Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
17.217
Cevap
15
Favori
1.470.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karlı ağaçlar çok güzel görüntü oluşturmuş ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

Karlı ağaçlar çok güzel görüntü oluşturmuş ;)

Hele bu sıcak havalarda şöyle bir serinlik verdi değil mi?

Yarından itibaren sıcaklıklar artıyormuş. Ne güzel, biraz da olsa serin gidiyordu havalar...
    />

/>
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Sivas'ta Connect...

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

ahhhhhhhhh benimde içim titredi bu resmi görünce ,hani doğma büyüme İstanbul'luyumdur; ama nedense Sivas'ı sanki orada
    büyümüşcesine özlerim sadece orta okulda iken 1,5-2 ay gider kalırdım.Şu anda tam 10 yıl oldu gitmeyeli aşırı derecede
    özlem var. Kısmetse 1 Ağustos'ta gitmeyi planlamaktayım her karışını gezeceğim.
  • quote:

Bu connect'teki motor farklı bi motormu mehmet abi bilgin varmı? neye göre deviri 8000'e cıkarmışlar

Bu arada bu sorum yeni connect'i olanlara ve yeni connect'i kullanma fırsatı bulanlara...

eski kasalarda 5000 devirekadardı ve 3000 deviri gectikten sonra özellikle 4000 devir cıvarlarında cok bagırıyor
    yeni connect'lerde hiç 5000 deviri gecen varmı ?

mehmet abi sen yeni connect'ten kullandın sesinde bi degişiklik varmı(senin araca göre) ve yüksek devirlere cıktınmı hiç? ben özlelikle 4000 devirden sonra nasıl bi ses cıkartıyor merak ediyorum...
    neye göre 6000 üstekindede resimdekindede deviri 8000 yapmışlar onu merak ettimde.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: chaquall

@Lukunku Passat exclusive olacak.

@ugurkamil

Bende elfrenini beğenmiyorumi, tutunca oynuyo kırılacakmış hissi veriyo ve en sonda tutuyo...Sizinkiler nasıl arkadaşlar?

Ama rampa vs de bastınmı duruyo, sen tam frene basıyorum araba kayıyo diyosan hiç durma servise...

Aşırı rampa deilse 2. tıktan sonra arcı oldugu yere sabitliyor
    benım bahsettigim aşırı derecede bi dik rampa yani(orda duran aracın kalkıp yoluna devam edemeyecegi bi diklikte) sonuna kadar cektigim halde cok azda olsa kayıyordu geri dogru bence mecburen geri geri inerek azdaha duz yere park ettim aracı...
    Bu arada lastıkler sabit şekilde kaymıyor yani daha önce bahsettigim gibi azcık ses yaparak tekerlekler dönerek cok yavaş kayıyor yani

1Hafta sonra servise bakıma gidicem zaten önümüzdeki hafta planımda köye falan gitmekte yok merkezdede sorunsuz çıkarmıyor frenler(düz yolda cok güzel tutuyorlar hiç bi sorun yok yani) o nedenle 1 hafta bu şekilde sorun cıkıcagını sanmıyorum
  • quote:

quote:

@ugurkamil

Bende elfrenini beğenmiyorum, tutunca oynuyo kırılacakmış hissi veriyo ve en sonda tutuyo...Sizinkiler nasıl arkadaşlar?

Ama rampa vs de bastınmı duruyo, sen tam frene basıyorum araba kayıyo diyosan hiç durma servise...

Nazar değmesin, el frenim çok güzel, çektim mi harika şekilde tutuyor ve duruyor.

@ugurkamil'in sorununu ben de öyle anladım. El frenini çektiğin halde, ayak freni için de ayağın pedalda durduğu halde (yüklü ya da yüksüz, rampa aşağı ya da yukarı farketmeden) hala kayıyorsa o zaman iş, ancak servis tarafından çözülür...

Allahtan arkamda araç veya başka bişey yoktuda yavaşca biraz geri gelip daha düz bi yere park ettim.
    bu arada ayak frenide cok sertleşmişti o an,o normal sanırm cünkü 1.5 tonluk aracı sabitlemeye çalışmak dık rampada kolay iş degil...

Servisin yanında dik bi rampa var kesin frenleri test etmek için oraya cıkalım diycekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 1 Temmuz 2009; 10:00:07 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_32092442/tm.htm

lastik kullanımı hakkında yararlı bilgiler
  • Mehmet abi torpido'nın içine koyulan gözlük cd vs gibi şeylerin bozul yolda plastık kısımlara carparak ses cıkarmasını önmelek için torpitonun içine nasıl bişey yapabiliriz bi fikrin varmı? yada daha önce hiç gözüne bununla ilgili bişey carptımı?

torpido tamamen doluyken sorun olmuyor(içindekiler oynayamadıgı için) ama az doluycak bozuk yolda ses yapıyorlar

----

Dün köye cıkarken yolcu koltugunun altından ses geliyordu acaba nerden geliyor diye bakınıyordum sona aklıma geldiki yolcu koltugunun altındakı gözde aracın cd çaların kullanma kılavuzu vardı onlar yapıyordur diye onları aldım ordan gelirken hiç bi ses cıkmadı...

Eşke koymak için güzel yerler var connect'te ama keşke koydugumuz şeyleri sabitlemek için bişey yapmış olsaydılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 1 Temmuz 2009; 12:23:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yolcu58

quote:

Sivas'ta Connect...

ahhhhhhhhh benimde içim titredi bu resmi görünce ,hani doğma büyüme İstanbul'luyumdur; ama nedense Sivas'ı sanki orada
    büyümüşcesine özlerim sadece orta okulda iken 1,5-2 ay gider kalırdım.Şu anda tam 10 yıl oldu gitmeyeli aşırı derecede
    özlem var. Kısmetse 1 Ağustos'ta gitmeyi planlamaktayım her karışını gezeceğim.

Ben de tam 10 sene önce gitmiştim Sivas'a. Epey de gezmiştim. Bakalım bizimki ne zaman tekrar kısmet olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

Bu connect'teki motor farklı bi motormu mehmet abi bilgin varmı? neye göre deviri 8000'e cıkarmışlar

Bu arada bu sorum yeni connect'i olanlara ve yeni connect'i kullanma fırsatı bulanlara...

eski kasalarda 5000 devirekadardı ve 3000 deviri gectikten sonra özellikle 4000 devir cıvarlarında cok bagırıyor
    yeni connect'lerde hiç 5000 deviri gecen varmı ?

mehmet abi sen yeni connect'ten kullandın sesinde bi degişiklik varmı(senin araca göre) ve yüksek devirlere cıktınmı hiç? ben özlelikle 4000 devirden sonra nasıl bi ses cıkartıyor merak ediyorum...
    neye göre 6000 üstekindede resimdekindede deviri 8000 yapmışlar onu merak ettimde.

Amerika'ya gönderilen araçların göstergesi bu. Oraya da bildiğiniz gibi; 2.0 litre 138 hp benzinli bir motor gönderiliyor. Dolayısıyla, gösterge; benzinli bir araca ait.

4000 devir civarlarında yüksek gürültü meselesi; sizin araç yeni olduğuna göre, eksoz veya manifold ile ilgili bir problem değildir, genellikle bütün Connect'lerde motordan gelen gürültü hep aynı. Yani o gürültü düzeyi, bütün Connect'lerde var, hatta yeni araçlarda bile. Connect'in zayıf noktalarından, bu yalıtım problemi. Fakat sınıfındaki hemen hemen bütün araçlarında da benzer problem var.
  • quote:

Mehmet abi torpido'nın içine koyulan gözlük cd vs gibi şeylerin bozul yolda plastık kısımlara carparak ses cıkarmasını önmelek için torpitonun içine nasıl bişey yapabiliriz bi fikrin varmı? yada daha önce hiç gözüne bununla ilgili bişey carptımı?

torpido tamamen doluyken sorun olmuyor(içindekiler oynayamadıgı için) ama az doluycak bozuk yolda ses yapıyorlar

----

Dün köye cıkarken yolcu koltugunun altından ses geliyordu acaba nerden geliyor diye bakınıyordum sona aklıma geldiki yolcu koltugunun altındakı gözde aracın cd çaların kullanma kılavuzu vardı onlar yapıyordur diye onları aldım ordan gelirken hiç bi ses cıkmadı...

Eşke koymak için güzel yerler var connect'te ama keşke koydugumuz şeyleri sabitlemek için bişey yapmış olsaydılar...

Ben genelde o tip eşyaları, direksiyonun altındaki diz hizasındaki göze koyuyorum. Torpido da CD'ler ve haritalarla dolu olduğu için sesle ilgili bir problemim yok. Kullanma kılavuzunu da ön yolcu koltuğunun altındaki çekmeceye koydum. Torpido geniş olduğu için tek başına duran bütün eşyalar, yolda ses yapar. Bunun çözümünü senin üretmen lazım, gözlükse mesela bir mendille sarma, etrafına farklı şeyler koyma ve bir yerlere çarpmasını engelleme gibi şeyler olabilir.

Torpido açma kolunun hemen yanında poşet askısı var, onu da eşya koymak için kullanabilirsiniz, hani torpidoya koymak istemediğiniz şeyleri bir poşet içerisine koyarak, oraya asabilirsiniz...
  •  ...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 1 Temmuz 2009; 12:45:15 >
  •  ...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

• quote:

Ben genelde o tip eşyaları, direksiyonun altındaki diz hizasındaki göze koyuyorum. Torpido da CD'ler ve haritalarla dolu olduğu için sesle ilgili bir problemim yok. Kullanma kılavuzunu da ön yolcu koltuğunun altındaki çekmeceye koydum. Torpido geniş olduğu için tek başına duran bütün eşyalar, yolda ses yapar. Bunun çözümünü senin üretmen lazım, gözlükse mesela bir mendille sarma, etrafına farklı şeyler koyma ve bir yerlere çarpmasını engelleme gibi şeyler olabilir.

Torpido açma kolunun hemen yanında poşet askısı var, onu da eşya koymak için kullanabilirsiniz, hani torpidoya koymak istemediğiniz şeyleri bir poşet içerisine koyarak, oraya asabilirsiniz...

onlar gecici bi cözüm mehmet abi... ve her bişey alıp koydugunda ugraşmak gerekicek..
    ben daha uzun ömürlü ve içine pozuk para koyuldugunda bile ses yapmayacak bile yaptırabilirmiyim diye takafa takıldı

aca torpido'nun içini sünger üzerinide bez kaplana bilirmi ve kullanışlı olurmu? o zaman içinde bozuk para olsa bile ses yapmaz
  • quote:

quote:

onlar gecici bi cözüm mehmet abi... ve her bişey alıp koydugunda ugraşmak gerekicek..
    ben daha uzun ömürlü ve içine pozuk para koyuldugunda bile ses yapmayacak bile yaptırabilirmiyim diye takafa takıldı

aca torpido'nun içini sünger üzerinide bez kaplana bilirmi ve kullanışlı olurmu? o zaman içinde bozuk para olsa bile ses yapmaz

Bütün torpidolarda benzer durum vardır. Connect'lerdeki malzeme-bakalit kalitesi biraz daha zayıf olduğundan dışarıya verdiği ses de haliyle fazla oluyor.

Bulacağın ya da bulduğun çözümü bizlerle de paylaşırsan memnun oluruz Uğur kardeşim...
  • Karadeniz yollarında Connect...

• quote:

quote:

quote:

Bütün torpidolarda benzer durum vardır. Connect'lerdeki malzeme-bakalit kalitesi biraz daha zayıf olduğundan dışarıya verdiği ses de haliyle fazla oluyor.

Bulacağın ya da bulduğun çözümü bizlerle de paylaşırsan memnun oluruz Uğur kardeşim...

tamama mehmet abi

Aslında ben kesin bi cözüm buldumda babamı bi ikna edemiyorum ama sürekli bahane buluyor...

130 bg kısa şaşe bitane siyah tranpoter(2007 model ve üstü 2. el az kilometrede) alsak güzel olucak
  • Kangal'da Connect

• merhabalar efendim;
    uzun süreli sessiz takipçilerdenim (hani o arada kızdıklarınızdan)
    şimdiye kadar bir laf atmadım sabırlıyımdır.
    nedeni ise bir Connect'im yok. henüz alamadım almayıda biraz daha ertelemek zorunda kaldım.
    inceleme esnasında takılıp kaldığım bu muhabbetten ayrılamadım. sizlerin uzaktan kulak misafiriyim isteyerek tabii.
    eğer müsaade ederseniz sakaryalı bir kardeşiniz olarak bana laf düşen yerlerde katılmak isterim.
    Osman isminde 32 yaşında özel bir şirkete topoğraf olarak hayatını devam ettirmeye çalışan evli ve 2,5 yaşında bir oğlu olan
    (yakın zamanda kardeşi geliyor inşallah ) sade bir vatandaşım. babadan teslim bir 1999 model mazda b2500 çift kabin kamyonetim var.
    niyetim yenilemekti ama erteledik, nasip artık...
    fazla uzattım işlerimin durumuna göre gündüzleri aranızdayım kabul ederseniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: oselman

merhabalar efendim;
    uzun süreli sessiz takipçilerdenim (hani o arada kızdıklarınızdan)
    şimdiye kadar bir laf atmadım sabırlıyımdır.
    nedeni ise bir Connect'im yok. henüz alamadım almayıda biraz daha ertelemek zorunda kaldım.
    inceleme esnasında takılıp kaldığım bu muhabbetten ayrılamadım. sizlerin uzaktan kulak misafiriyim isteyerek tabii.
    eğer müsaade ederseniz sakaryalı bir kardeşiniz olarak bana laf düşen yerlerde katılmak isterim.
    Osman isminde 32 yaşında özel bir şirkete topoğraf olarak hayatını devam ettirmeye çalışan evli ve 2,5 yaşında bir oğlu olan
    (yakın zamanda kardeşi geliyor inşallah ) sade bir vatandaşım. babadan teslim bir 1999 model mazda b2500 çift kabin kamyonetim var.
    niyetim yenilemekti ama erteledik, nasip artık...
    fazla uzattım işlerimin durumuna göre gündüzleri aranızdayım kabul ederseniz...

Estağfirullah, ne uzatması, kısa bile kesmişsiniz...

Seviyeli ve düzeyli muhabbet etmek için illa ki Connect sahibi olmak gerekmiyor. Kapımız bu düşüncedeki herkese açık.

Sefa geldiniz...
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.