Şimdi Ara

Fizikte formülleri nasıl unutmuyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iki gün önce çalıştığım paralel levhaların formüllerini unuttum manyetizma çalışırken de unuttum gibi ne yapmam lazım

• Net bir yöntemi var mıdır bilmiyorum ama ben Umut Öncül'den dinlerken video bittikten sonra videonun başını unutuyordum; birkaç dakika sonra konuyla ilgili 2-3 cümle hatırlıyordum Sınav yayınlarının fizik kitabını aldım garip bir şekilde aklımda kalmaya başladı tüm formüller.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alinmamiskullaniciadi A kullanıcısına yanıt
    hocam çok sıkıntı çekiyorum umarım sınavda böyle olmaz yani bu problemi aşarım yoksa tam anlamıyla sıçtım demek
  • harbiden bende hepsini unuttum çapın fasiküllerini öneriyolar kullanan varsa söylerse minnettar olurum
  • worldpartner W kullanıcısına yanıt
    Bu problem yüzünden fizikten geri kaldım ben. Ciddi ciddi "olmuyor uzatmayacağım" dedim ve diğer derslere yöneldim. Fiziği gözden çıkarmıştım yani. Ama şimdilerde kafama vuruyorum keşke daha erkenden kaynak kitaplar alıp uğraşsaydım diye. Çünkü bazen 1 fizik neti ciddi bir şekilde sıralamada yukarı çekebiliyor. Bir de öyle kıl ders ki; her konudan 1 soru geliyor neredeyse.

• Önceden bildiğini şu an unuttuysan Sınav'ın 24 Adımda Fizik kitabını al bence. Tam sana göre olur. Ama hiç bilmediğin konular varsa Çap genel olarak kalitelidir pişman etmez.

• alinmamiskullaniciadi A kullanıcısına yanıt
    yok 11im daha bu dönem yeni gördük 2-3 haftadır devam ediyoz ama sürekli tekrar yaptım video izledim ama halen öğreniyorum unutuyorum çapı düşünecem
    ayrıca eyv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hedef ben miyim tayfun -- 20 Mart 2019; 17:31:37 >
  • Formüllerin nerden geldiğini bilmek gerekiyor. Unutunca kendin uğraşıp 2 dkda çıkartırsın sınavda hem de hatırlamış olursun sonraki sınavlar için.

• Çembersel hareket ve enerji formüllerini oturt gerisi yarısı burdan geliyor formüllerin.

• Hocam sadece temel formulleri bil gerisini kendin cikartmaya calis yoksa her formulu ezberlemeye kalkarsan 100 tane formul cikar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adımadım1 -- 20 Mart 2019; 17:54:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • adımadım1 A kullanıcısına yanıt
    hocam öyle yapıyorum zaten ama hangi formülü nasıl kullanmam gerektiğini unutuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.