Şimdi Ara

FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
29
Favori
457.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: focus60

slm arkadaşlar bende bir focus sahibi oldum bundan böyle.aracım 2005 ghia 1.6 Station wagon
    modeli.ama şu hızı sabitleyemedim gitti. bi yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

Soldaki ON'a bas sonra Sağ'daki +'ya bas. :)
  • 1999 girişli 2000 model focus ambiente aracımı geçen sene sattım, bir honda aldım 1 yıl kadar kullandım ama aklım fordda kaldı, uzun aramalarım sonucunda ankaradan bir araç aldım 2007 focus hb 1.6 benzinli otomatik 84000km , brc marka lpg takılı 26500 tl ye aldım, satıcının aciliyet arz eden bir durumu vardı, gerçekten temiz bir araç aldım çok mutluyum, 110km sabit hızla 80tl lik lpg ile 400km yürüdü, tdci ların bile nazlanarak yürüyebileceği bir rakam km de 0,20krş, Allah herkesin gönlüne göre versin, piyasada inanılmaz derecede pert veya ciddi kazalı araç var derinlemesine inceletmedikce göremiyorsunuz. Çok çok dikkatli olmanızı öneririm.

FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER

• quote:

Orijinalden alıntı: HaTToRi

1999 girişli 2000 model focus ambiente aracımı geçen sene sattım, bir honda aldım 1 yıl kadar kullandım ama aklım fordda kaldı, uzun aramalarım sonucunda ankaradan bir araç aldım 2007 focus hb 1.6 benzinli otomatik 84000km , brc marka lpg takılı 26500 tl ye aldım, satıcının aciliyet arz eden bir durumu vardı, gerçekten temiz bir araç aldım çok mutluyum, 110km sabit hızla 80tl lik lpg ile 400km yürüdü, tdci ların bile nazlanarak yürüyebileceği bir rakam km de 0,20krş, Allah herkesin gönlüne göre versin, piyasada inanılmaz derecede pert veya ciddi kazalı araç var derinlemesine inceletmedikce göremiyorsunuz. Çok çok dikkatli olmanızı öneririm.

hayırlı olsun aracınız. en güzel araba içinize sinen arabadır. bende 2004 model collection hp focus var. dün sıfır astra classic 3 almak için opel bayiine gittim. ama aracın içine oturur oturmaz içim sıkılmaya başladı. aracın için focusa göre küçük geldi ben sığamadım, ayrıca ön camdan görüş alanım çok kısıtlı focusa göre, ön kolsa da üstüme üstüme geldi. focusa binince bir ohh çektim.

• quote:

1999 girişli 2000 model focus ambiente aracımı geçen sene sattım, bir honda aldım 1 yıl kadar kullandım ama aklım fordda kaldı, uzun aramalarım sonucunda ankaradan bir araç aldım 2007 focus hb 1.6 benzinli otomatik 84000km , brc marka lpg takılı 26500 tl ye aldım, satıcının aciliyet arz eden bir durumu vardı, gerçekten temiz bir araç aldım çok mutluyum, 110km sabit hızla 80tl lik lpg ile 400km yürüdü, tdci ların bile nazlanarak yürüyebileceği bir rakam km de 0,20krş, Allah herkesin gönlüne göre versin, piyasada inanılmaz derecede pert veya ciddi kazalı araç var derinlemesine inceletmedikce göremiyorsunuz. Çok çok dikkatli olmanızı öneririm.

Sataen Ford aracı araclar hem kaliteli hem ucuz !:) benimde bildiklerim var açma ve kapatma düğmesine basılı tutun 4 saniye sonra şöför kaısı açılıyor sonra açma düğmesine basarsanız (uzun süre) çamlar açılır kapalıya basarsanız kapanız aracın sağ ön torpito gözünün yanında yakıt enjeksiyonu kesme var bagaj araç çalışırken açılmıyor kaputu açtığızda araç kitlenio km 0 lama düğmesine basılı tutun kontağı çevirin ibreler sonuna gidip gelio birasz daha basarlanız test moduna girere torpito gözünü açtınızda aux girişi var radyoda 3-6 ya basılı tıtun code yazıo codu girin araç fabriko çıkıyor BU ARADA SANA KATILIYORUM A
    +

• quote:

Orijinalden alıntı: focus60

slm arkadaşlar bende bir focus sahibi oldum bundan böyle.aracım 2005 ghia 1.6 Station wagon
    modeli.ama şu hızı sabitleyemedim gitti. bi yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

ayağını gazdan frenden çekip, direksiyon kenarındaki on düğmesine basıyorsun, kadranda yeşil bir ışık yanacak. Sonra hızı artı eksi tuşlarıyla ayarlıyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredoom42

mrb arkadaslar yarın 2004 model comfort güvenlik paketli 136000 kmde lavota marka tüplü bir arac var yarın servise göstercem.sizlerden yardım istedigim konu bu güvenlik paketli olup olmadıgını nasıl anlarız ruhsatta güvenlik paketli oldugu yazarmı yoksa özelliklerindemi? anlayacagız.ilk aracım oldugu için pek anlamıyorum.arac sahibinin dedıgıne göre 4 hava yastıgı,abs,4 cam otomatik,çelik jant,ve sis farları mevcut yardım edın arkadaslar ltfen birde bu arac ne kadar eder görüşlerinizide bildirirseniz sevinirim saygılar.....

güvenlik paketi varsa, arka cam resistans düğmesinin yanın esp düğmesi olması lazım. düğmeler klimanın altında
  • 2006 model otomatik Ghia . inş yarın alıyorum 24.750 tl .

bütün bakımları servisten.ampülüne kadar servisten yapılmış.120bin km. çok iyi araçmış 3 ustaya gösterdim hayran kaldı.

fakat arac 6 senedir hiç boyanmamıs ve düzeltilmemiş iyi bişi bu fakat ezikler cizikler sürtmeler var.sanki 2 taraflı sıkıştırılmış gibi :D araç temiz içi filan kafam agrımaz dışı kötü olsun elbet 1-2 milyara etek altı boya ve düzeltme olur dimi bu fiyata ?

bişi daha sorucam Xenon far taktırmış serviste.garantisi var dedi çocuk.bu xenon kesin uygundur dimi aracımı cekmezler yani trafik ceza filan yazmasın ? Neye göre yazılıyor.

Yarın inş aracıma binmiş olcam.çok merak ediyorum.sony ses sistemi nasılmış aracın gidişi nasıl konforu nasıl.inş yrna artk.yorumlarımı yazıcam.

Ayrıca bu aracın sizce - yönlerini yazarmısınız aklınıza gelenleri.merak ettim ne dezavantajları var.

Otomatik 4 ileri vites şanzuman lpg li. fakat km de 27-30 kuruş yakar diyolar korktum ama napalım her konforun bi bedeli olur :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anemik -- 8 Ağustos 2012; 19:08:22 >

• quote:

acep sizin araç kaç ileri vites :D

bende yarın alıcam inş 4ileri vites eski şanzuman 2006 Ghia focus.

çocuk ben kullanınca 30-33 kuruş yakıyorum diyor.

normal kullansam arada trafige filan girsem cart curt ortalama ne kadar yakarım ?? bence 25kuruş civarı gibime geliyor ama siz kullandıgınız için bilirsiniz.sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: anemik

quote:

normal kullansam arada trafige filan girsem cart curt ortalama ne kadar yakarım ?? bence 25kuruş civarı gibime geliyor ama siz kullandıgınız için bilirsiniz.sizce?

bendekide 4 ileri otomatik, ford ustalarının dediğine göre kaya gibi bir şanzımanı var, her 45000km de bir şanzıman yağı ve filtresi değişiyormuş, Ben 2. değişimini haftaya yaptıracam inşallah, sende servisden kontrol ettir 3 kez değişmiş olması gerek eğer değişmemişse ihmal etme. Özel ford servisi olan arkadaşımın dediğine göre 200000km de yağ değiştirmemiş araçlar gördüm diyor, şanzımanın sağlamlığı buradan anlaşılıyor. Adanada klima full açık olarak 30krş dan aşağı yakacağını sanmıyorum. 2011 320d premium sahibiyim abartmıyorum focus ghia kadar konforlu ve yumuşak değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anemik

quote:

bendekide 4 ileri otomatik, ford ustalarının dediğine göre kaya gibi bir şanzımanı var, her 45000km de bir şanzıman yağı ve filtresi değişiyormuş, Ben 2. değişimini haftaya yaptıracam inşallah, sende servisden kontrol ettir 3 kez değişmiş olması gerek eğer değişmemişse ihmal etme. Özel ford servisi olan arkadaşımın dediğine göre 200000km de yağ değiştirmemiş araçlar gördüm diyor, şanzımanın sağlamlığı buradan anlaşılıyor. Adanada klima full açık olarak 30krş dan aşağı yakacağını sanmıyorum. 2011 320d premium sahibiyim abartmıyorum focus ghia kadar konforlu ve yumuşak değil.

içim rahatladı saolun :))

uzun yolda 20-25 kuruş arasıda ben cok şehir içindeyim. 30 kuruşu gözden cıkarıcam yani :S

klima acık olmaz bende arada bi acarım oda en düşük seviyede. sakin kullanımda 25-27 kuruş sanırsam.böyle düşünüyorum inş.

sizce bu dediklerim tutarmı yoksa hayal etme 30 kuruşa inan mı diyosunuz :))

alacagım araç dediğiniz gibi hepsi yetkili serviste değişmiş.inş oda değişmiştir yarın faturalarına bakcam.adam 12 sayfa fatura verdi banada pek incelemedim.her sene 2 kez gitmiş bakıma.herşeyimi daha bozulmadan değiştiriolardı diyor. inş dedikleri dogrudur.

zaten 10-15bin km giderse sorunsuz. sonrasıda gelir inş.ford sıkıntı yaratmaz sanmam.çok güveniyorum. lpg ayarlatayım yeter..

• arkadaşlar

2006 Focus Ghia 100beygir otomatik araç aldım bugün.çok sevdim yokuşlar hariç beni üzmedi.yokuştada rolantide yavaş gidicez artık napalım :))

fakat 2 sorum var :

1-) marşpiyerlerde Ghia yazmıyor.ve iç kısımda el vitesinin olduğu yerde ghia amblemi yok neden böyle :S ama dijital çift yönlü klima , sony teyp , hız sabitleyici filan var.sonradan takılma olması imkansız bunların dimi ?

2-) araçtan indim.camlar açık.kapıları kitliyorum fakat camlar kapanmıyor. aracı aldığım kişi bişiler demişti o basınca kapatmıştı tüm acık camları fakat ben yapamadım nasıl oluyor ? sayfalarda kaabaca baktım bulamadım.
  • 2) kapama tuşuna camlar kapanana kadar basılı tutacaksın
  • ama araç sahibi öyle yapmadı. onlar vw de filan oluyor bizim focuslarda direk kendi kapanıyor demişti.

yaw basılı tutmadı eminim :D yine ulaşayım komik olur ama sorayım adama buraya yazıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

2) kapama tuşuna camlar kapanana kadar basılı tutacaksın

doğru
  • tamam oldu.kumandada arza varmış düzelttirdim ve camlar kapanıyor.

Fakat marşpiyerlerde neden Ghia yazmıyor.

Ayrıca kaç airbag var araçta ? ESP yok aracımda sanırsam GP de yoktur.

direksyon ve yolcuda var. sol ve sağ üst direklerde ufak bi kutu kapagı gibi şeyler var.en arka direklerdede var.ama üstlerinde airbag yazmıyor.
    airbagmidir onlar ???
  • selamlar herkese;
    avm otoparklarını bilirsiniz kat kat ve çok kalabalık olurlar bu kalabalıkta bazen (bende çogunlukla) park ettiğimiz yeri unutabiliyoruz. kumandadan kapıları açmaya çalıstıgımızda farların yanması ve arabanın bize yerini belli etmesi gibi bir özellik var mı acaba?
  • arkadaşlar benimde bir sorum olucak 2003 fiesta aracımda aküyü sökmek durumunda kaldım teyp cod istedi girdim şuan çalışıyor hiç bir sorun yok gibi ama teyp deki AVC özeliği görünmüyor onun yerinde menüye tıkladığımda saat ve tarih girilicek gibi bir menü geliyo ama AVC yok bunu nasıl aktif ederim bilen birisi yardım edebilirmi acaba? yada daha önce başına gelen varmı? sırf bu özelik yüzünden teyp değiştirmiyorum nolur yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufycan

selamlar herkese;
    avm otoparklarını bilirsiniz kat kat ve çok kalabalık olurlar bu kalabalıkta bazen (bende çogunlukla) park ettiğimiz yeri unutabiliyoruz. kumandadan kapıları açmaya çalıstıgımızda farların yanması ve arabanın bize yerini belli etmesi gibi bir özellik var mı acaba?

Kapı kilitleme tuşuna uzunca basınca 4lüler yanıyor.Belki işini görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufycan

selamlar herkese;

hayır öyle bir özellik yok, ama sanayide falan modüller var sonradan yaptırabilirsin.
  • Arkadaşlar benimde bir sorum olacak,bende 2006 ghia var bu araçlarda kaç tane airbag var ve nerlerde ?¿
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.