Şimdi Ara

Fight Club tarzı bir film varmı ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
35.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

snatch ve Bondock saints şehrin azizlerinide ekleyelim... bu ikisini izle evet.....
  • Film kolik biri olmama rahmen sadece Fight Klub'u izlemedim bir ara gidip alıyım cd'sini.
  • Tarantinonun bütün filmlerini seyret hepsi enterasandır.

Tarantino filmleri uzun süreli ve uzun diyaloglardan oluşsa da ulan ne enterasan bi filmmiş dersin.

Klasik filmlerden sıkıldıysan kesin seyret.
  • memento !
  • green street hooligans
  • yeşil sokak holiganları green street gooligans yani
  • Offf offff tam benlik konu açılmış

Fight Club hakkında söylenecek o kadar söz var ki...

Hatırlıyorum , 2001 de dayım beni sinemaya götürmüştü ve Fight Club'a girelim demişti.Ben de adından anlaşılacağı gibi bir dövüş filmi sanmıştım , mırın kırın etmiştim...Sonra sinemada izledikten 1 hafta 10 gün etkisinden kurtulamamıştım , film adeta hayatımı etkiledi...

Fight Club DVD si film arşivimin en önünde , göze batacak şekilde yer alır Biraz garip gelecek ama periyodik olarak izlediğim tek filmdir.2 ayda bir izlerim...

Filmdeki felsefe öyle böyle değil , Teokratik sisteme ana avrat küfür ediyor sanki !

Bu film , benim gibi şehir hayatından bıkan , hayatta çeşitli amaçların peşinde koşup her seferinde hüsran yaşayanlar için bulunmaz bir nimettir.

Tyler Durden ismi , benim ve benim gibilerin aklına kazınmıştır Brad Pitt'e zaten söylenecek birşey yok.Herifin hem oyunculuğu hem de karizması olayı bitiriyor.Hele filmde bir sigara içişi var ki , insan bir an sigaranın Tyler Durden için icat edildiğini düşünüyor

Fight Club'a bire bir benzeyen film yoktur ama , düşünce sistemi olarak örtüşen bir film önerebilirim ,

''Into The Wild'' Mutlaka izleyin bu filmi

Son olarak ,

Fight Club bir film değil , yaşam tarzıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Offf offff tam benlik konu açılmış

Hatırlıyorum , 2001 de dayım beni sinemaya götürmüştü ve Fight Club'a girelim demişti.Ben de adından anlaşılacağı gibi bir dövüş filmi sanmıştım , mırın kırın etmiştim...Sonra sinemada izledikten 1 hafta 10 gün etkisinden kurtulamamıştım , film adeta hayatımı etkiledi...

Fight Club DVD si film arşivimin en önünde , göze batacak şekilde yer alır Biraz garip gelecek ama periyodik olarak izlediğim tek filmdir.2 ayda bir izlerim...

Filmdeki felsefe öyle böyle değil , Teokratik sisteme ana avrat küfür ediyor sanki !

Bu film , benim gibi şehir hayatından bıkan , hayatta çeşitli amaçların peşinde koşup her seferinde hüsran yaşayanlar için bulunmaz bir nimettir.

Tyler Durden ismi , benim ve benim gibilerin aklına kazınmıştır Brad Pitt'e zaten söylenecek birşey yok.Herifin hem oyunculuğu hem de karizması olayı bitiriyor.Hele filmde bir sigara içişi var ki , insan bir an sigaranın Tyler Durden için icat edildiğini düşünüyor

Fight Club'a bire bir benzeyen film yoktur ama , düşünce sistemi olarak örtüşen bir film önerebilirim ,

Son olarak ,

açıkcası ben okadar beğenmedim görsel efektler yılına göre güzeldi "99 yapımı olmasına rağmen ayrıca film çok karışık insanı şaşırtmak için olur olmaz atlamalar falan ama teorisi çok güzel ona lafım yok ayrıca filmin sonundaki pipi yide eshefle kınıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: satoyama

quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Offf offff tam benlik konu açılmış

Son olarak ,

açıkcası ben okadar beğenmedim görsel efektler yılına göre güzeldi "99 yapımı olmasına rağmen ayrıca film çok karışık insanı şaşırtmak için olur olmaz atlamalar falan ama teorisi çok güzel ona lafım yok ayrıca filmin sonundaki pipi yide eshefle kınıyorum

Canım arkadaşım, sen filmin sonundaki pipiyi eshefle kınıyosan filmden bi bok anlamamışsın demektir zaten..

Fight Club'ı sevenler ve kitabını okumayanlar, gitsin bulsun bi yerden o eseri pişman olmayacaklar.

Aynı zamanda aynı yazarın 2 kitabını daha tavsiye ederim:

Görünmez Canavarlar ve Gösteri Peygamberi. Mutlaka okuyun bunları.

• Green Street Holigans 1 -- 2
  • green street holigans 1 ve 2 yi şiddetle tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: birikinti

fight Club Tarzı denebilir mi bilemyorum ama

Butterfly Effect
    The Sixth Sence
    Pulp Fiction
    Kayıp Otoban (orjinal adını unuttum)
    pi
    The Others
    Being John Malkovich
    Amerikan History X
    Donnie Darko

brlki bunlarda benzer tatlar alabilirsin...

oha ya ne alaka?
  •  Fight Club tarzı bir film varmı ??

sağlam filmdir
  • Fight Club bir yaşam tarzıdır.
  • pek benzemez ama Wanted öneririm
    baş karakterlerin hikayeleri dolaylı yoldan aynı
    sıradan yaşam
  • quote:

Orjinalden alıntı: rising

fight club gibi kült bir film arıyorsan ;

reservuar köpekleri ( reservoir dogs ) - tarantino

tavsiye ederim izlememiş biri cok sey kacırmıs demektır bana göre

bi fight club ın sonuna bak bide reservuar köpeklerininkine , pehh pat diye bitiyor film o ne ( filme lafım yok bitişine var )
  • quote:

Orjinalden alıntı: psckilléR

Green Street Holigans 1 -- 2

kesinlikle bu ikisi arkadaşım özellikle birincisi muhteşem!
  • Pulp Fiction
    Usual Suspects
    The Sixth Sense ( böyleydi galiba )
    Donnie Darko
    Ben X
    Inside Man
    Reservoir Dogs
    Snatch
    The Condemned

İzlemeni şiddetle tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeanBack

Fight Club tarzı bir film varmı ??

ulan su vucut bende olcak ortamin .... rum karizmaya baksana hayatimda izlediğim en iyi filmdi

karizmaya bak ya
  • Yuh diyorum başka birşey demiyorum. Buradaki filmlerden izlediklerim var ama Fight Club ile alakaları yok. İzlemedğim ama adını hakkında duyduklarım var onlarda alakalı değil. Arada 1-2 tane yakınından geçecek film gördüm o kadar.

Burada örnek verenler demek fight club'ı anlamamışlar bence. Hele green street hooligansı ve o dövüş filmlerini örnek verenlere bir an acıdım ne yalan söyleyeyim

Fight Club'a benzemesi için olması gereken şeyler: filmde toplumun genelini ilgilendiren bir konuyu dolaylı yoldan veya doğrudan anlatması gerekir. Özellikle insanların hoşnut olmadığı bir genel konu mesela. İkinci olarak ta filmin senaryosu çok zeki olmalı. Öyle ki aslında film ilk yarıya kadar mutlaka tüm olacakları genel itibari ile anlatması lazım. (Fight club'ın yaklaşık ilk 30-40 dakikasında aslında film çoktan bitmişti bütün mezvu izleyiciye gösterilmişti. Ama anlamanız için çok dikkatli izlemeniz gerekiyor tabi(en baba kilit noktalar aradaki saliselik görüntüler). Ve filmin geri kalanı filmi sökenler için bir eğlence, aksiyondu.) Filmde mutlaka en az 2-3 tane büyük sürpriz olması lazım. Filmde konuşmaların tümü birbirine bağlı olması lazım ve birazını kaçıran birinin bile anlamakta zorlanması lazım.

Bence kıstaslar budur. Ben ilk izlediğimde muhteşem derecede anlamamıştım yanlış anlaşılmasın. Ama 15-20 tane ultra süper favori film listem arasında ilk defa 9.8 puan verecek kadar anlamıştım filmi. İkinci izleyişimde zaten puanı 10'a çıktı.

Şimdi bu saydıklarıma göre benim tavsiye edebilceğim tek film var. Daha varsada ben izlememişimdir. Yada aynı unsurları içerse bile eksiktir çoğu yeri.

12 Monkeys
    Bu filmde de Brad Pitt oynuyor. Ve izledikten sonra aklıma gelen tek şey Fight Club olmuştu. Çünkü yine toplumsal mevzuya parmak basıyor ki Fight Club'taki ile çok bağlantılı bir mevzu. Yine süper oyunculuklar var. Sürprizler mevcut. Filmdeki tüm konuşmaları dinlemezseniz adam akıllı filmden hiçbirşey anlamazsınız. Sadece sıradan aksiyon-bilim kurgu filmi izlediğinizi sanırsınız. Filmin ilk bölümlerinde yine filmin tamamıyla ilgili bütün bilgiler mevcut ama filmin sonunu tahmin etmeniz imkansız gibi birşey. Çünkü daha farklı tarzda bilgi veriyor.
    Filmin gidişatında öyle Fight Clubtaki gibi hayran kalınacak bir operasyon olmuyor. Ama filmin konusu çok daha farklı olduğu için onun yerine başka eylemler oluyor.

Filmdeki en büyük muamma diye kabul ettiğim mevzuyu çözen adamı göremedim internette filan. Bir kaç teori var ama yeterli değil. Fakat Fight Clubta gün ışığına çıkmayan birşey kalmadı ne benim için nede adam gibi izleyenler için. 12 Monkeys'in en büyük artısı ve hatta Fight Club dan da üstün tek yönü bu bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #berk -- 11 Şubat 2010; 22:06:19 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.