Şimdi Ara

Focus 3.5 ile 23 ay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
2.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım titanium paket e ilaveten bi xenon far ve navigasyon bulunmaktadır aracım 54 bin kilometrede dir otomatik vites
    ilk 15 bin bakımı yaptırdım 380 tl tuttu

23 bindeyken ön balataları değiştirdim 280 tl tuttu

30 bin bakımı 480 tl

39 bindeyken arka balata değişti hatırlıyamıyorum suan ne kadar tuttugu

45 bin bakımı 540 tl (ön balata ve fren hidrolik yağı değişti ekstradan 500 tl civari ödedim)
    yaşadıgım sorunlardan bahsedeyim biraz

18 bin kmde (bi xenon larda sorun yaşamaya başladım ve devam etmektedir)

biraz araştırmalarım sonucunda y.dışında bu problemi yaşıyan bir kişi ile karşılaştım(video yu ekledım link de benım sol far yapıyor) https://www.youtube.com/watch?v=oJPrRLC25kA&list=LLfIH4qP6NvqLCHLBQ0vUVxg&index=1
    kendi aracımdaki sorunhttps://www.youtube.com/watch?v=kDD6-pxD3_s

23 bin km civarlarında motor arıza ışığı yakıp duruyordu servise götürdüm motor arıza ışıgının iptal ettiler

27 bin km de sağ aynalıgımın motoru arızalandı aynalar kitlenmiyordu garantiden değişti

32 bin km civarlarında kavramam değişti

45 bin km de Direksiyon soyulması (garantiden direksiyon değişti)

suan 54 bin km deyim servise gidip gelmekten bıkkınlık geldı far sorunu icin hiç bir yol kat edemedik servisle güncellemeler yapıldı far modulü değişti sonuc hayla aynı

iç mekanı iyi kaliteli bana göre

ekranın büyüklüğü okunaklığı iyi derecede g.görüş kamerası milimetrik fakat dokunmatiği o kadarda iyi değil ve hayla kullanmakta zorlanıyorum ara ara

arkaya binenler şikayetci boyum 1.86 ici dar aracımın

yol sesi bozuk yollarda iceri aşırı derece ses alıyor diğebiliriz

sony ses sistemi bas ve tiz ayar olarak güzel denilebilir

uzun yolda kullanımda rahat bir arac yakıt 4.9 ile 7 lt arası yakmaktadır ( yokuşlarda biraz gaza basmak gerekiyor )

şehir ici manevraları kötü direksiyon yarı hidrolik biraz agır yakıt 7.5 ile 9.1 arası

kol dayaması ileri geri yapma imkan sağlıyor ama yukarı aşşa olmaması benim icin büyük bir hayal kırıklığı

aracım benzinli otomatik oldugu icin ön park sensörü otomatik parkı ( ön park sensörü olsaydı iyi olurdu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa.cekic6 -- 19 Mart 2017; 19:58:58 >

• vay be çok çektirmiş soğudum forddan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

vay be çok çektirmiş soğudum forddan

benim kadar soğumuş olamazsınız aracımı büyük keyifle kullanırken su 4 ay dır servise girip geliyorum far sorunu icin aracımı aralık 26 sında 17 gün bıraktım yazılım güncellemeleri oldu gine aynı problemleri yaşıyordum bu sefer 12 gün kaldı sorun çözüldü dediler gittim aldım sorun çözülmemişti subat ayında gine bıraktım far modülü değişti sorun gine çözülmemişti bu sefer gine bıraktım 10 gün kadar gıne olmadı haber bekliyorum servisden otosanı arayıp araç değişikliği talep ettim bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.cekic6

quote:

benim kadar soğumuş olamazsınız aracımı büyük keyifle kullanırken su 4 ay dır servise girip geliyorum far sorunu icin aracımı aralık 26 sında 17 gün bıraktım yazılım güncellemeleri oldu gine aynı problemleri yaşıyordum bu sefer 12 gün kaldı sorun çözüldü dediler gittim aldım sorun çözülmemişti subat ayında gine bıraktım far modülü değişti sorun gine çözülmemişti bu sefer gine bıraktım 10 gün kadar gıne olmadı haber bekliyorum servisden otosanı arayıp araç değişikliği talep ettim bakalım

zaten 0 alsam seçeneklerimin dışına doğru gidiyordu o kadran ve kasvetli iç mekanıyla bakım fiyatları iyiymiş yalnız. ben hiç yetkiliye gitmediğimden

bir de powershift nasıl şaşırdığı karamsar olduğu yollar,rampalar oldu mu hiç?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa.cekic6

quote:

zaten 0 alsam seçeneklerimin dışına doğru gidiyordu o kadran ve kasvetli iç mekanıyla bakım fiyatları iyiymiş yalnız. ben hiç yetkiliye gitmediğimden

bir de powershift nasıl şaşırdığı karamsar olduğu yollar,rampalar oldu mu hiç?

Cok sıkışık trafikde bazen sacmalıyor onun dışında uyumu iyi

• ''23 bin km civarlarında motor arıza ışığı yakıp duruyordu servise götürdüm motor arıza ışıgının iptal ettiler''

Hocam şu kısmı anlayamadım.Yanlış anlamadıysam yanıyor diye orada ki ışığı iptal ettiler?Keyiften yanmıyor ya belli ki bir şey var yanıyor sorunu çözmek yerine neden böyle bir şey yapmalarına izin verdiniz?Oldu da farklı bir zamanda giderken motorda bir arıza oluştu ışık yanıp sizi uyaracak fakat iptal olduğu için siz motorda ki arızanın farkına vardığınızda iş işten geçmiş olacak.
  • quote:

valla çektirmiş araç size, garanti olmasa kavrama değişimine kaç bin isteyeceklerdi Allah bilir
  • Öncelikle geçmiş olsun Hocam.Bazısı alır 100.000-200.000 km devirir sıkıntı yapmaz.Bazısı 10.000'e gelmeden arabadan bıkar.Sizinki de o hesap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Experimentation

quote:

valla çektirmiş araç size, garanti olmasa kavrama değişimine kaç bin isteyeceklerdi Allah bilir

powershift pek sağlam değil zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

''23 bin km civarlarında motor arıza ışığı yakıp duruyordu servise götürdüm motor arıza ışıgının iptal ettiler''

Hocam şu kısmı anlayamadım.Yanlış anlamadıysam yanıyor diye orada ki ışığı iptal ettiler?Keyiften yanmıyor ya belli ki bir şey var yanıyor sorunu çözmek yerine neden böyle bir şey yapmalarına izin verdiniz?Oldu da farklı bir zamanda giderken motorda bir arıza oluştu ışık yanıp sizi uyaracak fakat iptal olduğu için siz motorda ki arızanın farkına vardığınızda iş işten geçmiş olacak.

ara sıra yakıp sonuyordu anlık iptal ettiler valla bende acıkcası sormadım
  • Abim şirket aracı olarak 2016 dizel-otamatik kullanıyor.Motor ve şanzıman oldukça iyi bana göre.Powershift pek sağlam değil diyen arkadaş neye göre söyledi açıklarsa sevinirim.

Sizin başınız biraz ağrımış,sonuçta bu arabalardan on binlerce üretiliyor.Arada fabrikasyon hatası olup gözden kaçanlar olabiliyor Şirket aracın arkasında duruyorsa sıkıntı yapmayın keyifle binin bence hocam.Geçmiş olsun tekrardan
  • Balatalarınız çok çabuk değişmiş.

Arabadan soğuyacak bir şey yok. Hangi arabayı alsanız benzer şeyler belki fazlası başınıza gelebilirdi.

Kazasız belasız keyifle kullanılsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sun Wukong

Abim şirket aracı olarak 2016 dizel-otamatik kullanıyor.Motor ve şanzıman oldukça iyi bana göre.Powershift pek sağlam değil diyen arkadaş neye göre söyledi açıklarsa sevinirim.

Sizin başınız biraz ağrımış,sonuçta bu arabalardan on binlerce üretiliyor.Arada fabrikasyon hatası olup gözden kaçanlar olabiliyor Şirket aracın arkasında duruyorsa sıkıntı yapmayın keyifle binin bence hocam.Geçmiş olsun tekrardan

dizel otomatik ikame aracı verdiler yalıtım oalrak serilik olarak benzinli otomatige göre 2 tık üstte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

Balatalarınız çok çabuk değişmiş.

Arabadan soğuyacak bir şey yok. Hangi arabayı alsanız benzer şeyler belki fazlası başınıza gelebilirdi.

Kazasız belasız keyifle kullanılsın.

bıkkınlık geldi servise gidip gelmekten sorunu çözemedikleri icin sabrım taşmak üzere artık balatalar evet erken bitiyor nedense uzun yol yapmama ramen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa.cekic6 -- 19 Mart 2017; 18:13:33 >
  • Ben de tam 23'üncü ayındaym, aracım 2015 focus powershift trendx, 25bin km'de, servise bir kere bakım için gittim. Şanzımanla ilgili bir sıkıntı yaşamadm şimdiye kadar. İnş bundan sonra da sorun çıkarmaz

• Ford zaten sorunsuz olmasıyla bilinen bir marka değil.Satın kurtulun bence
  • Hepsine eyvallah ama o direksiyon ağır değil ve sınıfının en iyisi.

• şirkette 11 araç var, biri ford... o ford'un balatası illallah ettirdi

jumper 30.000'de bir bakıma girerken transit'te 20.000'de bir balata değiştiriiyoruz
  • mustafa.cekic6 kullanıcısına yanıt
    Nasıl iptal ettiler kablosunu mu çıkardılar ? Belki motorda arıza var ondan dolayı yanıp sönüyor ileride patlarsa orası burası lamba yanmaz ne olacak ?
  • 25 Bindeyim Yağ değişimden başka birşey değişmedi bakımlarda. 2 Kez yapıldı

Frenlere bakıldı hiç bir sorun yok denildi önümüzdeki bakımdada değişmeyecek kadar sıkıntısız. kullanmaya baglı bu şeyler.

Eskişehir - İstanbul arası 131'e sabit 5.0 Litre

Kavacık - Ümraniye sabah ve akşam trafiği 6.3 Litre

Performans olarak sorun yaşamadım beklentilerin altında kalmıyor. (95 HP )

Bozuk yollarda her araç ses alıyor bunda anormal karşılanacak bir durum yok.

Motor hırıltısı şehir içi biraz var fakat Tdci Hdi motorların hırıltısı hoşuma gidiyor.

Tek sorunum şöför kapısında gergiden ufak bir ses geliyor.

Yol tutuşundan cok memmunum.

TDCİ motor biraz duman atmaya hevesli skıştırınca hafifden duman atıyor.

Sogukken sesli çalışıyor. 1.5 tdci çok sessiz.

Yol tutuşunu gerçekten çok begendim. Gerek verdiği tepkiler gerek direksiyondaki sertlik hoşuma gidiyor yapay hissiyatı vermiyor.

MK4 Focus çıkınca muhtemelende alırım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.