Şimdi Ara

Flash Bellek Kullanımını İstediğiniz Zaman Devre Dışı Bırakmak -ÇÖZÜLDÜ-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Flash bellek viruslerinden yıldım. "Ben sadece 2 sayfa çıktı" aldım diyeni mi ararsınız istemiyorsan bidaha takmayız diye atarlananı mı.

İstiyorum ki flash bellekler sadece ben istediğim zaman kullanılsın. Nette regeditteki çözümlere baktım ama XP de işe yaramadı. ( Evet hala xp kullanıyorum. XP candır gerisi heyecandır :) )

----------------------------

Merak eden hemen bulabilsin diye sorunun çözümünü buraya yazıyorum. .

http://usblocker.dx.am/ program burada ve ücretsiz.

1) Flash bellekleri tamamen iptal edebiliyorsunuz.
    2)Sadece okuma moduna ayarlayabiliyorsunuz.Yani flash belleğe belge kopyalanamaz ama flash bellekteki belgeler kopyalanabilir. (Flash belleklerle yapılan bilgi hırsızlığını engellemek için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratAtasci -- 20 Mayıs 2016; 9:36:03 >

• quote:

Bilgisayarın Usb girişlerini kapatmak için; Başlat/Çalıştır menüsünden “regedit” komutuyla Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni başlatın ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR anahtarına geçin. Pencerenin sağından Start DWORD değerine çift tıklayın ve değerini 4 olarak değiştirdikten sonra Tamam diyerek iletişim penceresini kapatın ve kayıt Defterinden Çıkın. Böylece bilgisayarımızın USB girişlerini kapatmış olduk. Tekrar açmak için ise 4 olarak değiştirdiğimiz değeri 3 yapıyoruz

Alıntıdır
    Alternatif olarak USB disk security kur deepfreeze kullanabilirsin.
    Birde aygıt yöneticisinden devre dışı bırakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scuti -- 19 Mayıs 2016; 16:09:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bu yolu denedim ama bende hiç bir işe yaramadı. Sanırım xp için geçerli değil bu. Deepfreeze kuramam çünkü;

Deepfreeze 5 gb sanırım bir sanal bellek oluşturuyor. Ama siz 2-3 gb download etseniz pc donmaya başlıyor reset istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratAtasci -- 19 Mayıs 2016; 16:11:17 >
  • Sanmam kayıt defteri mantığı aynıdır işlemi yaptıktan sonra yani kayıt defterini değiştirince bilgisayar ı yeniden başlattınız mı? Birde aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın usb girişlerini öyle dinleyin.

• Yeniden başlatmak aklıma geldi ama bu seferde her devreye alıp devre dışı bırakmamda yeniden başlatmam gerekecek buda pek iyi bir çözüm olmaz . Deepfreeze kurmak ile aynı mantığa geliyor.
  • Evet haklısınız aygıt yöneticisini denediniz mi?

• Aygıt yöneticisinden devre dışı bırak çözebilirsiniz. Her usb için tek tek yapmak gerekir sadece. Hepsini devre dışı bırakıp sadece kullanacağınızı açıp kapatırsınız

• Google'da bakarsanız bunu yapan programları bulabilirsiniz.

• Evet öyle bir program varmış.Yardımlarınız için teşekkürler.http://usblocker.dx.am/ istediğim zaman açıp istediğim zaman kapatıyor. Flash belleği sadece okumak için kullandırmak ta mümkün ama sanırım bu daha çok internet cafeler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratAtasci -- 20 Mayıs 2016; 9:37:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.