K

Yüzbaşı
02 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba,

Windows LiveMail kullanırken PC'ye indirilen e-postalar hangi dosya içinde bilgisayarda tutuluyor? Dosya uzantısı nedir? (Outlook'un .pst içinde tutması gibi)
Elimde Digitürk'ün verdiği Pace DT-S9100 uydu alıcı var.

Cihaz bana ait (Koltuk üyesi olduğumda OPTV-3900'ü satın almıştım. Daha sonra Pace ile değiştirmişlerdi. Mülkiyeti bende yani)

Bu cihazı Türksat izlemek için kullanabiliyor muyum? Dün gece bayağı bir uğraştım ama olmadı.

Menülerinde Türksat var ama Türksat kanal taraması yapmıyor bir türlü..

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
Geçen hafta Playvision HDA-51A Digital Sound Decoder aldım.

Önceki sistemimde 5+1 hoperlörlerimde ucu lehimli tel olan jaksız kıstırmalı kablolar var. Önce RCA erkek-erkek kablo alıp ortadan kesip tel bağlantısı yaptım, sonra bir set jak alıp lehim yaptım. Ama cihazdan bir türlü istediğim verimi alamadım.

Hangi cihazıma bağlarsam bağlayayım sesler derinden ve boğuk geliyor. Cihazlardan optik çıkışla ses alıyorum.

Ses düzeyi çok düşük. Aynı cihaz TV'den canavar gibi ses veriyor.

Kabloyu kesip tel bağlantısı yaptığımda acaba +/- yanlış bağladım diye telleri de değiştirdim ama fayda etmedi. Olası nedenler nedir?
Daha birkaç gündür kullandığım ve 500 km.ki Fiesta'mada can sıkıcı bir sorun ortaya çıktı:

Aracı kilitleyip gidiyorum. Aynalar kapanıyor. Bir süre sonra aracı açtığımda, aynalar açılmıyor, aynalar ayarlanmıyor, şoför camı açılıp kapanmıyor (tek dokunuş özelliği olan cam).

Kontağı tekrar tekrar kapatıp açıyorum. Aracı kilitleyip tekrar açıyorum. Olmuyor. Sonra kafasına göre 3 dk. - 5 dk. - 10 dk. sonra, tamamen normale dönüyor.

Hadi, kilitleme ile birlikte ayna katlanmayı devre dışı bıraktık yol bilgisayarından, ama hâlâ ayna ayarlarını ve ön sol camı kumanda edemiyorum düzelene kadar.

Sorun yazılımla ilgili görünüyor ve umarım çözümü kolaydır.

Bu problemi ya da buna benzer yazılım ile ilglili problem yaşayan arkadaşlar var mı öğrenmek istiyorum.

Bugün yarın servise başvuracağım ama sıfır bir araç için çok can sıkıcı bir durum.

(Araç, 2011 Fiesta Titanium 96 ps. 1.4 A/T + X-Paket + Güvenlik Paketi)
Dün akşam Win7 Pro 64bit yükledim. Notebook'un gömülü webcam'i hariç hiç bir driver sorunu çıkmadı.

Webcam'ın adını, sanını (marka model) nasıl öğrenebilirim? Bilsem ona göre bir sürücü arayacağım.
İçinde Win7 Starter yüklü olarak gelen bir netbook'um var. Bunun D: sürücüsüne de Pardus kurarak seçmeli işletim sistemi olarak kullanmak istiyorum.

Ancak, netbook'ta bildiğiniz gibi CD sürücü yok. BIOS'ta boot sequence'da USB var.

Pardus'u USB'den nasıl kurarım. İçinde Pardus setup'ı olan bir bootable USB nasıl oluşturulur. Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.
Binanın merkezi sistemine bağlı (tüm dairelere duvar prizinden gelen) bir uydu sistemimiz var çatıda.. Cihazım da Vestel 2Box.. Dün cihazı açmak istediğimde DVB yazısında kaldı. Uydu kanallarını açamıyorum.

Arkadaki kabloyu çıkarıp takayım, cihazın elektriğini kesip yeniden bağlayayım derken bir şey farkettim:

Anten kablosu cihaza takılı iken anten soketinin vidalanan yerine dokunduğumda, ya da anteni çıkarıp ortadaki bakır tele ve de cihazın LNB-IN girişine aynı anda dokunduğumda karıncalanma şeklinde elektrik çarpıyor.

Uyducu olan, uydu kurulumundan anlayan arkadaşlar: Bu durum normal midir? Cihazın arızalanmasının nedeni bu elektriksel yüklenme olabilir mi? Yoksa, her uydu kablosunda bu elektrik akımı var mıdır?
Hafta sonu PC'ye bulaşan Trojan'ı binbir zahmetle silmeyi başardım. Atmadığım takla kalmadı.. Allah'a şükür şu anda bir problem yok.

Ama registry vs. derken 1-2 ufak problem bırakmış arkasında.

İşletim sistemi WinXP Pro.

1- Windows Explorer penceresinde, CD ya da DVD taktığımda CD sürücü başlığı değişmiyor. Ya da CD'yi çıkardığımda klasörler daha CD içindeymiş gibi görünmeye devam ediyor. Aynı şekilde örneğin, sağ tuşla Yeni Klasör açmak istediğimde klasör açılmış oluyor ancak ekranda F5 yapana kadar görünmüyor. Kısacası Screen Refresh problemi..

2- CD ya da DVD'yi taktığımda Otomatik kullan özelliği çalışmıyor. Yapılacak işler listesinin olduğu pencere açılmıyor.

Bu konuları çözmek için yapabileceğim ayarları bilen arkadaşlar varsa yardıcı olurlarsa sevinirim. Özellikle 1. madde çok can sıkıcı..
2 gün önce evdeki PC'mde kullandığım Windows doğrulamaya yakalandı ve can sıktı.

Zaten bir süredir Linux, Pardus nedir, ne değildir araştırıyordum. Artık iyiden iyiye Pardus kullanmaya karar verdim.

Ancak Pardus'un içerdiği ve depodaki programlar konusunda çok bilgi sahibi olmadığım için PC'yi yoğun olarak kullandığım işlerin bir listesini çıkardım ve bu işler için Pardus'ta çalışan hangi programlar var; bilen arkadaşlardan öğrenmek istiyorum. Yanında soru işareti olanlar Pardus'ta karşılık programın olup olmadığını bilmediklerim...

* Internet: Firefox
* Her türlü Office belgesi: Open Office
* e-Mule: ???
* Sony marka MiniDV kameramdan video aktarma, düzenleme ve kaydetme (Movie Maker, uLead Video Studio benzeri) ???
* Media Player benzeri, bilgisayarımdaki müzik, video arşivlerini derleyip toparlayıp sorunsuz oynatabileceğim bir program ???
* Codec pack (Bu sorum abes olabilir ama Pardus'un codec'lerle arası nasıl bilmiyorum) ???
* Virüs programına ihtiyacım var mı???
* EyDSL benzeri kota takip edebileceğim bir program ???

Oyun hiç oynamıyorum desem yeridir, o yüzden emulator düşünmedim, ama ileride ihtiyaç olur mu bilmem. Pardus'un ihitiyaçlarımı karşılama performansına bağlı.
Çamaşır makinemizin deterjan gözü zaman içinde leş gibi oldu. Ne kadar dikkat edersek edelim, kalıntılar iyice çirkinleşti ve siyah küf benzeri bir tabakaya dönüştü.

Bunu gıcır gıcır temizlemek için bir sıvı, ilaç, doğal karışım var mı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 10 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 633
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 160.699 (Bu ay: 274)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.