Şimdi Ara

Fırınım evimde yangın çıkardı... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
6
Favori
33.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
218 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Çok teşekkür ederim .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu gibi durumlar için konut sigortası şart. Yıllık 250-300 lira çok bişey değil.
  • Benzer olay, ayni marka ürün, bir tanidiğin başina geldi, aynen firma müşteriye atti suçu. Ama karşisindaki zonturlu çikinca eşşek gibi değiştirdiler. Eşşek kelimesinide özellikle yazdim, çünkü insanlar yaralanip ölebilir ve firma gayet lakayit bu konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

2 lafınızdan 1'i mesleğim gereği. ne kutsal ne büyük mesleğiniz var acaba anlayamadım.mit müsteşarı,büyükelçi falan mısınız?

bu foruma gelip yazdığınıza göre ne mesleğiniz olabilir ki? mesleğiniz de fırınınız da sizin olsun.aklınızca Beko'yu kötülüyorsunuz arada da mesleğim gereği mesleğim gereği.

Beko şakşakçısı değilim ama size de gıcık oldum mesleğim gereği.
    Meymenetsiz!

• trojana T kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki ev kazalarının sonuçları kötü olabiliyor. İnsanı sinir eden de takındıkları tavır oluyor.

• geçmiş olsun

öncelikle belirteyim çoğu kişi çakmak manyetosundan olmuştur demiş ama bence mümkün değil ,hatta enjektörden olma ihtimali de çok zayıf
    bana göre büyük ihtimal gaz kaçağından olmuş gibi geliyor

diğer konu ise her ne kadar arçelik ürünlerini pek beğenmesem de ,bu konunun markayla ilgisi yok ,her marka cihazda buna benzer sorun yaşanabilir
    lakin yeteri ilgiyi göstermemiş olmaları ,enjektörü biz değiştirmemişiz gibi uydurma bahanelere sarılmaları ,firmanın prestijini yerlere sermiş
    bir fırın hediye etseler sanki iflas mı edecekler (kendilerinin hatası olmasa bile)

benim fırın siemens ama bende enjektörlerini servise taktırmadım ,bu işte uzman olan bir ustaya taktırdım ,çünkü o kısımdan yangın falan çıkmaz ,çok kritik bir parça değil ,hani gaz hortumu falan denilse o zaman hak veririm ,çoğu kişinin önem vermediği gaz hortumu nedeniyle ,zehirlenip ölenler dahi var

tedbir olarak gaz ve yangın alarm cihazları taktırmakta fayda var ,tabi birde sigorta yaptırmak çok önemli bir konu ,sadece yangın değil hırsızlık ,su basması vs. düşünüldüğünde sigortanın önemi ortaya çıkıyor

benim fırının rezinstansı bozulmuş dün internetten getirtip kendim taktım ,ilginç olarak elektrikli cihazlar ne hikmetse bu mevsimde çok arıza veriyor

yani bu işler artık öyle fazla ilim gerektiren cihazlar değil

• iolanthe İ kullanıcısına yanıt
    Arçelik ile Beko birebir aynı ürün. Görsel farklılık dışında herhangi bir kalite ve üretim farkı yok. Birkaç görsel parça değişimi ile hat 1 saniye bile durmadan üretim Arçelik markalı üründen Beko markalı ürüne geçip devam eder. O derece aynıdır. O nedenle tüm fabrikalarında üretim planına göre tüm markalar üretilir. Arçelik ile Beko'nun özel olarak ayrı bir fabrikası yok.

Arçelik de, Beko da, Arçelik A.Ş.'nin bir markası. İkisi de yurt dışında satılıyor. Lakin Avrupa'da ağırlıklı olarak Beko markası ile ilerlenir beyaz eşya da. Ayrıca Arçelik ve Beko dışında da daha bir çok lokal markaların da sahibi Arçelik A.Ş.; Elektrabregenz, Flavel, Dawlance, Grundig, Defy, Leisure, Blomberg, vs. Misal Avrupa'da elektronik ürünlerde de Grundig markası ile ilerliyor Arçelik A.Ş..

Yani özetle Beko, Arçelik ya da yukarıda saydığım tüm markalar için tasarımından, fabrikasına, müşteri hizmetlerinden, lojistiğine aynı kişi çalışır. Herhangi bir marka ayrımı yoktur şirket içerisinde. Sadece doğası gereği Beko ve Arçelik markalarının pazarlama ve müşteri servisi kısmında zorunlu ayrım var ki onlar da yine aynı yöneticiye bağlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 22 Ekim 2018; 8:38:43 >

• iolanthe İ kullanıcısına yanıt
    Bu da maalesef yanlış bilgi. Her üretilen ürünün kalite kontrolü ve üretim şekli aynı. Zaten birkaç saniyede bir hattan ürün çıkıyor. Böyle bir üretim hızında üründen ürüne farklı bir uygulama yapılması mümkün değil. Hatta genel ürünlerin belirli bir kısmında nereye gidecekleri bile belli olmadan üretim yapılıyor.

Bu arada ben tekrar bir dürttüm arkadaşları ama konu yasal mecraya taşındıysa bundan sonra zaten avukatlar ve bilirkişiler devreye girecektir. Tekrardan geçmiş olsun.
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    Beko elektronik a.ş . arçelik dayanıklı tüketim mal. a.ş olarak yer alıyor aslında.

yani işin eloktronik kısmı beko
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Yok hocam birkaç sene önceye kadar aslında ticari olarak da ayrı gözüküyorlardı lakin şu an birleşme yaşandı ve her ürün gamında ikisi de mevcut. Eskiden öyleydi ama genel olarak.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, enjektör konusun da bir kaç kişi sizin yazdığınızı söyledi . Fırının üst tarafı tertemiz çünkü yangın enjektörden kaynaklansa , oranın kararması gerekir dediler. Yangın alttan başlamış zaten.

Çok teşekkür ederim .

Aynı fabrika hattı olduğunu biliyordum. Ama birbirinin aynısı üretim yapıldığını şimdi öğrendim 👍🏻

• Ordaki kalite kriterleri uygun olmazsa satamaz . Kesinlikle burdan yüksektir kalitesi. Yüksek kalite yüksek maaliyet demektir.

• vedatkerem V kullanıcısına yanıt
    Yurtdışına giden ürünlerin 2 defa kalite kontrol yapıldığını duymuş tum. Açıkcası ne kadar doğru bilmiyorum .

beko ismi yurt dışına satış için diye biliyordum ,belki yıllar içinde değişimler olmuştur
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Çok çok önceleri için öyleydi hocam doğru. Yakın zamanda çok pazarda açılım başlayınca birden çok marka ile devam edilmeye karar verildi diye biliyorum.
  • Firin hangi modeldi acaba bu aralar 14400 bekoya bakiyorum firin olarak da aynisi ise almayayim

• gzegen kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzu duruyorsa bakıp iletiyim size

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.