Şimdi Ara

FIFA 15'te CPU Kullanımı %100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar daha bir kaç gün önce sistem topladım. Fakat FIFA 15(Orjinal tabi ki) oyununa girdiğim zaman CPU kullanımı %100 oluyor. Seste tekrarlamalar, 1-2 sn'lik donmalar yaşıyorum ki zaten CPU %100 olunca olması normal olan şeyler. Ayrıca ekran kartım ise %60 seviyelerinde kullanılıyor. Format attım, driverları kurdum fakat bir şey değişmedi. Aklıma işlemcinin darboğaz yaptığı geldi fakat bu işlemciyle çok daha iyi oyunları high ayarlarda akıcı oynayanlar var. Neden olduğunu bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

AMD A4-4000 APU
    SAPPHIRE RADEON R7 250 2GB DDR3 GPU
    KINGSTON 1333Mhz 4GB RAM
    KINGSTON 240GB V300 SSD
    ASUS A55BM-E MB
    HIGHPOWER ECO 400W 80+ PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canberki -- 15 Ekim 2014; 19:45:59 >

• fifa 15 islemciye cok yukleniyor diye duymustum ve minumum x4 phenom istiyor sorun islemcinin cift cekirdekli olmasi ekran karti ondan %60'ta kalip islemci %100 oluyor buna kisaca darbogaz deniyor.
  • Darbogaz ayrica cpu yetmiyor hocamin dedigi gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler cevaplarınız için. Anladığım kadarıyla CPU'mun saat hızı 3.0 GHz - 3.2 GHz turbo olmasına rağmen 2 çekirdek olmasında dolayı oyuna gerekli desteği veremiyor. Çünkü AMD Phenom X4 9750 minimum gereken CPU deniyor ve saat hızı 2.4 GHz. Overclok yapsam sadece saat hızı artacağından herhangi bir değişiklik olmaz değil mi?
  • Ayrıca Origin açık ve sadece download yaparken bile CPU kullanımı resimdeki gibi.
     FIFA 15'te CPU Kullanımı %100
  • oyun 4 cekirdek isterim diyorsa iki cekirdekte overclock para etmez bence.birincisi o islemciyi ne kadar oc edebileceksin ikincisi etsen bile ne kadar fayda edecek yine %100 kullanim olacak.bu durumun aynisini gta4'te de yasamistik islemci x2 iken arkadastaki cok kotuydu fps dusuyordu 15'e ve oc ben denedim fayda etmedi anca islemciyi degistirince duzeldi.oyunu orijinal almissin oynayamazsan yazik olur bence islemciyi o sokette hesapli x4 varsa onunla degistir cok pahali olmamasi lazim.islemci icinde ekran karti olmasi onemli mi senin icin soyle bir sey var mesela ghz'si de fena degil bu oynatir oyunu o kartla.islemciyi de yok parasina bile satsan yine bir oyun parasi kadar vermen gerekir ama oyundan kurtulurum dersen gerek yok.

http://www.gold.com.tr/amd-athlon-ii-x4-740-3-2-3-7ghz-4mb-fm2-islemci_u

• Haklısınız CPU konusunda. Açıkçası yazılım işleri için kullandığım bir dizüstü bilgisayarım var ancak oyun performansı öyle aman aman değil. O bile 4 çekirdek i3 4010u ve 720m ile neredeyse akıcı şekilde oynatıyor FIFA 15'i. Benim derdim evde duran monitörümü f/p kasası toplayarak oyun istasyonuna dönüştürmekti(PS4 almaktan vs. daha ucuz olacağı için). O yüzden bu işlemciyi satıp sizin dediğinize bir bakabilirim. Herhalde R7 250 ile en tepe oyunları bile low ayarlarda oynatır önerdiğiniz işlemci.
  • bir kac gun once fifa 15 oynamak isteyen kuzenime amd 250 ddr3 aldik biraz deneme imkanim oldu.cozunurluk yuksek tutulmadigi surece o kart butun oyunlari oynatir tabii karti besleyen islemci olursa.linkini verdigim islemcinin k modeli satilmiyor tr'de cok guzel oc olan bir modelmis bu carpan kilitli olani ama fsb ile bile iyi oc oluyor olmasi lazim fiyati da uygun.
  • Artık A4-4000'i satmaya çalışacağım. Zaten 1366x768 kullaniyorum çözünürlüğü. Eksen Bilgisayar'da 200 liraya gördüm işlemciyi. Yarın alıp deneyeceğim umarım. Muhtemelen dengeli ve performanslı bir ikili olacak athlon ii x4 740 ve r7 250.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bir kac gun once fifa 15 oynamak isteyen kuzenime amd 250 ddr3 aldik biraz deneme imkanim oldu.cozunurluk yuksek tutulmadigi surece o kart butun oyunlari oynatir tabii karti besleyen islemci olursa.linkini verdigim islemcinin k modeli satilmiyor tr'de cok guzel oc olan bir modelmis bu carpan kilitli olani ama fsb ile bile iyi oc oluyor olmasi lazim fiyati da uygun.

Hocam kuzeninizin işlemcisi nedir?

• canberki C kullanıcısına yanıt
    İşlemci kaynaklı bir sorun maalesef.

FIFA serisi DX 11' e FIFA 15 ile adım attığı için artık eski düşük sistem isteyen günlerini bir kenara bıraktı.Öyle her PC' de kurulup, rahatça oynanacak bir oyun olmaktan çıktı.

Ama bu değişim grafik açısından bence çok güzel.Özellikle çimlerin kalitesi ve maç içerisinde çimlerin yerinden çıkması ve dağılmaları çok güzel olmuş.

• Baya bir insan bu sorundan şikayetçi şu linkte
    http://answers.ea.com/t5/FIFA-15/EA-RESPONSE-NEEDED-PC-FIFA-15-unplayable-lags-stutters-audio/td-p/3581607 .
    Yalnız bu sorunu yaşayanların %90ı dediğiniz gibi çift çekirdekli işlemciye sahip ancak i7, i5 gibi 4 çekirdeklilerle de aynı sorunu yaşayanların olması kafamı karıştırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: canberki

quote:

bir kac gun once fifa 15 oynamak isteyen kuzenime amd 250 ddr3 aldik biraz deneme imkanim oldu.cozunurluk yuksek tutulmadigi surece o kart butun oyunlari oynatir tabii karti besleyen islemci olursa.linkini verdigim islemcinin k modeli satilmiyor tr'de cok guzel oc olan bir modelmis bu carpan kilitli olani ama fsb ile bile iyi oc oluyor olmasi lazim fiyati da uygun.

kuzenin islemcisi athlon x2 270 3.4 ghz.anakartina gore islemci bulamadik bir tane bulduk satici vazgecti son anda.

i7 i5'te sorun yasayan mi varmis eski modeller mi acaba bu oyun o kadar kasiyor muymus yahu biz de mi bosuna ugrasiyoruz acaba anakart arti 6300 mu aldirsam?

• quote:

quote:

quote:

kuzenin islemcisi athlon x2 270 3.4 ghz.anakartina gore islemci bulamadik bir tane bulduk satici vazgecti son anda.

i7 i5'te sorun yasayan mi varmis eski modeller mi acaba bu oyun o kadar kasiyor muymus yahu biz de mi bosuna ugrasiyoruz acaba anakart arti 6300 mu aldirsam?

G3258de bile kasiyomua dostm ekran karti sallamiyo oyun islemciye bindiriyo :)

• Sizinki de çift çekirdek değil mi? Çok bir fark olmaması lazım benimkiyle ama oynatıyor diyorsunuz. Acaba işlemci mi seçiyor, nasıl optimizasyon yaptılarsa...

• cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Ignite motor dedikleri olaydan olsa gerek. Sanal zekayı iyi yapayım derken binlerce döngüye,şarta sokarsan programı bizim züğürt işlemciler patlıyor.

• quote:

Sizinki de çift çekirdek değil mi? Çok bir fark olmaması lazım benimkiyle ama oynatıyor diyorsunuz. Acaba işlemci mi seçiyor, nasıl optimizasyon yaptılarsa...

hayir oynatiyor demedim karti buradan aldi daha deneyemedi misafir su anda bende evine gidince deneyecek ama cift cekirdekle bu is olmuyor gibi anladim ben cesitli yerlere bakarak.
  • Deneme imkanım oldu deyince ben kuzeninizin sisteminde denediniz sanmıştım.

• amd 250 ddr3'u biraz deneme imkanim oldu ikinci sistemimde.phenomII x4 var korsani ciksa senin icin kurup denerim ama cikmamis.250 guzel kart is gorur o fiyata ama benim o makinedeki monitor 1280x1024'tu sanirim o yuzden sorun olmadi bf3 bioshock gibi oyunlarda.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar daha bir kaç gün önce sistem topladım. Fakat FIFA 15(Orjinal tabi ki) oyununa girdiğim zaman CPU kullanımı %100 oluyor. Seste tekrarlamalar, 1-2 sn'lik donmalar yaşıyorum ki zaten CPU %100 olunca olması normal olan şeyler. Ayrıca ekran kartım ise %60 seviyelerinde kullanılıyor. Format attım, driverları kurdum fakat bir şey değişmedi. Aklıma işlemcinin darboğaz yaptığı geldi fakat bu işlemciyle çok daha iyi oyunları high ayarlarda akıcı oynayanlar var. Neden olduğunu bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim:

AMD A4-4000 APU
    SAPPHIRE RADEON R7 250 2GB DDR3 GPU
    KINGSTON 1333Mhz 4GB RAM
    KINGSTON 240GB V300 SSD
    ASUS A55BM-E MB
    HIGHPOWER ECO 400W 80+ PSU

Kardeşim işlemcin bu oyuna düşük. Bende E7500 işlemci var. Fifa delisiyim ve sırf bu oyun için işlemcimi değiştircem. İdarelik Quad core almayı düşünüyorum çünkü oyun minimum 4 çekirdek istiyor. Ekran kartın iyi oyunda sıkıntı yaratmaz. Paran varsa i5 4.nesil ya da i7 al yoksa İdarelik sende quad core al. Ortalama 150-200 civarı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.