Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (164. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
60
Favori
416.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Hayırlı olsun aracınız.
    Bildiğim kadarıyla bizim araçlarda Turbo 1800-2000 devir gibi devreye giriyor.
    Ben devri çok düşürmeden ve çok yükseltmeden kullanıyorum. Genelde 2000-2500 devir aralığındayım.
    Bakımları aksatmıyorum. Hava filtresini bakımdan önce arada temizletirim. Aracı harekett ettirmeden ve durdurmadan önce rölantide en az 30 saniye bekletirim.
    Aracı sıfır aldım. 215 bin km ye geldim. Çok şükür bir sorun yok :)

Teşekkürler, ben de devir konusunda aynı yoldayım. Yalnız yazın memleket seyahatleri sebebiyle kapasite sorunum olacak gibi...port bagaj taktıracağım galiba.
  • arkadaşlar 2006 model bi fusion var 1,6 lpg li 5 yıldır tek elde kullanılıyormuş 23500TL (pazarlık payı var). tramer kaydı yok ama sigortadan motor numarasıyla sorunca 17 bin hasar kaydı çıkıyormuş. direklerde şasilerde oynama yok dedi (benim bi tanıdığım) almakla almamak arasındayım. bu araba nedir nasıldır ne yakar parçası ne alemdedir, üstte aracın durumunu da yazdım bu şartlarda ne önerirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba 2003 model 1.6 benzin/lpg li aracımda bir süredir. motor lambası yakma sorunu var. yapılan işlemler;

1-Tüp girişleri ortadaydı, en dibe takıldı. arıza lambası söndürüldü. 120 ile giderken klima açtım lamba tekrar yandı.
    2-Tüpçüde tekrar Fakir karışım ayarı yapıldı. Lamba söndürüldü. 1 gün rahat bindim. sabah çalıştırdım 100 metre gitmeden klima açtım lamba yandı.

15 km binince lamba söndü. fakat bazen 1 numaralı silindir tekleme yapıyor. Bujileri değiştireli 15.000 km olmadı ne yaptıysam olmuyor bujileri lpg uyumlu bujilerle değiştirmeyi düşünüyorum. Sorum

1-Lpg uyumlu hangi bujiyi tavsiye edersiniz.
    2-İnternet üzerinden alabilceğim bir site varmıdır ?
  • esmerim33 E kullanıcısına yanıt
    Bana bir ara FOMOCO marka bujilerin Lpg ye daha uyumlu olduğu söylenmişti tabii ne derece doğrudur bilemiyorum...Eğer üzerinde Motocraft varsa birde bunu deneyebilirsiniz. Motor ikaz lambası yandığında bir müddet benzinde kullanırsanız yeniden söner iyi bir lpg ayarı yapılmadıkça kolay kolay sönmez bir zamanlar bende çok çektim nazar değmesin çok şükür uzun süredir yanmıyor Lpg ayarı iyiyse pek kurcalatmamak gerek...
  • arkadaşlar fusion 1.4 tdci otomatik almak üzereyim ancak siz kullanıcı yorumları benim için çok değerli. otomatik şanzımanla ilgili sıkıntı çıkarttığı konuşuluyor özellikle yoğun trafikte. alacağım araç 2005 model 130000 km'de orjinal. fiyat olarak da 27.000 TL isteniyor, cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • İzmir - Kuşadası arası tek yolcu, klima kapalı, cam az açık, 2100 devirde hız limitlerine uygun olarak ve müsait yerlerde 110 km ile giderek ulaştığım tüketim değeri 100km de 4.0 litre
    Araç : 2006 model Ford Fusion 1.6 TD
    Bugünkü mazot fiyatı 3950 TL ile maliyet = 15,8 kuruş / KM
    https://store.donanimhaber.com/e0/3d/c9/e03dc955e653b80f1dcf1d9d96db94b6.jpg

• Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim yarın allah izin verirse 2006 fusion 1.4 tdci comfort 132000 km almayi düşünüyorum fiyat 24.500 anlaştık gibi ne dersiniz fiyat uygun mudur son olarak aracın göğüs cd çalar kaset çalar değil yani yeni Torpido dediklerinden yardimci olursaniz çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: essedullah_01

Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim yarın allah izin verirse 2006 fusion 1.4 tdci comfort 132000 km almayi düşünüyorum fiyat 24.500 anlaştık gibi ne dersiniz fiyat uygun mudur son olarak aracın göğüs cd çalar kaset çalar değil yani yeni Torpido dediklerinden yardimci olursaniz çok sevinirim

1.6 lux bakmanızı öneririm o fiyata , 1.4 dizel hantal kaçıyor , 2004 2005 1.6 benzinlik alırsanız daha güzel olur benim düşünceme göre
  • Hocam yanlış hatırlamıyorsam 2006 yeni konsol ve makyajlı kasa ne bilim bunu alacak gibiyim

• Evet 2006'da Fusion makyajlandı. Benim bildiğim kadarıyla 2005 yılı sonu eski kasalar da 2006 model diye satıldı. Yani 2006 model olarak piyasada iki tipi mevcut. Makyajlı kasada göstergeler, göğüslük farklı ve yan lastikler daha kalın.
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Hocam almak istediğim araç hakkında fikriniz nedir farklı bir öneri istemiyorum symbol, albea , Clio gibi araçlardan daha iyimidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • essedullah_01 E kullanıcısına yanıt
    Aynı model aracın 1.6 dizelini 2006'da sıfır olarak aldım. Hala keyifle kullanıyorum. Araç memur jipi lakabıyla anılıyor. Yerden yüksek. Süspansiyon biraz daha sert. Memura uygun yakıt ve az bakım masrafı ile yürüyor. Küçük sınıf sembol, albea, fiesta konforu var, daha geniş. Ama üst sınıftaki asfalt araçlarının uzun yol keyfi yok. 1.4 dizel motor 1.6lar kadar performans vermiyor ancak ilginçtir yakıt hemen hemen aynı. Bence aracı bir test edin. 3-4 kişi binin. Bir kaç yokuş çıkın. Hızlanması sizin için yeterliyse alın keyfini sürün.
  • 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aracı söyle hızlı sürüm böyle hızlı sürüm hevesi yok bende memurum fiyat olarak emsallwrine göre uygun geldi

• Yokmu arkadaşlar benim şu şüphelerimi giderecek araca bakmaya gideceğim alinirmi bu araç satarken sıkıntı çıkarırım çok zarar ettirirmi aracın 6000 tl hasar kaydı var sol taraftan 24.500 uygunmudur bu araç için

• S.A. arkadaşlar. Bende 2006 1.6 dizel kullanıyorum. 35MMUTLU35 arkadaşın dediğini yabana atmayın, 3-4 kişiyle arabayı test etmeden almayın...
  • essedullah_01 E kullanıcısına yanıt
    Ben bu arabayı çok keyifle kullanıyorum. Daha önce küçük arabalar kullanmıştım. Corsa, Corolla, Polo gibi. Çok masrafsız, ekonomik, keyifli bir arabadır. Direksiyonu biraz serttir. Sert süspansiyonu olduğu için biraz zıplayarak gezersin. Arabanın motoru cılızdır. Bu sakin motor yüzünden bazen sıkılırsın. Ancak Corsa, clio, gibi küçük kasa araçlarda kendimi çocuk mezarına girmiş gibi hissediyorum. Bu araçta ferah bir tasarım vardır. Bagaj hacmi arka koltuk diz mesafesi iç genişlik gayet iyidir. Motoru, dönemin ekonomisiyle meşhur citroen dizel motoru ile aynıdır. Mümkünse 1,6 olanlarını almalısın. Ayrıca hasarsız ya da az hasarlı (6000 lik hasar fazla bence) olan başka bir araç bulabilirsen daha iyi olur.
  • cetinmen kullanıcısına yanıt
    Araca bakmaya gittim expertise yaptırdım ön kaput yarıya kadar boyalı çıktı vazgeçtim motoru çok iyi çıktı ama almadım

• quote:

Orijinalden alıntı: essedullah_01

Araca bakmaya gittim expertise yaptırdım ön kaput yarıya kadar boyalı çıktı vazgeçtim motoru çok iyi çıktı ama almadım

şase direkler sağlamsa boyalı olsa nolur ?
  • Merhaba, 3-4 gün içinde 2007 model 1,6 lux,otomatik, benzinli ve akl tüpü olan bir fusion almayı planlıyorum,arbada değişen ve boya yok,Fiyatı 31bin. Forumda ki tüm arkadaşların yorumunu rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmetcft -- 23 Ekim 2015; 7:02:55 >
  • Bu arada araba 73.000 de

• 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.