Şimdi Ara

GOLF 5 İÇİN TERCİH YARDIMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar, donanımhaberi cok uzun bi süreden beri takip ediyorum.Özellikle son 2 aydır araba bölümüyle ilgili olan yazıları vs...

2 ay önce başlamış olan araba alma sevdam hala kararsızlıklar,aksaklıklar (fiyat uyumsuzlugu,km fazlası,temiz olmaması) sonucunda hala o araba sitesi senin bu benim diyerekten devam etmekte.Gerçekten inanılmaz yorucu,zahmetli ve sıkıntılı olan bi şeymiş.Ilk arabam olacagından dolayı biraz titizlikle yaklaşmak zorunda kalıyorum bi de söz konusu 2.el araba olunca malumunuz...
    Burada bulunan üstadlardan yardım almak istiyorum. Çok geniş bi yelpazeden golf 5 alma kararıyla tercihimi son bulundurmaktayım.(2004-2006 model) Bütçem 24.000-27.000 arasında değişmekte.Fiyat arttıkça malum biraz sıkıntı olacaktır... Rica ediyorum tarafsız bi şekilde yorumlarınızı belirtirseniz memnun olurum.Belki benim gibi olan insanlara da bi faydası dokunur.

Aracın bana sorun çıkarmaması başımı agrıtmaması öncelikli istegimdir ve daha sonradan satışında çok yüksek değer kaybı yaşamamak.(Normal km. de aracın olması vs) Onun dışında şanzımanı,FSI olup olmaması farketmez,donanımı çok düşük olmaması tercihimdir.Ayrıca şu ESP denilen kontrol sistemi kafamı kurcalıyor gerçekten arkadaşlarım,abilerim olmazsa olmaz diyorlar fakat biraz tecrübesizim,eğer 1bin lira gibi fiyata ESP li olursa neden olmasın.Hoşuma giden bi kaç araç wardı bunları sizinle paylaşmak ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-bu-fiyata-boylesi-yok-tiptronic-fsi-115hp-sportline/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-sahibinden-temiz-golf-12/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-ilk-sahibinden-29426320/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-sahibinden-orjinal-54000-de-boya-degisen-yok/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-orjinal-wv-golf-1-6-m-line/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-autoline-2006-golf-fsi-goal/detay

Not:Örneğin 70bin km de aldığım bi aracın 2 yıl sonraki (tabi herhangi bir kaza olmadıgını farzediyorum tabi bunu bilemeyiz) değer kaybı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Teşekkür ediyorum saygılarımla,

• tercıhım en dolusu olur,ben kullanıyorum 2 yıldır şükür hiç bir sorun yaratmadı,22.500 aldım 2004 v kasa mıdlıne suan 24-27 arası gezıyor fıyatları yani öle deger kaybetme derdın olmasın
  • 2. veya 6. sıradaki olabilir bide kilometrelerine bak hasarsız filan olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

tercıhım en dolusu olur,ben kullanıyorum 2 yıldır şükür hiç bir sorun yaratmadı,22.500 aldım 2004 v kasa mıdlıne suan 24-27 arası gezıyor fıyatları yani öle deger kaybetme derdın olmasın

Teşekkür ederim. Internette golf 5 lerin kronik arızalarına baktıgımda klima sorunu ve FSI motorlarda nox arızası dışında bi sorun cıkmadı.Aslında FSI motor düşünüyordum ama aslı yoksa bunun neden olmasın alırım.Bu sorunlarla ilgili herhangi bi bilgi verebilecek war mı? veya başka bi kronik arızasını bilen?
  • Kesinlikle COMFORTLİNE al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZioK

quote:

tercıhım en dolusu olur,ben kullanıyorum 2 yıldır şükür hiç bir sorun yaratmadı,22.500 aldım 2004 v kasa mıdlıne suan 24-27 arası gezıyor fıyatları yani öle deger kaybetme derdın olmasın

Teşekkür ederim. Internette golf 5 lerin kronik arızalarına baktıgımda klima sorunu ve FSI motorlarda nox arızası dışında bi sorun cıkmadı.Aslında FSI motor düşünüyordum ama aslı yoksa bunun neden olmasın alırım.Bu sorunlarla ilgili herhangi bi bilgi verebilecek war mı? veya başka bi kronik arızasını bilen?

benım araç fsi degıl o konuda net bılgım yok acıkcası ama klıma sorunu yaşayan pek duymadım ,kronık sorun olarak benım suan gordugum tek şey kapı kolları teyp uzerındekı soyulmalar onun dısında herseyden mumnunum aşırı surat merakı yoksa 1.6 +lpg cok guzel yakıt derdınıde ortadan kaldırmıs olursunuz

• quote:

quote:

quote:

benım araç fsi degıl o konuda net bılgım yok acıkcası ama klıma sorunu yaşayan pek duymadım ,kronık sorun olarak benım suan gordugum tek şey kapı kolları teyp uzerındekı soyulmalar onun dısında herseyden mumnunum aşırı surat merakı yoksa 1.6 +lpg cok guzel yakıt derdınıde ortadan kaldırmıs olursunuz

Aslında Lpg çok mantıklı fakat sanırım FSI motorlara çok yüksek maliyetlerle takıyorlar. Gerçi pek fazla 1.6 comfortline bulamadım aradığım modellerde bulduğum ise biras tuzlu gibi geldi tam bir fikir edinemedim açıkçası.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-53-binde-1-6-comfortline-agir-bakimlari-yapilmis-araba/detay

Bu fiyat biraz yüksek gibi geldi açıkçası +LPG takıcağımı düşünürsek maliyet hakikaten artıcaktır.5 yaşındaki bi araba için bu fiyatı vermek ne derece makul olur?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aslında Lpg çok mantıklı fakat sanırım FSI motorlara çok yüksek maliyetlerle takıyorlar. Gerçi pek fazla 1.6 comfortline bulamadım aradığım modellerde bulduğum ise biras tuzlu gibi geldi tam bir fikir edinemedim açıkçası.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-53-binde-1-6-comfortline-agir-bakimlari-yapilmis-araba/detay

Bu fiyat biraz yüksek gibi geldi açıkçası +LPG takıcağımı düşünürsek maliyet hakikaten artıcaktır.5 yaşındaki bi araba için bu fiyatı vermek ne derece makul olur?

evt fıyat bıraz fazla bence de ıyı bı arastırma yaparsan makul fıyatlara bulabılırsın ,zaten fsi ıcın lpg olayı sıkıntılı cok uygulaması yok tavsıye etmem ama duz 1.6 ıcın sorunsuz dırek lpglı olarakta alabılırsın acele etme bence cıdden golf v alcaksan iyice araştır derım

• Comfortline iyidir.Ancak fsi motorların lpg uyumlu olmadığını duymuştum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evt fıyat bıraz fazla bence de ıyı bı arastırma yaparsan makul fıyatlara bulabılırsın ,zaten fsi ıcın lpg olayı sıkıntılı cok uygulaması yok tavsıye etmem ama duz 1.6 ıcın sorunsuz dırek lpglı olarakta alabılırsın acele etme bence cıdden golf v alcaksan iyice araştır derım

Evet cok dogru lpg olayına daha sıcak bakıyorum. Çünkü aracı en az bi 5 yıl civarında kullanmayı düşünüyorum. Bi tane sportline donanım bi araba buldum 2004 bunun donanımı hakkında tam olarak bi fikir edinemedim yardımcı olabilecek olan var mı acaba?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-az-kullanilmis-golf-28694521/detay/?favorite=1

• neden golf ıv bakmıyorsunuz bence golf un en cok tutulan ve en oturaklı kasası temiz bir pasific serisi olabilir derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutgokhan

neden golf ıv bakmıyorsunuz bence golf un en cok tutulan ve en oturaklı kasası temiz bir pasific serisi olabilir derim

Golf 4 ler güzel begeniyorum fakat aracın yaşlı ve kasasının eski olması ilerde bana sıkıntı yaşatacagı icin düsünmüyorum açıkçası...
  • fsı motor almada ne alırsan al yoksa yakın zamanda benzin parasına baş gelemeyerek arabayı yakabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.