Şimdi Ara

focusumu sattım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkese selamlar bugün 2000ghi sedan focus umu 89000 km lpg li degişen yok tüm bakımları yapılmış ve masrafsız şekilde sattım 18250 nasıl fiyata satmışım iyimi??şimdi 2004 bir ghia var 65000 km 20000 ytl istiyor nasıl fiyat sizce alsammı?

• Ben olsam 2000 Ghia'yı satıpta 2004 Ghia almazdım.. Kilometreleride yakın zaten birbirine.. Sizin aracınız 2004 model olan makyajlıdan motor olarak ta kasa olarak ta daha iyidir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Ben olsam 2000 Ghia'yı satıpta 2004 Ghia almazdım.. Kilometreleride yakın zaten birbirine.. Sizin aracınız 2004 model olan makyajlıdan motor olarak ta kasa olarak ta daha iyidir..

hocam yani motor olarak kasa olarak daha iyidir anlayamadım ne gibi?artıları var 2000 lerin?
  • Makyajlı kasa focusların motorlarında avans vurma problemi vardır, yüksek oktan benzin kullanmak zorunda kalırsınız..
    İç döşeme 2000 modele göre kalitesizdir.. İşçilik 2000'e göre kötüdür.. Emniyet kemerinden, arka koltuklardan, arka amortisörlerden, trimlerden ses yapar durur..
    Ayağınızın altındaki halı, trimin altından çıkar. vb.. Sizin aracınızı 18,250'ye satıp, Alacağınızın 20,000 lira olmasının sebepleri de bunlardır..
    Sizce de aradaki farkın biraz daha fazla olması gerekmezmiydi.. ?
    2000 modelin tek eksiği farlarının kötü olması, 2004 modelin de tek artısı yine farlarının iyi olmasıdır..

Donanım olarak kıyaslamıyorum..

Arabanızı iyi satmışsınız..
    İlk yorumu da özellikle aşağı yukarı km olarak birbirine yakın iki araçtan bahsettiğiniz için yaptım.. Yani 2004 model almak için 2000 model satmış olmayın.. Bari sınıf değiştirin..
    Benzinli C-max'lar ucuz, Yeni kasa benzinliler ucuz..

• Özyürek hocam,
    Adam şimdi binpişman olacak arabayı sattığına,
    Yine kendi arabasını gidip almasın mı !
    Özyürek, şaka bir yana ama gerçekler bunlar.

slm-ismail

quote:

Makyajlı kasa focusların motorlarında avans vurma problemi vardır, yüksek oktan benzin kullanmak zorunda kalırsınız..
    İç döşeme 2000 modele göre kalitesizdir.. İşçilik 2000'e göre kötüdür.. Emniyet kemerinden, arka koltuklardan, arka amortisörlerden, trimlerden ses yapar durur..
    Ayağınızın altındaki halı, trimin altından çıkar. vb.. Sizin aracınızı 18,250'ye satıp, Alacağınızın 20,000 lira olmasının sebepleri de bunlardır..
    2000 modelin tek eksiği farlarının kötü olması, 2004 modelin de tek artısı yine farlarının iyi olmasıdır..

İlk yorumu da özellikle aşağı yukarı km olarak birbirine yakın iki araçtan bahsettiğiniz için yaptım.. Yani 2004 model almak için 2000 model satmış olmayın.. Bari sınıf değiştirin..

• Ben kazara 2000 focusumu satmış olsam ki arkadaşımız güzel paraya satmış.. O paraya focus alacaksam gider 2001 ghia alırdım..
    O biraz daha zengin 2000'den..
  • özyürek hocam haklısın ben yalnızca dıştan baktıgım için hani sisfarları artı farları falan daha bir güzel gözüktü bana tabi sizin bahsettigiz eksileri bilmiyordum 2004 lerde.. ama bende iii bir fiyata sattım galiba.. artık hayırlısı...
  • iyi fiyata satmışsın arabanı hayırlı olsun...
    quote:

Orjinalden alıntı: ahmet 1172

arkadaşlar herkese selamlar bugün 2000ghi sedan focus umu 89000 km lpg li degişen yok tüm bakımları yapılmış ve masrafsız şekilde sattım 18250 nasıl fiyata satmışım iyimi??şimdi 2004 bir ghia var 65000 km 20000 ytl istiyor nasıl fiyat sizce alsammı?
  • duz mantık budur tabiki

markadan memnun ama arac 2000 model oldugu icin, ciddn iyi rakama satıp bir üst modeli,yada kasasını her insan düşünür..

adam memnun ki focusdan tekrar focus tercih ediyor..

kabahat kimde ? !..

tabiki üretende
  • arkadaşlar ben aracımdan çok memnundum ama şöyle düşündüm seneye 8 yaşında oluyo o yüzden sattım birde 18250 iyi bir rakam diye düşündüm ama kim ne derse desin focusa binmek bir ayrıcalık diye düşünüyorum her yönüyle focus süper yine focustan şaşmıyacam şu anda bir kia kulanıyorum geçiçi olarak ama bana oyuncak gibi geliyo.. yine focus alcam...
  • Arkadaşlar 2004 model focusa sahip birisi olarak rahatlıkla söylüyorum o dediğiniz sorunların hiçbirisi yok. İşcilk te gayet iyi kalitede.. Motorda hiç bir zaman vurma yok benzini sürekli 95 oktan kullandık zaten eski kasa focusların benzin ayarları 95 oktana göre yapılmıştır 97 almanın arabaya yararından çok zaararı olur.Ayrıca servis focusta 97 oktan kullanılmasını kesinlikle önermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 4 Ağustos 2007; 20:47:44 >
  • quote:

Makyajlı kasa focusların motorlarında avans vurma problemi vardır, yüksek oktan benzin kullanmak zorunda kalırsınız..

Sizin kullandığınız focus sorunlu bir araçmış galiba. Arkadaşım sorunlu üretimler he zaman olur bunları genele kıysalamamak gerekir.

• Tamam, ben bişey demedim arkadaşlar..
  • quote:

Tamam, ben bişey demedim arkadaşlar..

susssssst
  • ahmet 1172

keşke satmadan once fikir danışsaydın. Gerçi ortada cok büyük bir problem yok sadece yıl olarak yeni fakat donanım olarak aynı bir Focusa gözdikmişsin. Ama sunu herzaman aklında bulundur yeni bir araba alırken Bence (KM ) mükünolduğua kadar düşük olsun.Şahsen ben oyle yapıyorum..

Hayırlısı olsun
  • ya bizim 2004 focuslar ne kadar problemliymiş böyle..sözedilen sorunlardan yalnızca halının küçük bi parçasının yerinden çıkması benim aracım için geçerli,geçen yıl almıştım aldığımda o şekildeydi.bir yıldır herhangibir sorun yaşamadım,çok memnunum-hayalimdeki otomobildi,hala başka hiç bi araca bakmıyorum,focusum beniiimm- donanım olarak da sanırım 2000 ghia larda otomatik klima yok,cd çalar yok,2 airbag olmalı,aklıma gelen farklar bunlar.bence 2004 ghia için 20000 ytl çok uygun bi fiyat,değerlendirilmeli.herkese aracını kazasız-belasız kullanmasını dilerim..
  • Susmuştum ama susarsam sıra bana gelir diye korktum..
    Arkadaşlar.. 89 binde elimizde büyüttüğümüz bir focus satılıpta 65 binde kimin nasıl kullandığı nasıl bakım yaptığını bilmediğimiz bir focus almak bana yanlış geldiği için yazmıştım bunları..
    Cd çaları yoksa, satın kaset çaları 100 liraya alın bitane cd player en pahalısı 300 lira.. Otomatik klima olmazsa olmaz bir özellik değil..
    Ford bunları yaparken her yerinden çalmış.. Plastikten çalmış, motordan çalmış, işçilikten çalmış.. Kumaştan çalmış.. Halıdan çalmış, Hava filtresinden çalmış, tamponundaki darbe emiciden çalmış..
    Bir iyi yaptığı şey, farı.. Onuda yapmaya mecbur kaldığından yapmış, çünkü eski focus ile görmek çok zor..
    Sonuç, focus iyi arabadır ben seviyorum.. Eskisini de seviyorum, makyajlısını da..

• BEN YENİ ALDIM 2001 FOCUS AMBIANT HB İNCİ BEYAZI 16,500 E ALDIM KARDES SEN UCUZA BILE SATMISIN BANA GORE HERALDE BEN PAHALI ALDIM BU ARACI CUNKU SENINKI LPGLİ İMİŞ TE...
    SU AN LPG 1500 YTL BIRDE GIHIA SENIN KI 1 000 YTL DE ORDAN OYNAR. 16,500+1500+1000 =19 000 YTL SEN UCUZA BILE SATMISIN VEYA BEN ARACI COK PAHALIYA ALDIM SENCE HANGIIISI
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert0648

BEN YENİ ALDIM 2001 FOCUS AMBIANT HB İNCİ BEYAZI 16,500 E ALDIM KARDES SEN UCUZA BILE SATMISIN BANA GORE HERALDE BEN PAHALI ALDIM BU ARACI CUNKU SENINKI LPGLİ İMİŞ TE...
    SU AN LPG 1500 YTL BIRDE GIHIA SENIN KI 1 000 YTL DE ORDAN OYNAR. 16,500+1500+1000 =19 000 YTL SEN UCUZA BILE SATMISIN VEYA BEN ARACI COK PAHALIYA ALDIM SENCE HANGIIISI

kardeş sen çok pahalı almışsın zaten bide okadar masraf yapmışsın heralse sana 18000 bulmuştur bide lpg taksan 19500 bulcak satmayada kalksan en fazla 16500 gidecek.......
  • BEN ARABAYI 16,500 ALDIM PIYASASI BU DEĞİLMİ KAPORTA COK TEMIZ RENK TE IYI İNCİ BEYAZI PİYASASI BU DEĞİLMİ BUNUN? YOKSA PAHALIMI? BALATA KACIRIYORDU DEĞİŞTİRDİM BIDE ZATEN ARABAYI ALINCA YAGI VE FILTRELERI DEĞİŞTIRILIR MECBUREN DEĞİŞTIRDIK YAPTIĞIMIZ MASRAF BU...

AMA ACELE ETTIM SANIRIM BIRAZ CUNKU GIHIA ALABILIRDIM BU FIYATA DEĞİLMİ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.