Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • c-max 2004dizel ghia.Yazın kliima çalışırken sürüçünün sağ diz üstündeki.(direksiyonun altı) plastik çok ısınıyor.ayrıca uzun yoda , cd çalar çok çalıştığında hata veriyor ( cd çalar çok ısınmış oluyor).BU ŞİKAYETLER NORMAL Mİ/ teşekkürler
  • Surucu verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Dikkatli olacağım. Renk olarak Ay tozu grisi (metalik) olanı aldım.
  • victorius güzel renk tekrar güle güle kullan.. Bu arada uzatılmış garanti almayı düşünüyormusun.?

s.emre sorun hakkında bilgim yok ancak fırsat bulursam senin için servise gidince sorarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s.emre

c-max 2004dizel ghia....ayrıca uzun yoda , cd çalar çok çalıştığında hata veriyor ( cd çalar çok ısınmış oluyor).BU ŞİKAYETLER NORMAL Mİ/ teşekkürler

Valla bu bende de oluyor. Normal değil ama yapacak bişey yok herhalde. Söktürüp yeniden taktırmak belki faydalı olur (hava alamıyordur falan).

ilk söylediğiniz bende olmuyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: surucu

victorius güzel renk tekrar güle güle kullan.. Bu arada uzatılmış garanti almayı düşünüyormusun.?

Surucu teşekkürler.Uzatılmış garanti hakkında bilgim yok, yanlız detayları iyi öğrenmek lazım şartlar dahilinde uygun olursa düşünürüm tabiki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s.emre

c-max 2004dizel ghia.Yazın kliima çalışırken sürüçünün sağ diz üstündeki.(direksiyonun altı) plastik çok ısınıyor.ayrıca uzun yoda , cd çalar çok çalıştığında hata veriyor ( cd çalar çok ısınmış oluyor).BU ŞİKAYETLER NORMAL Mİ/ teşekkürler

Merhaba,

Bu sorunun sadece c-maxlerle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Tüm cd çalarlarda mevcut, benimde eski aracımda orjinal olmayan, sonradan taktırdığım bir cd çalar vardı çok ısınırsa hata veriyordu.Bozuk yollarda tümseklerde atlatma yapıyordu.

Bu arada aracınız Trend mi.? Ghia mı.?
  • o konsoldaki ısınma olayını bilememde cd çalarlar hassas aletler başka araçlarda da çok kullanılınca hata verenleri gördüm...olabilir büyütülcek bişey değil saatlerce cd dinlenirse olabilir bu...
  • Selam,

Topic'i yeni farkettim.
    Önce bu 2 sayfayı bir okuyayım,sonra soracaklarım var...
  • ısınma olayını ve cd calar arzasını hic yasamadım....zira yaz kıs yılda 4 5 kez 10 saat 1 -2 saat mola vererek uzunyol yaparım hiç arza vermediii....bence cd caların arkasına havalanma deliklerinin karsısına kücük fan soğutucusu falan(zira 12 v la calısıyolar zaten) takılabilir belki işe yarar
  • Merhaba sonunda c-max'i almaya karar vermişsin aracın ön kısmının hacimli olması hele hele dizel olması seni korkutmasın dizeli kullanmak inanılmaz zevkli aklına takılanları sor bir iki tanede kıdemli üstadımız var fırsat buldukça yazıyorlar.. hayırlı olsun

quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

Selam,

Topic'i yeni farkettim.
    Önce bu 2 sayfayı bir okuyayım,sonra soracaklarım var...
  • herkese selam,
    yusufk:
    quote:

ghia sı olanlar paspaslarınız nasıl benimkiler uyduruk siyah
    sizinkiler focus gibiyse artık otokoça ciddi ciddi dava açmayı planlıyorum(kayınpederde hakim kesin kazanırım ama işlerden vakit yok)

ben de diğer forumda paspas konusunu açmıştım..

otokoç'tan aracı teslim alırken yedek paspas sorduk. paspas getirdiler. ben dikkat etmeden aceleyle teslim aldım..Bayram için yola çıkacaktık zaten..

Çok sonra bagaja baktığımda 2 adet önler için paspas koymuşlar. Arkalara paspas yok.. Aracı teslim ederken ön ve arkalarda 4 parça plastik paspas vardı.. ben altlarında halı paspas da var sanıyordum. Kar ve yağmur suyu sebebiyle döşeme hafif ıslanmış.
    daha sonra müşteri temsilcisine 5 parça halı paspas olması gerekmiyormu diye sorduğumda, içeriye sordurdu.. arka paspas diye birşey yokmuş..
    Bunlar aksesuara giriyormuş... Araç satılırken standart olarak bunların verilmesi gerekmiyormu??
    yeni alanlar, yada arabayı ilk aldıkalarında nasıl olduğunu hatırlayanlar yazılarınızı bekliyorum..
    ve nereden satınalabilirim orijinal yada kaliteli 5 parçalı halı paspası..( istanbul/mecidiyeköy deyim)

• quote:

Güle güle kullanın kazasız belasız..

Bence aracın dış yapısını iyice inceleyin çizik ve ezik kısım varmı?
    Sonra aracı size iyice tanıtmaları gerekiyor. Özellikle anahatrın tüm işlevlerini test ettirin. ( tüm camları açma ve kapama bölümünü özellikle )
    Aracın tüm belgelerini teslim alın klavuzlar (kullanım kılavuzu + garanti belgesi bakım kılavuzu + cd çaların kullanım kılavuzu ) Aracın yol belgesi ( teknik belgesi ), fatura, vergilere ilişkin makbuzları teslim alın.
    Son olarakta genelde bayilerin insiyatifinde olmakla beraber trafik seti + yangın söndürücü + paspaslar
    Benim aklıma gelen bunlar..
    Bu arada ne renk aldınız ?

yangın söndürücü yoktu...
    sürücü: anahtarın tüm işlevleri konusunu biraz açarmısın? cam açma kapama olayını hiç denemedim..

• quote:

Orjinalden alıntı: urunguo

herkese selam,
    yusufk:
    quote:

ghia sı olanlar paspaslarınız nasıl benimkiler uyduruk siyah
    sizinkiler focus gibiyse artık otokoça ciddi ciddi dava açmayı planlıyorum(kayınpederde hakim kesin kazanırım ama işlerden vakit yok)

ben de diğer forumda paspas konusunu açmıştım..

otokoç'tan aracı teslim alırken yedek paspas sorduk. paspas getirdiler. ben dikkat etmeden aceleyle teslim aldım..Bayram için yola çıkacaktık zaten..

Çok sonra bagaja baktığımda 2 adet önler için paspas koymuşlar. Arkalara paspas yok.. Aracı teslim ederken ön ve arkalarda 4 parça plastik paspas vardı.. ben altlarında halı paspas da var sanıyordum. Kar ve yağmur suyu sebebiyle döşeme hafif ıslanmış.
    daha sonra müşteri temsilcisine 5 parça halı paspas olması gerekmiyormu diye sorduğumda, içeriye sordurdu.. arka paspas diye birşey yokmuş..
    Bunlar aksesuara giriyormuş... Araç satılırken standart olarak bunların verilmesi gerekmiyormu??
    yeni alanlar, yada arabayı ilk aldıkalarında nasıl olduğunu hatırlayanlar yazılarınızı bekliyorum..
    ve nereden satınalabilirim orijinal yada kaliteli 5 parçalı halı paspası..( istanbul/mecidiyeköy deyim)

arabayı nerden aldığını çok merak eediyorum bende aldığımda aynı seninki gibi teslim edildi...ama bana bir takım bej kauçuk paspas daha vercekler söz aldım yaklaşık 5 aydır uğrayamadığım içinde alamadım daha...

• sayın victorius ; aracım ghia dizel.
    bu şikayetlere ek olarak konsolun cam tarafındaki saklama bölümünün kapağının köşelereri dahi (ısınmadan dolayı zannedersem) kilima 1-2 saat ısıttıktan sonra kıvrılıyor.Ayrıca yazın klima çalıştığında yaklaşık 1 saat sonra sa diz üstündeki plabtik kısım dizi rahatsız edecek derecede ısınıyor.Sarvise getirmem lazım ama uzak-vaktimde olmuyor.selamlar
  • surucu,

Ben 192 cm'lik ve 102 kg'lik minik bir devim.
    Bu nedenle Focus Sedan'da bir türlü rahat hissedemedim kendimi.
    Ama C-max çok ferah geldi.Eşimde C-max istiyor.Eş durumundan otomatik almak zorunda olduğumuz için C-max olursa tercihimiz mecbur dizel olacak.
    Ghia donanımı da benim için olmazsa olmaz.
    Sedan Ghia-otomatik-benzinkli ile C-max-Ghia-dizel-otomatik arasında 6.000 YTL fark var.
    Bu farkı 1)Dizel'e 2)Sun-roof'a 3)Elektrikli el frenine 4)Aynalardaki sinyallere verirken torpido soğutmasını kaybediyorum.
    Birde 1300 kg. 1,6/109 beygir dizel otomatik çeker mi kaorkum var ki pegasus çeker hemde 180 çeker diyor :))
  • merhaba

Aracın kapılarını kilitledikten sonra 2. defa kilitleme düğmesine basarsanız süper kilitleme devreye giriyor bu aşamada elinizi 3 sn den uzun süre kilitleme düğmesinde basılı tutarsanız araç tüm camlarını ve sunroof u kontrol ederek bunlardan açık olanları kapatıyor..
    Aynı şekilde özellikle yaz sıcakları için düşünülmüş diğer bu uygulamada kilitleri açma düğmesine 3 sn den daha fazla basarsanız tüm camları ve sunroof u açıyor aracın havalandırılması için..

quote:

Orjinalden alıntı: urunguo

quote:

Güle güle kullanın kazasız belasız..

Bence aracın dış yapısını iyice inceleyin çizik ve ezik kısım varmı?
    Sonra aracı size iyice tanıtmaları gerekiyor. Özellikle anahatrın tüm işlevlerini test ettirin. ( tüm camları açma ve kapama bölümünü özellikle )
    Aracın tüm belgelerini teslim alın klavuzlar (kullanım kılavuzu + garanti belgesi bakım kılavuzu + cd çaların kullanım kılavuzu ) Aracın yol belgesi ( teknik belgesi ), fatura, vergilere ilişkin makbuzları teslim alın.
    Son olarakta genelde bayilerin insiyatifinde olmakla beraber trafik seti + yangın söndürücü + paspaslar
    Benim aklıma gelen bunlar..
    Bu arada ne renk aldınız ?

yangın söndürücü yoktu...
    sürücü: anahtarın tüm işlevleri konusunu biraz açarmısın? cam açma kapama olayını hiç denemedim..

• Merhaba

Bende senden 10 cm kısa 10 kilo daha hafifim ve 206 HDİ satarak bu araçta karar kıldım çok araştırdım. Hatta 2 arkadaş çok araştırdık denemediğimiz araç gitmediğimiz bayi kalmadı ama en sonuda c-max te karar kıldık.

Aracı yaklşık 3 aydır kullanıyorum. Şu anda 2800 km de ve geçen hafta yavaş yavaş araca yüklenmeye başladım Balçova ile Narlıdere arasındaki otobanda 180 km rahat gördü.

Bu nedenle güç konusunda endişen olmasın özellikle rampalarda gücünü benzinlilere göre 2 kat daha fazla hissedeceksin hızla rampa çıkmak inanılmaz zevkli oluyor..

Büyüklüğü insanı ilk anda tedirgin edebiliyor ama en boy olarak diğerleriyle aynı hatta daha kısa bile ama yükseklik ve yapı olarak inanılmaz aydınlık ve ferah herşeyden önce trafiği yukarıdan seyrediyorsun..

Ghiadan sakın vazgeçme..

quote:

surucu,

Ama C-max çok ferah geldi.Eşimde C-max istiyor.Eş durumundan otomatik almak zorunda olduğumuz için C-max olursa tercihimiz mecbur dizel olacak.
    Sedan Ghia-otomatik-benzinkli ile C-max-Ghia-dizel-otomatik arasında 6.000 YTL fark var.
    Bu farkı 1)Dizel'e 2)Sun-roof'a 3)Elektrikli el frenine 4)Aynalardaki sinyallere verirken torpido soğutmasını kaybediyorum.
    Birde 1300 kg. 1,6/109 beygir dizel otomatik çeker mi kaorkum var ki pegasus çeker hemde 180 çeker diyor :))

• quote:

surucu,

ya bişey söylemek istiyorum tamam boyutlarından dolayı c-max daha avantajlı sana fakat focusunda dizel otomatiği var...onu beğeniyosanız otomatiği yok diye vazgeçmeyin bari çünkü var...

bu farklara ek olarak geniş ve kayar arka koltuklar ve açılıp kapanan masalarda var

• pegasus,

Ben dizelden ziyade benzinli-otomatik taraftarıyım.
    Çünkü baştan 5.000 YTL dizele fazla vermek zor geliyor.
    Bir de çekiş korkusu cabası.
    Ama sizlerin değerli bilgileri ile dizel-otomatik çeker imajı oluştu gözümde.
    Bu arada Aydın Zafer bayii C-Max-dizel-otomatik-ghia-metalik boya-koç indirimi-peşin=39.750 fiyat verdi.(Hem de siyah.Şeytan atla git Aydın'a diyor.Aydın'lıyımda!)
    Aynı özellikli İstanbul bayiileri fiyatı 40.500 YTL!!!
  • vay anam vay...

biz 2004 haziranında göbeemiz çatlaya çalaya hurda indirimiyle düz ghiayı 41.500 ün altına bulamadıydık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.