Şimdi Ara

Fixnet 16Mbps kullanan varmı nasıldır sizce? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
17.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • matrix506 Taahüt yok. Kullanabilmek için telefon gerekiyor. Netgalaksi Fixnet gibi özel firmaları ben tavsiye ederim.@
  • Bugün itibariyle başvurumu yaptım belgeleri maille gönderdim 2-3 gun içinde geçiş sağlanacak dedi. 32 mbit full limitsiz paketi seçtim.
    Yanlız su var ben daha öncede fixnet mh ile sırf bilgi almak amaçlı konuşmuştum başka iss mh ilede konuştum bana mı denk geldi yoksa durum mu boyle bilemiyorum gerçekten mh temsilcileri acaip bilgili ve ilgili
    diğer iss lerin mh dünyadan bi haber önlerindeki ekranda yazanları papağan gibi okuyup tekrarlıyor extra bilgi sıfır.
  • Fixnet 16 mb kotasız 130tl geçtim işlemleri hızlı sürdü 2 günde hattı taşıdılar ttnetden kurtuldum Fixnet 16Mbps kullanan varmı nasıldır sizce?
  • Şu sıralar ping, video ve sayfa yüklenmelerde sıkıntı yaşayan varmı?
  • fbonline55 F kullanıcısına yanıt
    hocam hala kullanıyormusun? memnunmusun 16mbte bende geçmeyi düşünüyorum.
  • Fixnet i i 6 ay felan kullandım güzel. Kopma görme çok nadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende abone olmak istiyorum taahhüt bozup tt ye yeni yalın internet paketleri gelmiş tt ye para doyuracağıma rest çekip buna vermek daha mantıklı tercih olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemo48 -- 10 Eylül 2017; 16:30:55 >
  • buyur hocam sor istediğini fixnet hakkında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 11 Haziran 2018; 12:7:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

buyur hocam sor istediğini fixnet hakkında.
    hocam öncelikle hala fixnetmi kullanıyorsunuz eğer öyleyse sanırım 4 yıldır fixnet kullanıyorsunuz

sorularım
    1.fixnet ten hangi altyapı ile hizmet alıyorsunuz (adsl-vdsl) saha dolabına uzaklığınız nedir
    2.down/up hızlarınız nedir ve aylık kaç TL ödüyorsunuz (speedtest.com dan güncel bi hız testi yapıp paylaşırsan çok memnun olurum)
    3.yoğun saatlerde (19.00-23.00) hızlarınızda ne kadar bi düşme oluyor hem down hem up
    4.internete binanızın altyapısında bulunan telefon kablosuylamı bağlısınız yoksa yeni bir kablo çektirdiniz mi cat6 falan ve splitter kullanıyormusunuz
    5.başvuru süreci nasıl oldu kısaca anlatırmısınız
    6.bugüne kadar fixnetle ilgili bir sorunla karşılaştınız mı (altyapısal sorunlar dışında)
    7.oynadığınız online oyunlar varsa oyunların isimlerini ve oynarken ki aldığınız pingleri yazarmısınız

• Merhaba, merak edenler için yazıyorum. 4 senedir fixnet kullanıyorum ve memnunum. Telekomun veremediği hızı verebiliyorlar vdsl2 de, altyapı telekomun olmasına rağmen. Arıza durumunda ise telekoma yönlendiriyorlar ama arıza takibini yapıyorlar ve ayrıntılı bilgi veriyorlar arıza hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Merhaba, merak edenler için yazıyorum. 4 senedir fixnet kullanıyorum ve memnunum. Telekomun veremediği hızı verebiliyorlar vdsl2 de, altyapı telekomun olmasına rağmen. Arıza durumunda ise telekoma yönlendiriyorlar ama arıza takibini yapıyorlar ve ayrıntılı bilgi veriyorlar arıza hakkında.
    hocam bu sorularımı sizde cevaplarmısınız rica etsem

sorularım
    1.fixnet ten hangi altyapı ile hizmet alıyorsunuz (adsl-vdsl) saha dolabına uzaklığınız nedir
    2.down/up hızlarınız nedir ve aylık kaç TL ödüyorsunuz (speedtest.com dan güncel bi hız testi yapıp paylaşırsan çok memnun olurum)
    3.yoğun saatlerde (19.00-23.00) hızlarınızda ne kadar bi düşme oluyor hem down hem up
    4.internete binanızın altyapısında bulunan telefon kablosuylamı bağlısınız yoksa yeni bir kablo çektirdiniz mi cat6 falan ve splitter kullanıyormusunuz
    6.bugüne kadar fixnetle ilgili bir sorunla karşılaştınız mı (altyapısal sorunlar dışında)
    7.oynadığınız online oyunlar varsa oyunların isimlerini ve oynarken ki aldığınız pingleri yazarmısınız

• Şirkette kullanıyorum fixneti, kullandığım hız 32Mbit vdls2 eskiden upload 2mbit idi bu sene 3mbit oldu. Kota aylık ücret sabit 169TL Tahhahüt falan vermemiştim abone olurken ama fiyatı hiç değiştirmediler zam filan gelmedi yani. Özel bir kablo döşetmedim normal telefon kablosu ile bağlı, daha önceki mesajımda belirttiğim gibi türk telekom bu hızı istesen de vermiyor sana ama bu firma verebiliyor nedenini bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter_one

Şirkette kullanıyorum fixneti, kullandığım hız 32Mbit vdls2 eskiden upload 2mbit idi bu sene 3mbit oldu. Kota aylık ücret sabit 169TL Tahhahüt falan vermemiştim abone olurken ama fiyatı hiç değiştirmediler zam filan gelmedi yani. Özel bir kablo döşetmedim normal telefon kablosu ile bağlı, daha önceki mesajımda belirttiğim gibi türk telekom bu hızı istesen de vermiyor sana ama bu firma verebiliyor nedenini bilmiyorum.
    hocam yalnız türk telekom 82 TL ye yalın olarak 24 mbps akksiz veriyor (100 mbps 50 gb kotalı sonrasında 24 mbps)
    169 TL çok geldi bana

ayrıca yine türk telekom 35 mbps akn siz 155 TL yani fixnetin özelliği ne bende onu anlamadım şimdi (hemdaha hızlı hem daha ucuz hemde akn siz)
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/esnek-kampanya.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: asderwet11

hocam öncelikle hala fixnetmi kullanıyorsunuz eğer öyleyse sanırım 4 yıldır fixnet kullanıyorsunuz

sorularım

Alıntıları Göster
    turknete yeni geçtim,2 yıllık sözleşme oldugu için yeni bitti,askerdeydim zaten o ara gerek yoktu gelince hemen turknete geçiş yaptım,
    1.Vdsl kullanıyorum saha dolabı çok yakın 100-150mt max.
    2.down up hat kablolarına bağlı fiber dolabına yakınım ama binaya gelen kablolar çok eski 30 senelik filan, ben eve çıkan kabloyu yeniledim pek fark olmadı,100mbit down 50 mbit upload destekliyor şuanda hat,
    3ç o tamamen senin bulungun bölge ile ilgili ben şehrin göbeğinde oturuyorum burda abone fazla ondan fazla veriliyor buraya,atıyorum şehir dışı mahalleye 1gbps hız veriyolarsa,merkezdeki mahalleye 10gbps hız veriyolar,benim hızım hiç düşmüyor bu ara ping yükseldi modemle alakalı olabilir.
    4dediğim gibi telefon kablosunu atıp yeni kablo çektim kendim yine telefon kablosu ama yeni ve kaliteli ama çok fark olmadı.
    5.o süreç biraz sancılı idi benim telekom yüzünden 2 hafta gibi sürdü.
    6.yok zaten telekomdan alakalı sorun olur turknet değil,
    7daha sistem kuramadım o yüzden ona bişey diyemem speedtest den pingim yükseldi,ilk günlerde 1-5-10 ms ping oluyordu en fazla şimdi 40 larda dns le alakalı olabilir yada modemde problem var onu çözmeye çalışıyorum boş vakitte.

edit:Fiyat sabit 65 tl zaten.

Fixnet 16Mbps kullanan varmı nasıldır sizce?

edit2:ping sorununda yardımcı oalcak varmı böyle değildi 5-10 ms ping çıkıyordu en fazla şimdi 40dan aşşa düşmüyor ne olmuş olabilir acaba? modem zyxel VMG3312-B10B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 11 Haziran 2018; 14:41:47 >

• 2013 şubat ayından beri kullanıyorum 32lik hat altyapi yüzünden modemde 24mbit hız testinde 22 mbit görünüyor upload 3mbit.

• impiousgoat kullanıcısına yanıt
    şimdi gördüm mesajını, evet çok memnunum şuan hızımı 100'e çıkarttım sorunsuz kullanıyorum tek sorun ping süresi biraz yavaş fakat downloadlarım çok iyi
  • kullanan varmı geçiş yapmayı düşünüyorum
  • Sene 2020 hala kullanan var mı ? Bende geçmeyi düşünüyorum.

• RAHMOO R kullanıcısına yanıt
    Ben FixNET kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.