Şimdi Ara

Ford mavi ışık kampanyası ile Focus TDCİ için yardım ve başka önerileriniz (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
7.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: keremersoy

bence x pakete, otomatik parka falan gerek yok. opsiyon olarak sadece sanruflu bi titanyumun tadından yenmez. bu arada focustan şaşmayın. focusun sürüş keyfi d sınıftaki bir çok arabada bile yok. focus platformunu ve motorunu kullanan mazda3 ün ikinci eli daha zayıf ve s40 da daha pahalı. en iyisi focus

Focus tdci 115 hp titanium+elektrikli sunroof 64.325 TL internet sitesinde çıkan fiyat
    C-max tdci 115 hp titanium+x paket +otomatik park sistemi 63 000 TL (telefonda verdikleri fiyat)

sizce hangisi daha iyi? Focus ve c-max ın birbirine göre avantaj ve dezavantajları nelerdir? C-marx kullanıcı yorumları Focusa göre daha konforlu olduğu söyleniyor ayrıca yukarıdaki fiyatlarda c-max ın x paket ve otomatik park sistemi fazlalığı var.

• Yüksek fiyatlı arabalarda 24 bin tl sıfır faiz pek cazip olmayablilir ama;
    40 bin tl lik bir araba alınacaksa 16 verip kalanına sıfır faiz 24 ay ödeme
    bence iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir99 -- 18 Kasım 2011; 15:31:16 >

• Focus Comfort 1.6 TDCi 95PS 4K 51.865 TL
    İlk mesajımdaki 70 000 i bulan rakam titanium+x paket+sunroof+otomatik park sistemi+metalik renk. Bu fiyat bence de fazla ama fiyatları piyasa belirliyor arz talep meselesi....

Focusun rakamı fazla olduğundan ve c-max kullanıcıları araçlarından genellikle memnun olduğundan benim tercihim c-max a kayıyor.

C-max titanium+x paket+otomatik park sistemi+metalik renk=64 000 diyorlar

Titanium X Paketi:17" Aluminyum alaşımlı Jantlar, Bi-Xenon Farlar(far yıkama sistemi ile), Panoramik Cam Tavan, Otomatik Bagaj Kapağı, Güneş Işınlarını Yansıtan Isıtmalı Ön Cam, Arka kapıya entegre güneşlikler

40-50 bin liraya çok daha güvenli ve kaliteli az km'li volvo, toyota ya da audi gibi D sınıfı araçlar alınabilir. Örneğin 2007-2008 modellerde s60, Avensis 2,0 veya a4 gibi araçlar daha alınabilir geliyor bana.. Bu sözünüzden sonra, benim için 40 45 bin liraya dizel, sorunu olmayan, km si makul değerlerde d sınıfı araç bulursanız değerlendiririm size de duacı olurum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2009-model-toyota-avensis-servis-bakimli-63266610/detay/ (79.000 dedir herhalde bir sıfır fazla yazmış..)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-asel-otodan-2008-avensis-dizel-62013373/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-hatasiz-orjinal-d5-dizel-s60-2000-2004-s40-takas-olur-62736602/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-s40-1-6-d-premium-kazasiz-belasiz-s40-64317467/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-coktemiz-bakimli-volvo-s40-d-64019815/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2006-daha-65-000-km-de-1-9-tdi-avant-audi-a4-piril-piril-bi-arac-64306563/detay/

buraya sadece dizel seçenekleri yazdım. Ancak benzin+LPG seçeneğini de hesaba katarsanız inanılmaz genişlikte bir araç yelpazesi ile karşılaşırsınız. 40-50 bin lira arası gerçekten oldukça yüksek bir meblağ. D sınıfı 2006-2011 aralığında bir çok alternatifiniz var...

• c-max sürmedim ama c-max in süspansiyonları az bir miktar daha yumuşatılmış diye biliyorum ama bence 17 lik jantlar bu farkı kapatıyordur. bu arada ne zamandır fiyatlara bakmıyordum belliki c-max daha az satıyor çünkü f3 ilk çıktığında c-max ten daha ucuzdu.
    daha geniş bir iç mekana ve daha büyük bir bagaja ihtiyacınız varsa c-max i tercih edin ama ben focusu seçerdim çünkü daha sportif duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydemir99

Yüksek fiyatlı arabalarda 24 bin tl sıfır faiz pek cazip olmayablilir ama;
    40 bin tl lik bir araba alınacaksa 16 verip kalanına sıfır faiz 24 ay ödeme
    bence iyi gibi.

Öyle diyorsunuzda bu zamanda 24 000 TL yi sıfır faizle 24 ayda geri ödeyin diye kim kime verir?
    Burada kampanya yapılınca araçlara zam gelip gelmediği önemli
    Yada kampanya yaptık diye ayak direyip fiyatı düşmüyorlarsa bence bu önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaninkilici

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2009-model-toyota-avensis-servis-bakimli-63266610/detay/ (79.000 dedir herhalde bir sıfır fazla yazmış..)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-asel-otodan-2008-avensis-dizel-62013373/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-hatasiz-orjinal-d5-dizel-s60-2000-2004-s40-takas-olur-62736602/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-volvo-s40-1-6-d-premium-kazasiz-belasiz-s40-64317467/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-coktemiz-bakimli-volvo-s40-d-64019815/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2006-daha-65-000-km-de-1-9-tdi-avant-audi-a4-piril-piril-bi-arac-64306563/detay/

buraya sadece dizel seçenekleri yazdım. Ancak benzin+LPG seçeneğini de hesaba katarsanız inanılmaz genişlikte bir araç yelpazesi ile karşılaşırsınız. 40-50 bin lira arası gerçekten oldukça yüksek bir meblağ. D sınıfı 2006-2011 aralığında bir çok alternatifiniz var...

İkinci el seçeneklerinize baktım.
    Karar vermek gerçekten zor iş, araba alma arefesinde olan başka arkadaşların yazdıklarından da anladığım kadarıyla herkes hemen hemen aynı ikilemlere düşüyor.
    Sıfır araç alayım derken dizelmi-benzinlimi, otomatik vitesmi-manuel vitesmi, x markasımı-y markasımı...........
    diye uzayıp giden sorunlar.
    0 alsam satınca bu kadar zarar ederim, ikinci el alsam güvenebilirmiyim... vs vs...

İkinci el olursa kriterlerim
    dizel olsun,
    ekonomik olması için 1.6 motorun üzerinde hacme sahip olmasın,
    o kadar parayı vermişken modeli yüksek olsun
    kilometresi düşük olsun,
    servis ve yedek parça sorunu olmasın.
    İkinci el araba alıyorsam mümkün olabildiğince fiyat düşük olsun hatta değerinin bile altında olsun.
    birde bulunduğum yere (Kütahya) çok uzak olmasınki fazla zorlanmadan gidip görebileyim

• ben epeydir takip ediyorum bu kampanya başladığı zaman periyodunda zam gelmedi
    bundan birkaçay önce bir ara zam geli galiba ama o zaman birçok markaya beraber zam gelmişti

evet sizde haklısınız kimse kimseye 24 ay faizsiz para vermez ama
    yılbaşına girmeden belli bir satış rakamı yakalamak istiyorlar herhalde
  • quote:

ben epeydir takip ediyorum bu kampanya başladığı zaman periyodunda zam gelmedi
    bundan birkaçay önce bir ara zam geli galiba ama o zaman birçok markaya beraber zam gelmişti

Evet mavi ışık kampanyasından sonra Ford zam yapmadı. Dövizin tırmandığı günlerde hemen hemen bütün firmalar % 7-8 gibi zam yapmışladı.
    Ford kampanyadan sonra araçlarda bayi indirimi yapmaya devam ediyor. Hatta focus3 başlığı altınta bir arkadaş liste fiyatından 5230 lira gibi bir indirim yapıldığını paylaşmış. İnanılacak gibi değil. Satıcı araç başı neredeyse 5 500 lira indirim yapıyor ve hala bu araç satışından da kar elde ediyor.
    Örneğin 60 000 liste fiyatı olan bir Ford aracı sattığında elde ettiği kar nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Focus tdci 115 hp titanium+elektrikli sunroof 64.325 TL internet sitesinde çıkan fiyat
    C-max tdci 115 hp titanium+x paket +otomatik park sistemi 63 000 TL (telefonda verdikleri fiyat)

sizce hangisi daha iyi? Focus ve c-max ın birbirine göre avantaj ve dezavantajları nelerdir? C-marx kullanıcı yorumları Focusa göre daha konforlu olduğu söyleniyor ayrıca yukarıdaki fiyatlarda c-max ın x paket ve otomatik park sistemi fazlalığı var.

Halil'cim merhaba,

Focus'un C-max'e göre avantajları bence şunlar:

1. İkinci elde biraz daha avantajlıdır.

2. Aerodinamik olarak avantajlı olduğu için gerçek kullanıcı için yakıt tüketimi yarım litre kadar daha iyidir.

Hepsi bu.

Gelelim yukarıdaki maddelerin detayına.

1. Sedan cenneti ülkemde maalesef durum bu.

Sırf sedan olduğu için kurbağa gözlü Fluence bile Megane modellerinden daha pahalı.

Ama 110 bin km'deki garantisi devam eden 2004 model C-max aracımı 2007 yılında araba pazarında 15 dakikada sattım.

O aracımdan aldığım keyif hala aklımdadır.

2. Aracın içinde oturuş ve aracı sürüş pozisyonu olarak alacağın keyif o yarım litre fazla tüketime değer.

Bir daha sedan araçların yüzüne bile bakmazsın.

Sonuç: Eğer alacağın aracı en az 4-5 yıl kullanırsan;

Bu süre içinde çocuk sahibi olma planlarınız varsa;

Sedana göre daha donanımlı olan bu aracı sedana göre daha az para vererek alırken, satarken de bir miktar daha fazla zarar etmeyi kabullenebileceksen;

Hiç düşünme C-max al.

Yazdıklarımla ilgili aklına yatmayan bir yerler varsa hemen sedan'a yazıl. :)

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Halil'cim merhaba,

Focus'un C-max'e göre avantajları bence şunlar:

1. İkinci elde biraz daha avantajlıdır.

2. Aerodinamik olarak avantajlı olduğu için gerçek kullanıcı için yakıt tüketimi yarım litre kadar daha iyidir.

Hepsi bu.

Gelelim yukarıdaki maddelerin detayına.

1. Sedan cenneti ülkemde maalesef durum bu.

Sırf sedan olduğu için kurbağa gözlü Fluence bile Megane modellerinden daha pahalı.

Ama 110 bin km'deki garantisi devam eden 2004 model C-max aracımı 2007 yılında araba pazarında 15 dakikada sattım.

O aracımdan aldığım keyif hala aklımdadır.

2. Aracın içinde oturuş ve aracı sürüş pozisyonu olarak alacağın keyif o yarım litre fazla tüketime değer.

Bir daha sedan araçların yüzüne bile bakmazsın.

Sonuç: Eğer alacağın aracı en az 4-5 yıl kullanırsan;

Bu süre içinde çocuk sahibi olma planlarınız varsa;

Sedana göre daha donanımlı olan bu aracı sedana göre daha az para vererek alırken, satarken de bir miktar daha fazla zarar etmeyi kabullenebileceksen;

Hiç düşünme C-max al.

Yazdıklarımla ilgili aklına yatmayan bir yerler varsa hemen sedan'a yazıl. :)

Selamlar.

Aklıma yatmayan birşey yok haluk abi
    C-max nasip olursa bilki en büyük etkenlerden birisi sensin
    Şimdi bayiler ne kadar bir indirim yapıyorlar bunu öğrenmeye çalışıyorum.
    beyaz renk hem güzel hem ucuz
    otomatik park sistemine gerek yok gibi
    ama x paketi istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 17 Kasım 2011; 21:27:08 >

• Kesinlikle X paket olsun zaten.

Hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

Evet mavi ışık kampanyasından sonra Ford zam yapmadı. Dövizin tırmandığı günlerde hemen hemen bütün firmalar % 7-8 gibi zam yapmışladı.
    Ford kampanyadan sonra araçlarda bayi indirimi yapmaya devam ediyor. Hatta focus3 başlığı altınta bir arkadaş liste fiyatından 5230 lira gibi bir indirim yapıldığını paylaşmış. İnanılacak gibi değil. Satıcı araç başı neredeyse 5 500 lira indirim yapıyor ve hala bu araç satışından da kar elde ediyor.
    Örneğin 60 000 liste fiyatı olan bir Ford aracı sattığında elde ettiği kar nedir?

Bir araçta 5230 tl indirimi kim yaptırdıysa tebrik etmek lazım

Hatta o arkadaş ile araba almaya gitmek isterdim

Normalde paarlık payı yüzde kaç acaba sıfır araba alanlar paylaşırlarsa bize de tecrübe olur

• quote:

Normalde paarlık payı yüzde kaç acaba sıfır araba alanlar paylaşırlarsa bize de tecrübe olur

• Sevgili halil altın,

Kafanıza koymuşsunuz kampanyayı da Focus'uda. Bir sürü araç önermişler, siz Ford'da Focus'da Mavi Işık Kampanya'sında kararlısınız. Gidin, görüşün o anda aklınıza yatarsa alın. Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

Sasilacak birsey yok gecen ay euro 2.57yi gordugunde bayiler fiyatlari bu seviyeye cekti suan ise euro 2.42-2.43 arasi degisiyor zaten 60 bin tl olan araba kafadan suan 57ye dustu fakat fiyat listeleri hala ayni normalde de 1-2 bin lirada zaten bayiler iner yani suan 60 binlik arabada 5 binlik indirim almak anormal degil normal olan durum .

Edit: 56.850 tl liste fiyatli megane 1.5 dci edc dynamique icin 52.900 tl fiyat aldim yarin siparis gecilcek 52ye isi bitiririz diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 18 Kasım 2011; 0:32:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mangona

Sevgili halil altın,

Kafanıza koymuşsunuz kampanyayı da Focus'uda. Bir sürü araç önermişler, siz Ford'da Focus'da Mavi Işık Kampanya'sında kararlısınız. Gidin, görüşün o anda aklınıza yatarsa alın. Kolay gelsin.

Bu işler pekte kolay değilmiş.
    Benim marka takıntım yok. Sadece şu anki aracımın Ford marka olması ve memnun olmam diğer markalara göre Ford u tanıdık kılıyor. Araba alma işini daha sonra yapacaktım. Yıl sonu kampanyaları başlayınca amacıma biraz daha önce ulaşabilme durumu oldu.
    Elimde nakit paranın tamamı olsa VW düşünüyorum ama paranın eksik olması ve VW de diğer markalar gibi kampanya filan yapılmaması bu markayı elememe yol açıyor. Megane sport tourer dci + edc yi de inceleyeceğim.
    Bir sürü araç öneren yok. Sadece bir arkadaş değişik marka ve modellerde ikinci el araç önerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

quote:

quote:

quote:

Sasilacak birsey yok gecen ay euro 2.57yi gordugunde bayiler fiyatlari bu seviyeye cekti suan ise euro 2.42-2.43 arasi degisiyor zaten 60 bin tl olan araba kafadan suan 57ye dustu fakat fiyat listeleri hala ayni normalde de 1-2 bin lirada zaten bayiler iner yani suan 60 binlik arabada 5 binlik indirim almak anormal degil normal olan durum .

Edit: 56.850 tl liste fiyatli megane 1.5 dci edc dynamique icin 52.900 tl fiyat aldim yarin siparis gecilcek 52ye isi bitiririz diye dusunuyorum.

Teşekkürler, açıklayıcı bir bilgi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 18 Kasım 2011; 6:44:55 >

• evet teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Focus alacaksan Titanium + Sunroof yeterli bence. X-paket, otomatik park, vs. fiyatı gereksiz derecede arttırıyor, 70 bin TL gibi abartı bir rakama ulaşıyor.

Evet özellik arttıkça fiyat anormal artıyor. C-Max donanımına göre daha hesaplı geldi

Halil Bey, bu konuyu araştırıyorsunuz galiba,

Focus Comfort 1.6 TDCi 95PS 4K 51.865 TL
    İlk mesajımdaki 70 000 i bulan rakam titanium+x paket+sunroof+otomatik park sistemi+metalik renk. Bu fiyat bence de fazla ama fiyatları piyasa belirliyor arz talep meselesi....

Focusun rakamı fazla olduğundan ve c-max kullanıcıları araçlarından genellikle memnun olduğundan benim tercihim c-max a kayıyor.

Titanium X Paketi:17" Aluminyum alaşımlı Jantlar, Bi-Xenon Farlar(far yıkama sistemi ile), Panoramik Cam Tavan, Otomatik Bagaj Kapağı, Güneş Işınlarını Yansıtan Isıtmalı Ön Cam, Arka kapıya entegre güneşlikler

ne kadar bir pazarlık söz konusu, C Max için x paket fiyatı nedir acaba paylaşırsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darüzzafer68 -- 18 Kasım 2011; 10:04:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Focus alacaksan Titanium + Sunroof yeterli bence. X-paket, otomatik park, vs. fiyatı gereksiz derecede arttırıyor, 70 bin TL gibi abartı bir rakama ulaşıyor.

Evet özellik arttıkça fiyat anormal artıyor. C-Max donanımına göre daha hesaplı geldi

Halil Bey, bu konuyu araştırıyorsunuz galiba,

Focus Comfort 1.6 TDCi 95PS 4K 51.865 TL

ne kadar bir pazarlık söz konusu, C Max için x paket fiyatı nedir acaba paylaşırsanız sevinirim..

evet tekrar özetlemişsiniz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.