Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.216
Cevap
15
Favori
1.471.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: oselman

merhabalar efendim;
    uzun süreli sessiz takipçilerdenim (hani o arada kızdıklarınızdan)
    şimdiye kadar bir laf atmadım sabırlıyımdır.
    nedeni ise bir Connect'im yok. henüz alamadım almayıda biraz daha ertelemek zorunda kaldım.
    inceleme esnasında takılıp kaldığım bu muhabbetten ayrılamadım. sizlerin uzaktan kulak misafiriyim isteyerek tabii.
    eğer müsaade ederseniz sakaryalı bir kardeşiniz olarak bana laf düşen yerlerde katılmak isterim.
    Osman isminde 32 yaşında özel bir şirkete topoğraf olarak hayatını devam ettirmeye çalışan evli ve 2,5 yaşında bir oğlu olan
    (yakın zamanda kardeşi geliyor inşallah ) sade bir vatandaşım. babadan teslim bir 1999 model mazda b2500 çift kabin kamyonetim var.
    niyetim yenilemekti ama erteledik, nasip artık...
    fazla uzattım işlerimin durumuna göre gündüzleri aranızdayım kabul ederseniz...

Gizli hayranlar ortaya cıkmaya başlamış

Öncelikle hoşgeldiniz osman abi...
    Burası sadece connect marka aracı olanların bulundugu bi yer degilki... içinde connect'sevgisi olan hatta olmayanlara bile kapımız her zaman acık

umarım en kısa zamanda istediginiz connect'inize kavuşursunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 1 Temmuz 2009; 14:58:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Kangal'da Connect

önceden beyaz connect cok vardı yollarda normallerinden 500 tl cıvarında daha ucuz oldukları için...
    Artık metalık boya standart oldu o nedenle beyaz connect alan pek yok

----

Bu arada mehmet abi normal connect resimleri netten arayarak bulmak kolay diyelimde, bu illere göre sokaklarda olan connect resimlerini bulmak zor olmuyormu ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

Bu arada mehmet abi normal connect resimleri netten arayarak bulmak kolay diyelimde, bu illere göre sokaklarda olan connect resimlerini bulmak zor olmuyormu ??

• baktık ki sadece Connect değil pastasından dondurmasına her şey var
    mehmet abi de sobeledi
    eh artık dedik orta çıkmak lazım yoksa kötü olacak
    anlatırız artık bizde bildiklerimizi büyüklerimizin affına sığınarak...
  • quote:

baktık ki sadece Connect değil pastasından dondurmasına her şey var
    mehmet abi de sobeledi

Paylaşımlarınızı her zaman bekleriz...

Paylaşımlar konusunda söyle bi uyari yapiyim ama özelikle bi yere gezi amaclı gittiginizde paylasım yaptıgınızda sakın 1 resim ve kısada bi bilgi paylaşmayın mehmet abinin dilinden kurtulamazsanız

Bilgiler acıklayıcı resimlerde detaylı olmalı (paylaşımdan tam not almanız için)

• quote:

Makyajlı conenct'lerin yakıt göstergesi eskilerdeki gibi sorunlumu acaba? dikkat eden oldumu? park yapılan yere göre ibrenin gösterdigi yerin degiştigine sahit olan varmı?
    sahsen göstergenin hassaz olmamasından doalyı depoda az mazot varken cok var gibi gösterip bi yere gititiigimde yolda kalırsam dava acarım ford'a yani...

Dostum aracın şamandırasında sorun olabilir...Birde arbanın hidorlik yağını kontrol et eksilmiş ise hidrolik kaçırıyor kısacası frenler için acilen servise gitmeni öneririm..Saygılarımla
  • 75'lik connect'e Chip Tuning yaptıran varmı?
    75'likte ne gibi farklılıklar olur hızlanmasında rampa cıkışlarında falan merak ediyorumda tatmin edici ve hissedilir büyük bi farklılık olurmu Chip Tuning'ten sonra...
    Yada söyle soriyim 75'e Chip Tuning yapınca birebir 90'takı performansın aynısınımı alırız yani? ona göre 90lıgı test edip tatmin ederse beni Chip Tuning olayına girebilirim cünkü...
    Benım için aracın yüksek hızlara cıkması önemli degil... önemli olan seri hızlanması ve rampalarda sorun cıkarmaması rahatlıkla istedigimde vites degiştirebilmeliyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Redmilk

quote:

Makyajlı conenct'lerin yakıt göstergesi eskilerdeki gibi sorunlumu acaba? dikkat eden oldumu? park yapılan yere göre ibrenin gösterdigi yerin degiştigine sahit olan varmı?
    sahsen göstergenin hassaz olmamasından doalyı depoda az mazot varken cok var gibi gösterip bi yere gititiigimde yolda kalırsam dava acarım ford'a yani...

Dostum aracın şamandırasında sorun olabilir...Birde arbanın hidorlik yağını kontrol et eksilmiş ise hidrolik kaçırıyor kısacası frenler için acilen servise gitmeni öneririm..Saygılarımla

Bütün connect'lerde aynı ozaman hepsimi sorunlu

Normalde sorunsuz gösteriyor sadece yok durumuna göre biraz fazla veya eksik gösteriyor
    Tam dogru göstermesi için bi süre düz yolda gitmek gerekiyor

• connect araçlara ses yalıtımı yaptıran oldu mu? motor sesini azaltmak için yalıtım yapılıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemalettinx

connect araçlara ses yalıtımı yaptıran oldu mu? motor sesini azaltmak için yalıtım yapılıyor mu?

Soruyu sorduktan sonra lütfen cevapları da kontrol ediniz. Soruyu sorup, ardından bir kaç gün foruma girmeyince kaçırıyorsunuz...

Daha önce de sordunuz, ben de dahil bir kaç kişi cevap verdi. Lütfen geçmiş sayfalardan kontrol ediniz.
  • quote:

quote:

mehmet abi de sobeledi

Paylaşımlar konusunda söyle bi uyari yapiyim ama özelikle bi yere gezi amaclı gittiginizde paylasım yaptıgınızda sakın 1 resim ve kısada bi bilgi paylaşmayın mehmet abinin dilinden kurtulamazsanız

Bilgiler acıklayıcı resimlerde detaylı olmalı (paylaşımdan tam not almanız için)

elimden geleni yaparım kardeşim uyarın için teşekkürler
    sizden tüyo alırım gerçi çok maceram olmaz sizin gibi yinede bilelim dimi
    sonra mehmet abinin tokmağı inmesin başımıza

• quote:

75'lik connect'e Chip Tuning yaptıran varmı?
    75'likte ne gibi farklılıklar olur hızlanmasında rampa cıkışlarında falan merak ediyorumda tatmin edici ve hissedilir büyük bi farklılık olurmu Chip Tuning'ten sonra...
    Yada söyle soriyim 75'e Chip Tuning yapınca birebir 90'takı performansın aynısınımı alırız yani? ona göre 90lıgı test edip tatmin ederse beni Chip Tuning olayına girebilirim cünkü...
    Benım için aracın yüksek hızlara cıkması önemli degil... önemli olan seri hızlanması ve rampalarda sorun cıkarmaması rahatlıkla istedigimde vites degiştirebilmeliyim

1. sayfanın 1. mesajında; 110'luğa yapılan Chip Tuning işleminin linkini vermiştim. Aynı kişi, burada bütün Connect'lere de yapılabildiğini yazmıştı.

Kendisi artık bizim forum sayfalarına teşrif etmiyor ama, onun adına kısaca cevap vermek gerekirse; 90'lıkla aynı verimi alırsın. Şu anda kullandığın stille kullanmaya devam edersen, yakıt tüketiminde tasarruf bile yaparsın. Ancak, 90'lık oldu diye eskisinden daha seri kullanmaya kalkarsan, motor ömrün, normalden daha az olur. Ayrıca chip tuning'den sonra, yağ değişiminde yarı yarıya düşecek, haberin olsun...

Fakat istediğin verimi kesinlikle alırsın.

• quote:

quote:

quote:

mehmet abi de sobeledi

elimden geleni yaparım kardeşim uyarın için teşekkürler
    sizden tüyo alırım gerçi çok maceram olmaz sizin gibi yinede bilelim dimi
    sonra mehmet abinin tokmağı inmesin başımıza

Yahu yok estağfirullah, ne tokmağı, ne kızması. Kimi nerden kovuyoruz, ne haddimize, babamızın yeri değil, sonuçta biz de üyeyiz burada. Sadece bilgi ve tecrübelerimizi aktarıp, bizlerden daha farklı tecrübeye sahip arkadaşlardan da istifade etmeye çalışıyoruz hepsi bu.

Bize katılıp, gördükleri ve bildiklerini kıskanmadan bizlerle paylaşan, ama küçüğünü hakir, büyüğünü de mağrur görmeden, edeplice yazı yazan herkese de kapımız açık. Kimseye de zorla yaz diyemiyoruz, yazana da teşekkürden başka elimizden bir şey gelmiyor.

Herkese sevgilerimle...

• Hoş geldiniz Osman bey ,

Her zaman paylaşımlarınızı bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu58 -- 1 Temmuz 2009; 16:23:11 >
  • quote:

quote:

quote:

Normalde sorunsuz gösteriyor sadece yok durumuna göre biraz fazla veya eksik gösteriyor

Bende yokuş aşşağı aynı yokuş yukarı aynı yan aynı velhasıl sorun yok.
    Ekleme frenlerin önemli acilen servise gitmeni öneririm şamandırayı boşver..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.T.A -- 1 Temmuz 2009; 16:45:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

quote:

75'lik connect'e Chip Tuning yaptıran varmı?

1. sayfanın 1. mesajında; 110'luğa yapılan Chip Tuning işleminin linkini vermiştim. Aynı kişi, burada bütün Connect'lere de yapılabildiğini yazmıştı.

Kendisi artık bizim forum sayfalarına teşrif etmiyor ama, onun adına kısaca cevap vermek gerekirse; 90'lıkla aynı verimi alırsın. Şu anda kullandığın stille kullanmaya devam edersen, yakıt tüketiminde tasarruf bile yaparsın. Ancak, 90'lık oldu diye eskisinden daha seri kullanmaya kalkarsan, motor ömrün, normalden daha az olur. Ayrıca chip tuning'den sonra, yağ değişiminde yarı yarıya düşecek, haberin olsun...

Fakat istediğin verimi kesinlikle alırsın.

ben bu konuyu bi babamla konuşiyim... birde 90 bi connect'le test sürüsüne cıkıyım tatmin olursam ve babamdan izin + maddi destek alabilirsem Chip Tuning yaptırırm...

Bi aksilik cıkmazsa biz ortlama 3-4 yıl cıvarı daha kullanmayı düşünüyoruz aracı... ortalam en fazla 50.000 yapabiliriz diye düşünüyorum çok fazla uzak yerlere geezmeye gitmezsek sık sık...

Yani motorun ömrü pek bizi ilgilendirmez diye tahmin ediyorum 2. sahibini ilgilendirir

• quote:

quote:

@Redmilk abi, siz rampa aşağı ve yukarı durumlarda bir daha kontrol edin bir zahmet. Connect'lerin hepsinde, şamandırasının konumundan kaynaklanan bir gösterge problemi var. Rampa aşağı normalden az, yukarı ise çok gösterir. E tabi, anlık durumlarda değil bu durum, uzun süreli kullanımlarda daha belirgin görülebilir.

Serde egelilik var, arasıra depreşiyor herhalde.

"aşşağı" değil "aşşarı" olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 1 Temmuz 2009; 16:53:46 >

• quote:

Frenlerde sorun olsa yüksek hızlarda düz yoldada sorun cıkarması gerekmiyormu? sadece neden rampada bu sorun var? benım kafamada bu takıldı 1 hafta sonra gidicem o zaman akadar dikkatli kullanıcam zaten bakım zamanı yaklaştıgı için dikkatli kullanıyorum ani hızlanasım bile gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 1 Temmuz 2009; 17:00:05 >

• Selam arkadaşlar bugun keşan'dan amcam geldi.Ne alayım fln fıstık derken 2-3 ay önce 50000 de doblo multijet aldı.Yakıt önemli imiş...Neyse bugun geldiler ve aldım anahtarı şimdi size izlenimlerimi anlatayım..

Arka kapıyı açtım oturdum, connectteki gibi beni sade geniş bir hacim ve görüş karşılamadı aynı şekilde koltuklarda beni kapsamıyordu.Üst tavana hafif vurduğumda saç sesi geliyo direk Yan direkler daha ince ve plastkte ince kullanılmış.

Şoför koltuğuna oturdum ayarladım, kontak bikerede almadı...Geri vitese taktım çıktım garajdan.Vites değişik tam elinizin altında kalmıyo hafif daha uzanmanız gerekli, kolumda uzun allahtan Bizimkinde daha rahatım vites konusunda ve geçişler rahat değil 2008 araç gibi değil yani witesler özellikle 2. vites geçişleri

Direksyon daha hafif geldi, ilk gazladığımda fazla gaz vermeniz gerekebilir.Ki ben o gazı verdiğimde benim 75 lik connectim turboya girer girmez patiye kalkıo, çok iştahlı Yani çoğu zaman ilk kalkışta 2-3 tur pati yapıyor ve gazı kesiyorum....Neyse 1-2 gazladım motor sesi daha hafif bizimkine göre kırkırkır ses gelmio
    Ama o genişliğin verdiği ferahlık, gazladığımda hızlanmasındaki torku hafifte olsa hissettirmesi yok işte.İlk oturduğunuzda sizi connect gibi sade geniş, insanı rahatlatan, üst seviye araba izlenimi veren ergonomi yok!İç içe geçmiş sanki herşey. Bizim aracın 1,5 ton olmasına rağmen neden daha atak kalktığını anlayamadım 1,3 _ 1,8 farkı burda olsa gerek, her ne kadar aynı hp çıksada

Yalnız kasislerden geçerken 2 ye taktığımda doblo devam etti , aynısını ben yapmış olsam motorun sesi değişir(zorlanma sesi) 2-3 sn sonra toparlardı ...Bu neden anlamadım . Ön kaput bizimkine göre daha uzun Connectlerde eğim var belki ondan ama kısa geldi bizimki yani.

Sonuç olarak fazlada yaksa multijete göre, motorumun gücünü, arabamın herşeyini seviyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

Selam arkadaşlar bugun keşan'dan amcam geldi.Ne alayım fln fıstık derken 2-3 ay önce 50000 de doblo multijet aldı.Yakıt önemli imiş...Neyse bugun geldiler ve aldım anahtarı şimdi size izlenimlerimi anlatayım..

Arka kapıyı açtım oturdum, connectteki gibi beni sade geniş bir hacim ve görüş karşılamadı aynı şekilde koltuklarda beni kapsamıyordu.Üst tavana hafif vurduğumda saç sesi geliyo direk Yan direkler daha ince ve plastkte ince kullanılmış.

Şoför koltuğuna oturdum ayarladım, kontak bikerede almadı...Geri vitese taktım çıktım garajdan.Vites değişik tam elinizin altında kalmıyo hafif daha uzanmanız gerekli, kolumda uzun allahtan Bizimkinde daha rahatım vites konusunda ve geçişler rahat değil 2008 araç gibi değil yani witesler özellikle 2. vites geçişleri

Direksyon daha hafif geldi, ilk gazladığımda fazla gaz vermeniz gerekebilir.Ki ben o gazı verdiğimde benim 75 lik connectim turboya girer girmez patiye kalkıo, çok iştahlı Yani çoğu zaman ilk kalkışta 2-3 tur pati yapıyor ve gazı kesiyorum....Neyse 1-2 gazladım motor sesi daha hafif bizimkine göre kırkırkır ses gelmio
    Ama o genişliğin verdiği ferahlık, gazladığımda hızlanmasındaki torku hafifte olsa hissettirmesi yok işte.İlk oturduğunuzda sizi connect gibi sade geniş, insanı rahatlatan, üst seviye araba izlenimi veren ergonomi yok!İç içe geçmiş sanki herşey. Bizim aracın 1,5 ton olmasına rağmen neden daha atak kalktığını anlayamadım 1,3 _ 1,8 farkı burda olsa gerek, her ne kadar aynı hp çıksada

Yalnız kasislerden geçerken 2 ye taktığımda doblo devam etti , aynısını ben yapmış olsam motorun sesi değişir(zorlanma sesi) 2-3 sn sonra toparlardı ...Bu neden anlamadım . Ön kaput bizimkine göre daha uzun Connectlerde eğim var belki ondan ama kısa geldi bizimki yani.

Sonuç olarak fazlada yaksa multijete göre, motorumun gücünü, arabamın herşeyini seviyorum

İzlenimler için teşekkürler...

Hep söyleriz ya, araç seçiminde yakıt tüketimi o kadar önemliyse neden Connect daima en çok satan araçlar arasında. "hafif ticari araç içinde hangisini alayım" diye soranlara cevap vermeye çalışanlar, öncelikle "Connect çok yakar" derler, e iyi de neden o zaman hala Connect satılıyor, neden hala insanlar Connect'i seçiyorlar, bu kadar insan saf olamaz...

Demek ki bizim insanımız için araç seçiminde, yakıt tüketimi birinci öncelikler arasında değil, ya da Connect gerçekten o kadar çok yakmıyor; ki bence de ikincisi, bunun da örneklerini ben çoklukla verdim burada; en son yazdığımda da Kangoo kullanıcısı birisi şehir içinde 7 litre tüketim değerinden bahsediyordu.

Önyargılı soranlara hemen söylemek lazım zaten, zira artık bazıları işi çığırından çıkarıyor; "evet Connect çok yakıyor, hatta içiyor, hatta 75'likler hiç çekmiyor, yerinden kalkmıyor, siz almayın kardeşim Connect'i, biz alırız"...

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.