Şimdi Ara

Ford Focus Otomatik mi Manuel mi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
82.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Elma ile armutu karşılaştırmamak lazım. Benim yukarıda yazdığım veri benzinli otomatik Focus aracım için.. Dizel elbette az yakar.. Karşılaştırdığım araba da benzinli düz vites..

Dizelde 140 km/saat hızla 4,5 lt. pek mantıklı gelmedi ama yola bağlı, olmaz da diyemem şimdi (Focus'ların dizellerinin namını herkes biliyor) Ama yine de zor diyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: nibey

otomatik vitesin şehirler arası yolda manuele göre farkı yok diyen arkadaşlar
    6.5-7 litreden bahsediyorsunuz sabit hız diyorsunuz(90km/saat)
    benim de hızım sabit ama 140 km/saat civarında ve tüketim 4.5-5 litre arasında
    buna ne diyorsunuz (araç dizel bu arada)
    geçen yıl da turbo borusunu patlatmıştım(çok yüklenmekten dolayı)

• quote:

Orjinalden alıntı: ksiyasal

nibey,

Elma ile armutu karşılaştırmamak lazım. Benim yukarıda yazdığım veri benzinli otomatik Focus aracım için.. Dizel elbette az yakar.. Karşılaştırdığım araba da benzinli düz vites..

Dizelde 140 km/saat hızla 4,5 lt. pek mantıklı gelmedi ama yola bağlı, olmaz da diyemem şimdi (Focus'ların dizellerinin namını herkes biliyor) Ama yine de zor diyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: nibey

otomatik vitesin şehirler arası yolda manuele göre farkı yok diyen arkadaşlar
    6.5-7 litreden bahsediyorsunuz sabit hız diyorsunuz(90km/saat)
    benim de hızım sabit ama 140 km/saat civarında ve tüketim 4.5-5 litre arasında
    buna ne diyorsunuz (araç dizel bu arada)
    geçen yıl da turbo borusunu patlatmıştım(çok yüklenmekten dolayı)

ksiyasala katılıyorum. 140 km/ saat SABİT hızda ortalama 4,5 litre hayalden öteye geçemez. helede bizim yol bilgisaylarımız % 8-10 eksik gösteriyorken.

• ksiyasala katılıyorum. 140 km/ saat SABİT hızda ortalama 4,5 litre hayalden öteye geçemez. helede bizim yol bilgisaylarımız % 8-10 eksik gösteriyorken.

4.5-5 litre arasında diyorum
    bu 4.75 de olabilir (mesela)
    yol dümdüz
    (nerdeyse hiç eğim yok)
    buna ben de zor inanıyorum ama yaptığım yolu ve harcadığım
    yakıtı görünce sonuç bu...
    (bu olay 400 km 'lik bir güzergahta yaşandı)
  • BENCE FOCUSUN YENİ KASASI ESKİDİ 1SENE SONRA YENİ KASA FOCUS ÇIKICAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riazor Blues -- 5 Temmuz 2007; 17:13:22 >
  • haaa bu arada
    hepimiz ford severiz
    kendi sitesine de bakarsanız rakamları görürsünüz
    ben de bu bilgilere ve kitapçıklara pek inanmam ama
    bu verilen bilgiler galiba bu defa doğru
    şehir içi:6 litre
    şehir dışı: 4 litre
    ortalama:4.8 litre
  • haaa bu arada
    hepimiz ford severiz
    kendi sitesine de bakarsanız rakamları görürsünüz
    ben de bu bilgilere ve kitapçıklara pek inanmam ama
    bu verilen bilgiler galiba bu defa doğru
    şehir içi:6.2 litre
    şehir dışı: 4 litre
    ortalama:4.8 litre
  • Otomatik benzinli focus şehiriçinde 100 km.de ortalama 11 -12 lt arası yakar. Bu da normal bir değerdir. 100 hp' lik 1.6 otomatik şanzıman şehiriçinde performans adına çok şey vermez ama konforu ve rahatlığı bunu kapatır. Şehirdışında hem yakıt açısından hem de performans açısından manuelden hiç bir farkı yoktur. Otomatik şanzumanda vites geçişlerini anlamak çoğu zaman mümkün değildir, sadece devir saati inip kalkar. LPG ile uyumludur ve şanzuman sorun çıkarmaz. Yokuşlarda eğime göre kaydırma yapabilir. Dik eğimlerde çok hafif bir kaydırma yapar ama bu sorun çıkartacak türden değildir. Kontrolü kaybetmenize meydan vermeden siz gaza ya da frene dokunursunuz. (Bayanlar için ideal) Yakıt konusunda gaz pedalına biraz yüklenince değerler değişir çünkü focus yakıtı içmeyi sever, bonkör davranırsanız da hakkını verir. Çok yer az gider diye bir şey yok. Özü, ne kadar gaz o kadar performanstır.
    Bir şey eklemek istiyorum, bazı focuslarda sürüş modu ayarlanabilir. Bazılarında ise bu özellik yoktur.

• benim arabam 2008 1,6 otomatik focus, ben de 120 ile giderken 0 lt yakıyorum, yokuş aşağı !
    :D
  • Merhaba ,

Bende araba almak için piyasada araştırma yapıyorum hoşuma giden arabalardan bir tanesi ghia ford fokus 2007 benzinli gazlı otomatik 106 binde fiyatı 27 milyar arabada tek arka tampon değişmiş nasıl acaba bu ford fokus arabaları otomatikiği ve benzinli ve gaz takılmiş olması gazasız olsa çok yakar mı

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arslanby

Merhaba ,

Bende araba almak için piyasada araştırma yapıyorum hoşuma giden arabalardan bir tanesi ghia ford fokus 2007 benzinli gazlı otomatik 106 binde fiyatı 27 milyar arabada tek arka tampon değişmiş nasıl acaba bu ford fokus arabaları otomatikiği ve benzinli ve gaz takılmiş olması gazasız olsa çok yakar mı

Teşekkürler

gaz olursa çok yakmasa da çok hantal olur, yokuslarda yığılır falan
  • Arslanby A kullanıcısına yanıt
    sorumu cevapladığınız için teşekkürler ford fokuslarda alırkan nelere dikkat etmek gerek alıcağım benzinli otomatik 2007 model ve normal benzinli alsam çok yakarmı?ve bu arabaların otomatik mekanizmasında problem oluşuyormu şanzumanda filen gibi...
  • şanzımanı sorun çıkarmaz kolay kolay sağlamdır. Ama benzin çok yakar.

Dizel otomatik bulursan sakın alma, sorunlu.

Benzinli otomatik 4 ileri klasik şanzımanı vardır. İstanbul şartlarında 11-12 lt yakabilir.
  • Sorumu cevapladıgınız için teşekkürler peki bu 2007 veya 2008 modellere benzinli otomatiklerine gaz taktırsam nasıl olur sıkıntı yaşarmıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arslanby

Sorumu cevapladıgınız için teşekkürler peki bu 2007 veya 2008 modellere benzinli otomatiklerine gaz taktırsam nasıl olur sıkıntı yaşarmıyım.

yaşamazsın lpg ye uyumlu bi motor
  • Arkadaşlar ben de 2006-2007-2008 ford focus manual 1.6 tdci ghia bakıyorum.
    mümkünse km az olan ve satmak isteyen varsa görüşelim.
  • bende bakıyorum
  • Otomatik focus trend x alma aşamasındayım ama buradaki benzin tüketim rakamları gözümü korkuttu. 2015 model için Ortalama ve şehiriçi gerçek tüketim nedir

• Özür burda bahsedilen önceki kasa imiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 27 Mart 2015; 23:45:55 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.