Şimdi Ara

Fırında Sütlaç Tarifi (SS'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar üşenmedim bu saatte fırın sütlaç yaptım. Tarifide sizinle paylaşmak istiyorum

Fırında Sütlaç Tarifi (SS'li)

Biraz geç oldu kusura bakmayın arkadaşlar tarifi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. yapan arkadaşlar yorum yaparsa memnun olurum.

Malzemeler;

1 litre süt
    Çeyrek su bardağı pirinç
    1 su bardağı şeker
    1.5 yemek kaşığı nişasta (Buğday nişastası kullandım, Mısırda var ama onunla nasıl olur bilemiyorum)
    1 yumurta sarısı
    1 paket vanilya

çeyrek su bardağı pirinci güzelce yıkıyoruz ve 1 bardak su ile kısık ateşte pilav yapar gibi haşlıyoruz suyunu çekiyor pirinç (arada karıştırın dibine tutmasın). Pirinç haşlanırken diğer tarafta 1 litre süt ile 1 su bardağı şekeri karıştırarak kaynatıyoruz altını çok açmayın dibine tutmasın 10 dakika kadar kaynatalım. pirinçler suyunu çektiği zaman karışıma ekleyip kaynatmaya devam edelim. pirinç birbirine yapışık olacak karışıma ilave ettikten sonra kaşıkla onları ezer gibi yaparak tane tane yapıyoruz birazda bu şekilde karışımı kaynatıyoruz. Şimdi bi kasede 1,5 yemek kaşığı nişastaya 1 yumurta sarısı ve yarım bardağa yakın su koyup karıştırıyoruz iyice nişasta erisin. sonra kaynayan karışımdan kaseye ilave edip karıştırıyoruz(sıcağa yakın olana kadar ilave edin) daha sonra bu karışımı kaynayan karışıma ilave ediyoruz biraz daha kaynattıktan sonra altını kapatıyoruz. 1 paket vanilya ekleyip karıştırıyoruz. Daha sonra güveçlere koyuyoruz sütlacımızı. Fırın tepsisine güvecin yarısına gelecek kadar su koyuyoruz. ısıtılmış 250 derece olan fırının en üst gözüne sütlaçlarımızı koyup fırına veriyoruz. artık üstünü ne kadar yakmak isterseniz size kalmış. evde dövülmüş fındık varsa üstüne dökün on numara oluyor.

Not: Fırına vermeyecekseniz yumurta sarısı koymuyoruz. Üstüne tarçın dökerek yiyebilirsiniz.

Afiyet olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felix88 -- 9 Ocak 2014; 22:24:03 >

• tadı güzel olduysa ver tabikide tarifi :) ,ama gayet güzel görünüyor afiyet olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Constantius -- 8 Ocak 2014; 2:51:32 >
  • vud dayıı vurrr acımaaaa
  • tadı on numara oldu tarifi gün içerisinde vereceğim
  • süper görünüyor
  • Tadı nasıl bilmiyoruz ki görünüşle pek karar verilecek bir durum değil.
  • afiyet olsun, hazır malzemeden mi yaptınız.
  • tarif yok mu loo
  • tesekkürler, kendim yaptım tarifi ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felix88 -- 9 Ocak 2014; 22:23:25 >
  • Yapmanı tavsiye ederim beğenmezsen burdayım

escober12, Michu tarifi verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felix88 -- 9 Ocak 2014; 22:23:46 >
  • eyvallah.

deneyince editlerim.
  • escober12 kullanıcısına yanıt
    memnun olurum hocam
  • harika görünüyor enfess nefisss
  • mmm Tanrım!! Sütlaç istiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zor değil deneyin beyler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.