Şimdi Ara

Fiber dönüşüm ve Bir türlü gerçekleştirilemeyen bağlantı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyapım ucu ucuna 50 mbps destekliyor ve yoğun saatlerde kopmalar yaşıyorum artık canıma tak etti günde 5-6 defa koptuğu oluyor bu yüzden en son çare olarak

10.02. tarihinde türk telekom ceosu ümit önal'a mail attım, altyapımın artık stabil olmadığını ve saha dolabına uzaklığımdan kaynaklı hızımın yetersiz kaldığını söyledim, evimin yakınında fiber dağıtım noktası var ve türk telekomun hali hazırda direklerininde olduğunu belirttim bunu google mapsten resim ile örneklendirdim ve özel fibernet projesi istediğimi belirttim. 50 metre ilerimde fiber noktası neyse ücreti dahilinde yenilenmesini istediğimi söyledim ve mailimi gönderdim ardından beklemeye geçtim o mail sabahı mesaj geldi talebinizi aldık ayrı olarak tarafınıza bilgilendirme yapılcaktır yazıyordu

15.02'de türk telekom tarafından arandım ceomuza gönderdiğiniz mail için dönüş sağlıyorum fibernet projeniz için müdürlük ile görüşülmüştür ücretsiz bir şekilde projelendirlecektir özel proje olmayacaktır ekipler herhangi bir ekstrem durum olmadığı durumda şubat sonuna kadar altyapınızı tamamlayacaklardır bilgilendirmek için tekrardan tarafınıza aranarak bilgi verilicektir diyip telefon görüşmesi sonlandırdım beklemedeyim galiba bu sefer başardım müdürlüğe gitmem dilekçeler göndermem hiç bir fayda etmedi sonunda bu işe yaradı galiba

28.02'de türk telekomdan tarafından arandım ekiplerin altyapı dönüşümü için gelip gelmediklerini sordular gelmediklerini ve hiç bir şekilde iletişime geçmediklerini belirttim ilgilenip dönüceklerini söylediler.

04.03 türk telekom tarafından arandım ekipler ile görüşme sağlandığını yoğunluktan dolayı tahmin edilen tarihten biraz uzadığını belirttiler bu hafta içerisinde kablo çekimi gerçekleşeceğini söylediler.

06.04 Türk telekom ekipleri evin yakınındaki direğe turuncu kalın olan fiber kabloyu çekip ordan binaya doğru ince fiber kablo çektiler.

14.07 Sonunda Fiber sonlandırma yapıldı henüz aktifliği gözükmüyor 1-2 güne aktif olur sanırsam

15.08 gibi altyapı aktifleştirildi kutuyu takan ekip sinyali kontrol etmeden çekip gitmiş sanırsam randevu aldım beklemeye başladım

22.08 tarihinde ekipler kuruluma geldi sinyale baktılar sonra kablo bırakmadılar mı diye sordular, dedim ben yoktum evde kimsede kablo bırakmamış eve bırakılsa haberim olurdu dedim, bizde kablo yok kablo alalım en kısa sürede geleceğiz dedi, bana pek inandırıcı gelmedi kablolarının olmaması koskoca türk telekom 1 bağ fiber kablo veremeyecek mi ekiplerine çekmesi zor geldi gibi sonra beklemeye başladım

07.09. tarihinde türk telekomdan arandım evi bulamıyoruz eve kablo çekeceğiz dedi arayan ekip, tarif ettim sonra buraya ekipler kendileri kablo çekerler bizim çekmemize gerek yok dedi bende bari kablo bırakın kendim çekerim 30-40 metre kablo bırakabilir misiniz dedim saolsun bıraktılar ertesi gün şehir dışına çıktım 1 haftalığına

10.09 ekipler kurulum için eve geldiler ama ben şehir dışına çıkmıştım ve evde o gün şanslarınada elektrik yoktu kurulum yapamadılar, 3-4 defa randevu ertelediler geleceğim dediği günlerde gelmeyip sürekli ileriye atıp durdu geldikleri 10.09 tarihinde de kurulumu yapamadılar cuma günü geleceğim dedim 15.09da gelin müsaitseniz diye ileriye attık

15.09 eve geldim telekom ekibinin bıraktığı fiber kabloyu kendim klipsleyelerek eve kablolalamı yaptım kablo umarım kopmaz ev içi kablolardan bırakmış ekipler çok ince kabloyu mecburen evin dışından çekmek zorundaydım penceredeki delikten geçirdim, ekipler tüm gün ekipler gelir diye bekledim ve gelmediler, yani 1 aydır fiber nakli yapılması için bekliyorum her işlem 1-2 ay sürdü, kutu takılması, kablo gelmesi ve kurulum süreside öyle oluyor çok sinirim bozuldu tekrardan randevu aldım süreklide 4 gün sonraya atıyor randevuyu asla yakın tarihe atmıyor 4 defa randevu oluşturdum hiç biri 4 günden öncesine vermedi

tekrardan oluşturduğum randevu tarihine kadar bekleceğim eğer ekipler o günde gelmez ise gidip çalışanları müdürlüğe yetkili kim var ise onlara şikayet edeceğim açıkçası yaptıkları şey iş ahlakına uygun bir şey değil ne randevu tarihlerine göre geliyolar ne saatlere göre geliyolar ilk randevum 08.30-13.30 arasıydı 16.15 civarı geldiler şaka gibi yani randevu saati koymanın ne mantığı kalıyor kafasına göre gelcekse

25.09 Sonunda bağlantıya ekipler geldi ont cihazını ve modemi bağladılar binada sadece amcam oturuyor onlarda ev telefonu kullanıyolar internet kullanmadıkları için direkt ana hatta bağladım senin hattı dedi Fiber dönüşüm ve Bir türlü gerçekleştirilemeyen bağlantı sonra kablonun evdeki ucunu çakarken umarım kırmamışsındır dedi kabloyu çekerken dedi çalışan, yok dedim dikkat ettim o kadar bekledim kabloyu çok dikkatli davrandım dedim türk telekom ekiplerinin bıraktığı kabloyu kırmadan takmışım sonunda kurtuldum vdslden bi tık daha iyi performans alıyorum en önemlisi upload ve ping hiç girmemesi insan garipsiyor ZTE marka modem taktılar 200lük tarife kullanıyorum taahhüt verdim başka firmaya gitmek istemedim açıkçası fiyatlar çok dengesizleşti hız testleri yaptım herhangi bir kısıtlama veya sorun ile karşılaşmadım şu ana kadar neyse onu kullanabiliyorum. Sormak istediğiniz bir şey veya yaptırmak istediğiniz bir şey olursa cevaplayabilirim o kadar çok uğraştım ki ekipler ve müdürlük ile artık neye ne yaptıklarını öğrendim ya çalışan gibi olacaktım git gel yaparak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaninn59 -- 26 Eylül 2023; 13:51:24 >

• Evet benzer durumu yaşadım ama ben 10 MBPS ADSL kullanıyordum. Bölgedeki 21 binanın fiber dönüşüme gireceği söylendi. Yaklaşık 1 hafta sonra ekipler binaya kadar fiberi çekti. Dairelerin fiber kabloları kaldı onları bekliyorum şimdi.

• By_Alesia B kullanıcısına yanıt

sevindim sizin adınıza adslden fibere direkt geçiş çok iyi olmuştr ben 2 senedir vdsl kullanıyorum iyi vdsl olunca o da tatmin edici ama benimki mesafeden dolayı kötü, benimde olucak gibi duruyor normal müşteri hizmetleri gibi konuşma gerçekleşmedi normalde robot gibi konuşup aynı şeyler tekrarlanıp duruyor çünkü inşallah düzgün hızlar görücez 100 veya 200lük bir paket alırım doğru düzgün bir hızda kullanırım kopmadan etmeden rahat rahat

• erkaninn59 kullanıcısına yanıt

Şu an kullandığınız pakette 100 MBPS üzeri hızlar yoksa yeniden taahhüt vermeniz gerekiyor.

• By_Alesia B kullanıcısına yanıt

vdsl kullanıyorum 100 üstü paketler gözükmüyor o yüzden dönüşüm sağlanınca bakıcam fiyat düzgün olursa 200lük paketi seçerim olmazsa 100lük seçip taahhüt bitince firma değişimine giderim direkt

4 aydır nakil bekleyen ben imkan olsa turk telekom kesinlikle kullanmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 15 Şubat 2023; 20:45:58 >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt

11.ayda biticek taahhüt mecburum o zamana kadar sadece 200 mbps ucuz olursa taahhüt yenilerim yoksa yenilemem zaten telekoma taahhüt

• kime mail attınız hocam, mail adresini paylaşır mısınız bizde atalım.

• Grasyas01 kullanıcısına yanıt

bende var istersen özel den atayım her zaman olumlu dönüş yapılmıyor

ofsd dolap ile fiber 40 bin tl çıkardı turk telekom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 16 Şubat 2023; 19:52:56 >

ofsd niye koyuyolar ki sadece kutu takılsın binaya 40 bin çok fiyat

Ben alabilir miyim özelden belki port vs için yardımcı olurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

santral den fiber benim için harcamak istemiyorlar o yuzden ofsd koyacaklar kasabaya senin sayen de yararlanmış olur diyor

Öyle bir durum söz konusu bile olamaz. Ücretini sen veriyorsun senin parasını verdiğin fiberle tüm mahalleye internet satacak. 0 maliyetle yatırım yapacak ve değirmen dönecek. Böyle bir şeyi asla kabul etmem hayrat mı bu kardeşim. Sevmediğin yüzüne bile bakmak istemediğin bir komşun varsa umarım yoktur. Bu sebeple fiberden yararlanacak. Onu kim dediyse ya işi bilmiyor doğru düzgün ya da sallıyor.

• kafam karışık kabul etsem bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 18 Şubat 2023; 0:50:8 >
  • Benim evimin önündeki bina ve yanımdaki binada fiber olmasına rağmen bizim bina hala VDSL ve hiçbir şekilde ne projelendiriliyor nede bir dönüşüm oluyor. bende 1 ay önce kadar mail attım fiber için aradılar başta projelenicek dedi 10 dk sonra tekrar aradı yanlış anlatmışım projelendirme kapsamında değil dedi.

• Güncel durum nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thelordof kullanıcısına yanıt

bugün itibariyle fiber kablo çekilmiş durumda 1 ay gecikmeli olsada Fiber dönüşüm ve Bir türlü gerçekleştirilemeyen bağlantı  sözde geçen ay gelincekti öyle bilgilendirilmiştim ama sıkntı yok 1 ay çok uzun bir süre değil 1 haftaya kutu takılıp aktif olur diye tahmin ediyorum

Çok sevindirici hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • thelordof kullanıcısına yanıt

inşallah sizede nasip olur hocam ben de ilk defa kullanacağım. Daha öncede fiber altyap dönüşümü sağlattırmıştım ama kullanamadan binadan taşınmak zorunda kalmıştık geçici süreliğine artık burda rahat bir şekilde kullanırım umarım. Artık kopma etme derdi olmayacak rahat şekilde işimi yapacağım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.