Şimdi Ara

Fikrinizi istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafamda iki araç kaldı son. Birbirinden farklı araçlar aslında.

1) 2017 Leon 1.6 TDİ 115 HP Manuel

2) 2019 Toyota Corolla 1.6 Vision Otomatik

Leon yakışıklılık, donanım ve az yakması gibi avantajları varken. Yaş, Km ve yüzünün eskimesi gibi dezavantajları var. Ayrıca Alırsam 1-2 yıl sonra muhtemelen satacağım muhtemelen.

Corolla nın sıfır olması sorunsuz bir otomatiğe sahip olması LPG ile az yakması söz konusu. Dezavanajı ise donananımda eksikleri var biraz. Çelik jant sis farı vb yatırımlarla aracın albenisi arttırılabilir biraz ilerde diye düşünüyorum.

ikinci el değeri ve piyasası konusunu da hesaba katarsak siz olsanız hangisini alırdınız, neden?

• Bilemedim şimdi. Bir tarafta sıfır araba, diğer tarafta Leon gibi yakışıklı bir araba.

İyi yönlerini pek bilmiyorum ama Leon alacak olsam trim sesleri, Doğuş Otomotiv vs. düşündürür Corolla'da da scooter gibi CVT şanzıman var sanırım bir de Toyota'nın araçlarından pek tat alamıyorum.

İkisini de kullanan varsa onun yorumları daha doyurucu olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • leon 1-2 yıl sonra leonun parasıyla 2019 model toyota corolla alırsınız.
  • Toyota tam otomatik mi CVT şanzıman mı..?

Tam otomatikler daha sorunsuz oluyor sanırım bildiğim kadarıyla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Toyota da ikinci elde pek değer kaybetmez diye biliyorum ben.

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Evet tam otomatik cvt şanzımanlı.

• Ne yapacaksın milletin 2 senedir kullandığı arabayı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 5 Haziran 2019; 20:40:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam tip ve motor olarak beğendiğim bit araç ancak otomatik olmaması ve benzinli kadar sessiz çalışmayacak olması kafamda soru işareti..

• Aile ise corolla bekar iseniz leon.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Bekarım ancak otomatik vitesin kolaylığını da es geçemiyorum hocam :)
  • Leon benim kafamda tabu.
    Corolla derim. Yeni corollada gerçekten güzel araba.
    2. El leon ne bilim , aracı görünce yanlayan makas atan bir apaçi geliyor gözümün önüne.

• quote:

Orijinalden alıntı: vesaire86

Hocam tip ve motor olarak beğendiğim bit araç ancak otomatik olmaması ve benzinli kadar sessiz çalışmayacak olması kafamda soru işareti..
    Tipi göreceli, motor da zaten şaibeli üçkağıtçı.

Yeni iyidir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leon kullanıyorum çok memnunum 2016da sıfır aldım. O zamanlar piyasası yok tutulmuyor diyerek pek çok kişi caydırmaya çalıştı ama iyi ki almışım. Piyasası da oluştu. Yaş 40tan aşağı ise ve kendini genç hissediyorsan Leon al keyfine bak derim.

• Leon 1.0 ecotsi dsg de alınabilir temizinden

• vesaire86 kullanıcısına yanıt
    hocam pek değer kaybetmez diyorsunuz kesin değer kaybetmez diyemiyorsunuz ikinci el ile sıfır corolla arasında kalmısınız 2 yaş kadar yaşlı bir otomobil sıfır toyota ediyor kafadan bunu düşünün satarken hangisi hızlı satarsınız. Dizel Türkiye şartlarında her zaman iyidir.
  • 404NotFounD kullanıcısına yanıt
    Dsg den uzak duruyorum hocam. Dsg yi garantisini uzatmadıkça doğuştan uzak durma taraftarıyım.
  • krc58 kullanıcısına yanıt
    Aşağıda hocam 33 henüz bekarız da. Tek sorun şehir içi otomatikten feragat etmek. :)
  • Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Leon içinde diyemiyorum onu hocam. Markalar bazen ülkeden çekiliyor veya modeli getirmeyi kesiyorlar. Anında fiyatı düşüyor. Örneğin auris artık olmayacak. İkinci elde auris fiyatları artık yükselmez kolay kolay. Malum bir aracın ikinci eli sıfırı ile değerlendirilir. Sıfırı olmayınca emsal araçlardan değerlenirse ne ala..
  • vesaire86 kullanıcısına yanıt
    sıfır araç aldığınızda kontağı cevirdikten sonra 10 bin tl düş birde jant sis farı felan diyorsunuz 5k onlarda gider 15k kaybınız daha aldıktan hemen sonra oluşuyor eğerki sıfır araç alıyorsanız 10 yıl binin derim.
  • Corollada 18 19 inch jantla epey sportif duruyordu geçen denk geldim trafikte epeyde sportif duruyordu

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.