Şimdi Ara

Ford Focusumu satıp Fiat Egea aldım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
3
Favori
4.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Benim araçta durum şu şekilde, pas yok gördüğüm kadarıyla,

Ford Focusumu satıp Fiat Egea aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fss1403 kullanıcısına yanıt

aynı marka lastiği taktıktan sonra özellikle test ettim. Frenler hemen hemen aynı. Fren mesafesi Focusa göre çok az daha uzun. Çok bir fark yok yani hocam.

• Ulke şartlarında gayet mantıkli bir degisim ne ford eski ford ne de fiat eski fiat oyle fanboyluk yapacak kadar farklar kalmadi arada

• Öyle üstad. Çok olumsuz yorum yapan oldu ama ben de aldıktan sonra Fiata karşı ön yargılarım ciddi derecede kırıldı. Tümseklerde ve çukurlarda kabini biraz fazla sallamasa ve peşpeşe 2 viraj olan yollarda yatma yapmasa Focusu tamamiyle unutur çıkarırdım hayatımdan.

• Sánchez kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir gerçek var. Hangi arabadan hangi arabaya geçerseniz geçin bir hafta içerisinde alışıyorsunuz. İsterseniz Rolce Royce'dan Broadway'e geçin. Alışmak bir hafta.

Muhtemelen herhangi bir Focus'a tekrar binerseniz suratınızda bir gülümseme olacaktır. Ancak alışmak kolay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sánchez kullanıcısına yanıt

Egea'dan Megane 4'e geçtim. Kesinlikle Egea'dan fersah fersah üstün bir araç değil. Evet iyi olduğu yönleri var ama bana kalırsa o kadar da iyi bir araç değil.

Motor şanzıman ikilisi tamam çok güzel (1.2 TCe motor EDC şanzıman) ama geri kalan kısımları o kadar da iyi değil.

Yürüyeni zorlamaya pek müsait değil. Yani "Ben aile arabasıyım onu bilerek kullan" diyor. Zaten Egea'da tek tuşa tek dokunuşla ESP kapatmak mümkün. Megane'da öyle bir seçenek bile yok.

B sütunundaki fitiller kronik sorunlu. Uzun yolda en iyisi bile Egea kadar rüzgar sesi alıyor. Hele o fitil iyice yırtılanlarda epey rüzgar sesi var.

Havalandırma üfleçleri Egea'da kat kat daha iyiydi. Megane'dakiler çok kısıtlı bir alana üfleyebiliyor ve çok dar. Kliması da Egea'ya göre zayıf. Tüm hepsini toplayınca sıcak yaz günlerinde Egea'da daha rahat ediyordum. Ayrıca üfleçlerin ayar zımbırtısı da kronik sıkıntılı. Herkesinki kırılıyor. 5-6 yaşında araba 20 yaşında araba gibi hissettiriyor.

Ön kapı üstleri Egea'da sert Megane'da yumuşak, kumaş olarak Egea'nın koltuk kumaşları olsun kapı kumaşları olsun çok kötü (Hem kir tutuyor hem terletiyor) ama onun dışında Megane'ın öyle üstün bir yönünü göremedim. Gösterge tablosunu ve yol bilgisayarını bile beğenmiyorum Megane'ın (Hem normali hem hayaleti).

Keşke Egea satıp Egea alsaydım (1.4 Fire Urban Plus satıp 1.6 Multijet Lounge almak gibi) diyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.