Şimdi Ara

FİZİK KAYNAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. Fizikte esş üzerinden ilerliyorum gayet hoş gidiyor, konu bittikten sonra yayindenizi tek ayt kitabını çözüyorum. Sizce tek bir kaynak yeterli mi yayindenizinde testin yüzde 80ini çözüyorum başka kaynak lazım mı, lazımsa önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı durumdayım 🤔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Esş fasikülleri de bir kaynak sayılır yayın deniziyle beraber yeter 2 kaynak. Fiziğiniz kötüyse 3. Yü alın yoksa vakit kaybı olur 3 kaynak

• Başka kaynağa vakit ayırmayın arkadaşlar. Yayın denizini çözseniz iyi olur fakat çözmeseniz bile olur. Deneme abanın.
  • xms2k X kullanıcısına yanıt
    Deneme de çok iyi fikir. Ama elim gitmiyor henüz diyorsanız da 345 olabilir. Deneme kıvamında sorular var onda da.
  • ertansinansahin kullanıcısına yanıt
    Hocam mf kazanımin aytsini nasıl önerir misiniz.Şuan 345 ayt fizik çözüyorum

Hocam dediğim gibi fasikülleriniz gayet yeterli.Sadece kendimizi çok iyi hissetmediğimiz konularda soru bankasından yararlanmak hem zaman açısından hemde yorulmama açısından faydalı olur gibime geliyor.
  • xms2k X kullanıcısına yanıt
    Fasiküller soru çeşitliliğini tarıyor ama tekrar yapmak istediğinizde ek kaynak ihtiyacı olabilir. Bir de öğrencinin durumuna göre çok değişebilecek bir şey bu. Yani bazı öğrenciler konuyu kavramak için daha fazla kaynak çözmek ihtiyacı hissedebilir.

Fakat konular tamamlandıysa, soru bankalarındaki sorular çözülebiliyorsa alan denemelerine yönelmek en mantıklısı gibi.
  • Tugrulgm456 T kullanıcısına yanıt
    Bayağı güzel soruları var. YouTube'dan takip ediyorsundur diye düşünüyorum yaptığımız çözümleri. Eğer erken zamanda biterse elindeki kaynaklar düşünebilirsin. Yoksa yine denemeye yönelmek en mantıklısı.

Bir de biraz eksik kaldığın bir konu olduğunu hissedersen sadece o konuyu çözebilirsin. Bu da çok verimli bir yöntem.
    Hocam öncelikle vakit ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim sorum olacaktı size. Tork konusunu sizden bitirdim yayindenizinden çözdüm her testten ortalama 2 soruyu boş bıraktım sizce normalmidir fiziğim 0dı bu zamana kadar

• Ykssavar Y kullanıcısına yanıt
    Fiziği sıfır olan birisi için Yayın Denizi yine de bizim derslerden sonra sert bir kaynak olabilir. Elde ettiğin sonuç bence çok başarılı. Eğer titiz çalışıyorsan bu şekilde devam edebilirsin. Ama test başına kaçırdığın soru sayısı çok artarsa Çözüm 3D - 345 tarzı orta seviye bir kaynağa bakabilirsin.
    hocam merhaba ben bilgi sarmal çözdüm ama mekanikte geçen seneki kadar iyi hissetmiyorum. sizin youtube sorularınızdan tekrar edip mf kazanım çözmeyi düşünüyorum ara tatile dek. ne önerebilirsiniz acaba?
    hocam ben de sizinle beraber gidiyorum ayt fizikte şu an fasiküller+dersleriniz şeklinde. fasikülleriniz dışında bir kaynak çözmüyorum geçen sene palme ve nihat bilgin çözmüştüm. sınavda da dört yanlış geldi :( fasiküllerinizden sonra bir kaynak çözeyim mi yoksa direkt alan denemelerine mi başlayım?

Hocam sizinle en baştan başladım tyt için 345 yeterli olur mu yanına palme de alayım mı

• Scath S kullanıcısına yanıt
    diğer postuna cevap vermiş oldum
  • __Scrubs__ kullanıcısına yanıt
    bence fena bir fikir değil ama 345'de aklınızın bir köşesinde bulunsun. MF kazanım da benzer kıvamda ama soruları daha zor. 345'in seviyesi de sınav için yeterli gibi. Eğer MF kazanım gereksiz zorlayacaksa 345'e bakabilirsin.
  • Şimdi şöyle... diyelim ki basit makineleri çalıştın ve biraz unuttuğunu hissettin. O zaman soru çözecek bir kaynağın olmayacak mı? Bence bu çok iyi bir fikir değil. Ya da diyelim ki atom fiziği çalıştın ama tam oturduğundan emin değilsin. Bir soru bankasına yüklenmen iyi olabilir bu durumda. Eğer pürüzler ciddi oranda ortadan kalktıysa sadece alan denemelerine yönelebilirsin. Alan denemesi zaten çözün, çok iyi bir şey. Ama demek istediğimi anlamışsındır umarım. Bazı konularda, konu testine ihtiyaç duyabilirsin.

YouTube'daki tekrar testleri kaçırma bence asla.
  • Tugrulgm456 T kullanıcısına yanıt
    Güzel kitap neden olmasın. Eğer konuların tamamlanıyorsa alan denemelerine de yönelebilirsin.
    zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler hocam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.