Şimdi Ara

Filistin Meselesi Ve ODED YİNON Planı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
6
Favori
8.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kronoloji yanlış. Toprak satin alma mevzusu 1883 ile 1893 arasinda gecer. Kudusun ingilizlere gecmesi ise 1917dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

Kronoloji yanlış. Toprak satin alma mevzusu 1883 ile 1893 arasinda gecer. Kudusun ingilizlere gecmesi ise 1917dir.
    Hayır hocam bahsi geçen durum İngilizlerle ilgili ve bölgeyi ele geçirdikten sonra ki durumdur yapılan uygulamalardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Hayır hocam bahsi geçen durum İngilizlerle ilgili ve bölgeyi ele geçirdikten sonra ki durumdur yapılan uygulamalardır

Alıntıları Göster
    Tamam yani topraklarin satilmasi

Ingilizlerden cok once 2. abdulhamit zamaninda olan seyler bununla ilgili cok sayida belge var.

Ingilizlerin kudusu almasi mehmet resad zamaninda oldu.

Onun oncesinde ingilizler yoktu filistinde. 1917de kudusu ingilizler ele gecirdi.

Filistinlileri aklamak icin ugrasiyorsunuz da yanlis noktadan gidiyorsunuz.

Kudus topraklari yahudilere rusvetci memurlar ve ac gozlu filistin halki yuzunden satildi.

2.abdulhamit yabancilara toprak satisini yasaklayan karar cikartti.

Uyanik yahudiler ve ac gozlu filistinliler bu kez de filistinli bir maşa buldu. Onun uzerine bircok toprak satin alindi.

1. Dunya savasinin sonunda ingilizler kudusu ele gecirince bir filistinli uzerindeki topraklari yahudiler rusvetle kendilerine aldi.

Sizin bahsettiginiz 1917den sonraki donemdir. O donemde zaten kudus topraklarinin bir bolumu yahudilerin eline illegal yontemlerle gecmisti.

Ingilizler 1917 oncesi yahudi gocunu engelleyen durumu ortadan kaldirdi deseniz daha dogru olur.

• quote:

Tamam yani topraklarin satilmasi

Ingilizlerden cok once 2. abdulhamit zamaninda olan seyler bununla ilgili cok sayida belge var.

Ingilizlerin kudusu almasi mehmet resad zamaninda oldu.

Onun oncesinde ingilizler yoktu filistinde. 1917de kudusu ingilizler ele gecirdi.

Filistinlileri aklamak icin ugrasiyorsunuz da yanlis noktadan gidiyorsunuz.

Kudus topraklari yahudilere rusvetci memurlar ve ac gozlu filistin halki yuzunden satildi.

2.abdulhamit yabancilara toprak satisini yasaklayan karar cikartti.

Uyanik yahudiler ve ac gozlu filistinliler bu kez de filistinli bir maşa buldu. Onun uzerine bircok toprak satin alindi.

1. Dunya savasinin sonunda ingilizler kudusu ele gecirince bir filistinli uzerindeki topraklari yahudiler rusvetle kendilerine aldi.

Sizin bahsettiginiz 1917den sonraki donemdir. O donemde zaten kudus topraklarinin bir bolumu yahudilerin eline illegal yontemlerle gecmisti.

Ingilizler 1917 oncesi yahudi gocunu engelleyen durumu ortadan kaldirdi deseniz daha dogru olur.

Alıntıları Göster
    Bahsettiğiniz durumu gayet iyi biliyorum belegeleride yazılanları da ayrıca Filistinlileri savunmaya aklamaya çalışmıyorum

Kanla alınan topraklar parayla satılamaz mevzusu evet o Abdulhamit döneminde parayla toprak satın alınmaya çalışıldı ama satılmadı

benim bahsettiğim durum toprak satışının ve illegal olarak işgalinin İngilizler döneminde İngiliz eliyle ve Yahudilerin İngilizler ile danışıklı

dövüşü ile yapılan ve bugün ki Filistinliler topraklarını kendileri sattı propagandasıdır ayrıca ek olarak dedim ki önce ki yazılarımda evet filistinlilerden topraklarını satmış

olanlar olabilir bu normaldir kiminin aklı yetmez, kimi paragöz haindir, kimi muhtaçdır vs.... ama gerçek şu İSRAİLİN TEMELİ İNGİLİZLERİN YÖNETİMİ ELE GEÇİRİP VERGİLERİ ARTIRARAK

HALKI ÖDEYEMEZ DURUMA GETİRİP ZORLA O TOPRAKLARI ALIP SİYONİSTLERE PEŞKEŞ ÇEKMESİ İLE YANİ DANIŞIKLI DÖVÜŞ İLE ATILMIŞTIR yani bu olayın temelinde İngilizler vardır Filistinlilerin doğrudan

bir suçu yoktur ayrıca dikkat edersen İsrailin kuruluşu İngiliz yönetimi altındayken olmuştur Yahudilerin o topraklarda İlk başkaldırılarısı İngilizlerin bölgede ki temel mühimmat lojistik

merkezinin İsrailli milis kuvvetlerce İngilizlerin göz göre göre izin vermesi ile başlamıştır savaşın şekli ve Siyonistlerin hangi sebepleri göstererek adım adım ilerlediklerini biliyorum

yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum şu hariç;

Filistinli rüşvetçi memurlar ; ya oradamıydın gördün mü ya da o adamın yıllardır orda görevde olan bir ajan olabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu ?

diyeceğim o ki İsrail batıda güçlü devletler de propaganda yaparak para akıtarak haklı oluyor bunu herkes biliyor ayrıca kirli bilgi(dezenformasyon) ile propaganda yapan bir işgalci terörist örgüt bunu herkes biliyor zerre gram inanmıyorum bazı konulara

• quote:

Bahsettiğiniz durumu gayet iyi biliyorum belegeleride yazılanları da ayrıca Filistinlileri savunmaya aklamaya çalışmıyorum

Kanla alınan topraklar parayla satılamaz mevzusu evet o Abdulhamit döneminde parayla toprak satın alınmaya çalışıldı ama satılmadı

benim bahsettiğim durum toprak satışının ve illegal olarak işgalinin İngilizler döneminde İngiliz eliyle ve Yahudilerin İngilizler ile danışıklı

dövüşü ile yapılan ve bugün ki Filistinliler topraklarını kendileri sattı propagandasıdır ayrıca ek olarak dedim ki önce ki yazılarımda evet filistinlilerden topraklarını satmış

olanlar olabilir bu normaldir kiminin aklı yetmez, kimi paragöz haindir, kimi muhtaçdır vs.... ama gerçek şu İSRAİLİN TEMELİ İNGİLİZLERİN YÖNETİMİ ELE GEÇİRİP VERGİLERİ ARTIRARAK

HALKI ÖDEYEMEZ DURUMA GETİRİP ZORLA O TOPRAKLARI ALIP SİYONİSTLERE PEŞKEŞ ÇEKMESİ İLE YANİ DANIŞIKLI DÖVÜŞ İLE ATILMIŞTIR yani bu olayın temelinde İngilizler vardır Filistinlilerin doğrudan

bir suçu yoktur ayrıca dikkat edersen İsrailin kuruluşu İngiliz yönetimi altındayken olmuştur Yahudilerin o topraklarda İlk başkaldırılarısı İngilizlerin bölgede ki temel mühimmat lojistik

merkezinin İsrailli milis kuvvetlerce İngilizlerin göz göre göre izin vermesi ile başlamıştır savaşın şekli ve Siyonistlerin hangi sebepleri göstererek adım adım ilerlediklerini biliyorum

yazdıklarınızın bir kısmına katılıyorum şu hariç;

Filistinli rüşvetçi memurlar ; ya oradamıydın gördün mü ya da o adamın yıllardır orda görevde olan bir ajan olabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu ?

diyeceğim o ki İsrail batıda güçlü devletler de propaganda yaparak para akıtarak haklı oluyor bunu herkes biliyor ayrıca kirli bilgi(dezenformasyon) ile propaganda yapan bir işgalci terörist örgüt bunu herkes biliyor zerre gram inanmıyorum bazı konulara

Alıntıları Göster
    "
    1. Musevilerin hilelerle Yafa’ya gelişini engellemek,
    2. Simsarların vapurlara gitmesini külliyen bertaraf etmek,
    3. Arazi satın almalarını ve üzerine binalar yapmalarına mani olmak,
    4. Yahudi kulüplerini polisin nezareti altına almak,
    5. Ruhsatsız açtıkları matbaaları kapatmak,
    6. Muhtelif köylerden satın aldıkları arazinin vergisini birleştirme ve unsurlarını toplu bulundurmağa çalıştıklarından ve Şûrâ-yı Devlet’ten bu babda bir bilgi istendiğinden, buna engel olunması,
    7. Filistin bölgesi idarecilerine verilen rüşvete engel olma.
    Ancak bu alınan kararlar uygulama safhasında zaafa uğramıştır. Zira bazı bölge idarecileri görevlerini suistimal etmişlerdir."

sayfa 90.

kaynak :http://dergipark.gov.tr/download/article-file/200490

Başbakanlık osmanlı arşivi: BOA Dâhiliye 2157: 10
    BOA, Y. PRK. AZJ. 27/39

ibrahim sarının Sultan 2. Abdülhamit han kitabında da rüşvetçi memurların ismi var. arşive girmeye üşenirsen.

Akka mutassıfı sadık paşa , eski ve yeni hayfa kaymakamları, akka müftüsü gibi gibi.

rüşvetçi memurları ben görmedim de belgeler görmüş...

Okuyun azıcık.

• quote:

"
    1. Musevilerin hilelerle Yafa’ya gelişini engellemek,
    2. Simsarların vapurlara gitmesini külliyen bertaraf etmek,
    3. Arazi satın almalarını ve üzerine binalar yapmalarına mani olmak,
    4. Yahudi kulüplerini polisin nezareti altına almak,
    5. Ruhsatsız açtıkları matbaaları kapatmak,
    6. Muhtelif köylerden satın aldıkları arazinin vergisini birleştirme ve unsurlarını toplu bulundurmağa çalıştıklarından ve Şûrâ-yı Devlet’ten bu babda bir bilgi istendiğinden, buna engel olunması,
    7. Filistin bölgesi idarecilerine verilen rüşvete engel olma.
    Ancak bu alınan kararlar uygulama safhasında zaafa uğramıştır. Zira bazı bölge idarecileri görevlerini suistimal etmişlerdir."

sayfa 90.

kaynak :http://dergipark.gov.tr/download/article-file/200490

Başbakanlık osmanlı arşivi: BOA Dâhiliye 2157: 10
    BOA, Y. PRK. AZJ. 27/39

ibrahim sarının Sultan 2. Abdülhamit han kitabında da rüşvetçi memurların ismi var. arşive girmeye üşenirsen.

Akka mutassıfı sadık paşa , eski ve yeni hayfa kaymakamları, akka müftüsü gibi gibi.

rüşvetçi memurları ben görmedim de belgeler görmüş...

Okuyun azıcık.

Alıntıları Göster
    yazdığım şu kısmı iyi okuyun;

ya oradamıydın gördün mü ya da o adamın yıllardır orda görevde olan bir ajan olabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu ?

ben şunu demiyorum Filistinlilerden rızası ile toprak satan olmamıştır ya da ihanet eden ya da rüşvet alan ama bu bahsettiğim toprak ele geçirme satma vergi vs... olaylar İngiliz eli ile peydahlandı ardından danışıklı dövüş ile siyonistlerin para akıtarak rüşvet vererek adam satın alarak gücü ardına para yardımı ile takarak bugün ki İşgalci israil oluşumu ortaya çıktı

bizde çıkmıyor mu devlet sırrını satan ihanet eden vs... her yerde var bu durum ama sadece filistinli rüşvetçi memur varmış diyerek bütün bölge halkını suçlayamazsınız ya da İslam coğrafyası işte bu kadar olur vs... adamlar bu hain vs...... şeyler söylenmemeli bunu demek istiyorum

ama olayın koptuğu nokta kesinlikle İddamı sürdürüyorum İNGİLİZLERİN BÖLGEYE GİRMESİ İLE OLMUŞTUR Kİ ZATEN O DÖNEM SİYONİZM İNGİLTEREDE EN GÜÇLÜ OLUŞUMDU BUGÜNDE BÖYLEDİR

• quote:

yazdığım şu kısmı iyi okuyun;

ya oradamıydın gördün mü ya da o adamın yıllardır orda görevde olan bir ajan olabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu ?

ben şunu demiyorum Filistinlilerden rızası ile toprak satan olmamıştır ya da ihanet eden ya da rüşvet alan ama bu bahsettiğim toprak ele geçirme satma vergi vs... olaylar İngiliz eli ile peydahlandı ardından danışıklı dövüş ile siyonistlerin para akıtarak rüşvet vererek adam satın alarak gücü ardına para yardımı ile takarak bugün ki İşgalci israil oluşumu ortaya çıktı

bizde çıkmıyor mu devlet sırrını satan ihanet eden vs... her yerde var bu durum ama sadece filistinli rüşvetçi memur varmış diyerek bütün bölge halkını suçlayamazsınız ya da İslam coğrafyası işte bu kadar olur vs... adamlar bu hain vs...... şeyler söylenmemeli bunu demek istiyorum

ama olayın koptuğu nokta kesinlikle İddamı sürdürüyorum İNGİLİZLERİN BÖLGEYE GİRMESİ İLE OLMUŞTUR Kİ ZATEN O DÖNEM SİYONİZM İNGİLTEREDE EN GÜÇLÜ OLUŞUMDU BUGÜNDE BÖYLEDİR

Alıntıları Göster
    "Yıllardır sürekli aynı yalan hikayeyi dilden dile anlatanlar ne zaman Filistine sahip çıkılmaya çalışıldığında ;

OMO ONLOR TORPAHLARINI ZATTI"

Yerli memur rüşveti yedi. Yerli halk da paraya kandı sattı.

Belgelerle ıspatlı. Bunu başka yere çekmenin aklamaya çalışmanın hiçbir mantığı yok. birkaç kişi olsa 2.Abdülhamit rapor hazırlanmasını istemez.Demek ki "BİR ÇOK" filistinli toprak satmış ki dönemin padişahı tarafından rapor istenmiş.

• quote:

"Yıllardır sürekli aynı yalan hikayeyi dilden dile anlatanlar ne zaman Filistine sahip çıkılmaya çalışıldığında ;

OMO ONLOR TORPAHLARINI ZATTI"

Yerli memur rüşveti yedi. Yerli halk da paraya kandı sattı.

Belgelerle ıspatlı. Bunu başka yere çekmenin aklamaya çalışmanın hiçbir mantığı yok. birkaç kişi olsa 2.Abdülhamit rapor hazırlanmasını istemez.Demek ki "BİR ÇOK" filistinli toprak satmış ki dönemin padişahı tarafından rapor istenmiş.

Alıntıları Göster
    Kimsenin aklanmaya çalışıldığı yok temel suçlu

Yahudiler değil bunu bende kabul ediyorum adam hile hurda yapsada işgal etmiş lafım yok kendi devletini kurmak istemişler başarmışlar tarihi güçlü olanlar yazar bu gerçek bu konuda lafım yok burada o bölgenin kaybedilmesinde ASIL SUÇLU O GÜN OSMANLIYA İHANET EDEN BUGÜN Kİ ARAPLARIN DEDELERİ VE KAFAYI ÇALIŞTIRMAYAN O GÜN ORADA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR bu konuda onları savunmuyorum dediklerinde haklılık payı var

ama tekrar diyorum bu toprak satma meselesi büyük oranda bölgenin İngiliz hakimiyetine geçmesi ile toprak vergilerinin aşırı yükseltilmesi ve ödenememesi ile ve saçma sapan hukuksuz uygulamalarla başladı bugün toprak satılmasa dahi İsrail filistinli yerleşimcilerin elinden topraklarını zorla alıp siyonistlere konut yapmaktadır bu da günümüzde herkesin açık seçik an be an şahit olduğu durumdur o dönemde ki şeffaflı hayal edebiliyorsundur umarım ya da usulsüz toprak gaspı olaylarını

KONUYU TEKRAR AÇIKLIYORUM İNGİLİZLER BÖLGENİN YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRDİ SİYONİSTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK BÖLGE DE TOPRAK SAHİBİ OLAN FİLİSTİNLİLERİN TOPRAK VERGİSİNİ AŞIRI ARTIRDI ÖDEYEMEZ HALE GETİRDİ ARDINDAN EL KOYUP BU TOPRAKLARA HARAÇ MEZAT SİYONİSTLERE SATTI ELE GEÇEN PARANIN BÜYÜK KISMINI KENDİ CEPLERİNİ CÜZİ BİR KSIMINI TOPRAK SAHİPLERİNE VERDİ BUNUN ADINIDA FİLİSTİNLİLER TOPRAKLARINI KENDİLERİ SATTI DİYEREK PROPAGANDA YOLUYLA BUGÜN Kİ MASALI UYDURDU OLAY BUNDAN İBARET

• quote:

Kimsenin aklanmaya çalışıldığı yok temel suçlu

Yahudiler değil bunu bende kabul ediyorum adam hile hurda yapsada işgal etmiş lafım yok kendi devletini kurmak istemişler başarmışlar tarihi güçlü olanlar yazar bu gerçek bu konuda lafım yok burada o bölgenin kaybedilmesinde ASIL SUÇLU O GÜN OSMANLIYA İHANET EDEN BUGÜN Kİ ARAPLARIN DEDELERİ VE KAFAYI ÇALIŞTIRMAYAN O GÜN ORADA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR bu konuda onları savunmuyorum dediklerinde haklılık payı var

ama tekrar diyorum bu toprak satma meselesi büyük oranda bölgenin İngiliz hakimiyetine geçmesi ile toprak vergilerinin aşırı yükseltilmesi ve ödenememesi ile ve saçma sapan hukuksuz uygulamalarla başladı bugün toprak satılmasa dahi İsrail filistinli yerleşimcilerin elinden topraklarını zorla alıp siyonistlere konut yapmaktadır bu da günümüzde herkesin açık seçik an be an şahit olduğu durumdur o dönemde ki şeffaflı hayal edebiliyorsundur umarım ya da usulsüz toprak gaspı olaylarını

KONUYU TEKRAR AÇIKLIYORUM İNGİLİZLER BÖLGENİN YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRDİ SİYONİSTLERLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK BÖLGE DE TOPRAK SAHİBİ OLAN FİLİSTİNLİLERİN TOPRAK VERGİSİNİ AŞIRI ARTIRDI ÖDEYEMEZ HALE GETİRDİ ARDINDAN EL KOYUP BU TOPRAKLARA HARAÇ MEZAT SİYONİSTLERE SATTI ELE GEÇEN PARANIN BÜYÜK KISMINI KENDİ CEPLERİNİ CÜZİ BİR KSIMINI TOPRAK SAHİPLERİNE VERDİ BUNUN ADINIDA FİLİSTİNLİLER TOPRAKLARINI KENDİLERİ SATTI DİYEREK PROPAGANDA YOLUYLA BUGÜN Kİ MASALI UYDURDU OLAY BUNDAN İBARET

Alıntıları Göster
    Hala ingiliz hakimiyetine gecmesinden diyorsun.

Guzel kardeşim ;

topraklarin siyonistlere satilmaya başlama tarihi : 1882.

Toprak satisiyla ilgili cikan rapor 1883

Yasaga iliskin cikan yasa 5 mart 1883.

Filistin topraklarinin ingilizlerce isgal tarihi 1917.

1882den 1917ye kadar adamlar işi zaten bitirmişler. hala ingilizler yuzunden diyorsunuz.

• quote:

Hala ingiliz hakimiyetine gecmesinden diyorsun.

Guzel kardeşim ;

topraklarin siyonistlere satilmaya başlama tarihi : 1882.

Toprak satisiyla ilgili cikan rapor 1883

Yasaga iliskin cikan yasa 5 mart 1883.

Filistin topraklarinin ingilizlerce isgal tarihi 1917.

1882den 1917ye kadar adamlar işi zaten bitirmişler. hala ingilizler yuzunden diyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Ne iş bitirmesinden bahsediyorsun bahsettin tarihler arasında komple bütün ülkeyimi satın aldılarda şu tarihler arasında işi bitirmişler diyorsun

ben sana diyorum ki siyonistler bugün dahi tapusu mulkiyeti olan topraklara zor kullanarak el koyuyorlar

adamların bütün filistin topraklarını adım adım işgal edip filistinlileri hapsettikleri bölgelerin yıllara göre değişimi internet üzerinde haritalar ile belgeli birleşmiş milletler bile kabul ediyor siyonist israilin toprak ele geçirdiğini

Filistin  Meselesi Ve ODED YİNON Planı

• quote:

Ne iş bitirmesinden bahsediyorsun bahsettin tarihler arasında komple bütün ülkeyimi satın aldılarda şu tarihler arasında işi bitirmişler diyorsun

ben sana diyorum ki siyonistler bugün dahi tapusu mulkiyeti olan topraklara zor kullanarak el koyuyorlar

adamların bütün filistin topraklarını adım adım işgal edip filistinlileri hapsettikleri bölgelerin yıllara göre değişimi internet üzerinde haritalar ile belgeli birleşmiş milletler bile kabul ediyor siyonist israilin toprak ele geçirdiğini

Alıntıları Göster
    Bahsettigin tarih taaa 2.dunya savasi sonrasi.

Daha 1. Dunya savasi bitmemisti.

• quote:

Bahsettigin tarih taaa 2.dunya savasi sonrasi.

Daha 1. Dunya savasi bitmemisti.

Alıntıları Göster
    Sen ya benim dediğim şeyi gerçekten anlamadın ya ben anlatamadım ya da ya sen ya ben içimizden biri anlamak istemiyor

Ben diyorum ki bak bunu tekrar söylüyorum İngiltere bölgeyi işgal ettikten sonra siyonistlerle anlaşarak katakulli ile toprakları siyonistlere sattı ikinci dünya savaşı ile birlikte siyonistler dünyada ki ve avrupada ki yahudileri oraya yığdı ama bu kısım çok önemli değil

önemli olan ingilizler bölge osmanlıdan koptuktan sonra yönetimi devr aldığında bahsettiğim toprak hilesi ile filistinlilerden topraklarını zorla alıp siyonistlere sattı diyorum bunu anlamıyorsun sen diyorsun ki 18.. ile 19.. arası iş bitmiş yok öyle bir şey bunu BM haritaları ile de görebilirsin

bu durum aynı abd nin musul ve kerkü kürtlerin yardımı ile işgal ettiğinde abd aklı ile kürtlerin direk gidip nufus müdürlüğünü yakarak demografik kanıtları yok etmesi gibi bir durumdu ya da italyanların libyadan ayrılırken soykırım yaptıkları belli olmasın diye libyaya ait nufus kayıtlarını yanlarında götürmesine benzer bir durumdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 26 Temmuz 2018; 20:16:23 >

• Konu Güncelleme;

Kutsal topraklarda yine gergin cuma: Mescid-i Aksa'daki cemaate İsrail saldırısı

Kudüs'teki Mescid-i Aksa'da cemaat cuma namazı sonrası İsrail polisinin göz yaşartıcı gaz ve ses bombalı saldırısına uğradı.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201807271034486637-kutsal-topraklarda-gergin-cuma-mescidi-aksadaki-cemaate-israil-saldirisi/
  • Konu Güncelleme:

İsrail, Gazze'yi bir kez daha havadan vurdu

İsrail, topraklarına 36 roket atıldığı gerekçesiyle abluka altındaki Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerini savaş uçaklarıyla vurdu.

https://www.cnnturk.com/dunya/israil-gazzeyi-bir-kez-daha-havadan-vurdu?page=1
  • tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    quote:

16 yaşında israilli bir kızı yatağında bıçaklayarak kaçan filistinli gencin ve israilde yaşayan yardım alan filistinlilerin ve israile nefret kusan arapların melek olması da iyiymiş.

Çok güzel verdiğin bu bireysel örnek ile biranda İsrail'in uyguladığı devlet terörünü yoksaydın. Hatta Filistinli'ler yardım aldıkları için ( neden yardım alıyorlar diye hiç düşündün mü ya da araştırdın mı acaba ) İsrail'e aslında teşekkür etmeli bile demeye getirmişsin.

Şunu anlamak lazım, bazı insanların İsrail'e karşı Filistinlilerin yanında yer alması sırf Filistinliler müslüman oldukları için değil. Evet körü körü bunlar din kardeşimiz, onların arkasındayız diyen geniş bir kitle de var ama sorun müslümanı desteklemek değil. Sorun insan haklarını ve insanlığı desteklemek.

Mavi Marmara gemisinde sadece Müslümanlar yoktu. Avrupadan Amerikadan insanlar da vardı. Ne olduğunu hatırlıyor musun ( insani yadım götüren silahsız insanların olduğu gemiye çıkan İsrail askerleri "silahı olmayan" insanları "taradı" . Sadece bu bile İsrail'in yaptıkları konusunda fikir vermiyorsa bilmiyorum daha ne fikir verebilir.

Yo aslında şu da fikir versin : İsrail, parasına, ABD'deki lobisine güvenerek dünyada her türlü insan haklarını çiğniyor. İsrail paranın gücünü biliyor ve bu gücü çok iyi kullanıyor. Bak adamlar, birkaç milyon dolara Mavi Marmara davasını bile kapattı. BM gibi örgütler hikaye, İsrail, parası ile her türlü haltı yiyip, medyayı kontrol edip büyümeye devam edecek, tek gerçek bu. ESOES1981TR güzel bir konu açmış, arkadaşı tebrik ediyorum.

• nucro kullanıcısına yanıt
    Önyargısız okumanı dilerim sırf sana yazdım ama gören faydalansın bir fikir edinsin istedim.
    Yaşadıklarım bunlar.

İslam Dünyasından Neler Olur görelim.

Oturup bu sabah yazıyorum.

Ben yurtdışında üniversiteyi yeni bitirdim, geldim. Türkiyeyi, milletimi ülkemi çok seviyorum ve haline çok üzülüyorum.
    Yurtdışında okuduğum süre içerisinde Gazze şeridinden, Kuveytten, Iraktan, Birleşik Arap Emirliklerinden, İrandan siyasi istişare yaptığımız muhabbet edip derin derin düşündüğümüz gece yarıları kafa patlattığımız arkadaşlarım oldu.

Bu arkadaşlardan dini bütün, adam olanlar olduğu gibi ne yazık ki bizim dindar bildiğimiz kesimler taze geldikleri İngiltere'de apaçık bar ve yatak hikayelerini hiç tanımadığı bir kişi olan benim yanımda arkadaşına anlatacak kadar ahlaksız kesimlerdi. Burada çok sarsıldım.
    Güya Kur'an hükumleriyle veya öyle yönetildiği iddaa edilen ülkelerden geliyorlardı!!!!
    Bir diğer nokta da asla kendilerini İngiliz hükümranlığından çıkaramamış olmalarıydı. Onlar hala sömürgeydiler ve kendi istekleriyle.

Nijeryadan oldu. Sana diyebilirdim ki İslam Dünyadaki en mantıklı dindir, semavi dinler gerçektir. Her ne kadar şu anda hiç bir dine inanmasam da (yaradana inanıyorum). Kur'an tefsiri okudum, İncil ve Tevrat çok kurcaladım. Bir sürü din aliminin yazılarını, hadisleri okudum kafa patlattım, din üzerine çok düşündüm.

Gazze şeridinden arkadaşım, Hamas'ı anlattı bana. Hamas, Türkiye'deki siyasi iktidarımızın da bir dönem çok sempati duyduğu hatta üyesi bile olduğu söylenen Müslüman Kardeşler destekli, Türkiye'de faaliyet gösteren İHH destekli, sünni temelleri olan fetihçi İslamcı bir örgüt.
    Bu örgütün meşru Filistin Hükumeti ile İsrail arasındaki olumlu havayı nasıl zedelediğini, Arap imajının İsrailde ve Dünya'da nasıl zedelendiğini anlattı. Aynı zamanda Müslüman imajının nasıl zedelendiğini, İsrail ve Müslümanlar arasında olabilecek bir mutabakatın nasıl önlendiğini. Bunları biliyoruz.

Türkiye'de anti-semitizm kökleri yine İsrail tabanlıdır ve musevi iş adamları cinayetleriyle resmen başladı. Osmanlı döneminden önceden beri canımız ciğerimiz soydaşımız, 1821 Yunanistan İsyanında beraber yandığımız Yahudi İsrail halkı ile kanlı bıçaklı bir hale geldik.

İsrail'in kuruluşu bir gerçek. Biz oradan Yahudi göçmenlerinden aldıkları parayla İngiliz destekli wahabi çeteleri tarafından atıldık, katledildik. Bu gerçeği
    kabullenemeyen Arap halkı defalarca İsrail'in üzerine yürüdü. Sayısız savaş yaşandı.

Aynı bizdeki gibi terör olayları yaşandı. İsrail etrafı ve içerisi bol miktarda Filistinli Arapla çevrili bir yer. Filistinliler hastanelerden ücretsiz faydalanır, otobüsleri ücretsiz kullanır, okullara ücretsiz gider, parlamentoda temsil edilirler. PKK'nın imajı ile Filistindeki örgütlerin imajı birebir aynı.

Bizim medyamız İslamcılığın artan etkisi ile tek taraflı haberleri doldurdu. Avrupa zaten anti-semitizm'i benimsemiş. Hristiyancılar güle oynaya play butonuna bastı.

Ne yazık ki İslam Dünyası hep ağlıyor hep ağlıyor hep ağlıyor sonsuz mağdur. Dünya'nın en köklü en gelişmiş medeniyetlerinden Türk medeniyetinin İç Anadolu bölümünün 1919'larda ekmek yapmayı,ev yapmayı bile bilemeyecek hale gelmesini de gördük. Hastalıktan parazitten kıvranmasını gördük. Kıtlık gördük. Dışkı yediklerini dahi okuduk.
    Yıllarca matbaa sistemini kavrayamadık, kalıp yapıp harf basamadık, okuma yazma öğrenemedik. Şimdi ne yazık ki bu kesimin
    torunlarının seçimleri büyük ülkemizin kaderini belirler oldu. Burada sanırsam sen de varsın.

Biz İslam Dünyasının bir parçası mıyız? Biz Arapların gözünde İslam Dünyasının bir parçası değiliz, dinsisiz. Bunu kesin ve net olarak söylüyorum Biz düşmanlarıyız bu da kesin ve nettir, hacca gidip etrafına şöyle bir bakan eğitimli hacılar anlarlar, Arabistanda işleri bir yere düşsün bakalım. Onlar bizim İslam'ı benimsememizi çok istiyorlar, biz müslüman kalalım, fakat asla onlar üzerinde üstünlük kurmamızı veya denk olmamızı istemiyorlar. Adlarımızı kültürümüzü değiştirmemizi istiyorlar, onlara karışmamızı asimile olmamızı istiyorlar. Fakat kendilerinin ne olduğunu hala anlayabilmiş değiller çünkü geçmişleri çok karmaşık, Hindistan, Afrika ve hatta belki Uzak Asya'ya dayanıyor.

Şimdi hiç ama hiç bazılarının Büyük Ortadoğu Projesinin başarısız olan Türkiye ağalığı kısmını yerini Kürtlerle doldurmaya çalışmalarını, Avrupadan nasıl kasten uzaklaştırıldığımızı ve içimize nasıl Suriyeli sığınmacı enjekte edildiğini anlatmayacağım. Bunlar çok basit bir oyunun parçaları.

Bizim kültürümüz çok farklı ve aslında bugün İslam diye anılan şeyi kabul etmiyor. Benim annem babam 5 vakit namazında ama anneme namaz dışında baş örttüremezsin. Babama her şeyi kabul ettiremezsin. Bir çok kişi de böyle.

Şimdi nereden çıktı da anlattım bunu? Birincisi İsrail'de ne olup bittiği konusunda en ufak bir fikriniz yok. İsrail nedir yenir mi içilir mi? İsrail niye aşırı sağ olmuştur? İsrail niye despotlaşmıştır? İsrail'i kim bu hale getirmiştir? İsrail niye aşırı dincilerle dolmuştur? Niye eğitimli Yahudiler Amerikaya göçmüştür? İsrail'i tanımadan atıp tutmayla bu işler olmaz. Burada bazı Yahudi genç grupların Filistinli yetimlere sevgi evleri kurmasından tutarız, serseri aşırı dincilerin müslüman avına kadar gideriz. Her şey çok basit ve tek taraflı değil. Hele Türkiye giderek aptallaşırken.

• tweenietomatoes kullanıcısına yanıt
    Yazını okudum : anahtar birkaç yeri alıntıyorum ve cevaplıyorum :

" PKK'nın imajı ile Filistindeki örgütlerin imajı birebir aynı." Kime göre aynı ? İsrail'in aldığı son karardan haberin var mı?

Haberden okuyalım :
    "Ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudilere aittir. İsrail dünyadaki tüm Yahudilerin tarihi ana vatanıdır. Dünyadaki tüm Yahudilerin İsrail'e dönme hakkı vardır. Yahudilerin dini günleri resmi tatil sayılacaktır. İsrail'in başkenti Kudüs'tür."

Yasada yer alan "İsrail, tüm dünyadaki Yahudilerin tarihi ana vatanıdır" ifadesiyle Filistinlilerin bu topraklar üzerindeki tarihi varlığı ve haklarının da görmezden gelindiği belirtiliyor.

İsrail, dünyanın değişik bölgelerindeki Yahudileri İsrail'e gelip yerleşmeye teşvik ediyor ancak 1948'de vatanlarından sürdükleri Filistinlilere geri dönme hakkı tanımayı ise reddediyor.

"Avrupa zaten anti-semitizm'i benimsemiş"

Saçma : BM veya Avrupa'da, İsrail hangi savaş suçundan ceza aldık, yaptırım yedi? BM'de kınadan başka birşey yapıldığını gördün mü?

"Ne yazık ki İslam Dünyası hep ağlıyor hep ağlıyor hep ağlıyor sonsuz mağdur. "

Doğru aslında İslam dünyası mağdur olmayı hak etmiyor di mi? Şunu netleştirelim. İslam dünyasının çoğu cahil! Çıkarabildiği en ileri 2 ülke (bence) Türkiye ve İran. Diğer ülkelerin durumu ortada ancak (çoğunluıkla)cahil ve geri olmaları sömürülmedikleri anlamına gelmiyor.
    ABD'nin açıkça itiraf edip yalan sebeplerle (internette arat istersen : weapons of mass destruction Iraq war lie )savaş açmışız dediği Irakta 1 milyondan fazla insan öldü! Irak'ta amerikalıların kendi belgeselleri var, kendi generallerinin açıklamaları var : ikiz kuleler saldırısından önce Irak savaşı planlandı, öncesinde ülkenin petrolleri paylaşıldı diye.
    Suriye'deki savaş ile ilgili ABD'li senatörü dinle bakalım, Suriye'deki IŞID'çıları kim ülkeye soktu ( evet ABD ile bizim de suçumuz var bunda ama esas planlıyan tabi ki ABD, biz sadece piyonuz BOP'ta )

Şu 2 videoyu lütfen izle, yukarıda anlattıklarımın kanıtı olarak :

Senator Richard H. Black about the Syrian and Middle Eastern regime change

https://www.youtube.com/watch?v=j3fkF4tp8rQ&t=2285s

General Wesley Clark: Wars Were Planned - Seven Countries In Five Years

https://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw

"Biz Arapların gözünde İslam Dünyasının bir parçası değiliz, dinsisiz." Arapların gözünde ne gözüktüğümüz bu tartışmanın konusu değil. Tartışmanın başlığı :" filistin-meselesi-ve-oded-yinon-plani " Burada planlı olarak İsrail'in bir halkı nasıl sindirdiğinden bahsediyoruz. Açıkça söylemek gerekirse ben de Arapların çoğuna karşı ön yargılıyım ve cahil bırakılıp daha da beter günler yaşayacaklarını düşünüyorum ama konu oded-yinon-plani.

"Burada bazı Yahudi genç grupların Filistinli yetimlere sevgi evleri kurmasından tutarız, serseri aşırı dincilerin müslüman avına kadar gideriz. " Bence önyargını kır ve benim burada klasik "din kardeşlerimizin yanında yer almalıyız" düşünesinde olan fanatiklerden olduğumu aklından çıkar. TEkrar yazıyorum, konu yahudiler kötüdür müslümanlar iyidir yarışı değil. Konu : İsrail devletinin (İsrail halkının değil veya dünyadaki yahudilerin değil ) devlet politikası ve oded-yinon-plani.

• Konu Güncelleme;

İsrail Gazze'de kültür merkezi binasını vurdu

İsrail jetlerinin Gazze'ye yönelik hava saldırısında bir kültür merkezi binasının hedef alındığı, olayda en az 18 kişinin yaralandığı öğrenildi.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201808091034681970-israil-jetleri-gazzeyi-vurdu/
  • Üzüldüğüm taraf, şu israil devletinin yaptığı rezillikleri bi kenara bırakıp, araplar üzerinden filstine vurup, taa ordan konuyu erdoğan düşmanlığına getiren tipler var burda!

6 gün savaşında israil kahramanlığından bahsedenimi dersin, teknolojide ileri olmalarımı dersin, yahudinin ne kadar akıllı olmasından bahsedenimi dersin vs vs...

Her ne olursa olsun bu israil zulmü şiddetini artırarak devam ediyor! Çok daha ağırını konuşsam da burda faydasız.

Yukarda sizinde dediğiniz gibi israiin ne yaptığı ve yapmaya çalıştığından cok bunlar konuşuldu...

Herkes biliyorki israil devleti hiçbir konuda evrensel hukuk tanımaz, insan hakkı diye bi kavram lügatlarında yok, bunun için kan dökmekten asla çekinmez.

Onun için toprak sattı araplar şöyle, sende arap sevicisin gibi laflara karnımız tok.

Bu devletin yaptıkları aklı selim olan insanın midesini bulandırmalı.

Yoksa burda filistinin gerçek tarihini anlatsak ne anlatmasak ne!

Olay arap meselesi değil, herkes biliyor.

• Konu Güncelleme;

ABD, Filistinli mültecilerin dönüş hakkını ellerinden alacak bir dizi adım atmaya hazırlanıyor'

İsrail Kanal 2 Televizyonu, ABD yönetiminin, Filistinli mültecilerin dönüş hakkını ellerinden alacak bir dizi adım atacağını öne sürdü.

https://tr.sputniknews.com/abd/201808261034896738-abd-filistin-multeci-donus-hakki-adim/
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.