Şimdi Ara

FORD FOCUS III 2011 (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.952
Cevap
12
Favori
485.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Focus'un titanyum paketli versiyonunu almaniyetindeyim. Gerek forumdan okuduğum gerekse diğer sitelerden edindiğim bilgiler neticesinde aklım yattı. Konuya cevap yazmamın sebebi benden daha detaylı inceleyip hatta kullanma imkanına sahip olup kısacası bilgi birikimi benden fazla olan arkadaşların düşüncelerini öğrenmek. Bazı arkadaşlar diye bilir çok iyi bir seçim. Yada Aman dur hayatının hatası olur. Bu aracın bu bu eksikleri var yada hastalık niteliğinde sorunları var.
  • arkadaşlar daha öncede yazmıştım focus 2 özellikle titanium almak isteyenler acele etsin.bitirilmek için sürekli indirim dalgaları geliyor ve cogu bayide bittti.gecen hafta arkadaşım için F 2 titanium dizel sorduk.yoktu benden söylemesi.ayrıca F 2 hakkında kimse kötü konuşamaz.o fiyata piyasada alınabilecek en iyi c sınıfı arac.ben 6 yıldır kullanıyorum kasadan bıkmasaydım hemen satıp 2011 ini alırdım.
  • Kardeşim F2,5 Almak isteyenler gitsin oranın sayfasında sorsunlar ne soracaklarsa yaa...Üretimi bitti,finito..Yok artık sıfır F2,5...Sadece stoklarda var,onlarda düşük modeller...Yeter mi...Burada f3 ü konuşalım ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROCKERROLLER

Kardeşim F2,5 Almak isteyenler gitsin oranın sayfasında sorsunlar ne soracaklarsa yaa...Üretimi bitti,finito..Yok artık sıfır F2,5...Sadece stoklarda var,onlarda düşük modeller...Yeter mi...Burada f3 ü konuşalım ....

nerdeyse hemen hemen bütün sayfaları okudum sorumu sormadan önce, f2 ile f3 ler kıyaslanmış f2ler konuşulmuş f1ler bile geçmiş bazı konuşmalarda o zamanlar nerdeydin birader de şimdi bir anda sahiplenmişsin sayfayı ... hayır anlamadığım görende focus 3 bölümün de megane veya peugeot sordum sanacak çok ilginç gerçekten ...
  • Geçmişte konuşulmuş olabilir de bu saatten sonra hala buraya gelip birde f3 le alakası olmadan f2 soruyosun birader..O geçmişte konuşulanların hepsi f2 ve f1 in f3 le kıyaslanmasına yönelik yazılar ....Doğrudan buraya gelip ben f2 alıcam ne tavsiye edersiniz diyen senden başka var mı bir bak bakalım...Bak Focus 2010 yaz yukarıya,sorduğun sorunun cevabını alabileceğin bir sürü sayfa bulursun ya....Bu arada sırf jant için titanyumu almıyorum diyosun,abi git titanyum al,jantlarını 5 kollu yap,sırf jant için daha üst donanımlı arabayı almamak diye birşey olurmu yaaa.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROCKERROLLER

Geçmişte konuşulmuş olabilir de bu saatten sonra hala buraya gelip birde f3 le alakası olmadan f2 soruyosun birader..O geçmişte konuşulanların hepsi f2 ve f1 in f3 le kıyaslanmasına yönelik yazılar ....Doğrudan buraya gelip ben f2 alıcam ne tavsiye edersiniz diyen senden başka var mı bir bak bakalım...Bak Focus 2010 yaz yukarıya,sorduğun sorunun cevabını alabileceğin bir sürü sayfa bulursun ya....Bu arada sırf jant için titanyumu almıyorum diyosun,abi git titanyum al,jantlarını 5 kollu yap,sırf jant için daha üst donanımlı arabayı almamak diye birşey olurmu yaaa.....

sana sorcak değilim heralde ne sorcağımı değil mi ? ...

ayrıyeten pardon paşam yaa bu saatten sonra f2 sorulurmuymuş filan , saatimi varmış bunun anlamadım ki paşayı rahatsız ettik galiba .. görende haftalarca forumu sorularla bunalttım sanacak soru sordum birkaç arkadaşta bildiklerini paylaşmış teşekkürümü ettim hepsi bu kadardı hayır anlamadığım buranın bekçisimisin nolduda böyle bir çıkıntılık yaptın anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: vollager

aslında baya da fark varmış özellikle ses sistemindeki mp3 ve track olayıda düşündürdü beni collectionda mp3 çalar ve telefonlada halledilebilse bile de genede olsun ama dediğim gibi titaniumun jantları görsel olarak bana cok kötü geliyor kararsızım bu yüzden...

zugasi_berepe , beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim güzel bilgiler gerçekten işime yarayacak ...

son olarak f2 ' ler ne zamana kadar 0 satışları devam edicek araştırdım bulamadım bilen var mı acaba ?

aralığa kadar araç satışı olacak satış elemanı arkadaşım var ancak kesin olarak istediğin renk / model bulmakta zorluk çekebilirsin.

Sana tavsiyem..Paran varsa titanyum al.ben alırken coll ile titanyum arasında 8000 tl'den fazla fark vardı ve euro 5 motor olduğundan elemek zorunda kaldım.Collectionda çok iyi diğer donanımlara göre ancak titanyumun tadıda başka.Ben ikisinide sürdüm sürüyorum bri amcamda collection bende var zaten..yalıtım olarak titanyumların altında motor koruma kapağı olduğundan ses daha az giriyor içeri onun dışında yalıtım olarak ciddi farkı yok.Yeni alınan collection'larda da bazılarında motor koruma kapağı var bazılarında yok anlamıyorum bu otosanı nasıl bir politikası var şansına kapaklı düşerse yalıtımı daha iyi olur serviste kapağın fiyatı 350 tl..Ama çok ciddi olarak yol sesi konusunda özellikle farkları yok..Ama eski ghia'lara göre ki şimdi üretilmiyor onlar bu focusların yalıtımı kötü..Malzemesi falanda aynı hocam onuda söyleyim..

109 beygir olan ara hızlanmalarda ve son hızlarda biraz daha hızlı ama kesinlikle bu 90 diğeri 109 biri uçuyor diğeri gitmiyor diyemezsin aradaki farkı anlamak zor..Dediğim gibi sadece ara hızlanma ve son hızlar ki ben 90'lıkla 185 km hıza kadar çıktım motoru denemek için yol bitti

Genel olarak sana şunu diyim..

Collection alırsan..

mp3 çalarlı teybi dert etme hoporlör sistemleri aynı titanyumla farkı sadece teyp 600-900 tl' arasında çıkma yada sıfır sony alıp takabilirsin servis 1500 tl istiyor..Yapman gereken hiç bişi yok sadece track çalanı söküp öbürünü taktırcaksın..Sadece titanyumlarda ek olarak arka kapılarında üstlerinde mini hoparlör var o kadar..

Titanyum alırsan...

jantları dert etme..St jantı dediğim yaprak jantlar orjinalinin aynı rengi ve aynı kalitesinde olmasada 16 inç olanları piyasada satılıyor takımı 800 tl.Birine kışlık birine yazlık takarsın yada araba showroom'dan çıkmadan titanyum jantları ile değiştirirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 28 Temmuz 2011; 11:49:46 >

• focus 3 ü alırken jatları 17" veya 18 inç olarak alma imkanımız var mı?
    sahibinden de focus 3 ünü satan eleman 17jantlı demiş.

bir de fordun sitesinde aksesuar bölümünde marşpiyel ile dikiz aynası da güzel gibi

FORD FOCUS III 2011

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sira-beklemeden-yeni-focus-3-55152715/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonvolatile -- 29 Temmuz 2011; 11:00:58 >

• Direk fabrika çıkışı yok, bayiiden alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_Y_C_A

Direk fabrika çıkışı yok, bayiiden alabilirsiniz

az önce 2 bayiye tel açtım. bir tanesi elimizde yok filan deyip geçiştirdi. öğle arasına yaklaşıyordu saat. diğeri fordun sitesinde 57265 yazan araca 58.500dedi düz kontak yaptım bir anda zam gelecek mi ay başı dedim yüzde 3 gelecek dedi. ku-du-ru-yo-rum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Orijinalden alıntı: vollager

aslında baya da fark varmış özellikle ses sistemindeki mp3 ve track olayıda düşündürdü beni collectionda mp3 çalar ve telefonlada halledilebilse bile de genede olsun ama dediğim gibi titaniumun jantları görsel olarak bana cok kötü geliyor kararsızım bu yüzden...

zugasi_berepe , beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim güzel bilgiler gerçekten işime yarayacak ...

son olarak f2 ' ler ne zamana kadar 0 satışları devam edicek araştırdım bulamadım bilen var mı acaba ?

aralığa kadar araç satışı olacak satış elemanı arkadaşım var ancak kesin olarak istediğin renk / model bulmakta zorluk çekebilirsin.

Sana tavsiyem..Paran varsa titanyum al.ben alırken coll ile titanyum arasında 8000 tl'den fazla fark vardı ve euro 5 motor olduğundan elemek zorunda kaldım.Collectionda çok iyi diğer donanımlara göre ancak titanyumun tadıda başka.Ben ikisinide sürdüm sürüyorum bri amcamda collection bende var zaten..yalıtım olarak titanyumların altında motor koruma kapağı olduğundan ses daha az giriyor içeri onun dışında yalıtım olarak ciddi farkı yok.Yeni alınan collection'larda da bazılarında motor koruma kapağı var bazılarında yok anlamıyorum bu otosanı nasıl bir politikası var şansına kapaklı düşerse yalıtımı daha iyi olur serviste kapağın fiyatı 350 tl..Ama çok ciddi olarak yol sesi konusunda özellikle farkları yok..Ama eski ghia'lara göre ki şimdi üretilmiyor onlar bu focusların yalıtımı kötü..Malzemesi falanda aynı hocam onuda söyleyim..

109 beygir olan ara hızlanmalarda ve son hızlarda biraz daha hızlı ama kesinlikle bu 90 diğeri 109 biri uçuyor diğeri gitmiyor diyemezsin aradaki farkı anlamak zor..Dediğim gibi sadece ara hızlanma ve son hızlar ki ben 90'lıkla 185 km hıza kadar çıktım motoru denemek için yol bitti

Genel olarak sana şunu diyim..

Collection alırsan..

mp3 çalarlı teybi dert etme hoporlör sistemleri aynı titanyumla farkı sadece teyp 600-900 tl' arasında çıkma yada sıfır sony alıp takabilirsin servis 1500 tl istiyor..Yapman gereken hiç bişi yok sadece track çalanı söküp öbürünü taktırcaksın..Sadece titanyumlarda ek olarak arka kapılarında üstlerinde mini hoparlör var o kadar..

Titanyum alırsan...

jantları dert etme..St jantı dediğim yaprak jantlar orjinalinin aynı rengi ve aynı kalitesinde olmasada 16 inç olanları piyasada satılıyor takımı 800 tl.Birine kışlık birine yazlık takarsın yada araba showroom'dan çıkmadan titanyum jantları ile değiştirirsin..

öncelikle bilgilerin için çok teşekkür ediyorum zugasi_berepe ... zaten f1 collection 2004 model arabam var ve focusları seviyorum , eniştemde f2 tit dizel vardı kullanmıştım çokta zevk almıştım artık degiştirmeyi düşünüyorum f1 ' i en kısa zamanda ford bayisine gitmem gerekiyor anlaşılan istediğim f2 yoksa (aralıka kadar ellerinde kalan f2 leri satacakları için ) biraz daha bekleyip f3 düşünürüm o zaman maddiyata göre artık ...

• quote:

Orijinalden alıntı: nonvolatile

focus 3 ü alırken jatları 17" veya 18 inç olarak alma imkanımız var mı?

bir de fordun sitesinde aksesuar bölümünde marşpiyel ile dikiz aynası da güzel gibi

FORD FOCUS III 2011

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sira-beklemeden-yeni-focus-3-55152715/detay/

Daha öncede yazdım.Focus 2.5 üzerindeki yaprak desenli jantlar aynı markanın ürünü olarak jant-lastik satışı yapan yerlerde ve servislerde var.16 inç olanları 800 tl.İsterseniz ve bayinin elinde varsa jant arabayı teslim almadan focus 3'e de takılabilir uygundurlar.

Ancak bu jant 2.5 kasadaki gibi boyalı ve aynı kalitede değil krom bir görüntüsü var boya yok üzerinde..Aynı markanın ürünü olsada focusların üstündeki ile sonradan satışı yapılanlar arasında fark var ama çokta önemli değil.Fakat ben tur otoda baktım orjinali daha güzel görünüyor

• Boyasız diyorsunuz da :D

bu jantın özelliği ve modeli o yani..kötü veya iyi demek hata olur :) tarz meselesi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nonvolatile

focus 3 ü alırken jatları 17" veya 18 inç olarak alma imkanımız var mı?

FORD FOCUS III 2011

Daha öncede yazdım.Focus 2.5 üzerindeki yaprak desenli jantlar aynı markanın ürünü olarak jant-lastik satışı yapan yerlerde ve servislerde var.16 inç olanları 800 tl.İsterseniz ve bayinin elinde varsa jant arabayı teslim almadan focus 3'e de takılabilir uygundurlar.

Ancak bu jant 2.5 kasadaki gibi boyalı ve aynı kalitede değil krom bir görüntüsü var boya yok üzerinde..Aynı markanın ürünü olsada focusların üstündeki ile sonradan satışı yapılanlar arasında fark var ama çokta önemli değil.Fakat ben tur otoda baktım orjinali daha güzel görünüyor

bu jantın aynısı 18inç olarak ford bayilerinde var mı acaba? fiyatı ne kadardır.

bu arada bu fordun yaptığını kimse yapmaz. su kaçırdılar resmen
    hiç sony teyp çıkartma anlayalım. yok teyp ti yok zam dı derken paramızla rezil oluyoruz

bu normal cd çalarn mp3 ü de mi yoktu yahu

edit: varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonvolatile -- 30 Temmuz 2011; 10:37:04 >

• nonvolatile 16-17-18 bulursun..Ancak 18 normalin 2 inç büyüğü arabaya uyarmı bilmem.Uysada ciddi oranda yakıtı arttırır.En ideali 17 bence..

Ford servisinde bulamasanda jant-lastik bayilerinde bulursun..Çünkü istediğin jant sadece ford da değil opel ve bmw'de de kullanılıyor

FORD FOCUS III 2011
  • quote:

nonvolatile 16-17-18 bulursun..Ancak 18 normalin 2 inç büyüğü arabaya uyarmı bilmem.Uysada ciddi oranda yakıtı arttırır.En ideali 17 bence..

Ford servisinde bulamasanda jant-lastik bayilerinde bulursun..Çünkü istediğin jant sadece ford da değil opel ve bmw'de de kullanılıyor

FORD FOCUS III 2011

bmw deki daha güzelmiş

1 inç içinde 16 lığı çıkarıp 17 likle uğraşmak istemiyorum. kafam çok karışık bu araba işi beni çok mutsuzlaştırıyor. aslında dünya malının amacı mutlu etmesiymiş. o yüzden dünya malı için üzülmek amacının dışında hizmet ettiğinden gereksizmiş demişti arkadaşım.

en son yere düşen pc kasasından sonra öğrenmiştim bu olayı

•  FORD FOCUS III 2011

c-max ten focusa yedek parça olarak alayım diye düşündüm . forddaki satış elemanı 1000 euroyu gözden çıkardedi
  • Biraz daha sabır C-Max'e geldiğine göre Focus'a da mutlaka yakın zamanda gelecek.Trend ve Style donanımda Esp+Tvc standard olmuş bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Biraz daha sabır C-Max'e geldiğine göre Focus'a da mutlaka yakın zamanda gelecek.Trend ve Style donanımda Esp+Tvc standard olmuş bu arada.

zam gelir diye yusuflanıyorum. ekimde sony li olacakmış titanyumlar öyle dedi satıcı.
  • Zam geldi zaten2012 fiyat listesi:
    https://apps.ford.com.tr/ebrochure/download.aspx?file=2012_Binek_Araclar_Fiyat_listesi.pdf

Bu fiyatlarla satamayacaklarını kendileride biliyorlardır umarım.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.