Binbaşı
02 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Flash bellek viruslerinden yıldım. "Ben sadece 2 sayfa çıktı" aldım diyeni mi ararsınız istemiyorsan bidaha takmayız diye atarlananı mı.

İstiyorum ki flash bellekler sadece ben istediğim zaman kullanılsın. Nette regeditteki çözümlere baktım ama XP de işe yaramadı. ( Evet hala xp kullanıyorum. XP candır gerisi heyecandır :) )


----------------------------

Merak eden hemen bulabilsin diye sorunun çözümünü buraya yazıyorum. .

http://usblocker.dx.am/ program burada ve ücretsiz.

1) Flash bellekleri tamamen iptal edebiliyorsunuz.
2)Sadece okuma moduna ayarlayabiliyorsunuz.Yani flash belleğe belge kopyalanamaz ama flash bellekteki belgeler kopyalanabilir. (Flash belleklerle yapılan bilgi hırsızlığını engellemek için)
1 Gb kadar dosyayı mail atmam gerekmişti. Nasıl olduğunu öğrendim başkaları da faydalansın diye paylaşıyorum.

Öncelikle 1 GB uploada izin veren siteler tabiki var. Ama ordaki reklamları nasıl atlatacağını karşıdaki kişiye anlatmak ayrı bir dert oluyor. Ayrıca dosyayı yüklerken de yüklemenin donup donmadığını anlamak için de sürekli başında durmanız gerekiyor. Benim aklıma en çok yatan SendToFile uygulaması oldu. Tek seferde 10 Gb veri göndermeye izin veriyor. Şimdi nasıl yaptığımıza gelelim.

1. Adım programı kendi sitesinden indiriyoruz.http://sendtofile.dx.am
Free yazan uygulama işimizi görüyor.

 10 Gb Dosyayı Mail Nasıl Atarız (resimli Anlatım)2.Next netx Next diyerek kurulumu tamamlıyoruz.

 10 Gb Dosyayı Mail Nasıl Atarız (resimli Anlatım)3.Programımızı açıyoruz.

 10 Gb Dosyayı Mail Nasıl Atarız (resimli Anlatım)4.Start butonuna tıkladığımızda yeşil yazılı kutu sizin bilgisayarınızdaki paylaşım klasörünüz. Yani klasör içerisine kopyalacağınız dosyalar yukarıdaki beyaz kutu içindeki adrese gönderiliyor.Bu adresi kiminle paylaşırsanız dosyalarınızı indirme izni vermiş olursunuz. Eğer share yazan yerden sonraki harf ve rakamlardan sonra dosya adını yazarsanız doğrudan indirme yapılabiliyor. Ama bunun için paylaştığınız dosyada türkçe karakter ve boşluk olmaması gerekiyor. örneğin :http://sendtofile.dx.am/share/BC110FGF41004/benimdosyam.rar gibi. Yanlız büyük ve küçük harf duyarlı bilginiz olsun.

 10 Gb Dosyayı Mail Nasıl Atarız (resimli Anlatım)
Nette dolaşırken gördüm ebos crack ile uğraşan çok arkadaş var. EBOS BİLSA BAŞAK TABİM,Optikos gibi programlar için crack aramanıza gerek yok daha iyi bir program ücretsiz olarak yeşilay sponsorluğunda veriliyor.Bedava DERİS Dershane Otomasyon Programı

Öğrencilerin Kişisel bilgilerinden tutun devam devamsızlığına kadar, ödeme bilgilerinden kurum içi gelir dağılımına kadar ayrıntılı raporlar alınabilecek başarılı bir otomasyon programı..

Öğrencilerin sınav bilgilerini görüntüleyebilir veya başarı grafiğini çıkarabilirsiniz.Ayrıca kurum içi personel giderlerini de yine bu program aracılığı ile tutabilirsiniz.

Rehberlik servisinin de çok işine yarayacak bu program öğrenci görüşmelerini özel görüşme ve raporluk görüşme olarak sınıflandırma imkanı sunuyor.Ayrıca Ödev Takip sistemi ile öğrencilere çalışma programı hazırlayabilir ve takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Scanner aracılığı ile optik okuma yapabilrsiniz YGS LYS KPSS ALES DGS SBS türündeki tüm sınavlarınızı okuyabilir ve sonuçlarını veli erişim şifreleri ile internet sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Sınavdan sonra öğrencileri yanlışlarına göre konu gruplarına ayırabilir öğrenilmeyen konuları bir kez daha etütler ile takviye edebilirsiniz.

Birebir derslerinizi program aracılığı ile organize edebilir çakışmaları önleyerek birebir listelerini velilerinize sunabilirsiniz.

Program 6 yıldır Yeşilay Sponsorluğunda ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Teknik destek : Kaytasarim.com


Yapımcı: Kaytasarım & Yeşilay
Eklenme Tarihi: 2010-09-11T13:00+0200 11.09.2010
Dosya Boyutu: 30,17 MB
Lisans: ÜcretsizDil: Türkçe
Platform: Windows (Tümü)
Uninstall Seçeneği? Evet
Limit: Yok


http://kaytasarim.com/deris/setup.exe

Ben askerliğimi 329.kd kars doğu kışlada tamamladım.İnternetten ilk baktığımda şaka sanmıştım hatta üzülmüştüm ama iyiki karsa düşmüşüm diyorum.

Öncelikle ilk günden başlayalım şunu unutmayın ki sabah 08:00 de gitmeniz ile 16:00 da gitmeniz arasında hiç bir fark yok.Çünkü dosyanıza eklenen zarfın üzerinde tarih mühri var saat yok.Bu izin kullanacağınız zamanda geçerli.Bu nedenle akşama kadar gezin derim hatta ben 2 gün öğretmen evinde kalıp 2 gün geç katılmıştım bölüğe bununda nedeni aldığım tavsiyelerdi.Geç gidersem acemilikteki görevler paylaştırılmış olur böylelikle gereksiz uğraşlardan kurtulurum diye düşündüm.Gerçekten de öyle oldu.Bu gün olsa yine 1-2 gün geç katılırım bölüğe kaldı ki askerliğin sonuna 1-2 gün eklenmesi çok önemli değil zaten rahat bir dönem oluyor o zamanlar.

14.Mknz.P.Tug 'na teslim olduğunuzda uzun bir bekleyişiniz olabilir.Gitmeden önce tuvaletinizi yapıp öyle gidin çünkü içerde bu sorun oluyor.Askerler o kadar kişiyi kendi temizledikleri tuvalete almak istemiyorlar,gazinonun ki de kapalı.

Bir kaç gün tugayda kalabilirsiniz ya da doğrudan sizi birliğinize gönderebilirler.Gidebileceğiniz 4 farklı yer var ben Tank taburundaydım.Burası bildiğim kadarı ile tugayın en rahat yeri.

İlk bir kaç gün nerede ise hiç birşey yapmazsınız.Sadece içtima alınır ve yaptığınız tek şey yeni arkadaşlarınıza küçük taşlar ataak oyalanmak ve beklemek.

Sonra sorumlular seçilmeye başlar.Koğuş sorumlusu,tuvalet sorumlusu,Gazinocu iyidir.

ama acemi birliğinde yazıcı olmak,takım kıdemlisi olmak ön plana çıkmak kesinlikle iyi birşey değildir.Çok fırça yersiniz çok başınız ağrır.Komutanla doğrudan ilişkinizin olmayacağı bir iş düşerse onu üstlenin.

Mesela Tuvalet sorumlusu olmak iyi birşeydir.Görevi tuvaleti TEMİZLETMEK tir.Temizlik mangası temizliğini yapar sizde kapıyı kitler açarsınız.

Eğer rahatınızı düşünüyorsanız öyle sporda yürüyüşte çok ta ön plana çıkmayın yoksa ön sıraya alıp üstünüze çok düşerler.

Bide en önemlisi kıyafet dağıtılırken botunuzu ayağınıza uygun alın.Normal ayakkabıdan 2 numara büyükiyi olur.Botun yan tarafında sayılar var -seri numarası- onu not edin.Benim botum çalınmıştı bölükte bende içtimaya terlikle çıkıyorum (blöf tabi) seri numarasını bölük komutanına vericem getirmeyen orda acısını çeker dedim çocuk herkesin içinde çıkardı getirdi botu.Bu şekilde 2-3 kez işime yaradı.Bot kilidinizi giderken alsanız iyi olur çünkü orda satılan kilitler nedense birbirini açıyor

Kısa dönemlere karşı komutanların tavırları daha farklı bu nedenle bana soracak olursanız kıyafetlerinizi hiç düzelttirmeyin.57 beden kıyafetle ortalıkta dolaşınca komutanlar sizin kısa dönem olduğunuzu anlıyorlar zaten.Ben onlarca hatadan küçük bir azarla kurtuldum.

Acemi birliğinizde pek bişey bilmeseniz daha iyi eğer yemin törenine ailenizde katılmayacaksa o zaman komutan sorarsa bunu pna söyleyin bizi yürüyüş takımından ayrı tutmuşlardı.Bu şekilde olan herkesi bir yerlerde görevlendirdiler.

Usta birliğinizin neresi olduğunu 1 hafta kala öğreniyorsunuz.Ben doğu kışlada yaptım gitmeden önce en kötü denilen yerdi.Ama bazı yönleriyle Tugay'dan bile daha iyiydi diyebilirim.Mehmetçik dershanesinde görev yapan arkadaşlar temizlik + nöbet + ders işlerini yaparken ben temizlik yapmadım nöbet tutmadım tam tersi bir dönem nöbetleri ben yazdım.ve bilgisayar başında idim.Gittiğinizi öğrendiğiniz yere sevinmeyinde üzülmeyinde.

Bir rahatsızlığınız varsa ilgili raporlarınızı mutlaka yanınızda götürün.

Karsın soğuk olduğunu düşünmeyin soğuklar başlamadan siz zaten geleceksiniz.

Bu arada üzücü bir haberim var bu sene kuvvet denetlemesi olacak.Kuvvet denetlemesi ile ilgili yazılar izinlerin denk gelmemesi vs ile ilgili emirler ocakta iken gelmeye başlamıştı varın gerisini siz düşünün.

Denetlemeden kurtulmanın yollarını yazardım ama sanırım suç işlemiş olurum Başıma iş almıyayım
Arkadaşlar yaptığım otomasyon programında ödemeler ile ilgili 2 tablom var ;

Senetler

OdemeDetayi


Senetler tablosunda müşterinin ödeme planı bulunuyor.Kaç Taksitte ne kadar ücret ödeyeceği tarihleri ile burada yer alıyor.

id SubeKodu OgrenciNo SenetTarih SenetTutari Aciklama SenediTanımlayan


Odeme detayında ise kuruma yaptığı ödemeler bulunuyor.

id SubeKodu Ogrno Tarih OdemeMiktari OdemeTuru BankaNo Aciklama Odemezamani

Soru 1

Bu Tablo Yapısında geciken Ödemeleri almam mümkün mü

Soru 2

Tek bir satırda müşterinin tanımlı tüm borcunu yaptığı tüm ödemeleri ve müşteri numarasını(öğrenciNo) gösterebilirmiyim.


Vakit ayırıp ilgilenebilirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim
mssql desteği olan kaliteli asp reseller hosting tavsiye edebilirmisiniz. ispro.net in ticari anlayışını doğru bulmadığım için orayla çalışmayı düşünmüyorum.
Çözemediğim iki sorunum var.

1) a.asp sayfasındaki ad text kutusundaki değeri b sayfasındaki ad text kutusu içerisine nasıl yazdırabilirim.

2) b.asp sayfasındaki c linkine tıklandığında site text kutusundaki siteye gitmesini nasıl sağlayabilirim.
Güzel bir video 1,5 mb. Sanatçıları ne kadar zor durumda bırakıyoruz bakın bir.
http://rs359.rapid share.com/files/85623261/korsan.rar

-------------------------------------

not: Ücretsiz mssql server desteği veren free bir hosta ihtiyacım var. yardımcı olabilecek varmııı
Arkadaşlar 15 gün kullanacağım bu nedenle satın almayı düşünmüyorum. MSSQL server desteği olan free hostinge ihtiyacım var. İlginiz için teşekkür ederim.
<input type="text" name="Txttarih1" size="20" value=" &day(date) &"> bu şekilde olmuyor yardımcı olabilirmisiniz.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Mesaj Sayısı: 1.083
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.426
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 70.322 (Bu ay: 17)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.