Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Mog72

Herkese selamlar...Aranıza çok uzun zamandır istememe rağmen bugün katılabildim.

hoşgeldin
    nerdesin?
    aracın ne?
  • quote:

Orjinalden alıntı: panikyok

bugün servise gittim daha öncede yazmıştım ön taraftan lak lık diye sesler geliyordu şüphelerim dogru çıktı ön amasörün takozlarındanmış gerçi bu olayı daha önce bir arkadaşımız burda yada focus topiginde yazmıştı kendisi garantiden degişmişti gerçi bizim garanti bitti asıl söyliyecegim topigin faydası çok zaten onun için bu topik bilgi paylaşan bütün arkadaşlara teşekkürler ustaya nedenini sordum bozuk yol ve görülmeden üstünden atlanan tümsek dedi ikincisi başıma geldi tümsegi farkedemedim üstünden uçtum adeta ondan sonra oldu bu olay zaten gerçi tümseklerde asvaltla aynı renk kardeşim zor farkediliyor nadirende olsa burdan belediyelere bir kalın saglıcakla

PANİKYOK SELAM.
    öNCELİKLE RİCA EDERİM.
    O CEVABI BEN YAZMIŞTIM ÇÜNKÜ AYNEN BAŞIMA GELMİŞ İDİ.
    Garantim hala devam ediyor (+5 yıl)
    Servis Eylemlerim devam edicek emin olabilirsin.
    Arızanın nedeni konusunda haklılar.

• ozzye36 ,

Satamadınız mı daha C-max'i?
  • Merhaba,

Tüm DH forumları içinde iddia ediyorum ki en düzeyli olanlardan biri c-max forumu. Yazan bütün arkadaşlar toplumda yer sahibi yada yer sahibi olma adayı iyi eğitimli ve ortalamanın üzerinde arkadaşlar. Bu sayfalarda bir daha keyifsiz rüzgarlar esmemesini temenni ediyorum.
  • Servisleri zaman zaman şikayet etmek (ancak haklı sebeplere dayanarak) oldukça faydalı.
    Bundan 7 sene önce 0 km. bir Opel almıştım. Geçmişte Opel kullananlar bilir özellikle Ankara'daki Opel servislerinde garanti yoktur, herşey kullanıcı hatasıdır. Araçta ilk bir ay içinde arka aksta, iç aydınlatmada ve kapı kilitlerinde hatalar çıktı ve alışılagelmiş biçimde hiçbiri garantiye dahil edilmedi kullanıcı hatası teşhisi konuldu. Bende önce Almanya'ya daha sonra İzmir'e telefon ederek şikayette bulundum. 2 gün sonra çekici ile gelip arabayı evin önünden aldılar ve tüm arızaları garanti kapsamında tamir ettiler. Üstüne de defalarca özür dilediler.........
    Bu araç benim ilk Ford'um ve şu ana kadar servislerle ilgili hiçbir olumsuzluk yaşamadım, ama kötü niyetli Ford servisleri için aynı şeyi yapmak sorunlara çözüm olabilir.
  • sevgili forum arkadaşlarım,
    bir süredir sahalardan uzak kaldım bir hayli şeyler konuşulmuş ancak cmax forumunda olmaması gereken tartışmalar yaşanmış bitmiş.bittiğide çok iyi olmuş.ben bunları başkalarının nazarı olarak değerlendiriyorum.çünkü sadece bu sitenin içersindeki diğer forum konularında değil,diğer başka sitelerin forumlarında bile donanimhaber cmax forumunun samimiyetinden,içeriğinden, üyeler arasındaki dayanışmasından bahsediliyor üstelik burayı örnek alarak kendi forumlarınıda bu şekle sokmaya çalışıyorlar emin olun.
    sevgilier
  • bu arada başıma gelenlerden haberdar edeyim sizi,
    forumu takip eden arkadaşlar belki hatırlayacaklardır; benim arabamda siyah duman problemi baş göstermişti.otokoç nihayetinde sorunun kaynağını bulduğunu söyledi sorum turbo hortumunun çatlamasından kaynaklanıyormuş yarın (perşembe ) otokoç'a gidecek hayırlısıyla, değiştirecekler umarım düzelir düzelmezse ısrarla tepelerine binmeye devam edeceğim :)
    birde göstergelerden gelen ses var yeni yeni duymaya başladım sanki bir motor calışıyor içinde. ne olduğuyla ilgili birşeyler yazarsanız servise o kunudada yaptırımlarda bulunayım
    birde sağda solda aarbalar görüyorum xenon far olmadığı halde mavimsi bir renkte yanarak xenon muş izlenimi veriyor araştırdım carrefourda var çifti 15 milyon ve markası garip birşey çinde imal edilmiştir diye birde üzerinde not var. açıkçası cesaret edipte almadım çünkü daha önce uzun farımdan biri arızalanmıştı sadece 1 adetine 25 ytl ödemiştim markasıda osram dı. yorumu yada bilgisi olan varmı?
    iyi çalışmalar
    sevgiler.....

• o turbo borusu problemi 2005 model c-maxların çoğunda varmış arıza giderilmiş yenilerde yokmuş.
  • quote:

sadece bu sitenin içersindeki diğer forum konularında değil,diğer başka sitelerin forumlarında bile donanimhaber cmax forumunun samimiyetinden,içeriğinden, üyeler arasındaki dayanışmasından bahsediliyor üstelik burayı örnek alarak kendi forumlarınıda bu şekle sokmaya çalışıyorlar emin olun.

Bunları duymak çok güzel.

• Selam beni selamlayan herkese ve daha sonra selemleyacaklara da ...

Banim sormak istediğim ön kokpit üzerindeki kapak kısmıyla ilgili.Zamanla ve Güneş ve ısı yardımıyla kapak yerinde oynamaya başaladı seyir halindeyken.Dahası sabit ksımla açılan yer arasındaki küçük ve basit lastik stopajlar koptu gitti.Bu sorunu yaşayan varsa ne yaptı ?
  • hocam iyi akşamlar bu bahsettiğiniz ses bende mevcut gecen hafta bakıldı serviste hararet sensörü dediler ben hala inanmıyorum ama parçanın siparişi verildi gelince takılacak bakalım geçecekmi. o arızayı tespit için gögüs sökülmüştü şimdi onun sıkıntısını yaşıyorum buraya yazarım yıne ses geçerse.
    quote:

Orjinalden alıntı: cmaxsel

...............
    birde göstergelerden gelen ses var yeni yeni duymaya başladım sanki bir motor calışıyor içinde. ne olduğuyla ilgili birşeyler yazarsanız servise o kunudada yaptırımlarda bulunayım
    birde sağda solda aarbalar görüyorum xenon far olmadığı halde mavimsi bir renkte yanarak xenon muş izlenimi veriyor araştırdım carrefourda var çifti 15 milyon ve markası garip birşey çinde imal edilmiştir diye birde üzerinde not var. açıkçası cesaret edipte almadım çünkü daha önce uzun farımdan biri arızalanmıştı sadece 1 adetine 25 ytl ödemiştim markasıda osram dı. yorumu yada bilgisi olan varmı?
    iyi çalışmalar
    sevgiler.....

• Orjinalden alıntı: özkoçak

Merhaba,

Tüm DH forumları içinde iddia ediyorum ki en düzeyli olanlardan biri c-max forumu. Yazan bütün arkadaşlar toplumda yer sahibi yada yer sahibi olma adayı iyi eğitimli ve ortalamanın üzerinde arkadaşlar. Bu sayfalarda bir daha keyifsiz rüzgarlar esmemesini temenni ediyorum.

[/quote

Tüm DH forumundaki arkadaşlara selam !

Bütün şimdiye kadar yazdığım yazıları öz eleştri yaparaktan tekrar okudum.
    Malesef zaman zaman sivridilli yazmışım ,ama hiç bir zaman yazdıklarımda kimseye hakaret kelimeleri kullanmamışım.Buda benim için sevindirici oldu.Tabiiki bende huzurlu olan bir forumda bulunmak isterim.
    Bu forumun keyifsiz hale gelmesini bende istemem.Aslında benim yaşım forumun yaş ortalamasının biraz üstünde olduğundan dolayısı ve şevkimde biraz kırıldı onun için birdaha burda yazıp yazmamakta biraz kararsızım.Daha önce emekli1955 arkadaş bir iki yazdı bir daha görünmedi . herhalde oda yaşının buraya uygun olmadığını düşündü.Herkese iyi akşamlar. g.m.y.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 22 Kasım 2006; 21:47:01 >

• quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

ozzye36 ,

Satamadınız mı daha C-max'i?

yok abi duruyo
    ayıptır söylemesi 40000 ytl istiyorum hal böyle olunca arayan bile yok
  • tüm cmax forumdaki arkadaşlara merhabalar....
    ben 33yaşındayım..doktorum..bir polemik <feci halde canımızı sıktı..

ben en baştan beri söylüyorum burası bazen yetkili servislerin bile bilmediği çözümler üreten bir yer..sebebi de buradaki arkadaşların sosyo kültürel sevyesinin yüksekliği IQ nun da belli bir düzeyde olması...dolayısı ile umarız bir daha bu olaylar yaşanmaz...ama şunu hatırlatmak istiyorum..ya bir kişi elbetteki emniyet kemerinin faydasını tartışamaz..arabanın süratle kullanmasının bir faydası olamaz..buradaki tüm arkadaşlar bunun farkında..doğal olarak bu tür nasihatlerde bulunurken rijit olmamak lazım diye düşünüyorum...
    hepinize saygı ve sevgilerimle..........................
  • Medyalarda herkes izlemiştir şu 4 ölü köprü ayağına çarpan hazır askerleri .
    Keşke arabayı kiraya veren kişi, ehliyeti olamayanlara kiralamamakta flexibel olmayan sert bir tutum içerisinde olsaydı . Bazı buna benzer konular vardirki , o konularda sabit fikirli olmak gayet faydalıdır. Acılı ailelere allah sabır versin. Herkese selamlar.
  • Selamlar...

Banim sormak istediğim ön kokpit üzerindeki kapak kısmıyla ilgili.Zamanla ve Güneş ve ısı yardımıyla kapak yerinde oynamaya başaladı seyir halindeyken.Dahası sabit kısımla açılan yer arasındaki küçük ve basit lastik stoperler koptu gitti.Bu sorunu yaşayan varsa ne yaptı ?

Kimseler yok mu ... ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mog72 -- 23 Kasım 2006; 10:57:02 >
  • Bende bahsettiğin sorun olmadı.
    Burada yanıtlayan çıkmazsa bir de Yeni Focus topiğine sorabilirsin Mog72
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

Medyalarda herkes izlemiştir şu 4 ölü köprü ayağına çarpan hazır askerleri .
    Keşke arabayı kiraya veren kişi, ehliyeti olamayanlara kiralamamakta flexibel olmayan sert bir tutum içerisinde olsaydı . Bazı buna benzer konular vardirki , o konularda sabit fikirli olmak gayet faydalıdır. Acılı ailelere allah sabır versin. Herkese selamlar.

yazın çeşmede motor kiralamak istedim kaç yer dolaştım A sınıfı ehliyet olmadan kesinlikle vermiyolar
  • Selamlar...

Banim sormak istediğim ön kokpit üzerindeki kapak kısmıyla ilgili.Zamanla ve Güneş ve ısı yardımıyla kapak yerinde oynamaya başaladı seyir halindeyken.Dahası sabit kısımla açılan yer arasındaki küçük ve basit lastik stoperler koptu gitti.Bu sorunu yaşayan varsa ne yaptı ?

Kimseler yok mu ... ?

aynısorun bende oldu garantiden üst kapak degişti. su an eskisi kadar cok titremiyor
  • Herkese iyi akşamlar !
    Şimdiye kadar bu forum içerisinde sadece egeliefenin adını ezberlemiştim.Tabiiki iyi yönde ezberlemiştim.
    Son günlerde başka isimlerde ezberlemek zorunda kaldım.Bu ezberlediğim isimlerinde daha önceki bütün geriye dönük yazdıkarınıda inceledim ve şunu gördümki yahu benim sivridilli yazdım dediklerim onlarınkinin yanında masummu masum kalıyor . Bende acaba biraz ağır şeylermi yazdım diye suçlanmıştım.Bir sürü hakaret dolu saldırgan yazılar olmuş ama arkadaşların büyük bir bölümü efendiliğini bozmadığı için bu forum güzellikle devam etmiş.
    Forum yönetimini göreve davet ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.