Şimdi Ara

Florya Otogaz Honda Civic 2005 Atiker Montajı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Sevgili Lpg seveler :) Yeni almış olduğum aracıma hiç zaman kaybetmeden Lpg taktırmayı düşündüm 80.000'de olan aracımı öyle acemilere bırakmak istemedim ve iyi bir usta bulma araştırmalarına başladım önce birkaç tanıdıkdan başladım ve hemen hemen çevremdeki tüm ustaları aradım, forumda nerden baksanız tüm ustalarımız manifoldu söküyor ama telefonla aradıklarım hiç biri manifold sökmeye yanaşmıyor neymiş efendim Honda servisinde söktürüp öyle gelicekmişim Forumdan bildiğim bir usta olan Florya otogazı aradım ve Atiker obd'li sistem taktırmak istediğimi söyledim şartlarım ise Manifoldun sökülüp dışardan delinmesi ve motor içine güzelce montaj yapılmasıydı hiç bir şey demeden '' tamam abi sökeriz öyle deleriz normalde plastik manifoldlarda sökülmez ama içinin rahat etmesi için söküp öyle deleriz '' şeklinde cevap verdiler benim için ertesi gün sabah 7'de dükkanı açıp erkenden montaja başlandı manifold söküleceğini için akşama yetiştirilmesini istedim. Murat usta ve Eray usta'ya burdanda teşekkür ederim o kadar soru sorduk hiç sıkılmadan cevapladılar. Enjektörler hariç hepsi gizlendi Enjektör ise verimlilik açısından en doğru yerin orası olduğunu söylediler bende zaten dik ve en yakın konumda olmasını istemiştim.Sonuç en ufak performans kaybı yok gaz/benzin geçişleri hissedilmiyor şuan için çok memnunum sürüş konforu çok iyi şuan yakıtı hesaplamaya çalışıyorum Kesinlikle taktıracak olanlara Florya otogaz'ı tavsiye ediyorum Atikeri düşünenler hiç düşünmeden güvenerek aracını bırakabilir 1300 TL / 6 Taksit.

• Evet arkadaşlar konuyu açıp,ortadan kaybolmak yok :)

80.000 Km'de Ağustos 2014 Florya otogaz'da montajı yapılan aracım , 26.05.2016 bugün ile aktif kullanmaktayız. Bu süre içerisinde araç şuan 105.000 Km'dedir. Allah'a şükür lpg sisteminden yana en ufak bir sorun yaşamadık, Meme çapları 2.5 ile genişletilden sonra 1 ayar yapmıştık ondan sonra ayar vs yapılmadı OBD sayesinde kar-kış her ortamda düzeltme yaptığı için fakirde vs kalma durumu olmuyor. 1 GR dahil yağ eksiltme yok, haddiden fazla aracı sıkıştırdığım oluyor. Lpg'li Araç Yağ Yakar cümlesi kesinlikle Montaj'dan kaynaklanan hatadır.

Florya Otogaz Murat usta'ya tekrardan çok teşekkürlerimi iletiyorum. Kendi arkadaşlarımın civic'lerini orda montaj yaptırdık hepsi çok çok memnun ve en ufak arıza sebebiyle gitmedik. İstanbul'da Dönüşüm servisleri arasında Manifold'u isterseniz sökerim cümlesini kullanan tek ustadır bunu demem yeterlidir heralde ;) Forum sitesini veya benim İsmimi verdiğiniz taktirde kesinlikle yardımcı olacaktır. gerek fiyat,gerek istediğiniz her konuda murat abi geri çevirmez.
    Saygılarımla. Sorusu olan var ise buyrun yazsın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.