Şimdi Ara

Focus 1.6 trend-x mi Corolla 1.6 Touch mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bayramda aradim bayileri toyotalar kapaliymis, bayram donusu acacgim listeyi yakin sehirlerde 300 km ye kadar arayacagim fiyat ve 2016 model var mi diye soracagim. Sizin de tavsiyelerinizi alabilir miyim? Genel olarak konustugum kisilerden aldigim bilgileri yazacagim buraya sizler de bildiklerinizi anlatirsaniz sevinirim. Tabi ki en son karari biz verecegiz ayri mesele,

Butcemiz 80000 lira ancak ne kadar alti olursa o kadar iyi, keza focus da olsa bos donanim almayi dusunuyoruz.benzinli olacak, farkli model dusunmuyoruz.

Su anda 2005 focus lpg li kullaniyoruz, uzun yolda rahat arac lakin sehir icinde trafikte tatmin etmiyor babami...

Focus 68 corolla su an 78 bin lira. Diger donanimlari bakarsiniz. Focus 125 corolla 132 bg 5 ileri vs 6 ileri manuel vites, corollanin ici biraz daha dolu gibi dijital kilima vs. Focusta hiz sabitleyici var ekstra olarak.

Bana soylenenler, 1. 2016 model sor varsa uyguna alabilirisniz
    2. 2018 ler cikacak 2017 lerin fiyatu duser(2018ler eylul oncesi gelmez muhtemelen yazin kullanmak istiyoruz.
    3. Su an corollada 10000 lira civari indirim var 2018 ler gelse de fazla bir indirim olur mu uzerine?
    4. Corollalar cok yere yakin diyorlar, kütahya cok ahim sahim bir yer sayilmaz sehir ici sorun olmaz muhtemelen koye filan gidince sorun yapabilor ne kadar alcaktir focusa gore uzer mi bizi?
    5. ONEMLI Birden fazla kişiden duydum bunu, corolla focus kadar seri olmaz diyor? Kagit ustunde gerek beygir gucu gerek 0 100 hizi olarak corolla daha onde duruyor(corolla 10 sn)
    6. Kutahya merkezde corolla satan bayi yok, yetkili servis seklinde eskisehir ve afyonsa var 1 saat yol seklinde bu buyuk bir eksik midir?

Iki araci da gorup oturacagiz kullanacagiz, bayram donusu randevu alacagim, corolla dis gorunus olarak cok daha onde focusa gore...

Ozetlemek gerekirse;
    1. 2016 model soracagim
    2. 2018 leri beklemek gerekli midir? Yazin kullanmayi dusunuyoruz, adanaya git gel yapacagiz nasipse yeni araba ile git gel yapmayi istiyoruz. Bekle bekle beklesek bir sey degisir mi?
    3.focuslar corolladan daha atak midir? Ne kadae fark vardir? Alcakligi cok uzer mi bizi?
    78 bin corolla 68 bin focus bu fiyatlari ne kadar dusurebiliriz? Eskisehir afyon denizli izmir aydın bu cevreyi araştıracağız oncelikle bayilere soracagiz gecen senenin modeli kalmis mi diye de.

Satis duusnmuyoruz Allah gostermesin cok zor durumda kalmadikca sorunsuz olduktan sonra 10 sene binmeyi duusnuyorsa Allah nasip ederse..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bence makyajlı 1.4 tsi manuel active superb alabilirsiniz hem araç d segmenti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustang2007

bence makyajlı 1.4 tsi manuel active superb alabilirsiniz hem araç d segmenti

Farkli marka model dusunmuyoruz kesinlikle.. Tercih meselesi sonuc olarak, kendime alsam dusunulebilirdi lakin babam dusunmuyor kesinlikle.

• 2016 trend x focus bulmanız imkansıza yakın ancak birkaç bayide geçen ay 2016 model titanyum focus görmüştüm bu arada focus ve corolla karşılaştırmasında focus her türlü corollayı ezer.

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    o zaman ben focus diyorum

• 2018 beklenmez zira 2018 şubat-martına doğru gelebilir.

Serilikte pek fark olacağını sanmam ama temel fark şu ki focys lpg'ye pek uyumlu değil.

İç hacim bagaj ve satış anlamında corolla önde.

Hız sabitleyici önemliyse ve lpg takılmayacaksa focus olabilir. Aile genişse corolla alınmalı... aklıma gelenler bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İç hacim Corolla

LPG uyumu Corolla

Nispeten sorunsuz olan Corolla

Daha güçlü motor Corolla

Daha iyi ikinci el Corolla

• quote:

Orijinalden alıntı: 06anil06

2016 trend x focus bulmanız imkansıza yakın ancak birkaç bayide geçen ay 2016 model titanyum focus görmüştüm bu arada focus ve corolla karşılaştırmasında focus her türlü corollayı ezer.

Focus bulamamak anlasilir karsilanabilir en cok satan araclarda ulkemizde malum, corollayi sorayim o zaman.

Aile 4 kisi lakin beni saymayin 3 sayin siz, bir kac seneye evlilik olayi vs olursa ayri, nasip tabi ki...

Lpg sart binilmez yoksa arabaya malesef, lpg konusunda garantiyi bozmuyor brc degil mi hocam?

Bir de focus corollayi her turli ezer demissiniz, aciklayabilir misiniz? Bizim de kafamizda bir seyler olussun. Cruise controll sart degil sadece ilk aklima gelen seydi ondan yazdim..

• Her türlü ezmez bence ama sürüş özelliklerinde öndedir focus. Ama lpg şartsa zaten corolla alınacak demektir.
  • Bende focus kullanıcısıyım aracı almadan önce astra sedanla arasında kaldım ama test sürüşüne çıkınca direk focusu aldım. Yol tutuşu, iç mekan kalitesi, donanım olarak iyi yakıtı içinde lpg takarsanız memnun kalırsınız.

• Ben Corolla diyorum.Daha geniş iç hacim,lpg uyumu çok iyi.6 vites 132 beygir biraz daha iyi performans ve yakıt avantajı.Benim için en önemli artısı sorunsuzluğu ve ikinci el piyasası.Focusun artıları sürüş dinamiği ve yol tutuşu.Dizel olsaydı Focus düşünülebilirdi.

• Babamda corolla bende focus var. Focus yol tutuş performans olarak öndeyken, corolla daha sessiz. Hemen hemen aynı araçlar. Focus bir tık önde
  • Focus Lpg ye uyumlu, Hatta Ford Brc ile anlaşmaya vardı, fiyatlar belli değil ama Civic gibi yapacaklar, Eski arabaları da kapsayacak.

İkisini de kullandım, bariz bir fark yok, Ben kendi yaşımdan dolayı Focus alırım, Ama babanız Toyota'yı severse onu alsın ikisi de kötü araba değil. Corolla daha geniş aile için avantaj, Focusu kullanması daha keyifli Vs. İkisi de üzmez hayırlısı olsun.

• 2017 corolla 1.6 advance i gecen hafta arkadaşım 80bine aldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.