Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (165. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.456
Cevap
60
Favori
416.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef çok aktif bir forum değiliz. Arkadaşlar forumu favoriye eklerlerse ve mesaj geldiğinde mail al seçeneğini açarlarsa yazışmalardan haberdar olabilirler.

Dizel kullanıcısı olduğum için motor hakkında bir yorum yapamayacağım. Ancak modelin 2007 olması makyajlı kasa demek. Bu bence iyi birşey. Yürüyen aksam, iç hacim olarak bence yeterli bir araç. Çok büyük olmadığı için ve altı yüksek olduğu için her yere park edebiliyorum. İçi ferah. Yürütme maliyetleri ekonomik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Maalesef çok aktif bir forum değiliz. Arkadaşlar forumu favoriye eklerlerse ve mesaj geldiğinde mail al seçeneğini açarlarsa yazışmalardan haberdar olabilirler.

Dizel kullanıcısı olduğum için motor hakkında bir yorum yapamayacağım. Ancak modelin 2007 olması makyajlı kasa demek. Bu bence iyi birşey. Yürüyen aksam, iç hacim olarak bence yeterli bir araç. Çok büyük olmadığı için ve altı yüksek olduğu için her yere park edebiliyorum. İçi ferah. Yürütme maliyetleri ekonomik.

Cevabınız İçin teşekkürler, tahmin edildiği gibi motor ve fiyat performansı bu modele göre iyi midir diye çok merak ediyorum.

• merhaba
    2006 model 1.6 tdci ford fusion aracım var
    100 km/h ve üstü hızlara çıktığımda kesik kesik bir uğultu titreşim var aracımda
    vitesi boşa atıyorum ses yine devam ediyor
    hareket halinde dediğim süratlerde kontağı kapatıyorum ses yine geliyor
    ayrıca direksiyonu sola çeviriyorum ses artıyor , düzeltiyorum ses devam ediyor, direksiyonu sağa çeviriyorum ses kesiliyor
    bu kadar ilginç ve beni çok rahatsız eden bir sorunum var
    bilgisi tecrübesi ılan var ise lütfen yorumlarınızı bekliyorum

• merhaba arkadaşlar;
    2005 model ford fusionla bende sizlerin aranıza katılmış bulunmaktayım herkese kazasız sürüşler temenni ederim.
  • enti34 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enti34

merhaba arkadaşlar;
    2005 model ford fusionla bende sizlerin aranıza katılmış bulunmaktayım herkese kazasız sürüşler temenni ederim.

hocam kaça aldınız merakaettim bende de 2005 135000 de 1,4 tdcı var elden çıkarmak istiyorum piyasası ne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aygun02

merhaba
    2006 model 1.6 tdci ford fusion aracım var
    100 km/h ve üstü hızlara çıktığımda kesik kesik bir uğultu titreşim var aracımda
    vitesi boşa atıyorum ses yine devam ediyor
    hareket halinde dediğim süratlerde kontağı kapatıyorum ses yine geliyor
    ayrıca direksiyonu sola çeviriyorum ses artıyor , düzeltiyorum ses devam ediyor, direksiyonu sağa çeviriyorum ses kesiliyor
    bu kadar ilginç ve beni çok rahatsız eden bir sorunum var
    bilgisi tecrübesi ılan var ise lütfen yorumlarınızı bekliyorum

porya bilyasından geliyor buyük ihtimal
  • uhuru77 U kullanıcısına yanıt
    24.000 tl mal oldu
  • Merhaba, 2007 model 1.6 benzinli ve tüplü 73000 de bir fusion ile ben aranıza katılmış oldum. Expertize sokarak aldım, hiç değişen ve boya yok. 31000TL ye satın aldım. Bu özelliklere göre mantıklı bi alış veriş olduğunu düşünüyorum, yorumlarınızı bekliyorum :))

Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum, alır almaz balans ayarı yaptırdım, 3-4 gündür anı fren yaptığımda sağ arka frenden sert bi ses geliyor, ve direksiyonda bir titreme oluyor, sebebi ne olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmetcft -- 7 Kasım 2015; 19:34:27 >
  • Merhabalar,

11 yıldır kullandığımız 2004 model 1.6 Lpg'li Fusion'la buraya katılmakta biraz geç kaldık zannediyorum :)

Araçtan vazgeçemediğimiz için 2012 yılında aldığımız ticari takside de bu aracı kullanmaya devam ettik. Gün itibariyle de 200 bini devirmiş bulunuyor, halen değiştirmeye niyetimiz yok ama yaştan dolayı bir kaç yıla değiştirmemiz gerekecek. Çok şükür değişen parçalık bir durumu olmadı, boyası var sadece çamurlukta, ticariye girerken de kaplama yaptırdık o nedenle boyanma da söz konusu değil. Sahibinden'de durumu açıklayan bir ilan açtım ve 23.000 tl olarak fiyat belirledim ancak küçük şehirde de kullanılmış olsa üzerindeki 'taksi çıkması' etiketinden olsa gerek rağbet görmedi ben de düşük fiyata satacağıma kendim binerim diyerek satma zorunluluğu doğana kadar vazgeçtim :)

Direksiyon pompasında daha önce de forumda belirtilen sıkıntı var yaklaşık bin tl masrafı olacak bize anlaşılan. Bir de son günlerde soğukken ilk çalıştırmada çalışmamaya başladı, sanayide çözemediler benzin pompası vs. değiştirildi sorunu bulamadılar. Mecburen ford servisin yolunu tutacağız gibi görünüyor bunun için.

• Mehmetcft M kullanıcısına yanıt
    merhaba;
    daha önce sizin araçta olduğu gibi benim başka bir marka araçta aynı problemle karşılaştım.disklerden dediler
    değiştirdik ama lakin olmadı en sonunda konya ya bir iş için gittğimde karatay sanayisinde bir rotbalanscı arkadaş
    lastikleri değiştirmemi söyledi lastikleri istanbula dönüşde değiştirdim problem gitti

lastiklerin eski ise kontrol et yada ön arka yap bir dene değişme olacakmı
  • Merhaba arkadaşlar 2007 model 1.6 tdci lux fusion ile gruba katılıyorum. Geçen hafta aldım 150 bin kmde sadece ön sol camurlukta boya var 28.500 e aldım sizce nasıl piyasa şartlarına göre bu fiyat.

• enti34 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba, aracı gösterdim, ön balatalar bitmiş, artık diskleri yemeye başlamış. Sağ olsun önce ki sahibi öylece binmiş. Diskler ile birlikte fren balataları değişti. Şimdi herşey yolunda :))

• 285 binde otobanda sürekli kullanılmış 2006 yeni tip 1.6 lux tdci aracı satmayı düşünüyorum. fiyatı ne olur ve ilgilenen olur mu aramızda. aracın tüm bakımları düzgündür geçen yıla kadar yetkili servis kayıtları daha sonra da özel servis kayıtları vardır. sağ ön çamurluk köşesinden darbe aldığı için köşe boyalıdır far yenilenmiştir. başka boyası yoktur. içi temizdir teknik bir arızası yoktur. duman vs atmamaktadır motor durumu herhangi bri performans problemi yoktur. görüşleriniz? renk land yeşildir. ilk sahibiyim.

düzgün para etmeyecekse üçüncü araç olarak elde tutmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 21 Kasım 2015; 23:24:08 >
  • İYİ GÜNLER.

Bende Ford Fusion 2004 1.6 lux modeli var arkadaşlar. Bugün arabayı kullandığımda gaz pedalı takılı kaldı. Yani 2. vites te idi araba sabit bir hızla devam etti ayağımı gazdan çekmeme rağmen. Gaza basmama rağmen teki vermedi, durduğumda ise rölantide çalışmaya devam etti motor hafif gaz vererek.Arabayı durdurup bekledikten sonra yeniden çalıştırdım. Biraz düzelmiş gibi olup gaza her bastığımda farzla tepki verdi. Yani gaz pedalında böyle bir sorun yaşadım. Bu konuda bilginiz var ise yardım almak isterim. Arabayı en kısa süre içerisinde sanayiye götüreceğim.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack311 -- 15 Aralık 2015; 21:29:35 >
  • S.a arkdaslar bende 4 gun once fusion 1.6 lux aldim.25.500 138 binde aracin piyasasi 24 binden basliyor 28 bine kadar cikiyor.herkese kazasiz belasiz surusler.

• Bende geldim Arkadaşlar Menadroslu 2006 Fusion 1.6 TDCI Lüx ekleyelim 68 mi olduk.
    Arkadaşlar 2 gündür kullanıyorum.Çok memnunum fakat forumdaki arkadaşlar shell Fulsave i önerdi ama benzinlikteki çalışan abi bunlara nitro dizel daha iyi olur dedi. Gerçek tende fulsave aldım sanki benzinli araba benzinden tüpe geçti desem abartmış olur muyum bilmiyorum. Birde Arkadaşlar siz akaryakıt olarak ne öneriyorsunuz fulsave haricinde. Son olarak yan aynaları kırıyordum kapatmak için ama kapanmadı. :)
  • Meandroslu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Kazasız Belasız İnşallah.
    1.6 TDCI arabamı 2006'da sıfır aldığımdan bu yana OPET kullanıyorum. 1 kere hariç sorun yaşamadım. Onu da daha önce bilmediğim bir bayiden almıştım.
    Bir iki kere Aydın otobanındaki Shell'den aldım. Memnun kaldım.
    Aynalar yarım katlanıyor.
  • Arkadaşlar araç kaç litre yağ alıyor. Castrol Magnatec 10W-40 bizim araçlara oluyor mu ? Magnatec almayı düşünüyorum. Yağ değişimi gelmiş aracın. Birde bu özel serviste takılan filtreler otosanın orijinal filtreler mi ? Sıkıntı olur mu ?
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.