Şimdi Ara

FORD FOCUS III 2011 (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.951
Cevap
12
Favori
486.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fordun şu andaki satış stratejisindeki değişikliği bariz farkediyorsunuz...Donanımı düşük olanı düşük fiyata satarken,donanım paketlerini çoğaltıp bütün paketleri eklediğinizde aracın fiyatı bir sonraki segmenttekinden daha yüksek hale geliyor...Yani donanımlı forda binmek istiyorsan farklı olmak istiyorsan parayı bastır diyor....Mümkün olduğunca geniş bir tüketici kitlesine ulaşmak için çok akıllıca bir strateji....Premium dediğimiz markalar bile artık bu stratejiyi izlemeye başladı....O yüzden yukarıda bir arkadaşın babasının şirketinin filosunda audiler,bmw ler olmaya başladı....Fakat donanımlı bir Focusun verdiği zevki ancak donanımlı bir bmw den wv den alabilirsiniz,çok farkediyor donanımı dolu bir focus ile donanımsız bir focus arasındaki sürüş keyfi....
  • Focus'un donanımlısı da gerçekten çok güzel gözüküyor.özellikle bi-xenon far bu araça çok şey katıyor.önceki kasasında da böyleydi.keşke titanum x paket şeklinde değil de tek tek opsiyon şeklinde de olsa.sadece bi-xenon taktırabilsek fena olmazdı sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROCKERROLLER

Amaç da bu zaten..Orta veya alt donanım Focus 3 alınabilir fiyatlardan satılırken üst donanımdaki Focus 3 ler kolay ulaşılamayan Premium araçlar olacak...Eskiden taksiler bile titanyum x focus oluyordu....Artık Fordun satış politikasında ciddi bir premium marka olma yönünde değişiklik var...Ben alıyorum titanyum x focus, adam alıyor trend focus ikisi de aynı araba gibi duruyor...Bundan sonra Titanyum X Focus başka bir araba gibi duracak....Durmalı da zaten...O kadar para veriyorsan farklı görüneceksin....:)) Artık şirket arabası Focus 3 görmek zor olacak....Belki kiralama şirketlerinde olacak ama onlarda şirket filosunda olmayacak....Ford o yüzden Focus 2,5 ları satmaya devam ediyor :))

1 hafta önce geldi kapıma, ilaç mümessili arkadasın aracını değişmişler.
    Focus 3 vermişler dizel. Depoyu fullemis 450 KM de çeyrek depo kalmıstı..
    Fix gri renk.

• Kişilerin tük. değerlerini dikkate kesinlikle almayın..

Sürüş farklılıkları tüketimi çok fark ettiriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

Fix gri renk.

Trend Focus 90 Bg dir o,o focusa focus bile demem ben,tipi focus sadece. :))) Diyorum ya,Focus 3 alacaksanız en donanımlısını alacaksınız....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih!

Fix gri renk.

Trend Focus 90 Bg dir o,o focusa focus bile demem ben,tipi focus sadece. :))) Diyorum ya,Focus 3 alacaksanız en donanımlısını alacaksınız....

Onuda şuan alamazsınız,
    Biraz beklemeniz gerekir (1-2 yıl sonraki Focus bundan çok farklı olur, sony, gprs, gündüz farı vb...).

• Cok ilginc ya.. Arabanı değişmek istiyorsun, yeni kasa diyorsun alıyorsun
    1 sene sonra bakıyorsun yeni özellikler gelmis. araban değer kaybetmis..

6 senede bir kasa cıkarıyorsan; 3. senende bir makyaj at sonrakinde kasa değiş ne böyle senede bir teyp miş gprs miş gündüz farıymıs..
  • fordda öyle arabayı alırsın ardından dashboardda oynama olur. bir sene sonra bakmışsın stoplar değişmiş ardından makyajlısı çıkmış ardından büyük bir indirim

sonuç ikinci elde büyük bir hüsran araba da içine sinmez
  • Ford'da derken bana 3 örnek göster son 15 yıl içinde tüm avrupa araçları için :D

Focus 2 de kapsaplı makyaj yapıyor firma..

millet 10 yıldır aynı şeyi kullanıyor prim yapıyor 3. dünya ülkesinde :d

• quote:

Orijinalden alıntı: uA_Y_C_A

Ford'da derken bana 3 örnek göster son 15 yıl içinde tüm avrupa araçları için :D

Focus 2 de kapsaplı makyaj yapıyor firma..

millet 10 yıldır aynı şeyi kullanıyor prim yapıyor 3. dünya ülkesinde :d

bak focusun eskiye oranla prim yaptığı doğru. eskiden ford hiç para etmezdi.
    ama hala rakilerine göre piyasası kötü. bunu milletin bilinçsizliğine bağlıyorum.

su götürmez gerçek şu. ford satış politikası olaak yeni müşteriye yol gösteriyor. hatta1-2 sene önce araç satın fortçuya yeni model satmaya çalışıyor.

mesela nedir busene makyaj yaptıysa seneye mutlaka motor gücü artar.

veya 150 hp motor çıktığında fiesta st ye konan motor. focusa konmadı.

veya mondeo da olan 126 hp focus a uzun süre konmadı gibi.

veya bu sene focus alırsın seneye st si çıkar.

mndeo alırsın büyük ekranlısı bir sene sonra çıkar

yaşanaan şeyler bunlar

• yemek yerken yazı yazmanın sonuçları ne kadar kötü yazmışım imla da sıfır olmuş
  • Selamlar,

Bende Focus III almayı düşünüyorum. Sizden yardım istiyorum arkadaşlar. Siz olsanız benim yerimde hangi Model'i alırdınız?

Ben Style 1.6i 125PS 5K düşünüyorum, Koç ailem indirimi ile 40bin tl filan oluyor. Nasıl sizce?

Titanium şart mı, 5bin tl az para değil.

Dizel şart mı? benzin az yakıyor sanırım bu araçda, tüp taktırsam aracı bozarmıyız.

Yardım istiyorum arkadaşlar, para cepte nakit hazır, tavsiyeniz üzerine aracı alıcaz :)
  • koç ailem indirimi ne oluyorki personel indirimi gibi birşeymi.?sadece ford çalışanlarınamı yoksa herhangi bir koç şirketi çalışanımı ve kaç tl iniyor liste fiyatından.

ayrıca titanum ve style plus arasında can alıcı birkaç fark var gerisi gereksiz teferruat.mesela bence en önemli farklar.
    anahtarsız çalıştırma
    dijital klima
    kol dayama
    yokuş kalkış desteği

gerisi önemli değil hatta çaoğu insan için yukarda yazdıklarımda önemli değil benim tek ilgimi çeken anahtarsız çalıştırma yıllardır.içimde olan bir uhdedir.birde kol dayama önemli çünkü sonradan takılanlar orjinalı gibi olmuyormuş.ha bu 1-2 özellik için 4-5 bin tl verilirmi.mantıken verilmez.ama zevk meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

koç ailem indirimi ne oluyorki personel indirimi gibi birşeymi.?sadece ford çalışanlarınamı yoksa herhangi bir koç şirketi çalışanımı ve kaç tl iniyor liste fiyatından.

ayrıca titanum ve style plus arasında can alıcı birkaç fark var gerisi gereksiz teferruat.mesela bence en önemli farklar.
    anahtarsız çalıştırma
    dijital klima
    kol dayama
    yokuş kalkış desteği

gerisi önemli değil hatta çaoğu insan için yukarda yazdıklarımda önemli değil benim tek ilgimi çeken anahtarsız çalıştırma yıllardır.içimde olan bir uhdedir.birde kol dayama önemli çünkü sonradan takılanlar orjinalı gibi olmuyormuş.ha bu 1-2 özellik için 4-5 bin tl verilirmi.mantıken verilmez.ama zevk meselesi

O saydığın özellikler dışında da titanyumla style plus arasında bir sürüüüü fark var arkadaşım...Ayrıca sırf o saydığın özellikleri arabaya sonradan ekletmeye kalk bakalım kaça mal oluyor...En basitinden kol dayama olmasın,sen sonradan taktırt orjinalini bakalım kaça mal olacak...Kol dayama gereksiz dersen o ayrı,ama gereksiz olduğu düşünülseydi icat edilmezdi,kimse de kullanmazdı...Öte yandan benzinli focus alacaksanız cebinizden çıkan benzin parasına hiç acımayacak kadar sağlam bütçeniz olacak..Bütçeniz sağlamsa benzinli ama turbo ecoboost motorlu focus alacaksınız,çünkü normal benzinli motor 1350 kg lık kasayı çekmiyor,çeksin diye gaza basıncada benzini hüüüp içiyor.LPG taktırırım diyorsan da zaten çekişi düşük benzinli motorun lpg iyice düşük performans vermesine neden oluyor.Ayrıca LPG tankı yüzünden zaten küçülmüş bagaj resmen üstü açıldığında bagjı küçülen coupe cabriolarınki kadar oluyor...Bence benzinli focus alacaksanız ecoboost..Yada dizel...normal benzinliden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederim...

• Benzinli 125 ps araç çok ekonomik ve yerinde performans'a sahip..

tutup 8 bin tl dizel'e vermek için tdci hakkını vermek gerekiyor yoksa tamamen gereksiz bir fark olacak..

Yeni nesil ti-vct motor 8.0 ş.içi tüketim vaad ediyor ki bunu ist'da bile 9.0 gibi ort rahat tutturabilirsiniz..

Donanım konusuna gelince kendinizi farklı görmek ve farklı malzeme konfor isterseniz titanium alınız..
  • quote:

quote:

koç ailem indirimi ne oluyorki personel indirimi gibi birşeymi.?sadece ford çalışanlarınamı yoksa herhangi bir koç şirketi çalışanımı ve kaç tl iniyor liste fiyatından.

anahtarsız çalıştırma
    dijital klima
    kol dayama
    yokuş kalkış desteği

O saydığın özellikler dışında da titanyumla style plus arasında bir sürüüüü fark var arkadaşım...Ayrıca sırf o saydığın özellikleri arabaya sonradan ekletmeye kalk bakalım kaça mal oluyor...En basitinden kol dayama olmasın,sen sonradan taktırt orjinalini bakalım kaça mal olacak...Kol dayama gereksiz dersen o ayrı,ama gereksiz olduğu düşünülseydi icat edilmezdi,kimse de kullanmazdı...Öte yandan benzinli focus alacaksanız cebinizden çıkan benzin parasına hiç acımayacak kadar sağlam bütçeniz olacak..Bütçeniz sağlamsa benzinli ama turbo ecoboost motorlu focus alacaksınız,çünkü normal benzinli motor 1350 kg lık kasayı çekmiyor,çeksin diye gaza basıncada benzini hüüüp içiyor.LPG taktırırım diyorsan da zaten çekişi düşük benzinli motorun lpg iyice düşük performans vermesine neden oluyor.Ayrıca LPG tankı yüzünden zaten küçülmüş bagaj resmen üstü açıldığında bagjı küçülen coupe cabriolarınki kadar oluyor...Bence benzinli focus alacaksanız ecoboost..Yada dizel...normal benzinliden kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederim...

Sayın Rocker aracı kullanıp uzun süre test ettiniz mi bilmiyorum ama insanları yanlış yönlendirdiğiniz kesin belki insanlar sizin yüzünüzden yanlış kararlar alacaklar. 125 hp lik motordan bahsediyoruz 90-95 hp falan değil ben arabayı alalı 2 hafta oldu genelde ailemle geziyorum yaz ayı klima full açık arkada 3 önde iki kişiyiz ben daha hiç arabanın kasayı (sedan kasa) kaldıramama gibi bir durumuyla karşılaşmadım sen neye göre nasıl böyle bir çıkarımda bulundun açıkçası hayret ettim. Uzun yol otobanda da bastım 190 gördüm arabada hiç bir şekilde bağırma yada kasıntı yoktu daha bassam 200 çok rahat geçicekti yol müsait değildi hızı düşürdüm. Benzinli-Dizel konusuna gelince bu detaylı bir konu forumda çok çok uzun bir tartışılmış bir konudur seçim tamamen yıllık yapacağın ortalama km ile alakalı 10.000 km geçmiyecek insan neden gidip dizel motora focusta 7.000 tl fark versin.

• @rockerroller

ne alaka yaa ben sadece 4 tane fark demedimki can alıcı 4 fark var dedim ayrıca kol dayamanın benim için en önemli 2 özellikten biri olduğunu ve sonradan takılanların orjinalı gibi olmadığını yazdım zaten.bide yazdıklarımı kopyalayıp bana sataşmışsın gece gece uykusuz mesaj yazmayın komik oluyor.

@uayca

1-kardeş ti-vct motorlar hakkında bilgi verebilirmisin

2-style pluslarda otomatik park sisteminin olupta titaniumda olmaması opsiyon şeklinde alınması hakkında ne düşünüyorsun.bence mantıksız yani ben titanium alsam benden 3-4bin tl daha az veren style plus alan adamın bende olmayan bir özelliğe sahip olması tezat keşke titaniumda standart olsaydı.style da paket olsaydı daha mantıklı olurdu.yanılıyormuyum.?

• quote:

@rockerroller

ne alaka yaa ben sadece 4 tane fark demedimki can alıcı 4 fark var dedim ayrıca kol dayamanın benim için en önemli 2 özellikten biri olduğunu ve sonradan takılanların orjinalı gibi olmadığını yazdım zaten.bide yazdıklarımı kopyalayıp bana sataşmışsın gece gece uykusuz mesaj yazmayın komik oluyor.

@uayca

2-style pluslarda otomatik park sisteminin olupta titaniumda olmaması opsiyon şeklinde alınması hakkında ne düşünüyorsun.bence mantıksız yani ben titanium alsam benden 3-4bin tl daha az veren style plus alan adamın bende olmayan bir özelliğe sahip olması tezat keşke titaniumda standart olsaydı.style da paket olsaydı daha mantıklı olurdu.yanılıyormuyum.?

Saçmalama...Ne yazdığını okuyoruz herhalde...Asıl sen okumuyorsun..Adam Style Plus alacağım demiyor,Style alacağım diyor...Style ile Titanyum arasında bir sürüüü fark var,hemde en can alıcı olanlarından...Ama göreceli,sen sana göe 4 tane can alıcı demişssin,bana göre belki 15 tane...

Uykusuz olan kim anlamadım,benimlemi uyuyorsun da biliyorsun? Garip tipler var burada biliyorumda bana sataşıpta bana sataşma diyenine ilk kez rastlıyorum..Ben sana sataşmadım,amacım sataşmak değil sana cevap yazıp konuyu daha açmaktır....Ama sen her sana cevap verene ya da senin gibi düşünmeyene sataşma diyorsan o senin sorunun..Bence acilen bu bakış açını değiştir derim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROCKERROLLER -- 24 Temmuz 2011; 2:28:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: legendserkan

quote:

quote:

anahtarsız çalıştırma
    dijital klima
    kol dayama
    yokuş kalkış desteği

Sayın Rocker aracı kullanıp uzun süre test ettiniz mi bilmiyorum ama insanları yanlış yönlendirdiğiniz kesin belki insanlar sizin yüzünüzden yanlış kararlar alacaklar. 125 hp lik motordan bahsediyoruz 90-95 hp falan değil ben arabayı alalı 2 hafta oldu genelde ailemle geziyorum yaz ayı klima full açık arkada 3 önde iki kişiyiz ben daha hiç arabanın kasayı (sedan kasa) kaldıramama gibi bir durumuyla karşılaşmadım sen neye göre nasıl böyle bir çıkarımda bulundun açıkçası hayret ettim. Uzun yol otobanda da bastım 190 gördüm arabada hiç bir şekilde bağırma yada kasıntı yoktu daha bassam 200 çok rahat geçicekti yol müsait değildi hızı düşürdüm. Benzinli-Dizel konusuna gelince bu detaylı bir konu forumda çok çok uzun bir tartışılmış bir konudur seçim tamamen yıllık yapacağın ortalama km ile alakalı 10.000 km geçmiyecek insan neden gidip dizel motora focusta 7.000 tl fark versin.

Kardeş,şu 10.000 km efsanesine takılmışssınız gidiyosunuz...Az km yapsan ne olacak,dur kalklı sıkışık trafikte benzini içiyor araba...Senin yeni focusundaki motor benim 2,5 daki motorun aynısı,sadece gücü yükseltilmiş 10 hp bir de 4 nm torku yükselmiş..O kadar küçük bir farkla o kasa kalKmaz ..Uzun yolda gider,gitmez demedimki..Sen onu kısa mesafelerde,şehir içi rampalarda dene bakiim klimayla,o zaman konuşalım..Araba o kadar zorlanıyorki bskı balata kısa zamanda gider...F3 normal benzinli denemedim denememe de gerek yok zaten..Motor aynı...Güç aşağı yukarı aynı,tork aynı...İnsanları yanlış yönlendirme lafı da burada bolca dönüyor..İnsanlarda o zaman sormasın kardşim düşüncelerimizi..Ne yani insanlar yanlış yönlenecek diye fikirlerimizi yazmıycaz mı..Ağustosun 22'si çoktan gemiş bu foruma galiba,sansür başlamış çoktan......

• quote:

@rockerroller

@uayca

125 ps motor çok verimli hertürlü elden geçmiş ve satış rakamı yüksek olacak bir motor bana göre.

Atmosforik motorda tüketim ve güç dengesini iyi yakalamış nadir motor olacak, zamanla daha iyi anlaycz bunu...

Style donanım üstüne birde paket alarak titanium'u geçiyormuŞŞ gibi gözüküyor ama değil...Park paketinde oto.park olduğu için bu donanım tercih etmek istemeyecek kişiler olacaktır..Bunun paket ile sunulması doğal gibi ama gönül isterdi ki üst donanımda buda olsun hani direk olsun da uğraşmayalım diye..

Sonuçta bunların hepsi hesaplanmış satış politikaları...

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.