Şimdi Ara

Ford FUSİON Grup-Paylaşım Kahvesi (50 Yİ GEÇTİK... 67 FUSİON KULLANICISI !!!) (167. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.457
Cevap
60
Favori
416.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: met25

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf.berke.kaya

Selam. 2008 model 1.6 tdci fusion sahibiyim. 156000 km de. O gün aracı saga çekmiş bekliyordum. Bir adam geldi. Kaputu açsana dedi açtım. Bir soket çıkardı arabanın sesi kesildi yani normale döndü. Birşeylere daha baktı sonra ben ford yetkili servisinde ustabaşıyım. Arabanın egr si arızalanmış, turbo da dolmuş. Eger tamir edilmezse turbo yağ basar motor elinizde kalır. 1500 tl masrafı var şu an aracın. Hemen yaptırın. Dedi. Araba daha fazla yakar dedi. Acaba öyle bir sorun çıkarmı? Araçtan soğudum 3 gündür. Ne yapabilirim?

yoğun duman çıkışı varsa egr değişmeli . 100000 km deki aracımın egr sini değişmişti yetkili servis . ( 2004 1.4 tdci fusion )

İçeri duman da atıyor beyaz duman soğukken cok oluyor hava akışmetre degisti iceri giren koku gitti amafiyat nedir size ne kadar fiyat verdiler bana turbo ile beraber 1500 dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Selam. 2008 model 1.6 tdci fusion sahibiyim. 156000 km de. O gün aracı saga çekmiş bekliyordum. Bir adam geldi. Kaputu açsana dedi açtım. Bir soket çıkardı arabanın sesi kesildi yani normale döndü. Birşeylere daha baktı sonra ben ford yetkili servisinde ustabaşıyım. Arabanın egr si arızalanmış, turbo da dolmuş. Eger tamir edilmezse turbo yağ basar motor elinizde kalır. 1500 tl masrafı var şu an aracın. Hemen yaptırın. Dedi. Araba daha fazla yakar dedi. Acaba öyle bir sorun çıkarmı? Araçtan soğudum 3 gündür. Ne yapabilirim?

yoğun duman çıkışı varsa egr değişmeli . 100000 km deki aracımın egr sini değişmişti yetkili servis . ( 2004 1.4 tdci fusion )

İçeri duman da atıyor beyaz duman soğukken cok oluyor hava akışmetre degisti iceri giren koku gitti amafiyat nedir size ne kadar fiyat verdiler bana turbo ile beraber 1500 dedi

Enjektör tamir edildi + egr +100000 bakım 3300 tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Enjektör tamir edildi + egr +100000 bakım 3300 tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Ben turbo temizleme+egr değişicek 1500 tl fiyat aldım

• Selamunaleyküm Arkadaşlar,
    Ford Fusion 1.6 TDCİ Lux 2008 Dizel Sahibiyim. Tün Gruba Merhaba!

• Mrb. 1.4 dizel comfort aldim, aracta abs olup olmadığını nasil anlariz. Ozelliklerde abs ebd yazmış adam ama sigorta yerlerinde abs sigortaları boş.

• ozas kullanıcısına yanıt
    Pratik olarak trafiğin güvenlik olarak tehlike oluşturmadığı bir yerde ıslak zeminde yada kumlu asfalt üzerinde ani fren yapın. Araç kızaklayarak kayıyorsa ABS yoktur. Tak tak şeklinde lastiklerden ses gelirse ve kızaklama yapmazsa ABS vardır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 19 Mayıs 2016; 10:21:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Pratik olarak trafiğin güvenlik olarak tehlike oluşturmadığı bir yerde ıslak zeminde yada kumlu asfalt üzerinde ani fren yapın. Araç kızaklayarak kayıyorsa ABS yoktur. Tak tak şeklinde lastiklerden ses gelirse ve kızaklama yapmazsa ABS vardır :)

eyvallah kardeş ilk fırsatta güvenli bir alanda denerim.
  • FUSION 1.4 dizel için SES yalıtımı yaptıran ve başarılı olan oldu mu arkadaşlar. Yol sesini aynen içeri alıyor maalesef.
  • Hocam bende1.6tdci var Soguk havalarda daha cok Beyaz duman ve icerde de dusuk km de koku geliyor sanirim sizinkiyle ayni sorun

• Yusuf.berke hocam araçtaki sorunu çözebildiniz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: sas110

Merhaba arkadaşlar, 16 Mart 2016 tarihinden itibaren bende 2006 model Ford fusion 1.6 TDCİ sahibi oldum.Almadan önce yazılanları okudum ve tercihimi ona göre yapmaya çalıştım.Şimdilik bu kadar.görüşmek üzere.

Ayıptır sorması kaça aldını acaba.
    Bende aynı model otomatik almayı planlıyorum dizel 120.000'de tavsiye edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acheron34 -- 30 Mayıs 2016; 13:25:03 >
  • Selam arkadaşlar,

Ford Fusion 1,4 TDCİ Comfort 121.000 Km'de Otomatik.

Bu aracı tavsiye eder misiniz? ilk arabam olacak.
    vitesi sorunlu mudur ? Yakıt konusunda beni üzeceğini sanmıyorum.
    Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba; 2004 model 1.4 TDCİ 198000 km de 3 parça çizik boyası harici orjinal... 23000 TL'ye aldık ama fiyat nasıl sizce?
  • Önerebileceğiniz ekonomik fiyatlı bir double teyp var mı bu arada?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulse di Falcone

Merhaba; 2004 model 1.4 TDCİ 198000 km de 3 parça çizik boyası harici orjinal... 23000 TL'ye aldık ama fiyat nasıl sizce?

ben 2005 modelini 145000 km de 25000 bine aldım. hayırlı olsun. iyi almışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetiskur

Yusuf.berke hocam araçtaki sorunu çözebildiniz mi

yeni egr alındı yine aynı durumda daha birşey çözülemedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzey52gs

Selamlar.2005 Ford - Fusion - 1.4 TDCi ASM aldım.Araç 82000 km'de .Bazı ufak tefek eksikleri var ama temiz bir araç.Değişen yok .Kazası yok.Ankara'da depoyu doldurdum Ordu'ya geldim.Yarım depo gitti gibi gözüküyor.Tekrar tam doldurduğumda ne kadar yaktığını söylerim.Bana çok ekonomik gibi geldi.Yalnız 120 km hızlardan sonra frene bastığımda direksiyon titreme yapıyor.Bu normal mi ? yoksa bir sorundan mı kaynaklanıyor.Bilenler yazarsa sevinirim.Herkese kazasız belasız sürüşler olsun.

ön diskleri değiştir aynısı bende de oldu ama delphi disk almayın sıkıntılı mallar denk gelebilir dikkat edin

• selamunaleyküm
    2008 fusion 167000 km de 1.6 tdci. abs kısa mesafede ve normalde kaydırıyor. çalışıyor ama kaydırıyor. diğer kullandığım araçlarda abs böyle değildi sebep nedir?
  • yusuf.berke.kaya Y kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 2009 1.6tdci var Aracı ilk çalıştırdığımda yoğun beyaz duman atıyor içeri koku geliyor egr ve egr vakum subapını temizledim bir şey değişmedi ustalar enjektörlerin işeme(damlama) yaptığını söylüyor yakıt tüketimi karma 5.3 gösteriyor sizde durum nasıl enjektörlere baktınız mı

• Iyi gunler. Fusion hakkinda fazla bi bilgim yok soyle bi arac var. Sizce uygun mudur? Pazarligi yapilacakdaha.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-masrafsiz-memur-cipi-size-dusen-simdilik-sadece-yakiti-308261899/detay

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.