Şimdi Ara

Filme altyazı GÖMME programı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
3
Favori
48.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

yav konu hort olacak ama arkadaşlar bende de bir sürü film var ve bir sürü program denedim hepsi alt yazı ekliyor ve bilgisayarda gösteriyor fakat hdd ye atıp tv ye taktığımda alt yazı kayboluyor yani alt yazı ekleme değil gömme yapmak istiyorum bir türlü yapamadım sinirlerim bozuldu yardım edecek biri yok mu ?

Geçen yıl atmış olduğum mesaj konunun yukarısında duruyor.

quote:

Pocket Divx Encoder gibi bir şey mi istiyorsun. Bu altyazıyı videoya yerleştiriyordu videonunu bir parçası yapıyordu. Yani o altyazı videonunu her bir karesine işleniyordu. Tabi programı uzun süre önce bırakmıştım 6 yıl kadar önce kullanıyordum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• selam arkadaşlar mkv merge GUI programıyla altyazıyı gömüyorum fakat sınıfda akılı tahta ve projeksiyonda altyazı çıkmıyor.
    bilgisayar ve telefonda gözüküyor sorun nedir acaba
    selamlar...
  • AVI ReComp kullanıyorum, en az bozulma bunda oldu. Tavsiye edilir, 1,5 saatlik 1080p filmin hardsub işlemi yaklaşık 1 saat sürdü
  • quote:

Orijinalden alıntı: littlewing13

AVI ReComp kullanıyorum, en az bozulma bunda oldu. Tavsiye edilir, 1,5 saatlik 1080p filmin hardsub işlemi yaklaşık 1 saat sürdü

Bu bilgisayardan bilgisayara değişir. Benim 1.5 saatlik 720p filmim 2 saat sürdü :p
  • Artık altyazı gömme işlemi çok anlamsız bir uğraş. Altyazı gömmeyi zaten bir bilgisayardan yapıyorsun yani demek ki bir bilgisayarın var. E bilgisayarın varsa altyazılı filmi altyazıyı gömmeden de izleyebilirsin altyazılı olarak. Programlar yıllardır bunu yapıyor hatta BS Player altyazıyı online olarak bulup direkt çekiyor. Mobilde de oynatıcılar altyazı dosyasını ayrıca görüp film izlerken gösterebiliyor yıllarca. Eskiden her evde internet ve bilgisayar yoktu ama şimdi kötü bir donanıma bile sahip olsa birçok hanede bilgisayar var, birçok kişide akıllı telefon var. Dediğim gibi çok anlamsız bir uğraş, vakit kaybı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Artık altyazı gömme işlemi çok anlamsız bir uğraş. Altyazı gömmeyi zaten bir bilgisayardan yapıyorsun yani demek ki bir bilgisayarın var. E bilgisayarın varsa altyazılı filmi altyazıyı gömmeden de izleyebilirsin altyazılı olarak. Programlar yıllardır bunu yapıyor hatta BS Player altyazıyı online olarak bulup direkt çekiyor. Mobilde de oynatıcılar altyazı dosyasını ayrıca görüp film izlerken gösterebiliyor yıllarca. Eskiden her evde internet ve bilgisayar yoktu ama şimdi kötü bir donanıma bile sahip olsa birçok hanede bilgisayar var, birçok kişide akıllı telefon var. Dediğim gibi çok anlamsız bir uğraş, vakit kaybı.

Elimdeki monitör 720p ekran çözünürlüğüne sahip ve renk doygunluğu zayıf iken aynı zamanda elimde 4k tv varken neden indirdiğim 4k filmi monitörde izleyeyim ? Veya evime gelen misafirle birlikte salonda izlemek istiyorum ?
    İnsanların ne şartlarda bu tarz bir programa ihtiyaç duyduğunu yorumlamaktan ziyade yardımcı olmaya çalışın olamıyorsanız kişisel tercihleri sorgulamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox90 -- 20 Temmuz 2017; 18:6:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fox90

quote:

Artık altyazı gömme işlemi çok anlamsız bir uğraş. Altyazı gömmeyi zaten bir bilgisayardan yapıyorsun yani demek ki bir bilgisayarın var. E bilgisayarın varsa altyazılı filmi altyazıyı gömmeden de izleyebilirsin altyazılı olarak. Programlar yıllardır bunu yapıyor hatta BS Player altyazıyı online olarak bulup direkt çekiyor. Mobilde de oynatıcılar altyazı dosyasını ayrıca görüp film izlerken gösterebiliyor yıllarca. Eskiden her evde internet ve bilgisayar yoktu ama şimdi kötü bir donanıma bile sahip olsa birçok hanede bilgisayar var, birçok kişide akıllı telefon var. Dediğim gibi çok anlamsız bir uğraş, vakit kaybı.

Elimdeki monitör 720p ekran çözünürlüğüne sahip ve renk doygunluğu zayıf iken aynı zamanda elimde 4k tv varken neden indirdiğim 4k filmi monitörde izleyeyim ? Veya evime gelen misafirle birlikte salonda izlemek istiyorum ?
    İnsanların ne şartlarda bu tarz bir programa ihtiyaç duyduğunu yorumlamaktan ziyade yardımcı olmaya çalışın olamıyorsanız kişisel tercihleri sorgulamayın.

Kişisel tercihleri sorguladığım filan yok, eskisi gibi anlamı yok diyorum sadece. Elinde 4K TV varsa o TV muhtemelen altyazı dosyasını da görüyordur. Elinde 4K TV olan adamın muhtemelen ortalama bir bilgisayarı da vardır. Bilgisayarla indirdiği filmi bilgisayarı TV'ye bağlamak suretiyle izleyebilir. Ayrıca akıllı televizyon diye bir şey de var. Birtakım formatları TV kendisi görüyor ve okuyor yani filmi izlemek için bir bilgisayara da bağlı olması şart değil.

Foruma 10 yıldır üyeyim. Gerek sinema, gerekse yazılım bölümde insanlara yardımcı olduğum konular olmuştur. Siz bence tanımadığınız insanlar hakkında yargılarda bulunmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 20 Temmuz 2017; 19:30:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Kişisel tercihleri sorguladığım filan yok, eskisi gibi anlamı yok diyorum sadece. Elinde 4K TV varsa o TV muhtemelen altyazı dosyasını da görüyordur. Elinde 4K TV olan adamın muhtemelen ortalama bir bilgisayarı da vardır. Bilgisayarla indirdiği filmi bilgisayarı TV'ye bağlamak suretiyle izleyebilir. Ayrıca akıllı televizyon diye bir şey de var. Birtakım formatları TV kendisi görüyor ve okuyor yani filmi izlemek için bir bilgisayara da bağlı olması şart değil.

Foruma 10 yıldır üyeyim. Gerek sinema, gerekse yazılım bölümde insanlara yardımcı olduğum konular olmuştur. Siz bence tanımadığınız insanlar hakkında yargılarda bulunmayın.

Hala aynı şeyi yapıyorsunuz 4k tv hediye geldi pc de çok eski diyelim ? Öyle değil ama konuyu okuyan farklı bir kişi için olmayacak ihtimal değil. Bundan bahsediyorum tanımadığınız insanların tercihlerini sorgulamayın düşündüğünüz gibi olmayabilir kimse kimsenin yaşam standartlarını bilmiyor. Kaçırdığı veya bilmediği bir seçenek varsa öneride bulunabilirsin fakat filme alt yazı gömüp napıcaksın diye bir cümle kurmak garip olur veya buna benzer bir yorumda bulunmak. Ben filme alt yazı gömmeyi hobi olarak yapıyor da olabilirim ?
    İzlemicem filmi amacım sadece alt yazı gömmek bu benim için bir hobi de olabilir ? Git kendine yeni bir hobi bul mu diyeceksin ?

Neyse derdimi anlatabilmişimdir umarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 3d bitti....
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hala aynı şeyi yapıyorsunuz 4k tv hediye geldi pc de çok eski diyelim ? Öyle değil ama konuyu okuyan farklı bir kişi için olmayacak ihtimal değil. Bundan bahsediyorum tanımadığınız insanların tercihlerini sorgulamayın düşündüğünüz gibi olmayabilir kimse kimsenin yaşam standartlarını bilmiyor. Kaçırdığı veya bilmediği bir seçenek varsa öneride bulunabilirsin fakat filme alt yazı gömüp napıcaksın diye bir cümle kurmak garip olur veya buna benzer bir yorumda bulunmak. Ben filme alt yazı gömmeyi hobi olarak yapıyor da olabilirim ?
    İzlemicem filmi amacım sadece alt yazı gömmek bu benim için bir hobi de olabilir ? Git kendine yeni bir hobi bul mu diyeceksin ?

Neyse derdimi anlatabilmişimdir umarım.

Ben filme altyazı gömüp n'apacaksınız gibi bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Sadece daha pratik yollar var demek istedim. Mesajı yazarken amacım "Yav Fox90 niye altyazı gömüyorsun, niye şunu yapıyorsun, yapma!" demek değildi.

Ben zamanında VCD/DVD oynatıcı, Playstation 1-2 cihazlarında indirdiğim altyazılı filmleri altyazılarıyla izleyebilmek için altyazı gömmek durumunda kalıyordum mesela. O zamanlarda annemlerde bilgisayar yoktu, dizüstü bilgisayara geçtikleri an benim için altyazı gömme işi artık bitmişti. O zamanlarda forumda da defalarca söylediğim gibi Pocket Divx Encoder kullanıyordum. Total Video Converter da bu işi yapıyordu. Yazılım konusunda güncellikten uzak kalmış olabilirim, ihtiyaçlar o zaman kesilince ben de bıraktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 20 Temmuz 2017; 21:4:22 >

• Gömme'yi niye ısrarla büyük harflerle yazdın onu anlamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piccadilly Circus -- 21 Temmuz 2017; 12:27:14 >
  • Torrent'ten indirdiğim filmlerde alt ve üstte siyah boşluk var. Bu filmlere altyazı gömmek istiyorum altyazının da filmin içinde değil alt boşlukta olsun istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.