Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni aracın hayırlı uğurlu olsun,
    İyi fiyata almışsın doğrusu, 42500 ytl nin altında veren yer yılbaşından önce bile yoktu (İzmir'de). Koç indirim hakkı olan için ford almak büyük avantaj.

Kazan2,
    Hangi şehirdesin bilmiyorum ama araç alırken en ucuza verenin ayağına gidip alıcan arabanı. Ben Aydın Zafer otodan aldım. İzmirdekiler burunlarından kıl aldırmayıp 42500 altına araç vermezken ben park sensörlü c-max ghia'yı 39750 YTL'na aldım.

Ben, her bayide araç fiyatlarının aynı olduğunu, çok cüzi farklar olduğunu sanırdım. Farklı bayilerden fiyat almadan adrese en yakın bayiden işi bitirirdim. Ama durum çok farklıymış meğer.

Yusufk,
    izmir de paspas diken bir atölye var istersen yerini tarif edebilirim. Adamda her arabanın kalıbı var.Senin isteğine göre yerinde ilaveler de yapabiliyor. Ben debriyaj pedalının yanındaki ayak koyma takozunun üstünüde örttürdüm. Adam o parçanın altına cırtcırt dikti böylece öne sarkma da yapmıyor. Halısını ve rengini kendin seçebiliyorsun. Topukların konulduğu kısmı iki kat dikiyor. Tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: victorius

Cmax ghia dizel aksesuar paketini 33950 ye aldım. Buna ek olarak 170 ytl vererek park sensörü taktırdım. %15 koç çalışan indirimi uygulatarak bu fiyata aldım.Doğru tercih ve seçim yaptığıma yürekten inanıyorum eski aracım modifiyeli olup 166 hp ve ortalama 12 lt benzin tüketiyordu .

• quote:

Orjinalden alıntı: victorius

Cmax ghia dizel aksesuar paketini 33950 ye aldım. Buna ek olarak 170 ytl vererek park sensörü taktırdım. %15 koç çalışan indirimi uygulatarak bu fiyata aldım.Doğru tercih ve seçim yaptığıma yürekten inanıyorum eski aracım modifiyeli olup 166 hp ve ortalama 12 lt benzin tüketiyordu .

Güle güle kullan kazasız belasız..
    Güzel fiyata almışsın bu topic ve diğer topicte görüleceği üzere bir çok insan farklı fiyatlardan araç almışlar yurdumun heryerinde ne hikmetse farklı fiyata satılıyor.. Aralık ayında kota doldurma telaşı yüzünden özellikle küçük bayilerden güzel fiyat alınabiliyordu..

Tekrar güle güle kullan ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusufk

birde benim elfreni uyarısı çıtığında ben yola çıkalı en az 10 dkka olmuştu
    (izmirliler için: alsancaktan üçyola gelmiştim)

Merhaba Yusuf

Bence elfreni ni en kısa sürede bir servise göster. Yukarıda daha eski bir ghia kullanıcısı zaman zaman tam inmeyerek çekili kalabildiğinden bahsetmişti. Biliyorum otokoçtan hoşlanmıyorsun ama...
  • haklısın vakit olunca gidicem

bide çu paspas içini öğrensemde ona göre onuda halletsem sizin paspaslar nasıl.
  • Benim araçta plastik paspas yoktu, bayi 3.sınıf bir halı paspas koymuştu hatta oda tam oturmadığı için sürekli kayıyordu. Bagajda ise sadece önler için konulmuş daha iyi kalitede halı paspas mevcuttu.. Bende kendim paspas yaptırdım..

Aracı aldığım zaman;

1. Tam takım 3.sınıf halı paspas
    2. Bagajda sadece önler için daha iyi kalitede halı paspas mevcuttu
    3. Son olarakta talebim üzerine trafik seti kondu..

Arkadaşımın araçta ise gördüğüm kadarıyla lastik paspas vardı.. (aynı dönemde farklı bayiden aldık )

Not: Kauçuk demeye dilim varmıyor hakikaten çok dandikti...
  • ozaman çokta üstüne gitmiyim benim kayınbiraderdede cmax var oda aynı zamanda aldı izmitten aldı dikkat etmedim ama sanırım aynı benimkiyle.ama focus II lerin kaliteli döşeme rengi paspas varmış üstelik biri(trcapital) ile aynı yerden aldık bu beni kızdırdı açıkçası birde sizin arabada silgeçlerin üzerine doğru (kaputun altına monte) bir parça varmı bu barça bende yok ama kayınbiraderde var
  • Merhaba Yusuf

Bugün o parçanın ne olduğu yönünde bir bilgiye ulaştım nihayet.....
    Kar siperliği deniyormuş o parçaya benim arabada mevcut zaten onu gösterip ne olduğunu sordukta öyle öğrenebildik yoksa tarif etmekle kolay kolay kimse anlamıyor.. Yoğun kar yağışı olan bölgelerde satılacak arabalara konuyor dediler.. Ben Balıkesirden almıştım arabayı ama o bayi başka yerden getirtmişti istenilen renk kendinde olmadığı için bakarsın oda İzmit bayinden istemiştir.

Anlaşılan bizim arabalara pek adam gibi paspas koyan bayi yok
  • 1970 Lİ YILLARDA ANADOLUN SAĞ KAPISINDAKİ KİLİDİ ÇIKARTIP" SÜRÜCÜ ARACA BİNSİN KAPIYI O AÇSIN" DİYEREK CİDDİ KARLAR SAĞLAYAN KURULUŞ ÖYLE YADA BÖYLE PASPAS VERMİŞ YA ONADA ŞÜKÜR.
  • otosan a tepki dolu bir mail atınca bana telefon edip sorun ne diye sordular

otosan araçları paspassız olarak bayilere veriroyrmuş bu yüzden böyle farklar varmış
  • Paspas konusu demek tahmin ettiğimiz gibiymiş, bu arada kar siperliği taşıyan bir aracı dün duğles/gaziemir de gördüm ghia, çaprazında duran trend de yoktu. aracın hasarı ile uğraştığım için açıkcası araştırma fırsatı bulamadım.

quote:

otosan a tepki dolu bir mail atınca bana telefon edip sorun ne diye sordular

otosan araçları paspassız olarak bayilere veriroyrmuş bu yüzden böyle farklar varmış
  • park sensörü varmı sende varsa nerede kaça taktırdın öğrenebilirmiyim
  • quote:

valla çok şanslısın..ilk aldığımda kaç tane mail attım otosana. enufak bir cevap gelmedi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lord of the Potatoes

quote:

valla çok şanslısın..ilk aldığımda kaç tane mail attım otosana. enufak bir cevap gelmedi...

dava açıcam dedim
  • park sensörü bayinin hediyesiydi digital ekranlı, mesafe uyarısı sesli ve görüntülü, bilgi ekranı dikiz aynasının hemen üzerinde, sensörler ise 4 adet arka tamponun alt kısmında eteklere takılı durumda 10 cm kala 0 ikazı veriyor.

quote:

park sensörü varmı sende varsa nerede kaça taktırdın öğrenebilirmiyim
  • Arkadaşlar daha öncede dikkatimi çekmişti ancak dün akşam yine olunca sizede bir sorayım dedim. Kontağı kapattıktan sonra araç içinde beklerken ön göğüslüğün altından mekanik birtakım sesler geliyor sanki bir şey kapanıyor gibi önce cd çalardan geldiğini düşünmüştüm ama cd çaların çalışıp çalışmaması durumu değiştirmiyor. Yaklaşık 10 dakika civarlarında gerçekleşiyor. Araç içinde bu kadar bekleyerek bu şekilde bir ses duyan oldumu veya ne sesi olduğunu bilen veya tahmin yürütebilecek varmı...
  • airbagler iki aşamalı olduğundan uzun zaman içinde deaktive oluyor olabilir mi
  • surucu aracın ghia ise o sesler dijital klimanın servo kontrollü yonlendirme kanatlarının sesleri. Aynı ses benimkinde de geliyor.

Pardon imzanı geç fark ettim. Aracın tahmin ettiğim gibi ghia.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terdal -- 3 Şubat 2006 16:19:54 >
  • surucu nerede taktılar bende taktırıcamda

bu arada geçmiş olsun

ayrıca bahsettiğin sesler bendende ve kayınbiraderin cvtdende geliyo
  • Merhaba

Cevaplar için sağolun ilginç bir ses gerçekten. Demek aracın donanımı ile ilgili...

Yusuf sensör Balıkesir Akotoda takıldı. Bilmiyorum oraya gidermisin ama yardımcı olmaya çalışırım..

Bu arada geçmiş olsun dileklerin içinde teşekkürler. Apartmanın bahçesinde komşunun kamyonetinin gazabına uğradık çok içim yandı ama beni en çok kızdıran komşunun bir not bile yazmadan kaçıp gitmesi oldu. Bulduktan sonra binlerce özür ama nafile....
  • surucu sen servis vb bi problem olduğunda duğles a gidiyosun demi memnunmusun ilgiden falan
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.