Şimdi Ara

FORD FIESTA KLIMA PROBLEMİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
25.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 2004 model 1.4 benzinli 60000 km de ford fiesta sahibiyim 60000 bakımı için Ford servisine gittim eve dönerken klimayı bi açayım dedim ( arada sırada kış aylarında da klimayı açma alışkanlığım vardır ve en son 5 - 6 gün önce yine açmıştım herhangi problem yoktu ). Klimayı açtıktan bir süre sonra ön taraftan 2 - 5 dk da bir tık lama sesi gelmeye başladı. . Daha önce hiç böyle ses duymamamıştım.Boşta düz bir zeminde bile dururken arabaDA aynı ses yine duyuluyor. Ertesi gün tekrar servise götürdüm ve durumu izah ettim bu durumun düşük güçte motorlarda olduğunu klima devreye girerken yaşanabileceğini söylediler KLİMAYA biraz gaz bastılar ama problem halen devam etmekte. Böyle bir durumla karşılaşan varmı sizce bu problem neden olmuş olabilir.

• Klimanın Kompresöründe SORUN olabilir Yagsız Kalma İhtimali Var..

Peki Klimada Sogutma Yada Isıtma Gücünde 1 Azalma Varmı ?
  • merhaba yukarıda belirttiğim problem tekrar yaşamaya başladım . Klima soğutma yapmıyor.Problem nerde olabilir ?
  • 30 kasım 2008'de sani biri cevap vermiş sen daha yeni cevaplıyorsun. hemde tekrar soru sorarak...
  • aynı klima problemi bende de oldu. TIK TIK sesi klimanın basınç müşürünün bir devreye girip bir çıkmasından kaynaklanıyor. Oto Elektrikçi önce 500 TL yi bulan fiyatlar söyledi. sonra bir temassızlık olduğunu bulup ne yaptıysa sanırım yerine taktı birşeyleri 10 TL ye halletti. benimkiyle aynı sorun gibi geldi. Sağ farın altında altlarda devreye girp çıkan basınç müşürünü bir gösterin derim
  • Geçenlerde bende de böyle bir sorun oldu. kilma düğmesine bastığımda sadece fan açıyor ama klima devreye girmiyordu(devreye giren klimada 2-5 san içinde Çıt diye bir açılma sesi duyulur. Servise gittim gaz aalmışıtr gaz azaldığında klima devreye girmez deder verdiler gazı sonra 1 gün geçti tekrar aynı şey oldu. Bu sfer arabayı kaldırdılarki bağlantı kablosunda bir temassızlık var. Yani zaman gectikce parcalar deforme olabiliyor.Bence aracı kaldırdıktan sonra lifte klimayı acarak altına girmekte fayda var. iyi bir usta bunu rahatlıkla anlayabilir..
  • Arkadaşlar özür dileyrek konuyu hortlatıyorum bende de 98 fiesta var aynı sorunu yapıyor bu müşür motorun tam neresinde bilen var mı?

Şimdi klimacı kalkıp gaz basmaya kalkar,kompresör falan der sapasağlam parçalar %94 aynı şeyle çözülecek benim işim de çünkü kablolarla uğraştılar geçen servise götürdüğümde ondan beridir var.Boşa masraf edecek param yok

Saygılar.
  • Aynı sıkıntı 2008 fiesta aracımızda mevcut. Klima 15-20 saniyelik aralıklarla devreye girip çıkıyor dolayısıyla adam gibi soğutamıyor. Dikkat ettim araç boşta çalışırken gaz pedalına dokunmadığım da devreye girip çıkma olmadan düzgün çalışıyor, ne zaman gaza bassam yada yol alırken bunu girip çıkmayı yapıyor sürekli. Ani gaza basmalarda olması gereken girip çıkma, sürekli düşük devir ve sabit gaz ayarında da yapıyor. Benzer bir arızamıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmengi

Aynı sıkıntı 2008 fiesta aracımızda mevcut. Klima 15-20 saniyelik aralıklarla devreye girip çıkıyor dolayısıyla adam gibi soğutamıyor. Dikkat ettim araç boşta çalışırken gaz pedalına dokunmadığım da devreye girip çıkma olmadan düzgün çalışıyor, ne zaman gaza bassam yada yol alırken bunu girip çıkmayı yapıyor sürekli. Ani gaza basmalarda olması gereken girip çıkma, sürekli düşük devir ve sabit gaz ayarında da yapıyor. Benzer bir arızamıdır acaba?

Mesaj biraz eski ama sormadan edemedim, aynı sorun ve çözümsüzlük eşimin aracında mevcut...

Siz halletmiş miydiniz problemi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

quote:

Orijinalden alıntı: mmengi

Aynı sıkıntı 2008 fiesta aracımızda mevcut. Klima 15-20 saniyelik aralıklarla devreye girip çıkıyor dolayısıyla adam gibi soğutamıyor. Dikkat ettim araç boşta çalışırken gaz pedalına dokunmadığım da devreye girip çıkma olmadan düzgün çalışıyor, ne zaman gaza bassam yada yol alırken bunu girip çıkmayı yapıyor sürekli. Ani gaza basmalarda olması gereken girip çıkma, sürekli düşük devir ve sabit gaz ayarında da yapıyor. Benzer bir arızamıdır acaba?

Mesaj biraz eski ama sormadan edemedim, aynı sorun ve çözümsüzlük eşimin aracında mevcut...

Siz halletmiş miydiniz problemi?

Araba hala bende ve sonunda geçen hafta klimayı götürüp baktırdım. İşinin ehli bir usta inceledi söktü baktı etti ve dedi ki bu kompresör bu soğutma sistemine uygun değil kompresörün bypass özelliği yok hiç bir şey yapamazsın kompresörün değişmesi lazım dedi. Üretimde yanlış kompresör kullanılmış yani. Çıkma bir kompresör takarım üstündekinide alırım 700 tl ye malolur dedi. Şu an yağtırmadım aracı değiştirme durumu olduğundan.

• Akla gelmeyecek bir durummuş sizinki...

Biz izmirde klimaya mecburuz o yüzden bu hafta içi baktıracağım.

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

Akla gelmeyecek bir durummuş sizinki...

Biz izmirde klimaya mecburuz o yüzden bu hafta içi baktıracağım.

Teşekkürler...

Gelişmelerden haberdar ederseniz memnun olurum.
  • benim aracım ford fiesta 2007 1\4 tdi aracımın baskı balatasını değitirdim 1-2 hafta sonra klimayı açtım ama sadece fan çalışıyor. soğutma olmuyor. ancak klima düğmesine bastım kaputu açtım ve kompresörün devreye girdiğini gördüm. sorun ne olabilir. klima gazı kaçmış olabilirmi ? ben klimacıyım. bu araca gaz basma yeri nerede,klima gazı r134a mü? kaç gram basılıyor. lütfen yardımcı olurmusunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: amorphis324

aynı klima problemi bende de oldu. TIK TIK sesi klimanın basınç müşürünün bir devreye girip bir çıkmasından kaynaklanıyor. Oto Elektrikçi önce 500 TL yi bulan fiyatlar söyledi. sonra bir temassızlık olduğunu bulup ne yaptıysa sanırım yerine taktı birşeyleri 10 TL ye halletti. benimkiyle aynı sorun gibi geldi. Sağ farın altında altlarda devreye girp çıkan basınç müşürünü bir gösterin derim

Aynı şey 7 yıl sonra bugün tekrar oldu sorunuma cevabı kendi mesajımda buldum yarın gideyimde söliyim.. 100 tl ye gaz basacaktı bide..

• amorphis324 kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Benzer hatta aynı denebilecek sorun bende vardı. Araç rolantide çalışırken sorunsuz şekilde çalışıyor ve verimli soğutma alıyoruz. Ancak araç ilerlemeye başladığında veya gaz vermeye başladığında soğutma verimi düşüyor. Klimacım bu durumun klima tesisatı üzerinde yer alan filtreden kaynaklandığını söyledi. Bunun değişimini yaparken kurutucununda yağ ile dolduğunu görmüş ve değişimini yaptı.
    Şimdi klimadan verim almaya başladım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.