Şimdi Ara

FIFA ULTIMATE TEAM (ANA KONU) ( SIMAGE KULLANIN LÜTFEN )(COINS SATIŞI YASAKTIR) (3991. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
166.652
Cevap
270
Favori
4.454.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39893990399139923993
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.futhead.com/fifa/squads/8181496/#squad-player
    ne diyorsunz kadroya .
    bide if palacio iyi midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cassiolincolnnnn -- 28 Mart 2013; 10:46:39 >
  • http://www.futhead.com/fifa/squads/8181496/#squad-player
    kadro nasıl beyler .
    bide if palacio nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cassiolincolnnnn -- 28 Mart 2013; 10:43:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x7urkiiSh67

quote:

Orijinalden alıntı: SKIPPER84

quote:

BIKTIM BU PAS HATALARINDAN, DAYANAMIYORUM ARTIK ... MILIMETRIK PASLARIMI KESIYORLAR (INTERCEPTION), Dogru düzgün, gerçek futboldaki gibi oyun kurmaya çalisiyorum, pas ustasilarla oynuyorum, barça gibi oynamaya çalisiyorum ama olmuyor, hep son ana INTERCEPTIONS, OYUNCUYA CARPIYO ... Hayir, tamam olabilirde, onlar pas atinca benim oyuncular topa bakiyo, kesmiyo ya, ona sinir oluyorum .... Yalan bu oyun :(

Bu arada bu takimi kurmustum :http://www.futhead.com/fifa/squads/8109315/#squad-player

Diyeceksiniz benim orta saham fazla defansif degil, ama bazan bende böyle takimlara düsüyorum, dün 3-5-2 Kaka ve Modric CDM, adamlarin yaptigi interceptions'leri görseydeniz ...SINIR OLMUSTUM

Bu arada, ben 433 begeniyorum, en çok'da bu takima uyuyo gibime geldi, çünki hiç sikinti yasamiyorum :http://www.futhead.com/fifa/squads/7485799/#squad-player

Baska takim kuruncada ayni oyunu kuramiyorum ...

Neden ?

41212 veya 451/4231 düsünüyorum pas trafigi için, olurmu ? en çok oyuncularimin üçgen gibi dizilmelerine istiyorum, hangisi uygun olur ?

Sagolun.

üçgen gibi dizilim 4-1-2-1-2 ama bu sene o kadar da efektif bi taktik değil...

pek anlamadim, ne demek istedin dostum ?

Geçen yıl 41212 en favori taktikti...Orta saha dairesinin 4 tarafına dizilen 4 oyuncuyla top hakimiyetini kolay kolay vermeyen bir sistemdi.Çokta güzel oyun kuruluyordu...

Bana göre bu sene oyunun hızı geçen yıla göre daha fazla olduğundan ister istemez direkt rakip kaleye gitmeyi düşünüyorsun ve "build up play" denen pas futbolundan uzaklaşıyorsun...

O yüzden 41212 bu senenin taktiği değil...Ayrıca fıfa 13'e ilk başladığımda geçen yıldan kalan alışkanlığım üzere 41212 ile başladım fakat defansta çok fazla açık verdim...

Sanırım bu sene bu taktikte bir bug var yada ben uyum sağlayamadım...Forumdaki tavsiyeler üzerine 352 denedim ve göbekten gol yemiyorum kolay kolay...

Orta saha çemberinde ise 4 değil 5 oyuncu olması da ayrı bir avantaj...Tek dezavantajım defansta sol bek ve sağ bek olmadığından kanattan gelip orta açanlara engel olamamak...

Zaten yediğim gollerin yüzde 70'i orta kafa gol yada korner..(Ayıptır söylemesi hava toplarında timing hatası çok yapıyorum...)

• quote:

quote:

quote:

quote:

BIKTIM BU PAS HATALARINDAN, DAYANAMIYORUM ARTIK ... MILIMETRIK PASLARIMI KESIYORLAR (INTERCEPTION), Dogru düzgün, gerçek futboldaki gibi oyun kurmaya çalisiyorum, pas ustasilarla oynuyorum, barça gibi oynamaya çalisiyorum ama olmuyor, hep son ana INTERCEPTIONS, OYUNCUYA CARPIYO ... Hayir, tamam olabilirde, onlar pas atinca benim oyuncular topa bakiyo, kesmiyo ya, ona sinir oluyorum .... Yalan bu oyun :(

Bu arada bu takimi kurmustum :http://www.futhead.com/fifa/squads/8109315/#squad-player

Diyeceksiniz benim orta saham fazla defansif degil, ama bazan bende böyle takimlara düsüyorum, dün 3-5-2 Kaka ve Modric CDM, adamlarin yaptigi interceptions'leri görseydeniz ...SINIR OLMUSTUM

Bu arada, ben 433 begeniyorum, en çok'da bu takima uyuyo gibime geldi, çünki hiç sikinti yasamiyorum :http://www.futhead.com/fifa/squads/7485799/#squad-player

Baska takim kuruncada ayni oyunu kuramiyorum ...

Neden ?

41212 veya 451/4231 düsünüyorum pas trafigi için, olurmu ? en çok oyuncularimin üçgen gibi dizilmelerine istiyorum, hangisi uygun olur ?

Sagolun.

üçgen gibi dizilim 4-1-2-1-2 ama bu sene o kadar da efektif bi taktik değil...

pek anlamadim, ne demek istedin dostum ?

Geçen yıl 41212 en favori taktikti...Orta saha dairesinin 4 tarafına dizilen 4 oyuncuyla top hakimiyetini kolay kolay vermeyen bir sistemdi.Çokta güzel oyun kuruluyordu...

Bana göre bu sene oyunun hızı geçen yıla göre daha fazla olduğundan ister istemez direkt rakip kaleye gitmeyi düşünüyorsun ve "build up play" denen pas futbolundan uzaklaşıyorsun...

O yüzden 41212 bu senenin taktiği değil...Ayrıca fıfa 13'e ilk başladığımda geçen yıldan kalan alışkanlığım üzere 41212 ile başladım fakat defansta çok fazla açık verdim...

Sanırım bu sene bu taktikte bir bug var yada ben uyum sağlayamadım...Forumdaki tavsiyeler üzerine 352 denedim ve göbekten gol yemiyorum kolay kolay...

Orta saha çemberinde ise 4 değil 5 oyuncu olması da ayrı bir avantaj...Tek dezavantajım defansta sol bek ve sağ bek olmadığından kanattan gelip orta açanlara engel olamamak...

Zaten yediğim gollerin yüzde 70'i orta kafa gol yada korner..(Ayıptır söylemesi hava toplarında timing hatası çok yapıyorum...)

hep 4-1-2-1-2 oynadım 30 maca yakındır 2kere yenildim bundan önceki ispanya takımımdada aynı taktik vardi %80 kazandım. bence bunlara takılmamak gerek iyi oynuyorsak taktik ne olursa olsun yeniyoruz eger şansız degilsek o maç bu ara en cok oynana taktik 3-5-2 benimde en kolay yendigim taktik oluyor genelde. Yani zevk aldgın taktikten vazgeçme derim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert1905x -- 28 Mart 2013; 11:06:59 >

• Selam Arkadaşlar,

dünden beri en az 20 tane premium gold pack açtım bir tane IF oyuncu gelmedi benmi yanlış yapıyorum kötü şansmı yoksa bunun bir püf noktası varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChexChosa

Merhaba arkadaşlar böyle bir kadro yapmayı düşünüyorum :
    http://www.futhead.com/fifa/squads/8151932/#

iş yapar mı sizce?

aimarin yerine kesinlikle zarete'yi tavsiye ederim, adam messi gibi oynuyor. teknik özelliklerine bakma. sanki bitiriciliği 99 gibi oynuyordu bende.
  • böyle bir takım ile oynayan var mı? 4-1-2-1-2 taktiğini bir kez denemiştim, defansım yol geçen hanı olmuştu, bu takımı kurmaya çekiniyorum o yüzden.

http://www.futhead.com/fifa/squads/8121706/
  • quote:

Orijinalden alıntı: umitonat

Selam Arkadaşlar,

dünden beri en az 20 tane premium gold pack açtım bir tane IF oyuncu gelmedi benmi yanlış yapıyorum kötü şansmı yoksa bunun bir püf noktası varmı?

merak etme dostum bnde toplamda 100k lık paket açtım en iyi dimaria çıktı 23k'ya sattım. diğerlerini sinirden quick sell ile sattım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

quote:

Orijinalden alıntı: Bo0m3r

quote:

Orijinalden alıntı: mesuty85

quote:

Orijinalden alıntı: selates

Momentumla ilgili yazı yayımlamışlar.

http://www.ultimateteam.co.uk/2013/03/fut-13-handicapscriptingmomentum-doesnt.html

Özetlemek gerekirse;

2-0 öndesiniz... Son dakikada 3 gol yiyip "momentum monetum" demeyin rakibiniz zayıf yönlerinizi bulmuş. Mourinho'nun, Nani'nin atılmasından sonraki Modric değişikliği gibi bir antrenör müdahalesiyle maçı kazanmıştır rakibiniz. Yorgun oyuncularınızı sonlarda oyun dışına alın.

Handikap meselesi... 85-90 reytingli bir takım daha düşük reytingli takımla oynarken, o reytingi düşük olan "pace" ağırlıklı takımın oyuncularının özelliklerinin yükseldiği ve süper star seviyesinde oynadıkları söyleniyor.

Yapacağınız en büyük hata ilk 11'e 85-90 overalli adam koyup yedek kulübeyi düşük overalli oyuncularla doldurmak olur. Bunu yapmayın 86+ overalli oyuncularla doldurun yedek kulübenizi. Modric, Turan vs. gibi. Sakın ilk 11'inizde düşük reytingli oyuncu kullanmayın.

Üstünlüğünüzü korumak için de "gerçek hayatta" olduğu gibi "savunma yapın."

Kısaca momentum, handikap, script yok. Fakat inanıyorsanız da size tavsiyeleri sıraladık, uygulamak size kalmış diyorlar.

*Çeviride hatalar olabilir.

Güzel çevirmişsin kardeşim. Her zamanki EA yalanları. Tabii ki herifler kabul etmeyecek. EA'in her zaman ilk hedefi para olmuştur zaten. Momentum olacak ki insanlar takımlarını bozsun, alsın satsın zarar etsin, gerçek para harcayıp takım kursunlar. %100 değil %1milyon bu oyunda script var!

script falan var ama kime var ? pace takımlarında var kendini uyanık sanan 5-3-2 cilere var.. sen git kur bakayım 86+ overallı bi takım ben kurdum 1 kere bile momentumdur scritptir olmadı kaybettiysemde adam akıllı oynayarak kaybettim..

K-league bronz-silver takım kurdum. 85 ortalamali takımları yenmekten sıkıldım :). Gold takım ile çıkıyorum inanın iyi oyunculardan kurulu rakibe karşı daha çok zorlanıyorum çünkü oyuncular daha yavaş koşuyor (kağıt üzerinde hizli), daha geç tepki veriyorlar, daha kötü pozisyon alıyorlar vs.

Arkadaşlar denemeyen kaldı ise deneyin. Ayırın kenara 3-4k ve kötü oyuncular dahi olsa 100 Chemistry ile bronz-silver bir takım kurun.

Gülme ve kopma garantisini ben veriyorum çünkü her ne oluyorsa rakibin süperstarlari bırak bronzu, plastik oyuncu seviyesine düşüyor.

o dediğin en fazla 20-30 maç devam eder sonra tam tersi olur :)

özellikle altın kadromla çok gümüs kadroyla maç yaptım hepsi gördü asıl kadrolarının ne halde olduğunu :)

(forumdanda var 1-2 kişi)

• quote:

Orijinalden alıntı: semih118

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FBI-007

if dzeko nasıldır kullanan varmı normalinden farkı varmı

17 maçta 29 golle oynuyor şuan

Tarzi nasil? Kafaci mi,gorundugunden hizli mi,guclu yikilmayan tarz mi vs ? Yani en belirgin artilari neler? Hic oynamadim if dzeko ile onun icin bi kadro kurabilirim degisiklik olsun

kafa vuruşları iyi kötü diyemeyiz arkadan oyuncu gelirse etkilenmiyor havadan gelen topları etrafında 2-3 kisi olsa bile göğsü ile kolaylıkla onune alabiliyor o kadar yavaş da sayılmaz.. ama en büyük özelliği long shotları ki bpl deki en iyi long shot statsları olan st kendisi.. 30 metreden az çatala yazmadım :D

edit: 2li forvetlerde yan forvet iyi pas verirse çok iyi verim alırsın bende rvp var dzekonun araya koşuları gerçekten çok iyi rvp ile atıyorum önüne ceza sahasına girmeme bile gerek yok golu atmam için arka direğe abanıyorum 25-30 metreden :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spoderman -- 28 Mart 2013; 11:52:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.ultimateteam.co.uk/2013/03/fut-13-handicapscriptingmomentum-doesnt.html

Özetlemek gerekirse;

2-0 öndesiniz... Son dakikada 3 gol yiyip "momentum monetum" demeyin rakibiniz zayıf yönlerinizi bulmuş. Mourinho'nun, Nani'nin atılmasından sonraki Modric değişikliği gibi bir antrenör müdahalesiyle maçı kazanmıştır rakibiniz. Yorgun oyuncularınızı sonlarda oyun dışına alın.

Handikap meselesi... 85-90 reytingli bir takım daha düşük reytingli takımla oynarken, o reytingi düşük olan "pace" ağırlıklı takımın oyuncularının özelliklerinin yükseldiği ve süper star seviyesinde oynadıkları söyleniyor.

Yapacağınız en büyük hata ilk 11'e 85-90 overalli adam koyup yedek kulübeyi düşük overalli oyuncularla doldurmak olur. Bunu yapmayın 86+ overalli oyuncularla doldurun yedek kulübenizi. Modric, Turan vs. gibi. Sakın ilk 11'inizde düşük reytingli oyuncu kullanmayın.

Kısaca momentum, handikap, script yok. Fakat inanıyorsanız da size tavsiyeleri sıraladık, uygulamak size kalmış diyorlar.

Güzel çevirmişsin kardeşim. Her zamanki EA yalanları. Tabii ki herifler kabul etmeyecek. EA'in her zaman ilk hedefi para olmuştur zaten. Momentum olacak ki insanlar takımlarını bozsun, alsın satsın zarar etsin, gerçek para harcayıp takım kursunlar. %100 değil %1milyon bu oyunda script var!

script falan var ama kime var ? pace takımlarında var kendini uyanık sanan 5-3-2 cilere var.. sen git kur bakayım 86+ overallı bi takım ben kurdum 1 kere bile momentumdur scritptir olmadı kaybettiysemde adam akıllı oynayarak kaybettim..

K-league bronz-silver takım kurdum. 85 ortalamali takımları yenmekten sıkıldım :). Gold takım ile çıkıyorum inanın iyi oyunculardan kurulu rakibe karşı daha çok zorlanıyorum çünkü oyuncular daha yavaş koşuyor (kağıt üzerinde hizli), daha geç tepki veriyorlar, daha kötü pozisyon alıyorlar vs.

Arkadaşlar denemeyen kaldı ise deneyin. Ayırın kenara 3-4k ve kötü oyuncular dahi olsa 100 Chemistry ile bronz-silver bir takım kurun.

Gülme ve kopma garantisini ben veriyorum çünkü her ne oluyorsa rakibin süperstarlari bırak bronzu, plastik oyuncu seviyesine düşüyor.

özellikle altın kadromla çok gümüs kadroyla maç yaptım hepsi gördü asıl kadrolarının ne halde olduğunu :)

bu konude boşuna tartışıyoruz, bu forumdaki herkes bilir ki SCRİPT VAR, MOMENTUM VAR, BUNUN DIŞINDA DA EA PARA KAZANMASI İÇİN LAZIM OLAN HERŞEY VAR.

ben 30 maç oynadığım takımımla TİTTLE kazandım, sonra o takım division 3 e düştü, ayakları titremeye başladı, ve bunu sadece ben değil 100 kişiden 80 tanesi yaşıyorsa eğer, tartışmanın anlamı yok. mecburen yeni yeni takımlar kurup keyif almaya bakacaz, zaten hep aynı takımla oynamak sıkıyor insanı bir süre sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: foreverkan

quote:

Orijinalden alıntı: umitonat

Selam Arkadaşlar,

merak etme dostum bnde toplamda 100k lık paket açtım en iyi dimaria çıktı 23k'ya sattım. diğerlerini sinirden quick sell ile sattım.

Cevap için teşekkürler dostum bi happy hour rivayeti dolaşıyor o saatte açın diyorlar. Bi fikrin varmı bu konuda?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Özetlemek gerekirse;

30 maç devam etsin yeter zaten. Sonra başka bronz kadroya geçilir. Az bütçe gerektiriyor sonuçta ve bana zevk veriyor çöp oyuncuların Messi kesilmesi :)

Edit: yaş 32, iş hayatım çok yoğun ve iyi kadrolar için çok zamanım olmuyor. Bu sekilde hemen bir kadro kuruluyor ve kök söktürüyor. Bu konunun fifa11'den kalan kısımlarında ilk ben momentum üzerinde durmuştum yanlış hatırlamıyor isem, fifa12'de hiç UT oynamadım o yüzden. Kendimi kaldırılmış hissediyorum harika kadrolarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 28 Mart 2013; 12:29:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

30 maç devam etsin yeter zaten. Sonra başka bronz kadroya geçilir. Az bütçe gerektiriyor sonuçta ve bana zevk veriyor çöp oyuncuların Messi kesilmesi :)

Edit: yaş 32, iş hayatım çok yoğun ve iyi kadrolar için çok zamanım olmuyor. Bu sekilde hemen bir kadro kuruluyor ve kök söktürüyor. Bu konunun fifa11'den kalan kısımlarında ilk ben momentum üzerinde durmuştum yanlış hatırlamıyor isem, fifa12'de hiç UT oynamadım o yüzden. Kendimi kaldırılmış hissediyorum harika kadrolarla.

Evet 11 den beri devam ediyor burada momentum , handikap ile ilgili tartışmalar , çok bilinmeyenli bir denklem bu mod , şurası bir gerçekki normal season maçlarda canavar kesilen puyol ut modunda çöp , ut modunda troll olan esswein , abumeyang tarzı oyuncularda normal seasonda bir o kadar çöp ve beceriksiz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fifaz

quote:

Evet 11 den beri devam ediyor burada momentum , handikap ile ilgili tartışmalar , çok bilinmeyenli bir denklem bu mod , şurası bir gerçekki normal season maçlarda canavar kesilen puyol ut modunda çöp , ut modunda troll olan esswein , abumeyang tarzı oyuncularda normal seasonda bir o kadar çöp ve beceriksiz..

UT modu çok fazla para kazandıran bir Mod, bunun için script yok diyen arkadaşlar artık gözünü açsın.
    Dün akşam 4 mac yaptım ikisinde rakip dayanamadı ve çıktı, muhtemelen kadrosunu satıp, belki para ile paket açmıştır. En çok EA firmasının işine gelir bu durum.

Senide 11 zamanından hatırlıyorum. Sanırım sende o zamanlar momentum konusunda bana kısmen katılmıştın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar serie a forvetlerinden di natalie, cavani, balotelli ve pato seçeneklerinden hangi ikili sizce en iyisi? bir de cavani, balotelli'den daha iyi görünmesine rağmen (overall'ı da bir puan fazla) neden balotelli'den çok daha ucuz? dribling yüzünden mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tevekke -- 28 Mart 2013; 13:03:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tevekke

arkadaşlar serie a forvetlerinden di natalie, cavani, balotelli ve pato seçeneklerinden hangi ikili sizce en iyisi? bir de cavani, balotelli'den daha iyi görünmesine rağmen (overall'ı da bir puan fazla) neden balotelli'den çok daha ucuz? dribling yüzünden mi?

di natalie ve pato kullanın , hakan şükür arif erdem gibi etki yaratır. CAM olarakta miccoli tam adamı.
  • quote:

quote:

Aynı şeyi Lloris için ben söyleyebilirim. Sezon modunda Spurs ile oynuyorum; orada harikalar yaratırken Ultimate Team moduna girince kaleciye bir şeyler oluyor.

İngiliz liginden fransızlarla bir kadro yapayım dedim de sırf onun için aldım adamı ama değmedi.

Satışa çıkarıp duruyorum adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 28 Mart 2013; 13:08:22 >

• quote:

quote:

quote:

UT modu çok fazla para kazandıran bir Mod, bunun için script yok diyen arkadaşlar artık gözünü açsın.
    Dün akşam 4 mac yaptım ikisinde rakip dayanamadı ve çıktı, muhtemelen kadrosunu satıp, belki para ile paket açmıştır. En çok EA firmasının işine gelir bu durum.

Senide 11 zamanından hatırlıyorum. Sanırım sende o zamanlar momentum konusunda bana kısmen katılmıştın.

Momentum motorunun varlığı zaten tartışılamaz bişey , bununla ilgili bir yazı yazmıştım daha önce :

http://forum.donanimhaber.com/m_57687798/tm.htm

Senin dediğin olay handikap , düşük takım ovr. rating ile alakalı ( Bronze veya Silver Kadrolarıda içerir ) Sonuç itibariyle , bronze veya silver kadro kurup herkesi yenerim düşüncesi oluşmasın kimsede ama bunun avantaj sağladığı açık bir gerçektir.

Size küçük bir örnek vereyim : Benim düzenlediğim turnuvaları herkes bilir , forumun en elit ps3 oyuncuları hep turnuvalarımda yer almıştır. Geçen sene böyle bir turnuvada şampiyon olmuş bir kardeşimi çok rahat bronze kadromla 3 - 0 yenmiştim , bunun şaşkınlık , kadro küçümseme ilede alakası yok , tamamen oyunun dengesizliği , orta derecede bir ut oyuncusu bunun rahatlıkla farkına varabilir..

• quote:

Momentum motorunun varlığı zaten tartışılamaz bişey , bununla ilgili bir yazı yazmıştım daha önce :

http://forum.donanimhaber.com/m_57687798/tm.htm

Size küçük bir örnek vereyim : Benim düzenlediğim turnuvaları herkes bilir , forumun en elit ps3 oyuncuları hep turnuvalarımda yer almıştır. Geçen sene böyle bir turnuvada şampiyon olmuş bir kardeşimi çok rahat bronze kadromla 3 - 0 yenmiştim , bunun şaşkınlık , kadro küçümseme ilede alakası yok , tamamen oyunun dengesizliği , orta derecede bir ut oyuncusu bunun rahatlıkla farkına varabilir..

Bu örnek yeterli olmustur sanirim.

• 
Sayfa: önceki 39893990399139923993
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.