Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (128. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.722
Cevap
48
Favori
492.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zupp

resımdekı de benım evet ben de ufak bı adam oldugum ıcın arabam da benım kadar ufak olmalı

• ankay2 tşk edıorum hepımızın aracına nazar degmesın ...

ayak dıremen de hayırlı olsun... normalde aldıgın gıbı metal mı yoksa sen mı ole aldın?

bızımkıler ole degıl de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

herkese selamlar... Ayak dayama siparişim geldi. H.sonu takarım artık. En azından o kötü aşınmış görüntüden kurtaracak beni Tabiki orjinal değil ama 100TL veremezdim bire bir uysun diyerek

zupp aracın çok güzel görünüyor, nazar değmesin...

Valla benimkinin üzerinde orjinal metal ayak dayama da gitti Paspasın altında kaldığından unuttuydum ben onu yau

• arkadaşlar mrb ben yaklaşık 1 ay önce panda aldım direksiyon elektirik sistem olduğundan sorun çıkarmaya başladı bazen devreden çıkıyor arabayı durdurup tekrar çalıştırdığımda tekrar devreye giriyor.fiat bayi komple değişmemiz gerekiyor dedi.2000 tl miş fiyatı.arabam 2005 model 40.000 de beyaz renkli panda
    1.2 dynamic herhangi bi çözümü var mı bilen varsa ilgilenirseniz sevinirim. bu arada fiat merkezi aradım yardımcı olamayız dediler tüketici derneğine başvuracam mahkemeye gidecem yani direksiyon kullanıcı hatası olması imkansız.Fiatın city sistemleri genelde sorun çıkarıyormuş. Mahkeme kararlarını okudum üretimde sorun olan yani aynı seride aynı hatayı veriyorlarsa mahkeme tüketici lehine karar veriyor galiba.

tamiri hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.

İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
  • mrb...
    Aynı direksiyon sistemine sahip (city fonk.) G.Punto larda kronik sorun olduğunu kabul ediyor Fiat, garanti dışında olan araçları dahi iyi niyet adı altında ücretsiz olarak değiştiriyor.(Tabi araç sürekli yetkili serviste bakıma girmişse...) Ama bu şekilde direksiyon sistemi değişen hiç Panda duymadım.(Sayısının az olmasından kaynaklanıyor da olabilir.)

Fiat merkezi zorlamayı deneyin.(GP bu city değişiyor neden benim aracımda değişmiyor gibi örnek teşkil edecek davalar die girebilirsiniz konuya.) tabi son çare mahkeme...
    Bu arada malesef sistemin tamiri mümkün değil. Komple değişmesi gerekiyor.

*Servise gidip arıza kodlarını sildirin, ve "city" fonksiyonu kapalı konumda kullanın. Belki sorun devam etmeyebilir?

quote:

Orijinalden alıntı: adim

arkadaşlar mrb ben yaklaşık 1 ay önce panda aldım direksiyon elektirik sistem olduğundan sorun çıkarmaya başladı bazen devreden çıkıyor arabayı durdurup tekrar çalıştırdığımda tekrar devreye giriyor.fiat bayi komple değişmemiz gerekiyor dedi.2000 tl miş fiyatı.arabam 2005 model 40.000 de beyaz renkli panda
    1.2 dynamic herhangi bi çözümü var mı bilen varsa ilgilenirseniz sevinirim. bu arada fiat merkezi aradım yardımcı olamayız dediler tüketici derneğine başvuracam mahkemeye gidecem yani direksiyon kullanıcı hatası olması imkansız.Fiatın city sistemleri genelde sorun çıkarıyormuş. Mahkeme kararlarını okudum üretimde sorun olan yani aynı seride aynı hatayı veriyorlarsa mahkeme tüketici lehine karar veriyor galiba.

tamiri hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.

İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

• ilgilendiğin için teşekkürler ankay arkadaşım dediğini yarın uygulayacağım.
  • Bu biraz da sistemin hata yorumlamasından kaynaklanıyor. City aniden aşırı yük çekerse oluyor.

Ben 3-4 ayda bir karşılaşıyorum. Kapat aç problem çözülüyor.

Genelde yokuş sonunda 90 derecelik bir dönüşte, frenleme ile beraber yük ön tekerlerden birine bindiğinde oluyor. Ama hep sola dönüşlerde. Hiç sağa dönerken yaşamadım.
  • Yine hafta sonu geldi
    Eeee dostlar kim ne yapıyor bu hafta sonu ??????
  • quote:

Arkadaslar bende hep uzulerek soluorum..Aracın herseyı cok guzel ama yetmıor ısde.

Türkiye de rekor satış yapmış bir araç olarak parça konusunun bu kadar pahalı olması hepimizi sıkıntıya sokuor.

Benım gecenlerde servısde olduğumu bılıosunuz ankay2 usta ıle görusurken bu aracın kolay kolay arıza yapmasının mumkun olmadığını gerçekten cok saglam ve ıyı bır araç olduğunu sölediler.

Biz arıza yapmasın demioruz kı araba bu illaki de eksikleri olucak ama gelgelelim tamiri ve parça ya düşdük mü kalk altından nasıl kalkarsan...

Ne rekoru zupp A sınıfı araçlar Türkiye'de tutulmuyor ve uzunca bir süre çeyrek araba olarak görülmeye devam edilecektir. Panda'nın da durumu farklı değil. Zaten eskiyen yüzü ile yeni A sınıfı araçlar karşısında pek şansı kalmadı....
    Genelde hep C sınıfı yada B sınıfı sedanlar çok tutulur... Yurtdışın da çoğu ailenin tercihi olan SW bile pek piyasada satılmıyor...

Parça fiyatlarının pahalı olmasının sebebi ise basit; ithal araç ve yan sanayi parça satışı yok...

• quote:

quote:

Arkadaslar bende hep uzulerek soluorum..Aracın herseyı cok guzel ama yetmıor ısde.

Türkiye de rekor satış yapmış bir araç olarak parça konusunun bu kadar pahalı olması hepimizi sıkıntıya sokuor.

Benım gecenlerde servısde olduğumu bılıosunuz ankay2 usta ıle görusurken bu aracın kolay kolay arıza yapmasının mumkun olmadığını gerçekten cok saglam ve ıyı bır araç olduğunu sölediler.

Biz arıza yapmasın demioruz kı araba bu illaki de eksikleri olucak ama gelgelelim tamiri ve parça ya düşdük mü kalk altından nasıl kalkarsan...

Ne rekoru zupp A sınıfı araçlar Türkiye'de tutulmuyor ve uzunca bir süre çeyrek araba olarak görülmeye devam edilecektir. Panda'nın da durumu farklı değil. Zaten eskiyen yüzü ile yeni A sınıfı araçlar karşısında pek şansı kalmadı....
    Genelde hep C sınıfı yada B sınıfı sedanlar çok tutulur... Yurtdışın da çoğu ailenin tercihi olan SW bile pek piyasada satılmıyor...

Parça fiyatlarının pahalı olmasının sebebi ise basit; ithal araç ve yan sanayi parça satışı yok...

YAA Zupp sen demiyormuydun bizim memlekette bi tane baska yok diye? Eeee bu rekorr satış nere yapıldı acaba ????? Varmı bilen ???

• Yurtdışında iyi sattığını unutmayalım tabi
    quote:

Orijinalden alıntı: halilbodrum

quote:

quote:

YAA Zupp sen demiyormuydun bizim memlekette bi tane baska yok diye? Eeee bu rekorr satış nere yapıldı acaba ????? Varmı bilen ???

• yavv orası öyle de bize ne yurtdışındaki satıştan ...varmı bize bi faydası ....hem o söylediğin rekor üretildiği yıl için geçerli.Şimdi yeni rekor yakında Fiesta nın olacak hemde Türkiye de bekleyin ve görün
  • herkese selamlar. fiat panda kulubünü, panda'm olmamasına rağmen en başından (1. sayfasından son sayfasına kadar) takip ediyorum. geçen hafta arabamı sattım (twingo). artık bende fiat panda sahibi olmak istiyorum. arkadaşlar ankara'da oturuyorum, ama temiz olması kaydıyla şehirdışından da alabilirim. nitekim daha önceki arabalarımı izmir, istanbul'dan almıştım. eşim ve ben tiptronik, stil paketli, skydome'lusunu istiyoruz. tiptronik şanzumanlıları bazen korkutuyor ama alırken özellikle tiptronik şanzumanın kontrolünü nasıl yapabiliriz? (zupp arkadaşımız hala uğraşıyor) daha önce tiptronik panda kullanmadığım için, alacağım arabanın testini yaparken bir sorunu olup olmadığını anlayamamaktan korkuyorum. iyi günler.
  • eveetttt haftasonu geldi. bugün yarım gün çalışıyorum. çıışta inşaallah istanbuldan boluya gidicem eşimle birlikte. boluda arkadaşım var gece onda kalıcaz. pazar sabahıda abant gölü kenarına kahvaltıya gidicez inşaallah. havada yağmurlu olmazsa eğer bi mangal yakarız ohhhhhh.

arkadaşlar benim bi sorunum var ani duruşlarda ve sıkışık trafikte dur kalk giderken. arabam stop ediyo.
    dualojig şanzuman. gaza bastığımda debriyajı bırakıp harekt sağlıyo gazdan çektiğimdede debriyaja baıp aracı boşa alıyo dimi?

sanırım benim sorunum araç debriyaja basıp arabayı boşa almakta gecikiyo ve genellikle 2.viteste ani yavaşlamalarda stop ediyo. Ve çok farklı bişi var ki hafta içleri eşim işe gidip gelirken kullanıyo hiç stop etmiyo ama ben hafta sonu gezerken falan direksiyona bi geçiyorum gün içinde en az 5kere stop ediyo. Acaba benmi yanlış kullanıyorum sert kullanıyorum?

tahmini sorunun nerede olabileceğini bilen servis elemanı gibi bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

• Aramıza hoşgeldiniz. Yazmak için illede Panda sahibi olmanız gerekmezdi alsında...Size bu konuda en iyi Ankay2 arkadaşımız yardımcı olabilir.Kendisi bu konuda oldukça meraklı ve araştımacı olduğu için hepimizden daha fazla bilgiye sahip. Umarım en kısa amanda güzel bir araç bulup satın alırsınız.Benim yazdıklarıma bakmayın birazda arkadaşlara takılmak için bazen olumsuz şeyler yazıyorum. Ama kullanma rahatlığı bakımından özellikle şehir içi kullanımda gerçekten üstüne yok Panda nın. Öyle kolay kolay da arıza yapmaz gözünüz korkmasın. Yeterki onu kullanırken nazik olun ve agresif kullanmayın. O zaman size uzun zaman hizmet edecektir. Gerçi bu tüm araçlar içinde geçerli tabiki. Km si mümkün olduğunca az ve boya değmemiş bir araç bulursanız bence 3 e 5 e bakmayın alın derim. 1000tl fazla verin yıpranmamış araç alın. Başlangıçta verdiğiniz az para ileride size katlanarak masraf olarak çıkar karşınıza. Onun için ucuzu değil iyisini almaya bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: balikadaMAli

eveetttt haftasonu geldi. bugün yarım gün çalışıyorum. çıışta inşaallah istanbuldan boluya gidicem eşimle birlikte. boluda arkadaşım var gece onda kalıcaz. pazar sabahıda abant gölü kenarına kahvaltıya gidicez inşaallah. havada yağmurlu olmazsa eğer bi mangal yakarız ohhhhhh.

arkadaşlar benim bi sorunum var ani duruşlarda ve sıkışık trafikte dur kalk giderken. arabam stop ediyo.
    dualojig şanzuman. gaza bastığımda debriyajı bırakıp harekt sağlıyo gazdan çektiğimdede debriyaja baıp aracı boşa alıyo dimi?

sanırım benim sorunum araç debriyaja basıp arabayı boşa almakta gecikiyo ve genellikle 2.viteste ani yavaşlamalarda stop ediyo. Ve çok farklı bişi var ki hafta içleri eşim işe gidip gelirken kullanıyo hiç stop etmiyo ama ben hafta sonu gezerken falan direksiyona bi geçiyorum gün içinde en az 5kere stop ediyo. Acaba benmi yanlış kullanıyorum sert kullanıyorum?

tahmini sorunun nerede olabileceğini bilen servis elemanı gibi bilgisi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

ben teşhisi koydum dostum. PANDA seni sevmiyo

• quote:

Bizim araçtaki ayak dayama yeri çok kötü durumdaydı. Uzun süredir hep alacam diyordum, kısmet bugüne imiş; hepsiburada'dan sipariş verdim.
    Tabi önce sitedeki ölçüleri aldım, gittim sonra arabaya karşılaştırdım... uyuyor gözüküyordu verdim siparişi, Aslında fiyatı çok cazip geldi... 5 TL (kargo ücretsiz) sanırım çabuk karar vermemi sağlayan bu oldu

http://www.hepsiburada.com/dreamcar-sol-ayak-dayama-aluminyum-45010/productDetails.aspx?categoryid=20006813&productid=otev45010

hemen bende spariş verdim. yoksa oradaki halıfleks malzeme aşınıp delinecek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: balikadaMAli

eveetttt haftasonu geldi. bugün yarım gün çalışıyorum. çıışta inşaallah istanbuldan boluya gidicem eşimle birlikte. boluda arkadaşım var gece onda kalıcaz. pazar sabahıda abant gölü kenarına kahvaltıya gidicez inşaallah. havada yağmurlu olmazsa eğer bi mangal yakarız ohhhhhh.

ben teşhisi koydum dostum. PANDA seni sevmiyo

Eşimde aynı şeyi söylüyo pandam bana alıştı seni yadırgıyo sevmiyo diyo bugün rica minnet alabildim arabayı

• quote:

Orijinalden alıntı: laksu

herkese selamlar. fiat panda kulubünü, panda'm olmamasına rağmen en başından (1. sayfasından son sayfasına kadar) takip ediyorum. geçen hafta arabamı sattım (twingo). artık bende fiat panda sahibi olmak istiyorum. arkadaşlar ankara'da oturuyorum, ama temiz olması kaydıyla şehirdışından da alabilirim. nitekim daha önceki arabalarımı izmir, istanbul'dan almıştım. eşim ve ben tiptronik, stil paketli, skydome'lusunu istiyoruz. tiptronik şanzumanlıları bazen korkutuyor ama alırken özellikle tiptronik şanzumanın kontrolünü nasıl yapabiliriz? (zupp arkadaşımız hala uğraşıyor) daha önce tiptronik panda kullanmadığım için, alacağım arabanın testini yaparken bir sorunu olup olmadığını anlayamamaktan korkuyorum. iyi günler.

dostum bu ilandaki araba çok özel bi araç bence bakmaya değer. En full model olan dijital klimalı model.
    http://www.sahibinden.com/hatasiz-emsalsiz-triptronik-cam_tavanli-8_airbag-dijital_klimali-62WQQaXQQ21233427WQQpXQQdisplayitem

• Bu arabayı uzun zamandır takip ediyorum...Güzel gerçek full bir panda Ancak çok yüksek fiyat istiyor. 19.000TL neler var piyasada, ayrıca ilan sahibi de bilgisiz. Dynamic versiyonlarda ABS standart özelliktir. ek ücret ödenmez, ayrıca full Panda larda 6 tane havayastığı vardır.(Ön,Yan,Perde)

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laksu

herkese selamlar. fiat panda kulubünü, panda'm olmamasına rağmen en başından (1. sayfasından son sayfasına kadar) takip ediyorum. geçen hafta arabamı sattım (twingo). artık bende fiat panda sahibi olmak istiyorum. arkadaşlar ankara'da oturuyorum, ama temiz olması kaydıyla şehirdışından da alabilirim. nitekim daha önceki arabalarımı izmir, istanbul'dan almıştım. eşim ve ben tiptronik, stil paketli, skydome'lusunu istiyoruz. tiptronik şanzumanlıları bazen korkutuyor ama alırken özellikle tiptronik şanzumanın kontrolünü nasıl yapabiliriz? (zupp arkadaşımız hala uğraşıyor) daha önce tiptronik panda kullanmadığım için, alacağım arabanın testini yaparken bir sorunu olup olmadığını anlayamamaktan korkuyorum. iyi günler.

dostum bu ilandaki araba çok özel bi araç bence bakmaya değer. En full model olan dijital klimalı model.
    http://www.sahibinden.com/hatasiz-emsalsiz-triptronik-cam_tavanli-8_airbag-dijital_klimali-62WQQaXQQ21233427WQQpXQQdisplayitem

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.