Şimdi Ara

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.027
Cevap
64
Favori
171.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2smoke

Bende bir sorun yok 7.01 ile, 10.0a1 ile de gifler bazen hareket ediyor bazen etmiyor. Mesela şu an 10.0 ile bakıyorum bu sayfaya, senin bayrak hareket etmiyor. Ama üzerine gelip resme bak diyince yeni sekmede açıyor bayrağı orda hareket ediyor. 7.01 ile problem yok normal çalışıyor gifler ve ayrıca yukarıdaki ayarlar. Ram ve CPU kullanımı normal.

Sayfayı ilk açtıgımda gif'ler oynamıyor ama bir yenileme yaptıgımda bir sıkıntı olmuyor Nightly versiyon ve en son güncelledigim tarih budur 10.0a1 (2011-10-04)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahLimm
    Sayfayı ilk açtıgımda gif'ler oynamıyor ama bir yenileme yaptıgımda bir sıkıntı olmuyor Nightly versiyon ve en son güncelledigim tarih budur 10.0a1 (2011-10-04)

OS X de..
  • O zaman işin rengi degişebilir ama gecelik güncelleme cıkardıkları için bu sorunda geçiçidir bana göre bu arada yeni ayarlar bekliyoruz Smok about:config adına
  • quote:

o zaman ayarları kapatıp öyle dene yapacak mı bakalım. Mesela ben şu anda 9.0a2 ye döndüm, gifler tekar çalıştı. Aurora ya yani. aklıma gelenleri söylüyorum. Ama o ayarlarlan alakalı olduğunu zannetmiyorum olayın. Şu ayar yapmış olabilir belki. en üstte verdiğim pipeline yazan ayarları kapatıp deneyebilirsin., o olmaz ise birde max-persistent yazan ayarları 8 e 6 yaparak deneyebilirsin. O ayarlar server a fazla yük bindirir çünkü.

Denedim işe yaramadı, tümünü iptal ettim sıkıntım kayboldu
  • Abi zaten 8-10 tane bişey, 5 tanesini ben kapat dedim zaten :), benim dediklerim değilse diğer kalanlardan biri yapıyordur. Neden hepsini iptal ediyorsun. Deneysdin bir hangisi diye..
  • quote:

Abi zaten 8-10 tane bişey, 5 tanesini ben kapat dedim zaten :), benim dediklerim değilse diğer kalanlardan biri yapıyordur. Neden hepsini iptal ediyorsun. Deneysdin bir hangisi diye..

Tek tek deneyeceğim zaten.
  • Çözemedim, hatta aşağıdaki değerleri sıfırlayamadım. Sıfırlıyorum FF yi kapatıp açtığımdada aynen bu hale geri geliyor. Sanırım sıkıntı burada çünkü diğerleri tamamen iptal sadece bu varken yukarda yazdığım sıkıntıyı yapıyor.

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :)
  • Gözle görülür bir hızlanma oldu. Ancak biraz daha fazla bellek kullanıyor sanki.

Önceki değerleri bilmiyorum; firefox.exe ortalama 170k kullanıyor baktım şimdi görev yöneticisine. Açıkken fiziksel bellek kullanımı 1,50 GB'ken Firefox'u kapatınca bu 1,31'e düşüyor. İşlemci ise %2 - %9 arasında çalışıyor. Hoş pek bakmam böyle şeylere ya, ayarları değiştirince kontrol edeyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

Gözle görülür bir hızlanma oldu. Ancak biraz daha fazla bellek kullanıyor sanki.

Önceki değerleri bilmiyorum; firefox.exe ortalama 170k kullanıyor baktım şimdi görev yöneticisine. Açıkken fiziksel bellek kullanımı 1,50 GB'ken Firefox'u kapatınca bu 1,31'e düşüyor. İşlemci ise %2 - %9 arasında çalışıyor. Hoş pek bakmam böyle şeylere ya, ayarları değiştirince kontrol edeyim dedim.

Değerler normal, hatta çok güzel.

Memeroy cache açıldığından biraz fazla ram kullanıyor olabilir. Ama dehşet hızlanacaktır. Şöyleki; birtane disk cache mevcut. memory cache normalde yok. Dolayısı ile herşey diske yazılıp okunuyor geçici olarak. Bu da disk hızna bağlı farklılık gösterir. mem cache açıldığında taryıcıdan çıkılmadığı sürece herşey ram de kalıyor, bu yüzden hem girilen siteler hem ileri geri dolaşımlar daha hızlanıyor direk ram den geldiği için. ancak tarayıcı kapanınca sıfırlanıyor, bu seferde tekrar açarken disk cache devreye giriyor.. Birbirlerini tamamlıyorlar yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Çözemedim, hatta aşağıdaki değerleri sıfırlayamadım. Sıfırlıyorum FF yi kapatıp açtığımdada aynen bu hale geri geliyor. Sanırım sıkıntı burada çünkü diğerleri tamamen iptal sadece bu varken yukarda yazdığım sıkıntıyı yapıyor.

FIREFOX YAVAŞ DİYENLER !!; RELEASE/BETA/AURORA/NIGHTLY - TURBO ŞARJ.. :)

Abi o zaman senin bu config dosyasını tutuan XML dosyasında bir hata var. Mozillanın profilinin olduğu yerde bulursun. readonly falanmı acaba o yüzden mi değişmiyor.

Şu alttaki rakamı 640000 olarak değiştirebiliyormusun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 5 Ekim 2011; 19:01:07 >

• Sanırım bendeki sıkıntı sitenin FF la olan uyum sıkıntısından kaynaklanıyor, daha öncede başka sebepten ie ile kullanıyordum bir süredir FF ta kullanıyordum. Neyse artık bu siteyi ie de kullanırız, nasıl olsa ietab eklentisi var
  • Şu konu 2. sayfaya düşer, sonra firefox yavaş der millet..
  • Bende yine bu ayarlardan dolayı sorun var

Bu sorun ayarları sıfırladığım zaman kayboluyor.

Garanti İnternet Şubesine (bonus.com.tr) girip Müşteri Numarası ve Parola yazdıktan sonra bu şekilde uyarı veriyor.

İnternet Şubesi'ne girişiniz gerçekleştirilemiyor.

İşleminize devam edilemiyor.Güvenliğiniz için çerezlerinizi aktif hale getirmelisiniz. Tarayıcınızın "Güvenlik Tercihleri" bölümünden gerekli ayarları yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 12 Ekim 2011; 9:12:53 >
  • İyide hocam verdiğim ayarlarlan ne lakası var şimdi karşılaştığın bu sorunun. Benim verdiğim ayarlar tarayıcının bellek yönetimi yada sayfayı daha hızlı getirmesi ile ilgili, hadi bilemedin webgl ile ilgili. Sizin sorununuz güvenlik ile ilgili.

Web sitelerine yada güvenliğe müdahale edecek bir ayar vermedimki sebep bu olsun.

Sizin cihazlarınız ya da kullandığınız AV ler sorunlu sanırım..
  • Denedim 2smoke, tüm bu ayarları sildim sorunsuz açıldı. Pekiz sizde açılıyormu (Kullanıyor iseniz)

Ayarlar var iken;

Kasperskyı, ABP yi devre dışı bıraktım, FF ayarlarından Geçmiş özel ayarlarından sube.garanti.com.tr adresine izin ver dedim çerez için yine aynı sorun var.

Ben birde FF yi Revo ile kaldırıp FF yi yeniden kurup sadece bu ayarları yaptıktan sonra deneyeceğim, yine çözüm bulamazsam Windowsa format niyetim var bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

Denedim 2smoke, tüm bu ayarları sildim sorunsuz açıldı. Pekiz sizde açılıyormu (Kullanıyor iseniz)

Ayarlar var iken;

Kasperskyı, ABP yi devre dışı bıraktım, FF ayarlarından Geçmiş özel ayarlarından sube.garanti.com.tr adresine izin ver dedim çerez için yine aynı sorun var.

Ben birde FF yi Revo ile kaldırıp FF yi yeniden kurup sadece bu ayarları yaptıktan sonra deneyeceğim, yine çözüm bulamazsam Windowsa format niyetim var bakalım.

Kullanmıyorum, kullansam hemen yardımcı olacağımı az çok biliyorsun.

Sap gibi bakıyorum şu anda ne yazan diye :), elimden bişey gelmiyor.
  • Düzelttim

FFyi tamamen kaldırıp yeniden kurdum gerekli ayarlarıda, eklentileride, yedeklerimide attım şuan sorun yok. Hatta yine yukarda bahsettiğim mail problemide halloldu.

Sebebini anlayamadım ama halloldu önemli olan o, İlginizede Teşekkürler,
  • Ayarlarlan alakası yokmuş yani değil mi ?
  • quote:

Ayarlarlan alakası yokmuş yani değil mi ?

Ayarlardan sonra olunca, hatta ayarları silince normal, ekleyince olunca ister istemez ilk ondan şüphe ediyor insan.
  • Greasemonkey eklentisiyle Stylish eklentisi arasındaki fark nedir?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.