Şimdi Ara

focus 3 115 hp?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2. el olarak Focus 3 hb dizel manuel çok hoşuma gidiyor özellikle 115 hp olanı. performans, yol tutuş, yakıt(6.2/100 deniyor!) vb konularda tatmin olmayı istediğim için seçmeyi düşünüyorum. ancak kronik olarak forumlarda dolaşan ön göğüsten gelen tıkırtı vb. sorunlardan bahsediliyor bu anlamda kullanan veya fikri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim problemleri konusunda . piyasada 60 bin km'de hafif kazalı focus 3 115hp 50 bin tl civarı. pişman olur muyum bu araca bu parayı vermekle? teşekkürler.
    yoksa hiç maceraya girmeyip fiesta 1.5 tdci mi almalıyım 42 bin tlye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bir süredir 2012 Ford Focus III TDCİ 115 PS Titanium Sedan kullanıyorum. 6-7 ay önce aldım aracımı ve ufak tefek tıkırtılar bozuk zeminli bir yola girdiğinde elbete geliyor. Ancak bu öyle rahatsızlık verecek seviyede değil. Birde benim aracım 52.000 Km de 100.000 km üstüne çıkmış biraz daha yorulmuş bir araçta durum ne olur bilemiyorum ama çok hor kullanılmadığı sürece çokta fark edeceğini tahmin etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 4 Nisan 2017; 9:16:17 >
  • 1 sene önce sattım 3 yıllık focsu 3 HB titanium aracımı.

Konfor ve kalitesini hala arıyorum.

Not: Şu an Astra K kullanıcısıyım. Performans anlamında focustan üstün fakat konfor anlamında degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carser

1 sene önce sattım 3 yıllık focsu 3 HB titanium aracımı.

Not: Şu an Astra K kullanıcısıyım. Performans anlamında focustan üstün fakat konfor anlamında degil

yakıt olarak bir değerlendirme rica edebilir miyim? biraz performanslı şehir içi kullanım litre bazında ne olur?

• Kazalı boyalı hiçbir araca değer vermeyin,, metal kaza anında esner ve bütün vidalar, kaynaklar zedelenir trim seslerinin hesabı olmaz, + şanzıman dişlileri kaza anında sıyırır performans kaybı ve yakıt sarfiyatı artar , motor sekteye uğrar çok gürültülü çalışır,

Focus ve fiesta içi hemen hemen yakındır, uygun fiyatlı bir fiesta sizi mutlu eder,,

Fiestadan sonra sizi tahmin edecek araç, focus st, alçaltılmış şasi ve spor spor amortisör focus ruhunu yaşatacaktır,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı araç stil paket bende var. 1.7 devirden sonra maksimum torka ulaşıyor 270nm. Yakıt şehir içi ve dışı üzmüyor ses yok. Yalıtımı iyi ancak bozuk asfaltta ses var. Şehir içi yakıt değişik etkenlere göre değişiyor tabi ortalama hız vs vs

• quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

Aynı araç stil paket bende var. 1.7 devirden sonra maksimum torka ulaşıyor 270nm. Yakıt şehir içi ve dışı üzmüyor ses yok. Yalıtımı iyi ancak bozuk asfaltta ses var. Şehir içi yakıt değişik etkenlere göre değişiyor tabi ortalama hız vs vs

Hocam bozuk asfalttan ziyade sanki tespit edilemeyen bir parçanın tıkırtı çıkarması anlamında şikayet olduğunu çok okudum anlaşılan sizde böyle bir sorun yok. peki ortalama yakıt tüketiminiz nedir kaba taslak çünkü bu olumlu yorumlardan sonra muhtemelen alacağım da.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysfyrgc

quote:

Orijinalden alıntı: Carser

1 sene önce sattım 3 yıllık focsu 3 HB titanium aracımı.

yakıt olarak bir değerlendirme rica edebilir miyim? biraz performanslı şehir içi kullanım litre bazında ne olur?

Ben ortalama 30 - 40km hız ile 5.5 5.7 arası görüyordum şehir içinde.

Şu anda astra K ile 4.9
  • bende focus 3 sedan 115 hp dizel kullanıcısıyım.130 binde aracım.YAzılımlı kullanıyorum yakıt tüketimi cok sıkışık trafik olmadığı için max 6.5 litre bende..
    Konforlu bir araba değil hafif sert araç..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.