Şimdi Ara

Flash oyun kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
20.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internetten oynadığım bazı flash oyunları kasıyor.Bu oyunların kasmaması için veya kasmanın biraz da olsa yavaşlaması için neler yapmamı önerirsiniz?

• sistemin nasıl ?
  • Sistem

Microsoft Windows XP Professional
    Versiyon 2002
    Service Pack 3

CASPER

55896-640-8365391-23984

Bilgisayar

İntel(R) Core(TM)2 CPU
    4300 @1.80 GHz
    1.80 GHz,512 MB RAM
    Fiziksel Adres Uzantısı
  • lütfen yokmu bana yardım edecek biri ? :(
  • insanlık ölmüş bi yardım eden yok :(
  • kardes her flash oyunda yapıyormu?
  • arkadaşım firefox ile flash acayip kasıyor ; ki senin pcinde ram baya düşük 512mb bununla çok kasar ,

tavsiye :
    firefox ı kullanma , maxthon 3 adlı browser ı indir ve sisteminin kasmadığını göreceksin ve firefox kullanmayacaksın bi daha :) çünkü yıllardır firefox kullanırım biraz dandik bir pcim geçti elime ve yeni firefox ile öyle bir kasıyor ki , sanki ağır bir oyun calıstıyoruz neyse tavsiyem bu ...

maxthon 3 ile youtube en kaliteli videoyu bile donmadan direkt oynatırken , firefox 10sn de bir ilerletiyor ...
  • kardeş çok teşekkür ederim tavsiyen için ama chrome kullanıyordum,neyse maxton 3 ü deniycem
  • tşkür
  • Merhaba Arkadaşlar
    benimde bazı kaliteli oyunlar kasmıyor, eski oyunlar kasıyor.
    oyunlar steamden
    örneğin call of duty black ops u çok rahat oynamama rağmen dawn of war soulstorm gibi eski bir oyun kasıyor
    veya assassin's creed brotherhood tüm görüntü ayarları sonda olmasına rağmen hiç kasmadan oynuyorum ama STALKER kasıyor
    bir çok oyunda aynı
    bilgisayarda ısınma sorunu vardı
    şimdi temizleyim termalleyince
    en fazla 60 dereceye kadar çıkıyor işlemci
    virüs olduğunu sanmıyorum çünkü daha dün recovery yaptım ve hiçbir harici hard disk,flash bellek veya cd takmadım
    sistem özelliklerim :
    Casper Nirvana TW9
    Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
    Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q 740 @ 1.73GHz, 1729 MHz
    Nanya NT2GC64B8HC0NS-CG 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
    NVIDIA GeForce GT 425M 2 GB ( 1 GB paylaşımlı) Ekran Kartı
    Yardım ederseniz çok sevinirim
    Şimdiden teşekkür ederim

• Browser'ın firefox,explorer yada chrome olması ile çok alakalı değil. Bu durum 512 ram in yetersiz kaldığı. Arka planda birkaç uygulama çalıştırıyorsanız yada başka sekmelerde açık ise kasması normaldir. Hiç bir uygulama açık olmasa bile flash oyunun boyutunua göre bu durum gene değişir. Örneğin Buradan 3D Oyunlar oynamaya çalışın. Bu oyunlar üç boyutlu olduğu için daha büyük boyutlu grafikler kullanılmıştır. Bu tür oyunlarda kasma problemi daha çok yaşanır. Daha basit oyunlar oynamayı deneyin. Malesefki güzel oyunları bu tip bir makina ile rahat oynayamayabilirsiniz. Ufak bir Ram takviyesi bu işi halledecektir ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: MalcolM-X-

tşkür

Hocam seninki otomatik pilotta takılı kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

quote:

Orijinalden alıntı: MalcolM-X-

tşkür

Hocam seninki otomatik pilotta takılı kalmış.

walla kardesim boyuna mesaj attmis pc donanim haberi acildimi otomatik giriyor oda falsh oyuna girior 15 gundur yoktun edirnedeydim adam banned atirmis daha dun geldima dam banned yapmis diolar post kasmis diye
  • Aynı problem bende de var arkadaşlar. Face veya zynga üzerinden FarmVille2 oynuyorum. Oyun ilk açıldığında herhangi bir sıkıntı yok ama 10 dk dan sonra acayip bir kasma yapıyor. Notebook kullanıyorum (Core i5 2410M 2.30 Ghz işlemci 8gb DDR3 1333mghz ram Win7 Home Basic 64Bit) Tarayıcı Chrome java flash hepsi 64bit sistemime uyumlu ve güncel. 2gb ekran kartı var (GeForce GT540M). Ne yapacağımı şaşırdım bilgisayarımda ısınma problemi yok işlemci ve ekran kartı macunlarını devamlı temizleyip yenisini sürüyorum. Pes 14'ü bile yağ gibi ısınmadan oynuyorum. İşin piiri varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum. Takipteyim şimdiden teşekkürler.
  • UP! Çözümü yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmrtylmz

UP! Çözümü yok mu ?

:(
  • bilgisayar geri yükleme diye bişi var windowsda internette ararsanız nasıl yapılabilceğini öğrenebilirsiniz 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.