Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (166. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
60
Favori
416.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teyp cercevesi aldim fakat , bu teyp olculeri sabitmidir her teyp olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2006 yeni kasa yeşil fusion üçüncü araç olarak durduğu için satılıktır. ilk sahibiyim. km 295 bindedir. debriyaj orijinaldir. turbo orijinaldir. sadece otobanda (kocaeli-istanbul) tek kişi tarafından kullanılmıştır. sağ ön far değişmiştir farın sağ tarafındaki kısımda düzeltme yapılmış boyanmıştır. Bakımları yapılmış muayenesi 2018 e kadardır yeni yapılmıştır. yaz ve kış lastikleri yenidir. ilgilenenler özel mesaj atabilir. ilan sitelerinde ilan vermedim.
  • erhaba yeni bir kullanıcı olarak aranızdayım. Acemiyim işin açıkçası şöförlüğüm kendime kadar var ve ilk aracım olarak 'Fusion 1.6 benzinli lux' aldım. 160 binde değişeni ve boyası yok tabiri caizse kız gibi araba. Genel anlamda arabayı inanılmaz sevdim. Seri ve hırçın olması biraz tabiki zor bi durum. Uzun yolda yakıt tüketimide oldukça cazip 30 kuruş gibi birşey yakıyor. Acemi olduğum için bazen debriyaj ayarlaması yapamıyorum ve araba stop etmiyor ama gazıda yemiyor. Bildirim panelindeki 2 taraftada gösterge ışıkları yeşil olanlar yanıp sönüyor. Kontağı açıp kapattıktan sonra gazı yiyo ve devam ediyorum ama sorun şu ki bu sürekli devam eden birşey. Hararetle falanda alakası yok sıcak yada soğuk motordada yapıyor. Yaşayan arızası ne bilen yardımcı olursa sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: akdogaanserkan

erhaba yeni bir kullanıcı olarak aranızdayım. Acemiyim işin açıkçası şöförlüğüm kendime kadar var ve ilk aracım olarak 'Fusion 1.6 benzinli lux' aldım. 160 binde değişeni ve boyası yok tabiri caizse kız gibi araba. Genel anlamda arabayı inanılmaz sevdim. Seri ve hırçın olması biraz tabiki zor bi durum. Uzun yolda yakıt tüketimide oldukça cazip 30 kuruş gibi birşey yakıyor. Acemi olduğum için bazen debriyaj ayarlaması yapamıyorum ve araba stop etmiyor ama gazıda yemiyor. Bildirim panelindeki 2 taraftada gösterge ışıkları yeşil olanlar yanıp sönüyor. Kontağı açıp kapattıktan sonra gazı yiyo ve devam ediyorum ama sorun şu ki bu sürekli devam eden birşey. Hararetle falanda alakası yok sıcak yada soğuk motordada yapıyor. Yaşayan arızası ne bilen yardımcı olursa sevinirim

eac fail hatası mı veriyor hocam

• Merhaba arkadaşlar, 16 Mart 2016 tarihinden itibaren bende 2006 model Ford fusion 1.6 TDCİ sahibi oldum.Almadan önce yazılanları okudum ve tercihimi ona göre yapmaya çalıştım.Şimdilik bu kadar.görüşmek üzere.

• Araç ilk sahibinden ve titizlikle kullanmış,polis memuru.Aldığımda 96.500 km de idi,triger setini kaç km de değiştirmeliyim.Bilgi verirseniz sevinirim.

• 90 bin ya da 5 yıldır. değiştirin. su pompasını da değiştirin. bende aynı aracın 295 binde versiyonu var(satılık ama kullanıyorum hala). güle güle kullanın. çok sağlam araçtır.
  • Teşekkür ediyorum gokturk010 turbosundo yağ kaçağı var önemli birşey değil dediler şimdilik 500 km sonra bakımlarını yaptırılan 10000 binde bir mi 15000 mi bakım tavsiye edersiniz.

• sas110 S kullanıcısına yanıt
    ben 200 binden beri 10 binde bir yapıyorum. 5/30

turbo hava filitresine yağ mı atıyor? emin olmanız lazım. dikkat etmeyen ustalar gittiği kadar gitsin sonra yesin de kendilerine ış çıksın diye de düşünebiliyor.
    uygun bir fiyat alırsanız turbo satınalabilirsiniz. dursun kenarda. ancak sizin araç 100 binde. daha uzun süre gitmesi lazım. ben 300 bindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 23 Mart 2016; 1:35:21 >
  • Peki, bakımını yaptırdığımız tamircime soracam hava filtresine yağ atıyorsa değiştireyim o zaman daha büyük sorun açmadan Teşekkür ederim ilginize

• Herkese merhaba,
    Ford Fusion almayı düşünüyorum ama aklımda soru işareti var.

1.4 TDCi Comfort
    2006 Model
    137.000 km

Değişen Parçaları: Sağ ön kapı ve sağ arka kapı
    Boyanan Parçaları: Marşpiyel hariç tamamı
    Kaza Kaydı: 5 tane var. 3 tanesi 900 350 150 liralık ama 2 tanesinin karşısında ne kadar olduğu görünmüyor.

Bu araç hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.
    Aracın ederi ne kadardır tahmini olarak.
    Sizce almalı mıyım fiyatı uygun 21.000 TL.
    Elimden çıkarırken sorun olur mu.

Bana cazip gelen yönleri, beğendiğim bir model, dizel oluşu, az kmde oluşu ve fiyatı.
    ancak değer mi değmez mi şüphelerim var.
    Yorumlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nilbevz

Herkese merhaba,
    Ford Fusion almayı düşünüyorum ama aklımda soru işareti var.

1.4 TDCi Comfort
    2006 Model
    137.000 km

Değişen Parçaları: Sağ ön kapı ve sağ arka kapı
    Boyanan Parçaları: Marşpiyel hariç tamamı
    Kaza Kaydı: 5 tane var. 3 tanesi 900 350 150 liralık ama 2 tanesinin karşısında ne kadar olduğu görünmüyor.

Bu araç hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.
    Aracın ederi ne kadardır tahmini olarak.
    Sizce almalı mıyım fiyatı uygun 21.000 TL.
    Elimden çıkarırken sorun olur mu.

Bana cazip gelen yönleri, beğendiğim bir model, dizel oluşu, az kmde oluşu ve fiyatı.
    ancak değer mi değmez mi şüphelerim var.
    Yorumlarınızı bekliyorum.

fiyatı makul duruyor şase direkler ne durumda bakılması lazım

• Selamlar.2005 Ford - Fusion - 1.4 TDCi ASM aldım.Araç 82000 km'de .Bazı ufak tefek eksikleri var ama temiz bir araç.Değişen yok .Kazası yok.Ankara'da depoyu doldurdum Ordu'ya geldim.Yarım depo gitti gibi gözüküyor.Tekrar tam doldurduğumda ne kadar yaktığını söylerim.Bana çok ekonomik gibi geldi.Yalnız 120 km hızlardan sonra frene bastığımda direksiyon titreme yapıyor.Bu normal mi ? yoksa bir sorundan mı kaynaklanıyor.Bilenler yazarsa sevinirim.Herkese kazasız belasız sürüşler olsun.
  • Merhaba bende uzun araştırmalar sonucu fusıon sahıbı oldum 1.6 lüx 120 binde hata boya yok 26 bine aldım şimdiye kadar öyle büyük bir sorun ile karşılaşmadım çok şükür yalnız aracın yolcu koltugundaki öne yatırma mandalı kırık hiç yok onu Nasıl temin ederim

• Arkadaşlar Merhaba,

Eski bir Renault Scenic kullanıcıyım. Tekrar aynı araştan almayı düşünüyordum ama Ford Fusion'da seçeneklerim arasında.
    Bursa'da oturduğum mahalledeki taksi durağında Ford Fusion kullanan bir taksicimiz var. Bir iki kere arabaya bindim, beğendim.
    Sadece ufak tefek parçalarının biraz pahalı olduğunu söyledi.
    İnternette çok farklı fiyatlar ve modeller var.
    Acaba 2006-2008 arası Fusion araçlarla ilgili şu sorularıma cevap verebilir misiniz?

1) 2006-2008 modelelrin fiyat aralıkları edir?

2) Dizel mi yoksa benzinli modelini mi tavsiye edersiniz?

3) Modelelrdeki donanımlar arasındaki farklı nasıl anlayabilirim? Adam full donanımlı araç diyor gidip bakıyprsunuz klima bile yok mesela:))

şimiden teşekkür ederim.
  • Selam Guruba yenı katıldım
    2005 ford fusıon 1.4 tdcı sahıbıyım
  • akdogaanserkan A kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunla yolda kaldım gaz telı yok elektronık sıstem...yenı aku aldım bıttı gıttı....Aku cok ıyı olacak...
  • Selam. 2008 model 1.6 tdci fusion sahibiyim. 156000 km de. O gün aracı saga çekmiş bekliyordum. Bir adam geldi. Kaputu açsana dedi açtım. Bir soket çıkardı arabanın sesi kesildi yani normale döndü. Birşeylere daha baktı sonra ben ford yetkili servisinde ustabaşıyım. Arabanın egr si arızalanmış, turbo da dolmuş. Eger tamir edilmezse turbo yağ basar motor elinizde kalır. 1500 tl masrafı var şu an aracın. Hemen yaptırın. Dedi. Araba daha fazla yakar dedi. Acaba öyle bir sorun çıkarmı? Araçtan soğudum 3 gündür. Ne yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf.berke.kaya

Selam. 2008 model 1.6 tdci fusion sahibiyim. 156000 km de. O gün aracı saga çekmiş bekliyordum. Bir adam geldi. Kaputu açsana dedi açtım. Bir soket çıkardı arabanın sesi kesildi yani normale döndü. Birşeylere daha baktı sonra ben ford yetkili servisinde ustabaşıyım. Arabanın egr si arızalanmış, turbo da dolmuş. Eger tamir edilmezse turbo yağ basar motor elinizde kalır. 1500 tl masrafı var şu an aracın. Hemen yaptırın. Dedi. Araba daha fazla yakar dedi. Acaba öyle bir sorun çıkarmı? Araçtan soğudum 3 gündür. Ne yapabilirim?

yoğun duman çıkışı varsa egr değişmeli . 100000 km deki aracımın egr sini değişmişti yetkili servis . ( 2004 1.4 tdci fusion )
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.