam ediyormuş.
    Peki Aralık ayı boyunca bu kampanya devam edecekmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem_2c

40 bin tl eski kasa dizel focus 2011 kasa varmı bayilerde arkadaşlar zonguldak bayisinde yoktu varsa bende 24 ay 24000tl fırsatından yararlanmak isterdim. 2004 Clio dizel aracım var. Focus 3 param yetişmiyor.

Hocam bayiler Ford'un ortak ekranını kullanıyor bildiğim.Varsa bulup getirebilirler yeterki olsun...
  • bugun ford servise gittim. dedim hazır boşken c-max ve focusa bakayım dedim.
    kısaca anlatacak olursam.

c-max koltuklar rahat sürüş pozisyonu güzel. yüksektesiniz. arka koltuklar rahat diz mesafesi güzel (gerçi 1.67 boyum ama) ve yolu görebiliyorsunuz.sony müzik sistemi içeriye ayrı bir hava katmış zaten.

focus koltuklar gene rahat ama c-maxinkiler daha rahattı. c-maxe göre alçak bir sürüş pozisyonu. diz mesafesi güzel. arka boğuk c-maxe göre. sony müzik sistemi yok. bütün hava kayoldu bu sayede. otosana koca bir

en büyük fark. bagaj bi yerde 500 küsür bir yerde 300 küsür

sonuç c-max alırdım aynı fiyata daha donanımlı bir araç alınacak.hem bagajıda büyük fiestayı satarsam c-max alırım

• quote:

Merhaba, değişik araçlar için tavsiyelerinize başvurmuştum. Yardımlarınız için yine size danışmak istedim.
    Ford mavi ışık kampanyası ile 24000 TL ye 24 ay geri ödemeli 0 faiz kampanyası aklıma yattı gibi.
    Düşündüğüm araç Focus tdci sedan,
    fiyatı Titanium 1.6TDCi 115PS 4K 61.085 TL
    24 000 TL kredi kullandığım zaman geri kalanını peşint olarak ödemeyi düşünüyorum.
    Peşinatın bir kısmını 2004 model fiesta aracımı satarak yada takasa girerek ödemeyi düşünüyorum.
    1.Bu kampanya sizce araç almak için iyi bir fırsatmıdır, fiyatı ne kadar düşürtebilirim?

2.2004 tdci fiesta yı 4 seneyi aşkındır kullanıyorum motor ve yürüyen aksam olarak çok iyi durumda, 145 000 km de, değişen yok, sağ ön ve arka kapı çıtalarının üzerinde sürtmeden dolayı boya var. Arabam için takasta 17 000 TL gibi bir rakam düşünüyorum. Zarar etmeden takası nasıl yapabilirim?

3.Yeni aracı alırken firmadan ne gibi hediyeler alabilirim?

4.Focus Titanium 1.6TDCi 115PS 61.085 TL
    ...............................aytozu gri 62.075 TL
    ...................................x paket 67.390 TL
    ...............otomatik park sistemi 68.290 TL
    ......................elektrikli sun roof 69.815 TL
    Bu donanımlardan x paketi ve sun roof u almak istiyorum ama fiyatı çok arttırıyor. Sizce 70 000 TL tam donanımlı bir Focus olsa bile çok değilmi?
    Bu donanımlardan hangilerini tavsiye edersiniz?

5.Dizel olmak şartı ile bu fiyata başka hangi marka araçlara bakabilirim?
    Düşündüğüm diğer araçlar
    - Mondeo 1.6 tdci: Boyutları büyük, ikinci eli hala zayıf yakıt biraz fazla
    - Golf 1.6 tdi highline + dsg: dış görünümünü pek beğenmiyorum
    - Jetta 1.6 tdi highline + dsg : sıra beklemek ve gelen zamlardan etkilenmek
    - Passat 1.6 tdi comfortline: sıra beklemek, gelen zamlardan etkilenmek ve ekonomik olarak beni zorlayacak olması
    - Megane 3 dci + edc sport tourer: bayiye gidip inceleyeceğim
    - Corolla d4d elagance mmt: motor performansından dolayı vazgeçtim diyebilirim

6.Yeni araç almak için uygun bir zamanmıdır? Aralık ayınımı beklemek iyi olur?

7.Focus tdci nin otomatik şanzumanı ne zaman gelecek bilgisi olan varmı?

Biraz uzun oldu ama aylardır araştırmama rağmen işin içinden çıkamadım. Lütfen bir el atın yardımcı olun.... Önerilerinize açığım, teşekkürler

Hocam bu kampanyayı araştırabildiniz mi? gerçekten mantıklı mı yoksa biraz katakulle içeren bir satış stratejisi mi?

• Hocam bu kampanya işleri genelde yalan dolan.70 000 TL ye focus satacaklar bunu kabullendirebilmek için cazip bir kampanyaya ihtiyaçları var.Bence bu fiyata bu araç ayıp,ayıbın üstünü de ancak bu tarz kampanya kapatır( bana göre kapatmaz da )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

quote:

Merhaba, değişik araçlar için tavsiyelerinize başvurmuştum. Yardımlarınız için yine size danışmak istedim.
    Ford mavi ışık kampanyası ile 24000 TL ye 24 ay geri ödemeli 0 faiz kampanyası aklıma yattı gibi.
    24 000 TL kredi kullandığım zaman geri kalanını peşint olarak ödemeyi düşünüyorum.
    Peşinatın bir kısmını 2004 model fiesta aracımı satarak yada takasa girerek ödemeyi düşünüyorum.
    1.Bu kampanya sizce araç almak için iyi bir fırsatmıdır, fiyatı ne kadar düşürtebilirim?

2.2004 tdci fiesta yı 4 seneyi aşkındır kullanıyorum motor ve yürüyen aksam olarak çok iyi durumda, 145 000 km de, değişen yok, sağ ön ve arka kapı çıtalarının üzerinde sürtmeden dolayı boya var. Arabam için takasta 17 000 TL gibi bir rakam düşünüyorum. Zarar etmeden takası nasıl yapabilirim?

Bu donanımlardan x paketi ve sun roof u almak istiyorum ama fiyatı çok arttırıyor. Sizce 70 000 TL tam donanımlı bir Focus olsa bile çok değilmi?

Düşündüğüm diğer araçlar
    - Passat 1.6 tdi comfortline: sıra beklemek, gelen zamlardan etkilenmek ve ekonomik olarak beni zorlayacak olması

Biraz uzun oldu ama aylardır araştırmama rağmen işin içinden çıkamadım. Lütfen bir el atın yardımcı olun.... Önerilerinize açığım, teşekkürler

Hocam bu kampanyayı araştırabildiniz mi? gerçekten mantıklı mı yoksa biraz katakulle içeren bir satış stratejisi mi?

Elimden geldiğince araştırdım. Ford bu kampanyadan önce diğer firmalar ile beraber fiyat arttırımı yaptı. Kampanyadan sonra bildiğim kadarıyla artış yok. Sıfır faiz ve 24 ay geri ödemeli. Bence bu cazip.
    Başka markaların yıl sonu kampanyalarından cazip olanlar varsa, bilenlerde burada paylaşırlarsa bende faydalanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

quote:

Düşündüğüm diğer araçlar

Elimden geldiğince araştırdım. Ford bu kampanyadan önce diğer firmalar ile beraber fiyat arttırımı yaptı. Kampanyadan sonra bildiğim kadarıyla artış yok. Sıfır faiz ve 24 ay geri ödemeli. Bence bu cazip.
    Başka markaların yıl sonu kampanyalarından cazip olanlar varsa, bilenlerde burada paylaşırlarsa bende faydalanırım.

Hocam yıl sonu geldi hemen hemen her markada kampanya var.Renault,peugeot( 0 faiz) hatta vw de bile % 3-4 arası indirim vardı.Ama belki bu forumda klasik olacak ama 70 000 TL C sınıfı bir araca verilmez.Örneğin volvo nun s40 modelinin bazı versiyon fiyatları söyle
    S40 D2 Dizel 1560 cc 115 hp Düz 60.920
    S40 D2 R-Design Dizel 1560 cc 115 hp Düz 70.560
    S40 DRIVe Start/Stop Dizel 1560 cc 115 hp Düz 62.970

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarbyr

Hocam yıl sonu geldi hemen hemen her markada kampanya var.Renault,peugeot( 0 faiz) hatta vw de bile % 3-4 arası indirim vardı.Ama belki bu forumda klasik olacak ama 70 000 TL C sınıfı bir araca verilmez.Örneğin volvo nun s40 modelinin bazı versiyon fiyatları söyle

Hocam Ford c-max tdci, titanium, x paket, otomatik park 62-63 bin gibi rakamlar var. Bu rakamın 24 bin lirası 24 ay geri ödemeli ve sıfır faizli. Bende nasip olursa bu aracı almayı düşünüyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasarbyr

Hocam Ford c-max tdci, titanium, x paket, otomatik park 62-63 bin gibi rakamlar var. Bu rakamın 24 bin lirası 24 ay geri ödemeli ve sıfır faizli. Bende nasip olursa bu aracı almayı düşünüyorum

hayırlı olsun diyelim hocam.

• Ford yıl sonu hedeflerini tutturmuş olacak ki tüm araçlarına bugün zam yaptı. 24 ay sıfır faizli kampanyaymiş!!!!!!

4 Ocak 2012 de zamlı fiyattan alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 19 Ekim 2013; 13:17:20 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.