Şimdi Ara

Ford Fiesta ve Wv Polo Hangisi Daha İyi Arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 - 2012 model 1.2 Benzinli Ford Fiesta ve Wv Polo Arasında Kararsız Kaldım Arkadaşlar . Sizce Hangisi Daha iyi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raso17 -- 9 Kasım 2013; 17:45:37 >

• Polo fiestaya göre daha geniş bir otomobil,tasarım olarak da bence daha şık.
    İkisi de üzmez tabi,ben olsam polo alırdım.
  • Fabia 1.2 düşünmez misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım farkı (Fiesta Titanium C-segmentlerle yarışacak kadar donanımlı) ve tasarım şıklığından ötürü Fiesta diyorum.
  • heryerde vw öneririm ama vw in turbosuz benzinli motorlarını önermem.
    o yüzden 1.2 alacaksanız fiesta diyorum
  • 1.2 polo 3 silindir. fiesta 4 silindir.3 silindir daha gürültülü ve titreşimli çalışıyor
  • Gerek iç tasarım gerek arka tasarım olarak fiesta daha iyi bence.

• kesinlike fiesta derim bu segmentin birincisi fiestadır poloyu almayın derim çünkü polo boşline bir araçtır fiesta daha doludur hem fiesta poloya göre hem daha uzun hem geniş hemde daha yüksek
  • donanımı daha yüksek kabul edip fiesta diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Polo fiestaya göre daha geniş bir otomobil,tasarım olarak da bence daha şık.

Hocam bazıları size VW düşmanı diyordu ben bile okuyunca şaşırdım

Ben Fiesta derdim 1.2 dediğinize göre Polo donanım olarak Trendline alınabiliyor. Donanım olarak yani full+full değimine göre bu araç da boş+boş öyle söyleyeyim. Trend Fiesta'da dolu değil tabi ama Polo'ya göre daha dolu en azından 1 tık kadar. Eğer 1.200 TL daha verirseniz güvenlik baya artar

Trendline'de olmayıp, Trend'de olanlar;

Deri kaplı vites topuzu (sadece manuel vitesli modellerde)
    USB Bağlantı noktası
    Direksiyondan kumandalı Radyo/CD/MP3 çalabilen müzik sistemi
    Sürücü & ön yolcu koltuğu arkasında saklama cebi
    Yol Bilgisayarı (Trendline'da olabilir sitede tam göremedim)
    15" jant (Titanium donanım seviyesinde alüminyum alaşımlı olarak sunulmaktadır.)
    Gövde rengi yan aynalar
    Yanlış yakıtı engelleyen Ford Kolay Yakıt Sistemi
    Ford EcoMode
    Gecikmeli sönen farlar - Folow Me
    Gövde rengi arka spoiler
    Gövde rengi kapı kolları/bagaj kolu

Ayrıca; 1.200 TL verirseniz : Güvenlik Paketi (Manuel araçlar):ESP (Elektronik Denge Programı), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi), EBA (Acil Durum Fren Desteği), HLA (Yokuş Kalkış Destek Sistemi ), Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları, Sürücü ve ön yolcu perde hava yastıkları, Sürücü diz hava yastığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkprlk35 -- 10 Kasım 2013; 1:08:33 >

• Polo güzel araç fakat bos. Esp,sürüs konfor paketi ve jant ekletirseniz alınır.

• Fiesta daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raso17

2011 - 2012 model 1.2 Benzinli Ford Fiesta ve Wv Polo Arasında Kararsız Kaldım Arkadaşlar . Sizce Hangisi Daha iyi ?

1.2 polo yerine fiesta alırdım

• Ford her türlü gider tasarımı olsun donanımı olsun götürür.Ama güvenlik paketi olsun mümkünse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Polo fiestaya göre daha geniş bir otomobil,tasarım olarak da bence daha şık.

Hocam bazıları size VW düşmanı diyordu ben bile okuyunca şaşırdım

şaşırmana gerek yok,hepsi cevaplarını aldılar
    işin o yönü de var tabi,poloya donanım ekletilebiliyor mu bilmiyorum.
    Zaten ikisi de üzmez demiştim

• 3 sene dizel fiesta kullandım. Sattığımda 7 yaşında 145 000 km de idi. Tık demedi üzerindeki akü bile orijinal fabrika aküsüydü. Bu arabadan o kadar memnundumki gidip yine Ford aldım. Şu anki fiestalar çok daha şık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 10 Kasım 2013; 10:36:25 >
  • Fiestanın yol tutuşu poloya 10 tur bindirir,tasarımı cabası.çarpışma testinden kaçırılan 2 havayastıklı doğuş kazığına hayır.

• Polo, genel anlamda daha geniş ve daha kaliteli bir model, ama donanım bakımından son derece cılız. Donanımlı alınacaksa Polo öneririm, donanımsız bir şekilde alacaksanız Polo'ya hiç bakmayın, direk Fiesta'ya bakın.
  • Kendim polo sahibiyim. Arkadaşımın fiestasını da sürdüm, çok defa bindim.

Vw grubunun araçlarının verdiği sağlamlık ve özgüveni hiç bir araç kolay kolay veremez. Tok kapı sesçi değilim ama çok hoşuma gidiyor.

Fiesta ise hem tasarım hem donanım olarak polodan aşağı kalmaz. Bu 2 kıyaslamada net fikir söyleyen arkadaşlara güvenme. Bol keseden sallıyorlar. İkisine de binmiş biri olarak söylüyorum ikisi de sınıfının kralı ve senin tercihlerin doğrultusunda seçim yapman gerekir.

"Ben kıl bir insanım, 4-5 yıl bineyim hala sıfır gibi sessiz, tok dursun dersen polo olur. Donanım önemlidir, verdiğim paranın karşılığını alayım, abidik gubidik tıkırtı gıcırtılara kafayı takmam" diyorsan fiesta öne çıkar.
  • Yol tutuş, sürüş dinamikleri, direksiyon hissi, daha fazla donanım, biraz daha canlı motor Fiesta'nın artıları.

Biraz daha yumuşak süspansüyon, iç mekan kalitesi ve işçiliği, iç hacim Polo'nun artıları.

Polo'nun zaten hissiz olan direksiyonu yüksek hızlardada sertleşmiyor. Bir nebzede olsun sürüş keyfine önem veriyorsanız Polodan uzak durun. Yukarda bahsettiğim artıları sizin için çok daha önemli ise ve şehir içi kullanılacaksa o zaman tercih edilmeli.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.