Şimdi Ara

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.027
Cevap
64
Favori
171.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğim kadarıyla biri java bazlı değişiklik yapıyor, diğeri CSS bazlı.
  • Firefox'u normal ayarlarıyla kullanıyordum ve memnundum. Bu ince ayarlardan sonra çok daha hızlandı. Teşekürler 2smoke
  • Rica ederim
  • quote:

content.notify.backoffcount;5
    ui.submenuDelay;0

content.interrupt.parsing;true
    content.max.tokenizing.time;2250000
    content.notify.interval;750000
    content.notify.ontimer;true
    content.switch.threshold;750000
    nglayout.initialpaint.delay;0

network.http.max-persistent-connections-per-proxy;16
    network.http.max-persistent-connections-per-server;8

Bunları eklediğimizde katar,sayı hangisi olduğunu nasıl ayırt edicez..
  • Hocam yanında sayı olanlar SAYI, True/False olanlar BOOLEAN

KATAR yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shocovate

quote:

content.notify.backoffcount;5
    ui.submenuDelay;0

content.interrupt.parsing;true
    content.max.tokenizing.time;2250000
    content.notify.interval;750000
    content.notify.ontimer;true
    content.switch.threshold;750000
    nglayout.initialpaint.delay;0

network.http.max-persistent-connections-per-proxy;16
    network.http.max-persistent-connections-per-server;8

Bunları eklediğimizde katar,sayı hangisi olduğunu nasıl ayırt edicez..

En sondaki rakam olanlar Sayı, True yada False olanlar Boolean.
  • Arkadaşlar konudaki mesajların tümünü okumadım, belki de aynı sorunu yazan olmuştur bilmiyorum da.. Bende firefox arada bir hamle yaptığımda donuyor 10-15 sn sonra normal haline dönüyor.. Bu sorunu yaşayan başkaları var mı bilmiyorum ama nedeni ne olabilir.. Önceki sürümlerinde böyle bir şey yoktu.. Sanki bu 7.0 da başladı bu olay.. Hayır öyle çok nadir olur katlanılır da.. Baya bi oluyor yani sinir etti beni..
  • Verilen ayarları yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Verilen ayarları yapın

Dün gece ayarları denedim (sizin verdiğiniz ayarları) yine oldu donma.. Yalnız o sonradan yazdığınız ayarlar firefox'ta yoktu onları kendimiz mi ekleyeceğiz ? Onları eklemedim.. Şuanda ofisteyim bunda xp kurulu ve çok eski bir pc, bunda donma yaşamıyorum, evdeki win7'li i5 2500k'lı 4 gb ram'li sistemimde donma yaşıyorum.. İlginç...
  • evet onları ellen ekleyeceksiniz, sağ klik yapıp boş bir alanda.

Ben bu takılma ve donma sorununun windows 7 nin superfetch dalgasıyla alkalı olduğunu düşünüyorum. Onu kapatıp denemek lazım aslında. Türkçe sistemlerde Hızlı Getirme olarak geçen servis.

MAC OS X de bu tip bir problem hiç yok çünkü.
  • video izlerken çok problem yaşıyorum . youtube da ara ara takılmalar oluyor ama dizihd gibi sitelerden video izlerken gerçekten çok takılarak izliyorum. benim bilgisayarımla alakalı bir problem mi yoksa tarayıcıyla mı ?
  • bilgisayar nedir, tarayıcının donanım hızlandırması açıkmı, flash 11 yüklümü ?
  • 2smoke merhaba abi.seni bir yerden hatırlıyorum profilinden girdiğin konulara baktım ama karşılaşmadım.Sen k790/k800/k810 için camdriver mı geliştiriyordun eskiden? Sanırım öyleydi ordan gözünün ısırması lazım beni

Ben de çok uzun zamandan beri firefox kullanıyorum,bu ayarları deneyeceğim şimdi.
  • Sa Arkadaşlar
  • 2smoke ağabey ben bu ayarları yaptım fakat about:config kısmında ayar yaparken çoğunun senin verdiğin değerlerle aynı olduğunu gördüm.3-4 tanesini ancak değiştirdim diğerleri aynıydı.

firefox son sürüm kullanıyorum,eklenti yok

Bir de seninki gibi hızlı değil,ayar yaparken durum sekmesi altında kullanıcı tanımlı yazıyor,başka birşeyi değiştirmeme gerek mi var nedir anlayamadım?

Firefox un seçenekler kısmında herhangi başka ayarlar yapmama gerek var mıdır? yumuşak kaydırmayı etkinleştirdim fakat pek yumuşak sayılmaz

sistem;
    4 gb 1600 mhz cl 7 ocz ram
    amd1055t @3.8 ghz
    msi cyclone 6850 @1000/1200/4800 efektif

windows 7 64 bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojan01 -- 3 Kasım 2011; 15:16:05 >

• @trojan01, evet doğrudur SE için kamre sürücüsü yazıyordum. Gayette başarılıydı. Sonradan bıraktım. Çünkü ne yaparsan yap birileri çıkıp illaki bir şey buluyor. Kimse ulan orjinalinden 100 kat iyi işte demeden ne yapsakta hata bulsak diye uğraşıyor.

Sorularına gelirsek de bazı değerler evvelden girilmiş olabilir. Sen yazılanları yap yeter. Yumşak kaydırma için smoothwheel var, onu kur eklenti olarak. Yağ gibi kayacaktır sayfalar.
  • çok haklısın abi.huyu kurusun bizimkiler hep böyle

Abi fakat bilgisayarı benden başka kullanan biri yok evde,olsa da daha 2-3 gün evvel format atmıştım.Yani sadece ben varım bilgisayar başında.Nasıl oldu anlamadım ama 4-5 değeri değiştirdim diğerlerinin hepsi ekliydi ve değerleri aynıydı.Sanırım son sürüm firefoxda böyle. ben eklenti olarak 3-4 şey kurdum,yet another smooth scrolling var,biraz manuel ayar yaptım ama yine de kıpırdanmalar var.bazen yağ gibi kayıyor bazen de kıpraşıyor kayarken.

Dediğin eklentiyi de denedim fakat yet another smooth daha iyi gibi,hani sayfalar esnek hale geliyor bunda,bilirsin...Daha çok cezbetti beni
    Ama seninkisi kadar hızlı değil firefox,sanırım sen mac kullandığın içindir.Benimki windodws 7 sürümü,şu dx10/11 desteği linux işletim sistemlerine bi gelse 1 sn windowsta durmam tek kelimeyle berbat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojan01 -- 3 Kasım 2011; 20:48:24 >

• Videoda verdiğim windows dikkat edersen. Birde 8G ram var bende onunda etkisi olabilir az bişey. Ama birde şu var, benim netim 4 mbit, bir çok kişi en az 8mbit kullanıyor şu sıra. Yani o video 4mbit internet ile çekildi. Yine de gayet hızlı getiriyor tüm sayfaları. Belki 8mbit netim olsa çok daha hızlı bir video olabilirdi.
  • mesajım bulunsun
  • Versiyon yükseltmelerde yada güncellemelerde bu ayarlar korunuyormu?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.